Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Alternatywa dla Apple Thunderbolt Display


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#26 Meduza

Meduza
  • 736 postów
  • SkądTønsberg, NO; Los Angeles, USA

Napisano 14 sierpnia 2012 - 17:01

Panowie, panowie... szukajmy razem alternatywy dla ATD, a nie przekomarzajmy się odnośnie matrycy w tym czy tamtym. Nie wiem czy inni, ale ja przynajmniej, rozumiem za słowami "aleternatywa dla ATD" jako: monitora, który będzie dawał porównywalną jakość obrazu oraz dostępność dodatkowych złącz, w jak najmniejszej cenie i jak najlepszym design'ie.

#27 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 14 sierpnia 2012 - 17:20

Jest tego trochę, np. NEC MultiSync PA271, Delle UltraSharp U2711 i 2713, HP ZR2740w, Fujitsu P27T-6. Z bardziej profesjonalnych NEC SpectraView Reference PA271WM i Eizo ColorEdge CG275W. Ale o Thunderbolt i MagSafe można zapomnieć, a to w nich tkwi siła ATD.

#28 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 14 sierpnia 2012 - 21:13

Asus VA278Q.
A ostatnio Dell U2713HM.
Jak piszą:
"U2713HM charakteryzuje się kontrastem statycznym 1000:1, czasem reakcji 8 ms, jasnością na poziomie 350 cd/m2 oraz kątami widzenia 178/178°. Wyposażono go w złącza D-Sub (VGA), DVI-D, HDMI, DisplayPort oraz aktywny 4-portowy hub USB 3.0"
"U2713HM wyceniono na 50000 japońskich jenów (ok. 2100 zł) i objęto 3-letnią gwarancją"

#29 PRiDE

PRiDE
  • 93 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 sierpnia 2012 - 09:39

ASUS shows off its first Thunderbolt monitor, along with 3D, WiDi and multitouch displays (video) -- Engadget


jak się nazywa ten monitor, bo nie mogę znaleźć nazwy?

Dołączona grafika

#30 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 16 sierpnia 2012 - 10:43

Chyba jeszcze nie ma oficjalnej nazwy bo to prototyp.

#31 PRiDE

PRiDE
  • 93 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 sierpnia 2012 - 09:54

szkoda, bo jest genialny

#32 tomas1973

tomas1973
  • 245 postów
  • SkądCork. IRL

Napisano 12 listopada 2012 - 10:46

Panowie ja tak z innej beczki ,moge spokojnie kupowac monitor 27" Apple cinema display bo juz sam nie wiem moze tam tez są plamy kurzu jak w iMakach? czy juz bede mial spokuj na lata

#33 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 12 listopada 2012 - 11:50

Nie kupuj chyba że Ci bardzo potrzebny: Mac Buyer's Guide: Know When to Buy Your Mac, iPod or iPhone

#34 tomas1973

tomas1973
  • 245 postów
  • SkądCork. IRL

Napisano 14 listopada 2012 - 15:02

Consumer Warning: LG IPS237 / IPS277 (1.2mm bezel lie) - YouTube
a co myslicie o tym co prawda rozdzialka mniejsza ale tylko 1100zl i wygląd rewelka;)

#35 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 17 kwietnia 2013 - 20:01

Consumer Warning: LG IPS237 / IPS277 (1.2mm bezel lie) - YouTube
a co myslicie o tym co prawda rozdzialka mniejsza ale tylko 1100zl i wygląd rewelka;)


Pojawił się nowy Philips 272C4.

[ATTACH=CONFIG]14756[/ATTACH]

Rozdzielczość 2560x1440
Matryca PLS dwa gniazda DisplayPort, pojedyncze gniazda HDMI i DVI, gniazdo audio oraz trzy porty USB 3.0. Ponadto model ten wyposażony jest w kamerę internetową o rozdzielczości 2 megapikseli oraz mikrofon.
W sam raz dla masowo przechodzących z iMaków na MINI.

#36 skibi

skibi
  • 61 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 kwietnia 2013 - 20:19

Zapowiada się ciekawie. Nawet bardzo. Można już kupić u nas, lub w pobliżu?

#37 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 17 kwietnia 2013 - 21:45

Zapowiada się ciekawie. Nawet bardzo. Można już kupić u nas, lub w pobliżu?


Dzisiaj pojawiła się informacja, że rozpoczęli sprzedaż na terenie Polski.
Tutaj więcej zdjęć.

#38 shexbeer

shexbeer
  • 151 postów
  • Płeć:
  • SkądGdańsk

Napisano 17 kwietnia 2013 - 22:21

fantastyczna i porywająca matryca PLS, wbudowany mikrofon i kamerka - musi zrobić karierę ;) i znaleźć swoich odbiorców wydaje mi się, że są lepsze alternatywy niż ten Philips, a jak już ktoś chce kupić monitor tej "klasy" nie musi wydawać 2400PLN+ bo znajdą się tańsze substytuty monitora

#39 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 17 kwietnia 2013 - 22:25

Philips, blee dla samego znaczka wolę dopłacić i kupić coś od Apple. Mam ten problem że przywiązuje uwagę do wyglądu. Co do ATD 27'' miałem i do codziennych zastosowań polecam, czasem trzeba tylko zdjąć szybę i przetrzeć z kurzu.

#40 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 17 kwietnia 2013 - 23:59

Philips, blee dla samego znaczka wolę dopłacić i kupić coś od Apple. Mam ten problem że przywiązuje uwagę do wyglądu...


A ja przywiązuję wagę do jakości i dokładności wyświetlanego obrazu.

#41 shexbeer

shexbeer
  • 151 postów
  • Płeć:
  • SkądGdańsk

Napisano 18 kwietnia 2013 - 01:31

A ja przywiązuję wagę do jakości i dokładności wyświetlanego obrazu.


Bezprotensjonalnie zgadzam się tutaj z Tobą Iro, bo co za sens jest "dopłacać do znaczka"? :) W sumie co kto lubi i na co lubi wydawać pieniądze. Obawiam się jednak, że ten monitor będzie miał mało wspólnego z jakością i dokładnością wyświetlanego obrazu, tak samo jak ATD zresztą, poniekąd jest to więc alternatywa dla ATD jednak do użytku typowo domowo - rozrywkowego. Kto myśli poważnie o pracy (np. dajmy na to nad kolorem) nie kupi tego monitora. Btw. czy Philips zrobił kiedyś monitor (za czasów LCD) choć jeden model, który zasłynął w świecie profesjonalistów [poważnie pytam]? Swoją drogą jak patrzyłem na specyfikację tego monitora to podziwiam "speców" od marketingu i tego co wymyślają i wprowadzają co jakiś czas w obieg, pełen szacun w tym przypadku za "Szczytowy kontrast dynamiczny 20 000 000:1" :)

#42 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 18 kwietnia 2013 - 08:49

Bezprotensjonalnie zgadzam się tutaj z Tobą Iro, bo co za sens jest "dopłacać do znaczka"? :) W sumie co kto lubi i na co lubi wydawać pieniądze. Obawiam się jednak, że ten monitor będzie miał mało wspólnego z jakością i dokładnością wyświetlanego obrazu, tak samo jak ATD zresztą, poniekąd jest to więc alternatywa dla ATD jednak do użytku typowo domowo - rozrywkowego. ...


Sprzęt apple, to niższa średnia półka, więc taki Philips będzie dla niego alternatywą.

Zalety:
-matowa matryca
-brak szyby
-niska w porównaniu z Apple cena
-hub USB 3
-2xDP, HDMI i DVI
-funkcja PIP
-24 miesiące gwarancji, czyli 2x tyle co ATD

Wady
-brak logo Apple

#43 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 18 kwietnia 2013 - 08:55

Dobrze, ze ja nie pracuje z grafika i w dodatku jestem daltonista, wiec odwzorowanie kolorow mnie pier... po calosci. Ma byc ladnie, kolorowo i dobrze na biurku wygladac :-D Gdybym tylko mial potrzebe posiadac biurko/stacjonarne miejsce pracy w domu to wlasnie Applowy monitor by na nim wyladowal.

#44 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 18 kwietnia 2013 - 09:05

Dobrze, ze ja nie pracuje z grafika i w dodatku jestem daltonista, wiec odwzorowanie kolorow mnie pier... po calosci. Ma byc ladnie, kolorowo i dobrze na biurku wygladac :-D Gdybym tylko mial potrzebe posiadac biurko/stacjonarne miejsce pracy w domu to wlasnie Applowy monitor by na nim wyladowal.


Właśnie dla takich jak ty, są monitory Apple.
Ale ten temat założony jest po to, żeby inne preferencje zaspokojone.

#45 shexbeer

shexbeer
  • 151 postów
  • Płeć:
  • SkądGdańsk

Napisano 18 kwietnia 2013 - 10:07

Nie ma przejściówek, ale monitor mamy o przeciętnych parametrach. Wiem, że niektórym to wystarcza. Sam do niedawna siedziałem przed TeeNką i dopiero wymiana na IPS uświadomiła mi różnicę.


Na jakim monitorze pracujesz?



Sprzęt apple, to niższa średnia półka, więc taki Philips będzie dla niego alternatywą.

Zalety:
-matowa matryca
-brak szyby
-niska w porównaniu z Apple cena
-hub USB 3
-2xDP, HDMI i DVI
-funkcja PIP
-24 miesiące gwarancji, czyli 2x tyle co ATD

Wady
-brak logo Apple



Brak logo Apple może być wadą jedynie dla zaślepionego fanboja, każdy normalny będzie patrzył na to co oferuje sprzęt jeśli ma w ogóle co do niego jakieś wymagania, bo jak jest daltonistą to po temacie (kolega feuerfest). Można kupić ATD i okleić go jeszcze dodatkowo paczką Skittles :)

Natomiast nie wszystkie wymienione przez Ciebie zalety są rzeczywiście zaletami - chodzi mi o brak szyby. Prawda jest taka, że jak ją zdejmiesz to okaże się nagle, że poziom czerni (który w IPS i tak jest penisowy) jest teraz tragiczny, wszystko co związane z czernią jest wypłowiałe, srebrzenie matryc IPS rzuca się bardziej w oczy. Jabłko zrobiło co mogło - dało szybę która sprawia wrażenie lepszej/głębszej czerni i zwiększa kontrast, kolory są jakby bardziej nasycone - jest może deczko oczojebnie - ale przeciętny "Kowalski" to kocha. Więc zależy kto do czego potrzebuje monitora i co na nim robi.

Jak ktoś chce zapłacić za dobry monitor to nie będzie patrzył na takie ATD za 4.5kPLN, bo jaki jest sens wydać takie pieniądze i nie mieć nadal dobrego sprzętu, lepiej dołożyć 1.3kPLN i kupić np. EIZO SX2762W lub 0.35kPLN do NEC PA271W i też oba będą srebrzyć w narożnikach pod odpowiednim kątem bo taki urok matryc IPS ale będą oddawały chociaż wiernie kolor i można je kalibrować z powodzeniem, poza tym tam gdzie są na ATD (ACD i iMaku też) "czarne dziury" okaże się.... że tam jest "coś jeszcze!" i widać więcej detalu.

Aha... NEC daje na swoje monitory 3 lata gwarancji a EIZO aż 5 lat gwarancji - chyba nie boją się że pojawi się kurz ;) albo spadnie dajmy na to "Szczytowy kontrast dynamiczny 20 000 000:1" ;)

#46 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 18 kwietnia 2013 - 10:20

Jeśli ktoś zastanawiałby się nad NEC PA271W to kupiłem miesiąc temu i jestem mega zadowolony. Z grafiką pracuję niewiele - głównie projektowanie GUI dla swoich aplikacji oraz czasem obrabianie zdjęć z Nikona D300s. Komfort pracy przed tym monitorem jest ogromny. Na plus jest to, że można włączyć automatyczną kontrolę jasności co podobało mi się w MBP oraz ACD/ATD i jest też w NEC. Monitor jak dla mnie bardzo fajnie wykonany mimo, że nie aluminiowy, bardzo stabilny, ekran można obracać na stopce (mechanizm obrotowy w stopce) oraz pochylać w dużym stopniu. Jest wygodny za równo do siedzenia przed nim długie godziny oraz do oglądania filmów siedząc na kanapie. Chciałem przez rok ACD, ale jak przyszło co do czego to wolałem dołożyć jak napisał poprzednik 300 coś złotych i kupić NEC'a. Oczywiście dokupiłem kabel mini DP -> DP za 218 taki jak dołączają do tego drogiego EIZO. Kabel nazywa się PM 200 czy coś takiego i jest dostępny w sklepie mastiff.pl

#47 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 18 kwietnia 2013 - 10:31

@tmkszlc Podaj jego wymiary :) Nie oszukujmy się, nie ma alternatywy dla ATD jeżeli mamy zamiar używać go z MBP. ATD to nie tylko monitor ale także stacja dokująca. Do Mini możemy myśleć o innych, i też wszystko zależy od preferencji użytkownika. Jeden woli super obraz inny jak ja obrasz trochę gorszy ale wbudowane głośniki, kamerkę, dodatkowe porty i świetny design. Philips w linku IRO to nie dość że słaba jakość to i kiepski design.

#48 Hypvent

Hypvent
  • 99 postów
  • SkądStaszów

Napisano 18 kwietnia 2013 - 11:06

Również posiadam NECa PA271W i polecam jako alternatywę na ACD. Do ceny monitora musisz obowiązkowo doliczyć dość drogi kabel, o którym pisze tmkszlc. Nie patrz na tańsze wersje, bo nie będą działać (przerabiane na własnej skórze).

#49 shexbeer

shexbeer
  • 151 postów
  • Płeć:
  • SkądGdańsk

Napisano 18 kwietnia 2013 - 11:25

Skoro dwie osoby w krótkim czasie potwierdziły celność wyboru jako alternatywy dla ATD w postaci NECa PA271W to znaczy że jest to dobry wybór, EIZO SX jest jeszcze trochę lepszym wyborem ale niestety też trzeba więcej kasiory dołożyć. Nie ma nic za darmo... za darmo czasem leszcze się tylko same po forach sieją :) [ale to zupełnie z innej baczki]

#50 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 18 kwietnia 2013 - 21:06

@iron.gery, wymiary? Matryca tej samej wielkości i rozdzielczości co ACD/ATD, czyli 27"/2560x1440 IPS. Zdaje się, że ACD ma e-IPS czy coś takiego. na NECu jest normalny IPS, więcej kolorów i przejścia w gradientach są bardzo subtelne. Dla mnie jako dla amatora grafiki ma to jedynie znaczenie estetyczne - lubię te przejścia ;) Widać efekt po przesunięciu pliku z ekranu NECa do MBP :)

Wymiary monitora: 640.4 x 396.2-546.2 x 235.5mm
Waga: 13.6 kg

Panel jest matowy, nie świeci się jak psu jajca lub jak monitory za 1000 złotych.

Pisałeś wyżej, że nie ma alternatywy jeśli mamy pracować z monitorem jak stacja dokująca. A więc jak ja pracuje w takim razie jak nie właśnie ze stacją dokującą? Pomijając fakt, ze kable i tak wychodzą z jednej strony (nie jest to jeden kabel, ale z tej samej strony wychodzą), zasilanie mam co prawda z gniazdka, ale obraz i usb podłączam z monitora, a do niego mam już podłączony dysk z backupem i danymi, mam od monitora pociągnięty kabelek i ładnie schowany, żebym mógł szybko lustrzankę podłączyć, klawa i mysz po BT - osobiście nie widzę różnicy prócz osobnego kabla zasilającego ;) Gryzło mnie to przed zakupem, ale stwierdziłem, że nie potrzebnie.

No i na koniec małe zdjęcie z mojego biurka, żeby podkręcić tych, którzy nie są pewni (MBP17 na zdjęciu w razie pytań) ;) Monitor ma zarządzanie kablami co sprawia, że siedząc przed nim nie widzisz żadnych kabli.

Dołączona grafika

Ps. Ma możliwość odkręcenia stopki i zawieszenia na ścianie :) Będę myślał o tym jak będe miał lepszego maka i drugi monitor ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych