Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Fotel idealny :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

#26 Fern

Fern
  • 220 postów
  • SkądCzeladz

Napisano 26 stycznia 2009 - 15:43

witam jestem na etapie kupienia fotela co sadzicie o czyms takim, oczywiscie bez tej Pani o ona raczej nie zacheca...
Fotel klasy Premium ErgoMax Flexible Gwarancja5lat (533676655) - Aukcje internetowe Allegro

#27 agniecha

agniecha
  • 66 postów
  • SkądBrwinów

Napisano 26 stycznia 2009 - 22:39

a ja mam klękosiad i jestem zadowolona, cena z dostawą coś 200 zł ;), drewniany stelaż regulowany, kałczukowe nierysujące podłogi kółeczka, jak mnie bolą kolana to sobie stawiam nogi na tym co jest do klękania i tak jakby w kucki siedzę ale rzadko to bywa... dla pleców rewelacja. polecam.

#28 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 stycznia 2009 - 02:16

ja siedzę na czymś takim (IKEA model Markus) i szczerze polecam, koszt coś około 500 zł
Dołączona grafika

Jest całkiem wygodny a dzięki siatkowej części pod plecami człowiek się*nie poci na nim. Ogólnie dobrze wydane 500 zł.

P.S. Spędzam w nim około 6-8 godzin dziennie i nie narzekam na ból pleców, nóg itp..

#29 bobrownik

bobrownik
  • 141 postów
  • SkądNowy Dwór Maz.

Napisano 27 stycznia 2009 - 02:29

mam identyczny fotel jak owz, i również polecam :)

#30 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 stycznia 2009 - 02:40

chyba, że masz dość głębokie kieszenie :) to polecam coś z oferty Recaro. W lepszym fotelu nigdy nie siedziałem tylko ceny zaczynają się od prawie 7kPLN

#31 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 28 stycznia 2009 - 10:48

ja siedzę na czymś takim (IKEA model Markus) i szczerze polecam, koszt coś około 500 zł
Dołączona grafika

Jest całkiem wygodny a dzięki siatkowej części pod plecami człowiek się*nie poci na nim. Ogólnie dobrze wydane 500 zł.

P.S. Spędzam w nim około 6-8 godzin dziennie i nie narzekam na ból pleców, nóg itp..


Tyż mam taki, uważam, że jest naprawdę świetny, wcześniej miałem allaka, ale się rozpadł. Ten ma metalowy stelaż, i jest naprawdę solidny i wytrzymały.

P.S. Zawsze na nim siedzę w pozycji na maksa odchylonej ;]

#32 nizki

nizki
  • 4 postów

Napisano 23 listopada 2009 - 10:27

Dobry Mac to połowa sukcesu...

Najwazniejsze w fotelu jest "bujanie" :D Wez to pod uwage przy zakupie ;)


Bujanie jest najmniej ważne!
Z punktu widzenia ergonomii najważniejsze są:
1. Regulacja wysokości siedziska (to w zasadzie mają wszystkie krzesła i fotele biurowe),
2.Oparcie dobrze wyprofilowane w części lędźwiowo-krzyżowej wraz z regulacją wysokości całego oparcia lub właśnie tego wyprofilowania.
3. Podłokietniki - dobrze, jeśli z regulacją wysokości, jeszcze lepiej, jeśli z regulacją 3D
4. Mechanizm regulacji kąta odchylenia oparcia w stosunku do siedziska, najlepiej jeśli jest to mechanizm Synchroniczny - należy unikać mechanizmów typu CPT, TILT czy kołyska, bo one niewiele dobrego dają, poza tajemniczymi nazwami.
5. Jeśli użytkownik w sposób znaczący odbiega od "średniej krajowej" co do wzrostu (zwłaszcza w kontekście długości nóg), to dobrze, aby fotel miał regulację głębokości siedziska (popularnie zwaną sankami).

Jak ważny jest odpowiedni dobór fotela oraz świadome wykorzystywanie wszystkich jego ergonomicznych funkcji niech świadczy fakt, że zarówno według badań polskich jak i zagranicznych po zaledwie paru latach pracy z komputerem PONAD POŁOWA pracowników narzekała na różnego typu bolesne schorzenia kręgosłupa i/lub nadgarstków i/lub obręczy barkowych. Badania dotyczyły użytkowników wszystkich komputerów (zarówno stacjonarnych, jak i notebooków), a tymczasem używanie "gołych" NOTEBOOKÓW WIELOKROTNIE ZWIĘKSZA RYZYKO BOLESNYCH ZMIAN ZWYRODNIENIOWYCH KRĘGOSŁUPA i KOŃCZYN GÓRNYCH - zwłaszcza zmiany zwyrodnieniowe kręgów szyjnych (powodujące oprócz samego bólu szyi również mocne i częste bóle głowy).

Dlatego również bardzo ważne jest wyposażenie naszego MacBooka w:
- zewnętrzną klawiaturę,
- pełnowymiarową myszkę,
- zewnętrzny monitor na podstawce, a jeśli nie, to:
- podstawkę podnoszącą ekran naszego booka na wysokość naszego wzroku (górna krawędź ekranu minimalnie powyżej linii naszego wzroku, gdy siedzimy wyprostowani na swoim krześle/fotelu).

A wiem, o czym piszę, bo zajmuję się tworzeniem optymalnych warunków pracy od 12 lat, a mój młodszy brat jest fizjoterapeutą-rehabilitantem specjalizującym się w chorobach "biurowych" - wynikających zarówno z długotrwałej pracy, ale także rozrywki z komputerem. Trafiają do niego już dwudziestoparolatkowie z kręgosłupami starych dziadków - i to niezależnie, czy uprawiają jakiś sport, czy nie!

Osoby zainteresowane bliższymi informacjami zapraszam do kontaktu na PW.

---- Dodano 23-11-2009 o godzinie 13:48 ----

Tak poszukaj krzeseł firmy [URL="http://www.vitra.com/products/office/office_chairs/default.asp?lang=pl_en"]VITRA[/URL]. W Polsce jest przedstawicielstwo w W-wie. Fotele i krzesła są zaprojektowane przez Charles i Ray Eames - uznani i szanowani projektanci i są klasą samą w sobie. Stąd też ich ceny często są sky high. Ale zdarzają się też na allegro czy ebay'u, gdzie można kupić je po 700 - 2000 złotych.


Tak, VITRA robi bardzo dobre krzesła i fotele, ale z punktu widzenia ergonomii nie polecam starych projektów, np. wspomnianych EAMSów - to modele z lat sześćdziesiątych-siedemdziesiątych, kiedy myślano o formie i estetyce, ale z ergonomią te krzesła niewiele mają wspólnego.

Więc jeśli macie spory budżet na VITRĘ, to skupcie się na modelach:
MedaPro, HeadLine albo Oson.

Co do Vitry za 700 czy nawet tysiąc kilkaset złotych - uważajcie na podróbki EAMSów i innych krzeseł Vitry, pochodzące z Włoch, Chin, a nawet... Polski ;)

---- Dodano 23-11-2009 o godzinie 13:49 ----

ja siedzę na czymś takim (IKEA model Markus) i szczerze polecam, koszt coś około 500 zł
Dołączona grafika

Jest całkiem wygodny a dzięki siatkowej części pod plecami człowiek się*nie poci na nim. Ogólnie dobrze wydane 500 zł.

P.S. Spędzam w nim około 6-8 godzin dziennie i nie narzekam na ból pleców, nóg itp..


Może jest i "wygodny" (co jest subiektywnym i bardzo mylącym odczuciem), ale do pełnej ergonomii jeszcze mu bardzo daleko - nie ma regulowanych podłokietników, nie ma regulacji wysokości oparcia, nie ma regulacji głębokości siedziska. I nie jestem pewien, czy ma mechanizmy synchro, czy tylko TILT/kołyskę - ani zamieszczone tu zdjęcie, ani opis na stronie IKEA nie daje jednoznacznej odpowiedzi.

#33 Sebastian Matusik

Sebastian Matusik

  • 5 postów
  • SkądPolska

Napisano 18 lutego 2010 - 14:02

Nie powinno się siedzieć prosto!

Fotel biurowy

Współczesny tryb życia zmusza nas do wielogodzinnego siedzenia, do którego nie jesteśmy stworzeni. Skutkiem tego coraz powszechniej występują schorzenia kręgosłupa i bóle pleców. Dlatego tak istotne jest prowadzenie zarówno poszukiwań optymalnej z punktu zdrowotnego pozycji siedzenia jak i konstrukcji krzeseł, biurek czy stołów. Wbrew powtarzanym często zaleceniom, aby uniknąć bólu pleców, wcale nie należy przyjmować podczas siedzenia skrajnie wyprostowanej pozycji. Nowe studium wykazało, że najlepiej nieco rozluźnić mięśnie i odchylić się lekko do tyłu. Naukowcy analizowali różne pozycje i stwierdzili, że siedzenie przez wiele godzin w pozycji wyprostowanej jest prostą drogą do chronicznych bólów pleców.
Posługując się rezonansem magnetycznym (MRI), badacze "testowali" 22 ochotników, którzy nie mieli problemów z bólem pleców. Wolontariusze przyjmowali 3 różne pozycje: 1) zgarbioną, 2) wyprostowaną (pod kątem 90 stopni między siedziskiem krzesła a plecami) oraz 3) z lekkim wychyłem do tyłu (pod kątem 135 stopni). W tym czasie skanowano ich kręgosłupy.
W przeciwieństwie do pozycji wyprostowanej, którą przyjmuje większość osób, wychył okazał się najlepszy pod względem biomechanicznym — konkluduje autor studium Waseem Amir Bashir, badacz z University of Alberta Hospital. Siedzenie w pozycji anatomicznej jest bardzo ważne, gdyż pozycja wyprostowana wiąże się z obciążaniem zarówno samego kręgosłupa, jak i okolicznych wiązadeł. Skutkiem tego jest ból, deformacje i chroniczny stan chorobowy. Kiedy mamy do czynienia z sytuacją obciążenia kręgosłupa, krążki międzykręgowe, czyli tzw. dyski, ulegają przemieszczeniu. Przy pozycji wyprostowanej przemieszczenie jest największe, przy pozycji półleżącej — najmniejsze. Położenie się w zrelaksowanej pozycji z lekko ugiętymi kolanami to najlepsze, co można zrobić, gdyż nie są obciążane wiązadła oraz mięśnie ud ani pleców. Siedzenie na krzesłach z oparciem, np. w samochodzie, gdzie zagłówki odchylają się nieco do tyłu, imituje optymalną pozycję ciała. Garbienie się bardzo obciąża dwa najniższe odcinki kręgosłupa: krzyżowy i lędźwiowy. Bashir nie bez racji podkreśla, że lepiej zapobiegać chronicznemu bólowi pleców niż go potem leczyć.

Znane krzesła obrotowe umożliwiają siedzenie w pozycji półleżącej (pod kątem około 135 stopni), która jest zdecydowanie lepsza pod względem biomechanicznym niż pozycja wyprostowana (kąt 90 stopni), jednak biurka są tak skonstruowane, że zmuszają nas do schylania się do myszki oraz klawiatury, co powoduje automatycznie że nasza pozycja siedząca jest zgarbiona, lub jeżeli się pilnujemy wyprostowana. Wychylamy się do tyłu tylko wtedy gdy przerywamy pracę.

Wszystkie Fotele Ergomax są moim zdaniem w tej chwili najlepszą ofertą w Polsce ceny w porównaniu z innymi producentami foteli tej klasy (5 lat gwarancji!!) kosztują nawet 3 razy więcej!!!
Fotel Ergomax ErgoHuman jest chyba najlepszym wyrobem Ergomaxu w dobrej cenie,
zakres regulacji:
  • podłokietniki 3d,
  • głębokość siedziska,
  • wysokość oparcia,
  • wysokość i kąt podgłówka
Dołączona grafika

#34 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 18 lutego 2010 - 14:08

Ja używam takiego, jest wygodny, ale to trzeba kilka lat potrenować. Zawsze fascynowała mnie japońska kultura ;-)

http://grab.by/2vjQ

#35 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 18 lutego 2010 - 14:15

Mi się podoba to krzesło: Krzesło WAVE W201010, Sitag ale cena... :/

#36 Sebastian Matusik

Sebastian Matusik

  • 5 postów
  • SkądPolska

Napisano 18 lutego 2010 - 16:07

Za 1299 jest teraz Enjoy z białą siatką Fotel rehabilitacyjny naprawde niezły a siatka pasuje do Maca :):)

Sitag nieźle wygląda, ale nie jest wart sojej ceny ;/ ta najfajniejsza wersja, prawie 3 tys ...

---- Dodano 18-02-2010 o godzinie 16:14 ----
Ten na stronie wejściowej HM jest zaj....

#37 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 lutego 2010 - 18:19

Tyż mam taki, uważam, że jest naprawdę świetny, wcześniej miałem allaka, ale się rozpadł. Ten ma metalowy stelaż, i jest naprawdę solidny i wytrzymały.

P.S. Zawsze na nim siedzę w pozycji na maksa odchylonej ;]


Ja miałem Allaka białego i też się zepsuł(skóra się przetrała i się ogólnie brudził od jeansów) i kupiłem sobie Markusa. Również polecam. Super wygodny i wytrzymały.

#38 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 18 lutego 2010 - 23:43

Dla odmiany polece niemiecka firme VOX

VOX - Fotel obrotowy Mario black

VOX - Fotel obrotowy Berber

VOX - Fotel obrotowy Greg

Mam stolek taki jak ten ostatni z poprzedniej kolekcji i siedzi sie na nim bardzo do bobrze a raczej

---- Dodano 18-02-2010 o godzinie 23:55 ----
Co do krzesel Ergomax to widze ze producent na powaznie wzial sobie postawe przy biurku ale jest to uwarunkowane cena najtansze krzeslo jak zaobserwowalem kosztunje ponad 1200zloty a najdrazsze prawie 4tysiace. Biorac pod uwage ze wiekszosc ludzi kupuje Macka za 2-3 tysiace watpie ze ktos wyda tyle na krzeslo nie obrazam nikogo nie miejcie mi tego za zle. Bo taka jest prawda przecietny kowalki kupuje krzeslo od 100-300 zloty i siedzi mu sie wygodnie. Ale coz firma dla wymagajacych. Z checia chcialbym zobaczyc co takiego tkwi w tych fotelach bo w przeciagu kilku lat wydalem pare tysiecy zloty na fotele skorzane i powiem wam jeotalnie dno sa totalnie do bani ladnie wygladaly i fajnie sie siedzialo jak byly nowe a po roku... Nie mowie tutaj o fotelach za 300 zloty tylko prawie po 1000 z INS i innych firm ktore nam wciskaja ludzie albo kupujemy bo ladnie wygladaja i tak jak wspomnialem zapadamy sie w nie jak sa nowe. I walsnie po tym roku co sie dzieje przynajmniej w moim wypadku kilka godzn przed komputerem gabka w fotelu jest tak wysiedziana ze siedzenie nie sprawia przyjemnosci a wrecz czlowiek stara sie dobrac pozycje lezaca a to z powodu tego ze siedzisko jest twarde jak deska. Naprawde odradzam , bardzo dobrze sprawuja stolki z tej siatki takiej jak ma ergomax jak i vox.

Sorry za bledy ale mi laptop szfankuje i przeskakuje mi sam kursor (nie dotykajac myszki) i pisze w innym miejscu wiec nie miejcie mi tego za zle a raczej Billowi G. bo pisze z windowsa od 3 dni i takie cuda sie dzieja na sluzbowym lapie :)

PS.ale jak tu nie kochac Windowsa ;p

---- Dodano 18-02-2010 o godzinie 23:59 ----
Przepraszam za blad najdrazszy fotel z limitowanej kolekcji od Ergomax kosztuje skromne:

sami zobaczcie bo starczylo by na niejednego Mac Pro...

Ergomax Nefil najdroższy fotel w polsce - Sklep.Fajnemeble.pl - Internetowy Sklep Meblowy - Meble biurowe, Biura, Wyposażenie, Meble metalowe

Przesada

#39 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 19 lutego 2010 - 09:11

Niektóre z proponowanych krzeseł/foteli wyglądają na żywcem wyjęte z gabinetu dentystycznego ;) I jak tu dobrowolnie na taki usiąść? :D

#40 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 19 lutego 2010 - 10:39

Jesli beda wygodniejsze niz te z gabitenu - sliskie i twarde to az milo bedzie sie odchywlic i polozyc a co dopiero usiasc :)

#41 Sebastian Matusik

Sebastian Matusik

  • 5 postów
  • SkądPolska

Napisano 19 lutego 2010 - 10:49

---- Dodano 18-02-2010 o godzinie 23:55 ----
Co do krzesel Ergomax to widze ze producent na powaznie wzial sobie postawe przy biurku ale jest to uwarunkowane cena najtansze krzeslo jak zaobserwowalem kosztunje ponad 1200zloty a najdrazsze prawie 4tysiace. Biorac pod uwage ze wiekszosc ludzi kupuje Macka za 2-3 tysiace watpie ze ktos wyda tyle na krzeslo nie obrazam nikogo nie miejcie mi tego za zle. Bo taka jest prawda przecietny kowalki kupuje krzeslo od 100-300 zloty i siedzi mu sie wygodnie. Ale coz firma dla wymagajacych. Z checia chcialbym zobaczyc co takiego tkwi w tych fotelach bo w przeciagu kilku lat wydalem pare tysiecy zloty na fotele skorzane i powiem wam jeotalnie dno sa totalnie do bani ladnie wygladaly i fajnie sie siedzialo jak byly nowe a po roku... Nie mowie tutaj o fotelach za 300 zloty tylko prawie po 1000 z INS i innych firm ktore nam wciskaja ludzie albo kupujemy bo ladnie wygladaja i tak jak wspomnialem zapadamy sie w nie jak sa nowe. I walsnie po tym roku co sie dzieje przynajmniej w moim wypadku kilka godzn przed komputerem gabka w fotelu jest tak wysiedziana ze siedzenie nie sprawia przyjemnosci a wrecz czlowiek stara sie dobrac pozycje lezaca a to z powodu tego ze siedzisko jest twarde jak deska. Naprawde odradzam , bardzo dobrze sprawuja stolki z tej siatki takiej jak ma ergomax jak i vox.



Powiem tak zanim zacząłem zajmować się marką Ergomax sprzedawałem fotele i krzesła w sklepie, gdzie miałem bespośredni kontakt z klientami od których tak naprawde dowiedziałem się najwięcej o krzesłach i fotelach do pracy Nieprawdą jest ze przeciętny Kowalski kupuje kresła za 100-300 raczej większość kupuję 1000-1900 bo coraz mnie opłaca się kupować fotel za 600 i wymieniać go co 2 lata, to po pierwsze.
Drugie uważam za najważniejsze, to to że sprzedawcy nie mają pojęcia co sprzedają i w ogole nie znają się na ergonomii, producenci mówią że wszystkie fotele ich są świetne i super ergonomiczne mają na to tysiąc atestów od lekarzy "specjalistów" co nie jest żadnym wyznacznikiem...
Wszystkie 3 fotele które pokazałałeś nie nadają się do długiego siedzenia! mają słabe wyprofilowania, mechanizmy używane w nich to mechanizmy z foteli za 200 pln z Tesco, brak regulacji podłokietników ...itd itd te wszystkie żeczy są bardzo ważne, np jak mamy podłokietniki bez regulacji to nie możemy dojechać do biurka bo one przeszkadzają prawda? Albo ilu z was jak siedzi to pojakimś czasie żeby było "wygodniej" wysuwa tyłek do przodu tak, że dolna część pleców nie dotyka oparcia? Prawie 70 % z was :) a takie siedzenie miażdży chrząstki między kręgami i kręgosłup szybciej się "zużywa" Mógłbym tu napisać pare stron o najczęstrzych błędach. Dobrze dobrany dobrany fotel z odpowiednim mechanizmem i regulacjami może całkowicie pozbawić nas bólu kręgosłupa, a po kilku miesiącach siedzenia nie czujemy już tak zmęczenia. Co do Ceny uważam, że cena 1500 za fotel 5 letnią gwarancją to cena przystępna, to tak jak byśmy kupowali raz na rok krzesło za 300 PLN co bardzo wiele osób robi... myśle że fotele Ergomax spokojnie wytrzymają nawet i 10 lat wtedy wyjdzie nam 150.


#42 Goku

Goku
  • 1 586 postów
  • SkądGorlice

Napisano 14 marca 2010 - 12:23

Czas zastanowić się nad porządnym fotelem:)

Dołączona grafika
Bardzo porządnie wygląda.

#43 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 14 marca 2010 - 14:25

Jaki brzydki za to.

#44 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 14 marca 2010 - 19:26

No i czułbym się jak u dentysty ;) Takie pierwsze skojarzenie.

#45 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 marca 2010 - 19:49

No i czułbym się jak u dentysty ;) Takie pierwsze skojarzenie.


Dentysta to dobry trop...

Choć mnie bardziej skojarzył się z dwoma filmami:

Dołączona grafika


Dołączona grafika

;)

#46 Goku

Goku
  • 1 586 postów
  • SkądGorlice

Napisano 14 marca 2010 - 20:02

Ale za to jak byłoby wam wygodnie:)

#47 Sebastian Matusik

Sebastian Matusik

  • 5 postów
  • SkądPolska

Napisano 15 marca 2010 - 00:16

a co powiecie na ten tylko 49900 :D

a najlepsze jest to, że jeden już jest sprzedany :D:D

#48 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 15 marca 2010 - 12:17

Właściwie to trudno coś sensownego powiedzieć... Chciałbym mieć tyle kasy, by kupno takiego fotela poprawiło mój humor :D

#49 TomekB

TomekB
  • 310 postów

Napisano 08 kwietnia 2010 - 19:16

Biuro, Fotel Futura 10, krzesła

Przyjemny fotel. Zwłaszcza obsługa w tej firmie rewelacja!



Wie ktoś czy w Białymstoku lub Warszawie można poprzymierzać ten wcześniej prezentowany Ergomax Ergohuman?

#50 ContactLost

ContactLost
  • 430 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 kwietnia 2010 - 08:20

Bardzo często te fotele można znaleźć Jysk (czy jak to się nazywa) i po testach uważam, że to nie to. Natomiast zwyczajne krzesło obrotowe przeznaczone do komputera z dosyć elastycznym oparciem spełnia swoje zadanie znakomicie, wymuszając prostą postawę siedzącą. Koszt porządnego to około 500 - 800zł. Sam przymierzam się do zakupu ale chwilowo mam ważniejsze wydatki ;)

---- Dodano 12-04-2010 o godzinie 09:21 ----
PS: oczywiście chodzi mi o ten prezentowany w linku przez TomekB




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych