Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Harry Potter and the Deathly Hallows


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
225 odpowiedzi w tym temacie

#1 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 21 lipca 2007 - 02:59

Heja! A wiec tak jestem z tych bardzo nielicznych osob, ktore nie kochaja Harry'ego Pottera, ale maja na jego temat po prostu chorego bzika :D Dzis o polnocy zaczyna sie swiatowa premiera ostatniej ksiazki Harry'ego Potter'a i nawet jesli Harry przezyje to bedzie dla mnie zaloba narodowa :( Nie wiem jak wy, ale ja wychowalem sie na ksiazkach pani Rowling i mysle, ze ta pani zasluguje na poklon jako najlepsza pisarka jaka swiat w zyciu widzial! Nikt przez tyle lat istnienia ksiazki nie doszedl do serc tylu czytelnikow. Jak czytam ta ksiazke to po prostu sie czuej jakbym tam byl. Chociaz mam 19 lat smieje sie jak jest czas i nawet czesto placze w pewnych smutnych momentach :roll: Seria Harry Potter to ewenement, ktory niestety doszedl juz konca :( Jednak nie o to mi tutaj chodzi tylko o to jak myslicie skonczy sie historia? Przynajmniej filmy pokazuja Voldemorta jako bardzo mocnego czarodzieja i wyglada na to, ze Voldemort zgniotlby Harry'ego jednym miotnieciem rozdzki. Aczkolwiek jak Czarny Pan weszedl do umyslu Harrye'go w 5 tomie i Dumbledore myslal, ze juz po Harrym, on jakims cudem potrafil wyrzucic Voldemorta ze swojego umyslu. Czyzby Czarny Pan dostal rozdzka z jakiejs Avady Kedavry od Harry'ego? W kazdym badz razie serdecznie polecam nowy film Harry Potter i Zakon Feniksa!!! Wedlug mnie efekty specjalne i muzyka w szczegolnosci pod sam koniec w ministerstwie jest wysmietnita! Jak Bellatriks zabila Syriusza to sie normalnie poplakalem. A i scena jak Voldemort opanowal cialo Harry'ego i jak wpadli Ron Hermiona i Ginny ogladajac to masywne zniszczenie po bitwie jest wspaniale. Ogolnie robota pierwszej klasy z muzyka efektami i zoomem!!! Szczerze polecam!!!!!! Ja z jakies 2 dni po premierze nie bede na forum przez jakis tydzen bo raczej nie bede sie mogl pozbierac :-( Po prostu ta ksiazka wypiera na mnie emocje wieksze niz cokolwiek innego!

#2 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 postów

Napisano 21 lipca 2007 - 10:48

Dokładnie , czuje sie jak bym tam był ! Od razu do mnie ta książka dotarła . Różni ludzie mówią , ze to kicz ...etc. jednak ja to kocham ! Żadna książka ( może po za bitwą pod Helmowym Jarze ale to tylko jedna bitwa ) mnie tak nie wciągnęła Księcia Półkrwi przeczytałem w 12h z przerwą na obiad , kolację i kompiel wieczorną , i powiem , że to była najsmutniejsza , ale najciekawsza część , całą noc mi się śniło to co przeczytałem , a właściwie to dzień bo skończyłem czytać o 5rano ;p Mimo , że jestem niewiele młodszy od ciebie to też go uwielbiam. Najgrosze jest czekanie , na polską wersję .... Ostatnio to był koszmar -jak oni zwlekali ! Teraz to bym desperacko kupił/sprowadził angielską wersję , jakoś bym sobie poradził bo coś tam z angielskiego umiem , jednak moja mama stwierdziła , że jednak nie bo ona nie będzie umiała przeczytać , więc poczekam... ech... A film obejrzę , jeszcze nie widziałem , pojadę do kinepolis do poznania niebawem .

O dawno czytałem Feniksa , ale Syriusz zmarł ? Myślałem , że on wpadł za ta kurtynę , jednak to było coś w rodzaju trwania , a nie śmierci , czy się mylę ?

#3 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 21 lipca 2007 - 12:25

Wpadl i zginął.... (w koncu kazdemu moze zdarzyc sie wpadka ;))

Mnie jak przeczytalem 6-ta czesc, to ogarnela mnie tak pustka na tydzien... ze nie wytrzymam jeszcze ponad roku czekania na nast. czesc, ze ja musze juz. Ale wiedzialem ze cs bedzie sie jeszcze dzialo, a teraz... chyba sie nie pozbieram :(

Poza tym to nie bede wam psul zabawy, ale juz przeczytalem sobie zaoknczenie (z ciekawosci, teraz czytam juz normalnie od poczatku). jesli jednak chcecie wiedziec to moge napisac.

P.S. Jak chcecie to dzwoncie ---> http://www.harry-pot...tera-o1485.html

#4 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 postów

Napisano 21 lipca 2007 - 12:32

Moim zdaniem to nie zginie zobaczycie będzie jakaś 8częsć , lub perypetie przed wstąpieniem do Hogvaru , lub inna kontynuacja , inaczej będą zbiorowe samobójstwa .

#5 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 21 lipca 2007 - 14:07

Kolejnej czesci nie bedzie i Harry nie zginie - to oswiadczyla oficjalnie Rowling. A w obecnej czesci jest nawet prolog, wiec - nie bedzie. To ze nie zginie nikt z calej trojki (a nawet piatki, bo Ginny i Malfoy tez) ja wam gwarantuję ;)

#6 Hazreth

Hazreth
  • 598 postów
  • SkądSkądinąd

Napisano 21 lipca 2007 - 17:34

Jako, że wątek skojarzył mi się z postem jednego używtkownika innego forum, toteż postanawiam go wkleić [posta, nie użytkownika ;) ]

Oto prawdziwa historia pewnego mieszkańca miasta Dundee(czyli mnie):
Dziś o godzinie 0:00 miała miejsce premiera ostatniej książki o Harrym Potterze. Postanowiłem uczcić to wydarzenie. Wszystkie księgarnie, mimo że normalnie zamykane gdzieś o godzinie 20:00, były woczoraj otwarte całą dobę, aby dokładnie z początkiem dnia 21 lipca, dać fanom to czego najbardziej oczekują, czyli nową książkę o Harrym P. Wczoraj o godzinie 23:45 wybrałęm się do księgarni BORDERS, znajdującej się naprzeciwko mojego mieszkania. Cała sala była wypełniona, głównie młodymi ludźmi, mającymi dokłądnie wyliczone £6.99.
Kiedy zegar pokazał, że nastała już północ, rozpętało się piekło. Wrzaski, piski, skomlenia, wszystko co towarzyszy bitwie o przetrwanie rodzaju ludzkiego, widziane na wielu filmach SF/Fantasy. Kiedy udało mi się już dotrzeć do półki której szukałem, wziąłem książkę i udałem się w kierunku kasy. Niestety doga do pani zajmującej się wymianą pieniędzy(materialnych bądź w formie cyfrowej) była odgrodzona masą ludzi, zciskających w spoconych już rękach, najnowszą powieść J.K.Rowling.
Gdy wereszcie znalazłem się przy kasie i podałem książkę kasjerce, stała się rzecz niesłychana. Wokół mnie nastąpiła całkowita cisza, a ludzie którzy znajdowali się blisko mnie, stali z otwartymi ustami wpatrzeni we mnie. Pani kasjerka podniosła książkę i z wyraźnym trudem przeczytała: "Arkady & Boris Strugatsky - Roadside Picnic". Po wymianie spojrzeń, pani na kasie, w akompaniamencie ciszy, zabrała moje £6 i zapakowałą mój najnowszy zakup do czarnej torebki z dużymi białymi literami BORDERS. Po odebraniu torebki odprawiłem krótki rytuał, zawierający zawirający symbol szatana: Dołączona grafika, po czym udałem się w kierunku wyjścia.



#7 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 21 lipca 2007 - 19:21

Moim zdaniem to nie zginie zobaczycie będzie jakaś 8częsć , lub perypetie przed wstąpieniem do Hogvaru , lub inna kontynuacja , inaczej będą zbiorowe samobójstwa .


Jedna z tych ofiar napewno bede ja :P A tak serio to pewnie z pol globu sie wyludni w nastepny tydzien :P

Dokładnie , czuje sie jak bym tam był ! Od razu do mnie ta książka dotarła . Różni ludzie mówią , ze to kicz ...etc. jednak ja to kocham ! Żadna książka ( może po za bitwą pod Helmowym Jarze ale to tylko jedna bitwa ) mnie tak nie wciągnęła Księcia Półkrwi przeczytałem w 12h z przerwą na obiad , kolację i kompiel wieczorną , i powiem , że to była najsmutniejsza , ale najciekawsza część , całą noc mi się śniło to co przeczytałem , a właściwie to dzień bo skończyłem czytać o 5rano ;p Mimo , że jestem niewiele młodszy od ciebie to też go uwielbiam. Najgrosze jest czekanie , na polską wersję .... Ostatnio to był koszmar -jak oni zwlekali ! Teraz to bym desperacko kupił/sprowadził angielską wersję , jakoś bym sobie poradził bo coś tam z angielskiego umiem , jednak moja mama stwierdziła , że jednak nie bo ona nie będzie umiała przeczytać , więc poczekam... ech... A film obejrzę , jeszcze nie widziałem , pojadę do kinepolis do poznania niebawem .

O dawno czytałem Feniksa , ale Syriusz zmarł ? Myślałem , że on wpadł za ta kurtynę , jednak to było coś w rodzaju trwania , a nie śmierci , czy się mylę ?


W filmie tak jak w ksiazce Bellatriks rzucila klatwe Avada Kedavra na Syriusza, a on wpadl za ta zaslone. Jest bardzo mozliwe, ze Syriusz wroci do Harryego. Niestety mi sie 7 czarno widzi. W 5 tomie Rowling zabila Syriusza, w 6 Dumbledore'a, a wiec w 7 mam nadzieje, ze tylko Voldemort polegnie i to w zarabistym stylu :)

#8 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 postów

Napisano 21 lipca 2007 - 19:25

Chm .... a może Harry po prostu rzuci .... go różdżką a on się udławi i umrze ?

#9 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 22 lipca 2007 - 02:59

ROTFL :D To by bylo za glupie.

#10 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lipca 2007 - 10:58

Ja już przeczytałem 7 część i nie narzekam :P

#11 mikemaj

mikemaj
  • 769 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 22 lipca 2007 - 12:46

Ja też uwielbiam Harrego, przeczytałem wszystkie części. Zakon Feniksa w 3 dni. Księcia półkrwii 2x po polsku i raz po angielsku. Gdy czytałem ją po raz pierwszy po polsku wzbudziła we mnie ogromne emocje. Angielska wersja nie była już tak emocjonująca, ale to z powodu że był to drugi raz i dlatego że nie rozumiem wszystkiego dokładnie tak jak w polskiej wersji. Deathly Hallows chciałbym przeczyta najpierw po polsku, ale nie wytrzymam jeszcze pół roku. Jutro kupię sobie na Allegro.

#12 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 22 lipca 2007 - 18:17

Przeczytalem ksiazke wlasnie i chociaz duzo osob umarlo w 7 czesci to jednak Voldemort zostal zabity, ale nie tylko przez Horkruksy, ale i przez Deathly Hallows, ktore byly trzema wspanialymi przedmiotami: Elder Wand - rozdzka, ktorej nikt nie moze zwyciezyc [Harry jednak ja zwyciezyl], Ressurection Stone - kamien, ktory potrafi przywolac zmarlych oraz Invisibility Cloak - ktora Harry juz mial od dawna.

#13 StaweB

StaweB
  • 75 postów

Napisano 22 lipca 2007 - 20:37

http://www.dungeons.kgb.pl/1.php tak jak ktos chcialby przeczytac po polsku :)

P.S. ale musi byc w rodzinie wlasciciela strony...;)

#14 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lipca 2007 - 22:28

Ja się wychowałem na Winetou i też płakałem jak umarł... ;)

#15 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 postów

Napisano 22 lipca 2007 - 22:50

reRESERVEDFX ju bet men ! Dobrze , ze nie przeczytałem całości twojego postu .. Nie rób tak , przez ciebie ktoś może sobie odebrać życie . Dzięki za link walczmy z piractwek ! ( ironia - chętnie poczytam , z czasem jak wyjzdzie to kupie orginał )

#16 StaweB

StaweB
  • 75 postów

Napisano 22 lipca 2007 - 22:55

ale wiecie co, nie daje gwarancji na autentycznosc tej wersji wyzej, moglby to ktos porownac z orginalna ksiazka (nie ebook'iem)? bo juz kumpel jednen mowil mi ze z jego ebook'ami sie nie zgadza ;/.....

---- Dodano 23-07-2007 o godzinie 00:58 ----
aha mysle ze wielkim swinstwem jest pisanie o akcji w ksiazce i moderatorzy powinni takie posty usuwac..

#17 dj.cicho

dj.cicho
  • 574 postów

Napisano 22 lipca 2007 - 23:16

Ja się wychowałem na Winetou i też płakałem jak umarł... ;)


Nie umarl tylko odszedl do Krainy Wiecznych Lowow.
Gdyby umarl tez bym plakal :wink:
Nawet dzisiaj.

Kilka lat temu odebralem Harrego Pottera jako straszna "komerche", dzisiaj juz wiem, ze sie mylilem. Nie przeczytalem zadnej ksiazki z serii ale wiem, ze jest bardzo lubiana przez wszystkie grupy wiekowe (moze sie kiedys skusze, nawet napewno). Drugiego tomu nie trzeba juz bylo reklamowac a to swiadczy juz samo za siebie. Tylu odbiorcow, tyle czesci, cos w tym musi byc. Mimo ze wole poczytac Kinga czy Koontza, to podoba mi sie fakt, ze cos zostalo jeszcze dobrego do przeczytania. Moze daleko Harremu do klasycznej SF (ktora rowniez uwielbiam), "jego" sukces udowodnil mi, ze sa jeszcze ludzie ktorzy lubia poczytac dobra ksiazke. Powiem wprost, chetnie by sie cofnal te 10-15 lat, bo wtedy wlasnie o takich ksiazkach marzylem, teraz to juz za bardzo rzeczywistascia jestem przytloczony:wink:

#18 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 lipca 2007 - 00:20

Głupio tylko z ostatnim rozdziałem, jak Hewlett Packard dorobił się 3 dzieci. W dwóch ostatnich rozdziałach zdecydowanie widać, że HP miał w pierwszych planach tomu zginąć. Tak jakoś czułem, jakby dwa ostatnie akty zostały wstawione "na siłę". Fajnie, gdyż najmroczniejszy tom. Widać też ten chaos - co chwilę morderstwo kogoś, kogo HP znał. Teksańska masakra mechaniczną pomarańczą :)

#19 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 23 lipca 2007 - 02:37

Harry musial zginac gdyz on byl jednym z horkruksow, ale dzieki temu Ressurection Stone mogl sie zabic zeby zabic horkruksa zyjacego w nim, a potem wrocic do zyjacych.

Policzylem. W 7 tomie zginelo calkowicie 58 osob.

---- Dodano 22-07-2007 o godzinie 20:38 ----
A tak wogole to jeszcze sie cieszyc, ze beda dwie gry i filmy. A potem bedzie pewnie zajebiscie nudno i jakos tak smutno w swiecie prasy :(

#20 dj.cicho

dj.cicho
  • 574 postów

Napisano 23 lipca 2007 - 03:20

Glowa do gory, bedzie cos nowego.

#21 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 23 lipca 2007 - 04:39

Taaa, MyApple i rewolucja w Sadzie :P:p

#22 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 23 lipca 2007 - 08:02

Zeby tylko tak jak powiedzial Bing Gordon, Steve byl komputerowym Pottwerem i zwyciezyl "Niebieskiego Pana", tego którego kapitału nie wolno wymawiać, Lorda Volviste ;)

#23 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 postów
  • SkądŁódź

Napisano 24 lipca 2007 - 12:23

Hmm, ja takze lubie HP. Mam 19 latek a Rowlliing pisze o tyle ciekawie, ze jej ksiazki 'dorastaja' wraz z czasem i ostatnia czesc bedzie zapewne takze ciekawa... Pierwsze 10 rozdzialow juz przeczytalem - lubie tlumaczenia grupy zapalencow... Poprzednia czesc takze przeczytalem w wersji nieoficjalnej :)

#24 Hazreth

Hazreth
  • 598 postów
  • SkądSkądinąd

Napisano 24 lipca 2007 - 13:02

Ja nie rozumiem fenomenu HP. Przecież to żadna jakaś specjalna książka nie jest... Wybaczcie, ale ja zbyt śpiący jestem, żeby ocenić, czy wy tutaj w tym temacie mówicie serio, czy tacy ironiczni jesteście ;) Anyway, tyle świetnych książek i genialnych autorów, nawet jeżeli nie szukamy głębokiej opowieści z filozoficznymi przemyśleniami w tle, a zwykłego czytadła. Bo są czytadła lepiej napisane i po prostu ciekawsze. Geez, HP to po prostu dowód na potęgę marketingu. I, oczywiście, przeczytałem, bo nie zwykłem wygłaszać opinii, do których nie mam prawa z racji braku wiedzy dla przykładu.

#25 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 24 lipca 2007 - 14:24

Tak, a po 7 tomie ukaże się kolejny: "Harry Potter i ZUS", albo "Harry Potter i trzeci filar", albo "Harry Potter i niska emerytura", albo takie tam...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych