Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problemy podczas zakupu/pobierania Mountain Liona


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

#26 eleventh

eleventh
  • 27 postów
  • Skądokolice Krakowa

Napisano 29 lipca 2012 - 20:20

Witam! Proszę o pomoc,bowiem moja kopia ML nie chce się pobrać po ludzku.Zamówiłem darmowy update,wszystko ładnie wypełniłem i zaczęło się ściągać w MAS.Ściągnęło się jakieś 4 GB i pojawił się błąd dotyczący połączenia z Internetem.Mój iMac (mid 2011) twierdzi, że go nie mam,a jak widać jest inaczej.Komp lata pod domową siecią WiFi.Oczywiście net śmiga,jak szatan, a w miejscu paska pobierania pojawił się błąd "error has occured" i systemowa informacja po polsku o rzekomym braku netu.Podsumowując, co się dzieje i jak to naprawić?



Mam identyczną sytuację :/
Doradzicie?

Próbowałem resetu komputera, wylogowywania z AppStore oraz usuwania ciasteczek z Safari.
Nie działa...

ps
nie mam przejściówki Ethernet ;)

#27 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 29 lipca 2012 - 23:38

To poczekaj, aż spadnie obciążenie serwerów.

#28 paiczi

paiczi
  • 274 postów
  • Skądpomorze

Napisano 31 lipca 2012 - 13:44

App Store nie pobrało pieniędzy za download ML Witam Mam taki hmm..."problem". Mianowcie App Store nie pobrało należności za pobranie Mountain Lion. Wczoraj robiłem przesiadkę z SL. Oczywiście klik w purchase - 15,99 ojro i po pobraniu ładnie zainstalował nakładkę. (tylko raz wywaliło w trakcie pobieranie ponieważ urwało łącze). Dziś pobrałem raz jeszcze by mieć osobno na nośniku w razie instalacji na czysto. Z konta nie pobrało ani grosza. Nie sprawi to jakichkolwiek licencyjnych problemów w razie czego? Zdarzyło się komuś coś podobnego?

#29 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 lipca 2012 - 13:54

Wystarczyło poszukać - jeszcze pobiorą opłatę. Jeśli nie, to trzeba im zgłosić, bo zablokują konto.

#30 paiczi

paiczi
  • 274 postów
  • Skądpomorze

Napisano 31 lipca 2012 - 13:56

do kiedy mam czekać

#31 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 31 lipca 2012 - 14:01

Przyjdzie mailem rachunek - wtedy oznacza, że pobrali, czasem po paru dniach się to dzieje. Na nic nie musisz czekać przecież... Pilnuj, żebyś miał środki na karcie, jak ich nie będzie w chwili pobierania to nie będziesz mógł kupować/aktualizować progsów z macstore dopóki nie zasilisz karty.

#32 paiczi

paiczi
  • 274 postów
  • Skądpomorze

Napisano 31 lipca 2012 - 14:01

dzięki :)

#33 stroner30

stroner30
  • 747 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 31 lipca 2012 - 14:08

Miałem to samo. Po trzech dniach weszła blokada konta ;) Nie martw się, za darmo nic nie dostaniesz.

#34 paiczi

paiczi
  • 274 postów
  • Skądpomorze

Napisano 31 lipca 2012 - 14:21

nie chcę 'liczyć na drapane' ;) w iTunes Purchase History widnieje pozycja pobrania ML

#35 EnAdE

EnAdE
  • 4 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 lipca 2012 - 18:17

Sytuacja się wyjaśniła i to zupełnie przypadkowo. Opisany przeze mnie problem miał swe źródło w przeciążeniu serwerów, a instalka jednak o dziwo się ściągnęła (pomino wyświetlonego błędu w MAS) i schowała się na dysku.:P Wszystkim, którzy mają problemy ze ściągnięciem aktualizacji, jednak polecałbym przeszukanie dysku. Ja już nawet pofatygowałem się do najbliższego salonu Apple (iSpot) z pytaniem,co zrobić z tym fantem. Małolat poradził mi anulowanie zamówienia i poproszenie Apple o powtórzenie procedury bezpłatnej aktualizacji, która mi się należała, co wynikało z daty umieszczonej na fakturze. Nie chciało mi się z tym bujać,więc odpuściłem. Dzisiaj testowałem MAS i ML ujawnił się, w którymś z folderów systemowych. Na koniec, dodam, iż system chodzi jak masełko.

#36 prometeush

prometeush
  • 33 postów
  • SkądOranmore Irlandia

Napisano 31 lipca 2012 - 20:40

Miałem to samo. Po trzech dniach weszła blokada konta ;) Nie martw się, za darmo nic nie dostaniesz.


Dostaniesz ;)

#37 marcinbach

marcinbach
  • 6 postów

Napisano 04 sierpnia 2012 - 13:43

Ja mam trzeci dzień z rzędu taki komunikat po kliknięciu Buy App: There was an error in the App Store. Please try again later. (13) I niestety na tym się kończy, ML nie mogę doświadczyć :-( Pomocy!

[URL=http://s567.photobucket.com/albums/ss119/CarSPA/?action=view¤t=Zrzutekranu2012-08-4o143145.png]Dołączona grafika[/URL]

#38 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 sierpnia 2012 - 13:44

Mail do ludzi w macappstore juz 3 dni temu rozwiązałby ten problem...

#39 marcinbach

marcinbach
  • 6 postów

Napisano 04 sierpnia 2012 - 13:54

Pewnie większość problemów było by rozwiązanych po mailu do apple.... ale chyba po to jest między innymi to forum :)

#40 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 sierpnia 2012 - 13:59

Forum jest w razie niewiedzy co robić gdy wszystko powinno działać - a tu jest wyraźnie napisane, że jest błąd w appstore- kto lepiej go rozwiąże niż pracownik appstore?

#41 marcinbach

marcinbach
  • 6 postów

Napisano 04 sierpnia 2012 - 14:07

Jest wiele tematów na tym forum które mówią o rozwiązywaniu, przyczynach różnych, wyświetlanych błędów. Poza tym pracownik appstore support ma 48h na odpowiedź, nie wiem po co się tak mądrzysz - nie o to tu chodzi chyba.

#42 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 sierpnia 2012 - 14:15

Chce ci pomóc...Przedstawiam najlepszą metodę... jest 48h ale odpowiadają szybciej i nie odpuszczą dopóki sprawa nie zakończy się rozwiązaniem problemu... a tak możesz tylko liczyć na wróżenie z fusów w nie wiadomo jak długim okresie czasu... Twoja sprawa, widać aż tak bardzo na pobraniu ci nie zależy

#43 marcinbach

marcinbach
  • 6 postów

Napisano 04 sierpnia 2012 - 14:23

Dzięki, już napisałem

#44 Luth

Luth
  • 4 postów
  • SkądKatowice

Napisano 20 sierpnia 2012 - 16:31

Witam. Piszę do Was z następującym problemem. Wraz z nowym Airem otrzymałam kod na darmową instalację Mountain Liona na tym urządzeniu. Chciałabym także zainstalować ML na iMacu. Tu pojawia się problem. Nie mogę zakupić ML, gdyż obecnie znajduje się on w zakupionych aplikacjach, a nie jestem pewna czy mogę zainstalować system na drugim urządzeniu (iMacu), skoro program Up-to-Date dotyczył MBA. Z góry dziękuję za odpowiedź.

#45 adrixop95

adrixop95
  • 843 postów
  • SkądSosnowiec, PL

Napisano 20 sierpnia 2012 - 16:46

W App Store wchodzisz w Purchases i pobierasz z poziomy tej zakładki. Koło Mountain Liona będziesz miała opcję Download lub Install wpisujesz hasło i pobierasz. Oczywiste iż musisz być zalogowana na tym samym koncie.

#46 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 sierpnia 2012 - 17:02

Darmowy ML nie ma licencji na inny komputer niż kupiony ostatnio, więc na inny raczej nie będzie opcji download w purchases...

#47 Luth

Luth
  • 4 postów
  • SkądKatowice

Napisano 20 sierpnia 2012 - 17:02

Nie zrozumieliśmy się. Czy ML z programu Up-to-Date, na który się załapałam ze względu na kupno MBA, mogę również zainstalować na iMacu? Innymi słowy chce kupić drugi raz ML, a nie mam w App Store takiej opcji. Wyrzuca mi komunikat, że mam już zakupiony ML. Czy mam przez to rozumieć, że mogę zainstalować ML również na iMacu?

#48 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 sierpnia 2012 - 17:05

Wg licencji nie mozesz. Możesz kupic na imaca drugi ale na inne apple id.

Nie podsuwaj nielegalnych rozwiązań. Za ostrzeżeniem się stęskniłeś? // ftpd

#49 Luth

Luth
  • 4 postów
  • SkądKatowice

Napisano 20 sierpnia 2012 - 17:14

Czyli nie ma możliwości bym legalnie mogła zakupić ML z mojego Apple ID?

#50 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 sierpnia 2012 - 17:26

Może jest, napisz do supportu - pomogą...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)