Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Harry Potter and the Deathly Hallows


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
225 odpowiedzi w tym temacie

#26 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 24 lipca 2007 - 14:34

Bo ja wiem czy potega marketingu :?: Jakos zanim nie nakrecili pierwszego filmu to nie slyszalem zbytnio o ksiazce, a i ta nie byla specjalnie reklamowana. Po prostu ROwling miala swietny pomysl i bardzo dobrze go przelala na papier.

#27 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 lipca 2007 - 16:14

A ten, słyszeliście że w Chinach już kilka lat temu wyszły podrabiane ostatnie części? Pewnie tak. A wiecie jakie miały tytuły? Harry Potter i Złoty Żółw oraz Harry Potter i Szklana Waza ROTFL

#28 Hazreth

Hazreth
  • 598 postów
  • SkądSkądinąd

Napisano 24 lipca 2007 - 17:40

Ale tak się składa, że mało który pomysł był autorstwa pani Rowling - ona po prostu pozbierała co fajniejsze jej zdaniem pomysły i napisała książkę językiem tak prostym, że użyję eufemizmu, że nie ma osoby, która by jej nie zrozumiała. A jeżeli chodzi o motyw dorastającego młodzieńca i szkoły magii, to dużo bardziej przemawia do mnie 'Czarnoksiężnik z Archipelagu' Ursuli K. Le Guin - mimo, że w świecie fantasy, a nie współczesnym. Ale co ja porównuję w ogóle...

#29 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 25 lipca 2007 - 04:26

Wedlug mnie to, co pozwolilo tak duzej ilosci osob czytac Pottera jest to, ze Rowling napisala na temat magii w bardzo prosty i realistyczny sposob. Sam czasem mysle ogladajac Chris'a Angel'a czy czasem magia naprawde na swiecie nie istnieje, a my o tym nie wiemy.

#30 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 lipca 2007 - 13:01

Zamkneli kolejna strone tlumaczenia... Czy ma ktos namiary na inna? Bylbym wdzieczny za linka na PW...

#31 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 26 lipca 2007 - 13:10

Wedlug mnie to, co pozwolilo tak duzej ilosci osob czytac Pottera jest to, ze Rowling napisala na temat magii w bardzo prosty i realistyczny sposob. Sam czasem mysle ogladajac Chris'a Angel'a czy czasem magia naprawde na swiecie nie istnieje, a my o tym nie wiemy.


- nic personalnie ale takie stwierdzenie mnie dobija - jest to zwykla bajka dla dzieci - ksiazek o maggi - zarowno fantasy SF jak i mieszanych (chociazby skrajne dziela w temacie cyber punk gdzie high tech wystepuje razem z voodo i telekineza itd ) jest calkiem sporo A DO TEGO poruszaja dosyc wazne ciekawe i skomplikowane problemy natury filozoficznej i etyczno moralnej - chciazby prawo do samostanowienia sztucznych inteligencji ktore niedlugo miejmy nadzieje moga powstac (wogole to poczytajcie sobie ksiazki gibsona - poczawszy od neuromancera )

sumujac - dla mnie wasza fascynacja harrrym - jest tak samo smutna jak transformersami
swiadczy o malo wysublimowanym guscie literacki i maly zapotrzebowaniu na dobra literature
= nie twierdze ze jestescie debilam ..... ale patrzac na to z mojej strony - jest to smutne wrecz - iz ludzie chyba myslacy troche - zadowalaja sie tak ....mizernymi pozycjami jednoczesnie tak bardzo sie nimi ekscytujac

poczytajcie dicka ... - to sa ksiazki ktore czytac trzeba po kilka razy zeby dojsc do glebi zaszytej w tresci
lovecrafta, zelaznego - jest tego od groma = harry ...to takie czytadelko dla dzieciakow z najnizszej polki = no chyba ze Wam sie wyzej siegac nie chce - ale to nie za dobrze raczej

:(

#32 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 lipca 2007 - 13:16

Zamkneli kolejna strone tlumaczenia...

Czy ma ktos namiary na inna? Bylbym wdzieczny za linka na PW...


Równie dobrze mogłeś napisać: "Czy ktoś z Was może mi dać linka do jakiejś_tam piosenki?", albo "czy ktoś z Was mógłby mi pomóc w kradzieży?"

#33 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 lipca 2007 - 13:20

Zbieraj... hmmm... Uno, w tym temacie juz pojawial sie link do tlumaczenia wiec nie naskakuj na mnie. Duo, sam nic nie podaje publicznie acz prosze moze o nakierowanie mnie na taka strone co nieoznacza, ze musze ja czytac... Moze jestem policjantem i szukam kolejnych stron aby je blokowac? Wiec nie naskakuj na mnie. Uwak. Ja mam takie pytanie. Przeczytales HP?

#34 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 26 lipca 2007 - 13:29

ta - 1 czesc po polowie odlozylem na polke u ciotki i wzialem sie za co innego - dokladnie to za kolejna z serii swiata dysku (choc tez przyznam ze terry P. zaczyna gonic w pietke = ostatnich 3 pozycji juz mi sie nie chcialo czytac ... )

#35 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 lipca 2007 - 13:36

Uno, w tym temacie juz pojawial sie link do tlumaczenia wiec nie naskakuj na mnie.

Tak, zwalaj na inne osoby, gdyż Ty przecież nic nie robisz

Duo, sam nic nie podaje publicznie acz prosze moze o nakierowanie mnie na taka strone co nieoznacza, ze musze ja czytac...

Możesz równie dobrze powiedzieć: "mam zamiar obrabować bank" - przecież to nie oznacza, że masz zamiar ów czyn popełnić, jednakże nastawiasz kark.

Moze jestem policjantem i szukam kolejnych stron aby je blokowac? Wiec nie naskakuj na mnie.

Aha, i myślisz, że policja wypytuje się na forach o linki, gdyż nie mają specjalistów, którzy posługują się skryptami filtrującymi strony?

#36 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 lipca 2007 - 15:05

Zbieraj. Swiety jestes czy jak? Jesli nie jestes swety to wyjatkowy hipokryta. Nie zawalam na inne, ale nie lubie byc specjalnie traktowany. Po drugie z laski swojej nie obrazaj mnie bo juz to zrobiles a ja chyba jeszcze nie zlamalem regulminu gdyz nie propaguje tresci nielegalnych, czyz nie? Natomiast nazwanie kogos zlodziejem - nawet nie mowiac tego w prost - juz nie jest w porzadku. Co robi policja, nie obchodzi mnie to. Co robia niektorzy obywatele to juz inna sprawa. Mam znajomych ktorzy bezinteresownie tropia rozne lamania prawa i zglaszaja odpowiednim sluzbom - choc ja zdecydownie osobiscie tego nie robie! Uwak. Wiec sie nie pograzaj. Machasz tu inteligentna oraz wyszukana literatura a zachowujesz sie jak bys mial klapki na oczach. Nie mozesz krytykowac czegos co nie jest Ci znane... Sam osobiscie czytam wiele tytulow ktore choc z gory wiem, ze sa kiepskie, tylko po to aby moc sie wypowiedziec. Dla przykladu zmusilem sie do przeczytania Kodu leonarda oraz chyba jeszcze dwoch ksiazek tego 'pisarza' tylko po to aby moc miec jakies stanowisko wzgledem tej szmatlawej literatury... Przeczytaj cala serie i odkryj pewne rzeczy ktore stosuje Rowlling a nie stosuje multum innych pisarzy - chocby efekt 'dorastania' serii wraz z dorastaniem poczatkowej grupy czytelnikow. Terry jest cudowny ale to zupelnie inny gatunek. Pelna fantasy - choc z odniesieniami do naszej rzeczywistosci - ale jednak fantasy. Lovecraft takze nie jest dobrym porownaniem...

#37 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 26 lipca 2007 - 18:03

- nic personalnie ale takie stwierdzenie mnie dobija - jest to zwykla bajka dla dzieci - ksiazek o maggi - zarowno fantasy SF jak i mieszanych (chociazby skrajne dziela w temacie cyber punk gdzie high tech wystepuje razem z voodo i telekineza itd ) jest calkiem sporo A DO TEGO poruszaja dosyc wazne ciekawe i skomplikowane problemy natury filozoficznej i etyczno moralnej - chciazby prawo do samostanowienia sztucznych inteligencji ktore niedlugo miejmy nadzieje moga powstac (wogole to poczytajcie sobie ksiazki gibsona - poczawszy od neuromancera )

sumujac - dla mnie wasza fascynacja harrrym - jest tak samo smutna jak transformersami
swiadczy o malo wysublimowanym guscie literacki i maly zapotrzebowaniu na dobra literature
= nie twierdze ze jestescie debilam ..... ale patrzac na to z mojej strony - jest to smutne wrecz - iz ludzie chyba myslacy troche - zadowalaja sie tak ....mizernymi pozycjami jednoczesnie tak bardzo sie nimi ekscytujac

poczytajcie dicka ... - to sa ksiazki ktore czytac trzeba po kilka razy zeby dojsc do glebi zaszytej w tresci
lovecrafta, zelaznego - jest tego od groma = harry ...to takie czytadelko dla dzieciakow z najnizszej polki = no chyba ze Wam sie wyzej siegac nie chce - ale to nie za dobrze raczej

:(


Moze jest i beznadziejna wydumana bajeczka, ale moje pytanie jest czemu ta bajka siegnela miliony nastolatkow na calym swiecie, ktorzy w zyciu nie chcieli nawet DOTKNAC zadnej ksiazki, nie mowiac juz o jej przeczytaniu?

#38 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 lipca 2007 - 18:15

Drogi Scurvy, zacytuj fragment, gdzie nazywam Cię złodziejem. Nie jestem święty. Ciebie zaś nie traktuję specjalnie, gdyż inteligentny z Ciebie facet. Mój post był uwagą. Myślę, że wielu czytelnikom HP, raczej nie podobają się tego typu posty jak "dajcie mi link do Polskiego tłumaczenia". Ja nic do Ciebie nie mam, ale po prostu gryzie mnie w nogę (mam ślady! :)) jak widzę owe słowa wypowiadane publicznie (to odnośnie prośby o link). Peace

#39 Hazreth

Hazreth
  • 598 postów
  • SkądSkądinąd

Napisano 26 lipca 2007 - 19:20

reRESERVEDFX -> a odkąd znaczy to, że jeżeli ileśtam nastolatków przeczytało daną książkę, to automatycznie jest ona dobra? W takim razie Bułhakow jest do niczego, bo żaden nastolatek go nie czyta, a nawet mało który słyszał nazwisko. Twa argumentacja zatem kompletnie do mnie nie trafia :]

#40 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 lipca 2007 - 21:33

Insynuowanie proby kradziezy jest niczym innym jak oskarzeniem kogos o to... Jesli uwazasz, ze ten sposob prowadzenia rozmowy jest normalny to rozumiem, ze przyzwalasz mi takze na takie teksty wzgledem Ciebie? Ale masz racje, peace. Oczywiscie, sporo 'fanow' moze miec przeciwko. Obawiam sie jednak, ze wieksza czesc stanowia jednak ludzie ktorzy uwazaja za wrednosc tlumaczenie ksiazki prze pol roku aby zostala np na gwiazdke, tylko po to aby zwiekszyc zyski. Hazreth, masz calkowita racje, ze nie jest to zaden argument w zwiazku z jakoscia ksiazki choc zasluguje na uznanie dla pisarki. Trzeba umiec zrobic tak, aby z czegos banalnego stworzyc cos wrecz kultowego.

#41 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 lipca 2007 - 00:40

Dla mnie niesamowita jest przemiana samej akcji dziejącej się w książce - od małego dzieciaka latającego z różdżką i krzyczącego zaklęcia (Kamień Filozoficzny) po mroczny 7 tom, gdzie zgon następuje za zgonem. Zdecydowanie 7 tom jest najlepszy :]

#42 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 27 lipca 2007 - 03:28

reRESERVEDFX -> a odkąd znaczy to, że jeżeli ileśtam nastolatków przeczytało daną książkę, to automatycznie jest ona dobra? W takim razie Bułhakow jest do niczego, bo żaden nastolatek go nie czyta, a nawet mało który słyszał nazwisko.
Twa argumentacja zatem kompletnie do mnie nie trafia :]


Chodzi mi o to, ze jest miliony bardzo dobrych ksiazek dla nastolatkow, ale to Harry Potter wszystim pometlal w mozgu :D

Zbieraj - Zgadzam sie bardzo z toba! Rowling doskonale zbudowala swoja ksiazke! Co tom, bohaterowie staja sie starsi i bardziej dorosli, a i kiedy Voldemort powraca koniec 4 tomu to 5 6 i 7 robia sie nagle gwaltownie mroczne i tajemnicze. To wlasnie lubie :D Wychowalem sie na Harrym Potterze i kazdy moze mi mowic, ze to jest kicz, ale ja tak nie uwazam. Ksiazka jest lepiej niz super!

#43 Scroller

Scroller
  • 322 postów
  • Skądxxxxxx

Napisano 27 lipca 2007 - 10:18

sumujac - dla mnie wasza fascynacja harrrym - jest tak samo smutna jak transformersami
swiadczy o malo wysublimowanym guscie literacki i maly zapotrzebowaniu na dobra literature
= nie twierdze ze jestescie debilam ..... ale patrzac na to z mojej strony - jest to smutne wrecz - iz ludzie chyba myslacy troche - zadowalaja sie tak ....mizernymi pozycjami jednoczesnie tak bardzo sie nimi ekscytujac

poczytajcie dicka ... - to sa ksiazki ktore czytac trzeba po kilka razy zeby dojsc do glebi zaszytej w tresci
lovecrafta, zelaznego - jest tego od groma = harry ...to takie czytadelko dla dzieciakow z najnizszej polki = no chyba ze Wam sie wyzej siegac nie chce - ale to nie za dobrze raczej

:(


Popieram. Hary Portier to czytadełko na dobranoc. Zupełnie nie rozumiem, czym się ludzie podniecają. Rozumiem, że 12-latki "sikają" za tą bajką, ale nie rozumiem co w tym widzą dorośli...

Najbardziej mierzi mnie to, że fabuła jest deczko "ciotowata". Chłopak dysponuje wiedzą magiczną, ale zamiast jej używać w odpowiednich momentach woli dostawać w dupę od byle kogo :D

#44 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 lipca 2007 - 10:54

Scroller to naprawde byla dojrzala i bardzo gleboka mysl na temat HP.... :/ Ja sie wychowalem na roznych dziwnych ksiazkach, w wieku 11lat przeczytalem trylogie J.R.R. Tolkiena. W wieku 12 polknalem Silmarilion. Preczytalem wszystkie ksiazki swiata dysku (po za paroma ostatnimi bo zaczyna to schodzic ponizej przecietnej) Kinga, Dick'a, Toma Sharpa czy chocby Gaimana... Literatura klasyczna takze mnie pociaga. Balzac'a poznalem w wieku 15lat a Shakespeare oczarowal mnie rok pozniej. Kocham Williama Blake'a oraz Poe'go. I co? Jestem 'ciotowata' osoba bo dostrzegam sporo naprawde ad plus rzeczy w HP? HP, nie jest mistrzowskim piorem. Rowlling nie jest Dostojewskim ani Bulhakowym. Ale jest kawalkiem literatury plasujacym sie o stokroc wyzej od Kodu leonarda, choc nizej od wielu wielu innych ksiazek.

#45 Scroller

Scroller
  • 322 postów
  • Skądxxxxxx

Napisano 27 lipca 2007 - 12:14

Scroller to naprawde byla dojrzala i bardzo gleboka mysl na temat HP.... :/


Absolutnie nie miała być do dojrzała wypowiedź. Po prostu nie rozumiem zupełnie "fenomenu" Harrego Pottera. Od zwykłe czytadło, a ludzie szaleją za tym i doszukują się "trzeciego dna".

Może to tak samo jak ja za Newtonem :D Jeśli tak to spoko :D

#46 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 lipca 2007 - 12:33

No zobacz ale chyba brak zrozumienia z Twojej strony nie jest powodem do obrazania czegos. JA nie rozumiem ludzi ktorzy sa gleboko wierzacy w Boga wiec... Sam rozumiesz.

#47 Scroller

Scroller
  • 322 postów
  • Skądxxxxxx

Napisano 27 lipca 2007 - 12:43

No zobacz ale chyba brak zrozumienia z Twojej strony nie jest powodem do obrazania czegos. JA nie rozumiem ludzi ktorzy sa gleboko wierzacy w Boga wiec... Sam rozumiesz.


Wiesz, Harremu daleko do Boga, choć niektórzy tak go traktują...

#48 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 lipca 2007 - 14:57

Ale sluchaj jaka roznica? Ja uwazam to za sprzeczne z jakim kolwiek zdrowym rozsadkiem... Jednak przy okazji nie obrazam ludzi wierzacych ani samej wiary. Chcesz lzejszy przyklad, wez zespol xyz. Ich Troje? Sam nie lubie, nie widze w tym KOMPLETNIE nic ciekawego. Ale nie wyzywam od ciotowatego brzmienia. Hip Hop? Death Metal? Powiedz mi czym sie interesujesz a znajde Ci cos co uwazam za kompletny bezsens i zaczne obrazac. Podoba Ci sie to?

#49 Hazreth

Hazreth
  • 598 postów
  • SkądSkądinąd

Napisano 27 lipca 2007 - 16:05

Heh, HP tak właśnie trochę do kapel typu 'Ich Troje' można porównać. Nie ma tam nic nadzwyczajnego, nowatorskiego, świeżego, czy choćby wybijającego się, a zdobywa ogromną popularność. Zjawisko podobne, tylko w przypadku HP na dużo większą skalę. Nie atakuję i nie mam nic do fanów HP, chociaż pisanie, że Rowling to genialna czy najlepsza na świecie [a i takie stwierdzenie tu padło] pisarka uważam za zdecydowanie nieadekwatne - szczególnie, że patrząc obiektywnie nie ma w tym prawdy ;)

#50 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 27 lipca 2007 - 16:12

ja bylem nastolatkiem ktory czytal bulhakowa :) czyta do tej pory mimo ze nascie lat dawno temu poszlo w zapomnienie co ciekawe jak dla mnie master&margerita byla jedna z niewielu lektur w sredniej szkole ktora czytalem z przyjemnoscia ..... na marginesie - komiksy tez czyta i oglada duza liczba nastolatkow ............ a czy to wogole jest literatura ? :( tolkien to raczej kultowa ksiazka dla wszystkich fanatykow fantasy .... - lykalem w 5 klasie po koleji w nocy pod koldra .... ja was nie potepiam za to ze czytacie harrego - po prostu smutne jest iz taki jest w tej chwili poziom zapotrzebowania na dobra literature ... i nie rozumiem tej fascynacji .... moze polega to na prostocie .... ale to tez malo pocieszajace = to tak jakby z nudow czytac komiksy zamiast dobra ksiazke ... po co czytac wtedy mozna kreskowki ogladac ... samej polskiej literatury fantasy jest od groma - i niekoniecznie musimy tu mowic o wiedzminie .... duzo bardziej ambitnej niz harry potter




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych