Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook - firma krzak?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#1 jhartman

jhartman
  • 668 postów

Napisano 04 sierpnia 2007 - 14:21

Odwiedziłem dzisiaj Saturna w warszawskich Złotych Tarasach i przechodząc przez dział z laptopami jak zwykle skusiło mnie żeby - w ramach regularnego podgrzewania atmosfery przed zakupem - pobawić się MacBookami. Usłyszałem tam coś, co zapewniło mi uśmiech na cały dzień: jakaś para (dziewczyna + chłopak, każde po około 20 lat) wybierała laptopa dla Niej. Zatrzymywali się przy każdym modelu, Ona komentowała: "Lenowo? co to jest?", "Siemensa nie chcę, mają kiepskie telefony" itp. Na MacBooki tylko spojrzała w przelocie i skomentowała: "MacBook?! Znowu jakaś firma-krzak?!"... No i co na to powiedzą wszyscy, którzy twierdzą, że dziewczyny lecą na maki? ;) Pozdrawiam Jarek
  • nicomsw lubi to

#2 ArthurGreen

ArthurGreen
  • 452 postów
  • SkądMszana Dolna, Poland

Napisano 04 sierpnia 2007 - 14:41

Firma krzak.. Dobre!

#3 Halibut

Halibut
  • 668 postów
  • SkądKatowice

Napisano 04 sierpnia 2007 - 15:11

Blondi? ;)

#4 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 04 sierpnia 2007 - 15:16

Co Wy sie dziwicie. Tak wyglada w Polsce wiedza odnosnie komputerow Apple :-) Co nie zmienia faktu, ze sytuacja przezabawna ;)

#5 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 04 sierpnia 2007 - 17:27

Mnie bardziej rozbawiło:

"Lenowo? co to jest?"



#6 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 04 sierpnia 2007 - 18:13

To co innego niz uslyszenie w iSpocie "Mac to gówno, bo nie ma na niego GG" - ja bym wytłumaczył jej, że Apple robi świetnej jakości, stabilne komputery itp. ;)

#7 surveyor

surveyor
  • 405 postów
  • SkądChorzów

Napisano 04 sierpnia 2007 - 18:19

Po co sie meczyc? Niech zyja w blogiej nieswiadomosci ogarnietej przez okienka. W koncu niektorym moze to pasowac tak, jak nam pasuje Mac :) A ze sytuacja wesola, to niewatpie, bo z podobnym zniecheceniem spotkalem sie kiedys w sklepia (nie) dla idiotow. Ludzie omijali produkty spod znaku Jablka szerokim lukiem, jakby sie jakiejs zarazy bali...

#8 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 04 sierpnia 2007 - 18:31

Po co sie meczyc? Niech zyja w blogiej nieswiadomosci ogarnietej przez okienka. W koncu niektorym moze to pasowac tak, jak nam pasuje Mac :) A ze sytuacja wesola, to niewatpie, bo z podobnym zniecheceniem spotkalem sie kiedys w sklepia (nie) dla idiotow. Ludzie omijali produkty spod znaku Jablka szerokim lukiem, jakby sie jakiejs zarazy bali...


Bo prawda jest taka, ze Maka nie kupuje sie (przynajmniej w PL) przez przypadek, bo stal najblizej wejscia, czy cos takiego.

#9 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 04 sierpnia 2007 - 18:54

Dlatego jesteśmy ludźmi - 'Thinking Differently', swoistymi dziwolągami :)

#10 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 04 sierpnia 2007 - 19:39

E tam, ja się tam nie przejmuje tym, że popularność maków jest mała... Tym lepiej dla nas! Już dawno skończyłem z czasami "ewangelizacji" :) Najważniejsze, że my mamy dobrze, a inni niech się martwią 8)

#11 MalFunkTion

MalFunkTion
  • 118 postów

Napisano 04 sierpnia 2007 - 19:39

laski moze i leca na maki tyle ze jak je widza z drugiej strony :D w saturnie widac je tylko od strony klawiatury a nie shiny-disco-ball-swiecacego jablka

#12 fraDiavolo

fraDiavolo
  • 528 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 sierpnia 2007 - 20:12

Każdy ma prawo używać tego, co zna, lubi, na co go stać i czego potrzebuje. Misjonarstwo linuksowe, macowe i wszelkie inne jest irytujące. Więcej truizmów nie pamiętam. :P

#13 ArthurGreen

ArthurGreen
  • 452 postów
  • SkądMszana Dolna, Poland

Napisano 04 sierpnia 2007 - 20:36

Ja przyznam szczerze że chyba zostałem"ofiarą" krypto reklamy Apple.. Kilka lat temu w wielu amerykańskich filmach widziałem laptopy z fajnym świecącym jabłuszkiem. Więc kiedy kupowałem pierwszego lapa, przypomniałem sobie o tych fajnych komputerach w filmach.. Tak zaczęła się moja przygoda z Apple i Mac Os.. i tak już zostało i pozostanie..

#14 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 04 sierpnia 2007 - 21:38

a ja sie ciesze ze takie blondi nie kupuja maczków, bo poźniej czy pozniej trafiaja na nasze forum i zawracają dupe idotycznymi pytaniami:P

#15 nicomsw

nicomsw
  • 728 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, Polska

Napisano 04 sierpnia 2007 - 22:07

Szczyt szczytów to pytanie w sklepie: "To komputer czy Windows?" albo pytanie Bardzo Mądrego Informatyka spod znaku "Microsoft Windows Server Maximum Ultimate Proffesional Edition (with SP1,2,3)" "- Proszę pana, niech mi Pan poda jeden powód, dla ktorego miałby zrezygnować z pełnej kompatybilności na rzecz tej śmiesznej jednoprzyciskowej myszy..." Normalnie, zagiął mnie ;)

#16 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 sierpnia 2007 - 22:34

E tam, ja się tam nie przejmuje tym, że popularność maków jest mała... Tym lepiej dla nas! Już dawno skończyłem z czasami "ewangelizacji" :) Najważniejsze, że my mamy dobrze, a inni niech się martwią 8)


I to jest zdrowe podejście!

#17 papay1307

papay1307
  • 8 postów

Napisano 04 sierpnia 2007 - 23:26

Sytuacja komiczna z tym Saturne, ale nie ma co sie dziwić bo te sklepy też masówka. Jednak najkomiczniejsze pytanie jakie słyszałem w jednym z tych sklepów ( moim skormnym zdaniem) to: A co to za Windows ? Komentarz zostawiam Wam Drodzy Członkowie Forum.....

#18 MacBofh

MacBofh
  • 17 postów

Napisano 04 sierpnia 2007 - 23:59

"a co to za winodows?" to ja slysze klieka razy dziennie ;) lub mutacje w stylu co to za skorka na win i gdzie ja mozna sciagnac? ;) norma Mosci Panowie, przynajmniej narazie, chociaz robi sie coraz lepiej :)

#19 nicomsw

nicomsw
  • 728 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, Polska

Napisano 05 sierpnia 2007 - 08:39

"-Dzień dobry. W czym mogę pomóc? - nie nie, ja siedzę w temacie. Mam w domu kilka komputerów... (odwraca się i mówi do dziewczyny) no widzisz. I to jest ta nowa Vista. Zarąbiście wygląda nie?" No myślałem że pękne ze śmiechu :)

#20 dorian

dorian
  • 311 postów
  • SkądLublin

Napisano 05 sierpnia 2007 - 10:10

Szczyt szczytów to pytanie w sklepie: "To komputer czy Windows?" albo pytanie Bardzo Mądrego Informatyka spod znaku "Microsoft Windows Server Maximum Ultimate Proffesional Edition (with SP1,2,3)"

"- Proszę pana, niech mi Pan poda jeden powód, dla ktorego miałby zrezygnować z pełnej kompatybilności na rzecz tej śmiesznej jednoprzyciskowej myszy..."

Normalnie, zagiął mnie ;)


Było mu odpowiedzieć "czy chodzi Panu również o pełną kompatybilność z wirusami, trojanami i innymi robakami?" ;-)

#21 Falcon

Falcon
  • 639 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 sierpnia 2007 - 11:11

Tiaaa... Zaraz przed premiera nowego windowsa, wpadlo kilka dzieciakow i jeden mowi do reszty "Teee, patrzcie!! Oni juz tu nowa Viste maja!!" ;)

#22 nicomsw

nicomsw
  • 728 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, Polska

Napisano 05 sierpnia 2007 - 14:11

Pokazałem mu po prostu myszkę, a potem zapytałem, czy reszta jego wiedzy na temat maka jest równie akutalna jak wiedza o myszce maka ;)

#23 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 05 sierpnia 2007 - 21:19

Pół roku temu przyszedł do mnie 'inżynier informatyki' aby naprawić router. Kiedy zobaczył iBooka, spytał się co to za marka 'ibook' i powiedział, że mam dziwną nakładkę na system...

#24 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 06 sierpnia 2007 - 10:39

"Lenowo? co to jest?", "Siemensa nie chcę, mają kiepskie telefony" itp. Na MacBooki tylko spojrzała w przelocie i skomentowała: "MacBook?! Znowu jakaś firma-krzak?!"...


no co się dziwisz. Widać po komentarzach że to specjalistka wysokich lotów ;) Fajnie czasem takich posłuchać. Jak pracowałem kiedyś w optimusie to przyszedł leszcz z tatusiem i zaczyna: tworzę muzykę i potrzebuję super głośników. Po czym wybrał plastikowe głośniki za 120 zł bo pisało na nich 120Wat. Muzyk całą gębą...

#25 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 06 sierpnia 2007 - 16:11

Odwiedziłem dzisiaj Saturna w warszawskich Złotych Tarasach i przechodząc przez dział z laptopami jak zwykle skusiło mnie żeby - w ramach regularnego podgrzewania atmosfery przed zakupem - pobawić się MacBookami.

Usłyszałem tam coś, co zapewniło mi uśmiech na cały dzień: jakaś para (dziewczyna + chłopak, każde po około 20 lat) wybierała laptopa dla Niej. Zatrzymywali się przy każdym modelu, Ona komentowała: "Lenowo? co to jest?", "Siemensa nie chcę, mają kiepskie telefony" itp. Na MacBooki tylko spojrzała w przelocie i skomentowała: "MacBook?! Znowu jakaś firma-krzak?!"...

No i co na to powiedzą wszyscy, którzy twierdzą, że dziewczyny lecą na maki? ;)

Pozdrawiam
Jarek


Jak stał obok jakiegoś HP Paviliona dv6500 to się nawet nie dziwię.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych