Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Plus GSM organizuje iPhone'y na boku?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pedro407

Pedro407
  • 597 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 marca 2012 - 11:47

Wczoraj odebrałem drugiego iPhone'a 4S z Plus GSM. Już jak brałem w salonie do ręki pudełko, zauważyłem, że jest większe od tego, które dostałem 2 miesiące wcześniej. Ale spotkałem się z tym już kiedyś przy okazji 3GS'a, kiedy niektóre egzemplarze miały w zestawie starszą "kostkową" wersję ładowarki z wymienną końcówką a inne miały już tą nowszą, płaską wersję. W każdym razie nie przywiązałem do tego jakiejś większej uwagi.

Co innego w domu, kiedy przyszedł czas na synchronizację z iTunes, więc rozpakowałem całą zawartość pudełka.
Spostrzeżenie pierwsze: ładowarka jest w jakiejś dziwnej folii, zaklejonej taśmą. Apple tak nie pakuje rzeczy. Samsung - może, ale nie Apple.
Spostrzeżenie drugie - po wyjęciu ładowarki z pudełka ukazuje się coś takiego:
http://desmond.image....jpg&res=medium

To jest wnętrze pudełka z czymś co za cholerę nie chce być niczym innym jak miejscem na amerykańską ładowarkę...

Spostrzeżenie trzecie, które już tylko utwierdziło mnie w tym z czym mam do czynienia: Oto zdjęcia ładowarki z tej folii, obok ładowarki, którą dostałem z poprzednim 4S, dwa miesiące temu - w mniejszym pudełku:
http://desmond.image....jpg&res=medium
http://desmond.image....jpg&res=medium
Na drugim zdjęciu widać brak napisu Designed by Apple in California i brak numeru modelu ładowarki.
Poza tym oryginał jest nieco cięższy no i większy, co widać na wcześniejszej fotce.

Nie mówię, że będę teraz się ścierał z Plusem, bo nawet nie mam na to czasu, siły i ochoty. Ale po pierwsze zapłaciłem tyle, ile sobie Plus zażyczył za telefon, który jest raczej droższy niż tańszy i wydaje mi się, że mam prawo spodziewać się pełnego zestawu, tak, jak sobie to zaplanował producent. Po drugie ciekaw jestem, co by Apple powiedziało na wieść, że operator wyjmuje oryginalne ładowarki i na ich miejsce wstawia jakieś buble z FockalPrice warte 3,50zł na Allegro. Jakby nie patrzeć pełnowartościowy produkt to cały zestaw, czyli wszystko co jest w pudełku. Już bardziej rozsądnym podejściem ze strony Plusa byłoby zostawienie oryginalnej ładowarki amerykańskiej i dodanie tej, a nie wyjmowanie części zestawu. Dodatkowo mam takie sobie doświadczenia z użytkowaniem nieoryginalnych ładowarek - miałem kiedyś taką, co wydawała z siebie dziwne dźwięki, kiedy nie był do nie podłączony telefon i cholernie się nagrzewała. Wydaje mi się, że już zdrowsze byłoby dla telefonu używanie amerykańskiej ładowarki z przejściówką.

Jeszcze jedna myśl mnie naszła przed chwilą - ciekaw jestem co się dzieje z tymi oryginalnymi ładowarkami wyjętymi z pudełek? To nie są w końcu tanie rzeczy, nawet na rynku wtórnym...

#2 AdrianoSprinter

AdrianoSprinter
  • 1 121 postów
  • SkądŁódź

Napisano 30 marca 2012 - 12:19

Też mam telefon z Plusa i tak samo ładowarka Amerykańska podmieniona właśnie na tą w folii. Już ponad 4 miesiące nią ładuje więc nic się nie martw. Ale też jestem ciekaw jak to Plus robi.

#3 Lubanski

Lubanski
  • 22 postów
  • SkądMława

Napisano 30 marca 2012 - 12:40

A oryginał i ten zamiennik wartości prądu wchodzącego/wychodzącego mają takie same?

#4 nuggie

nuggie
  • 249 postów

Napisano 30 marca 2012 - 12:41

Takie sprostowanie, to angielska nie amerykanska wtyczka.

#5 eualex

eualex
  • 2 097 postów

Napisano 30 marca 2012 - 13:07

Wg mnie zostałeś oszukany - i z Waszych postów wynika, że nie Ty jeden :/ Zgłoś tą sprawę Apple - ktoś podmienia ładowarki na badziewie i sprzedaje telefony z UK, takiego złodziejstwa się nie spodziewałem, okradają własny kraj - zgłoś to do Urzędu Skarbowego, możliwe że to nie jedyne z ich nadużyć z telefonami iPhone.

#6 AdrianoSprinter

AdrianoSprinter
  • 1 121 postów
  • SkądŁódź

Napisano 30 marca 2012 - 13:21

Nie mam zdrowia do zabawy z powodu ładowarki i jest mi to obojętne. Jest masa ważniejszych spraw na głowie ;)

#7 grzech987

grzech987
  • 387 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 30 marca 2012 - 14:10

potem to odsprzedać... też miałem poprzedniego z uk i tak wygląda pudełko właśnie, duże, a "europejskie" (Niemcy) niższe pudełko i ładowarka prostokątna, a to czy dłuższa czy krótsza to pewnie jedna jest od 3gs, a druga z 4/4s:) ja bym też to gdzieś do apple zgłosił ale co oni na to poradzą że kupiłeś tak od jakiejś firmy, która nie może ich oficjalnie od nich brać. Przecież i play i plus kupują je na wolnym rynku, a w plusie to jak sobie zażyczyć możesz każdy telefon a oni Ci go sprowadzą/załatwią - mają taką politykę

#8 aerO^

aerO^
  • 894 postów

Napisano 30 marca 2012 - 15:07

Dokładnie tak, mam 4-kę z Anglii i mam identyczne pudełko, które jest ogólnie gdzieś 2x wyższe od europejskich.Ciekawe spostrzeżenia, nie wiedziałem, że Play i Plus tak robią.Ktoś już się o to próbował kłócić? Ogólnie to powinno być chyba niezgodne z prawem, bo trzeba rozpakować pudełko i podmienić ładowarkę.

#9 steo

steo
  • 278 postów
  • SkądWrocław / Wałbrzych

Napisano 30 marca 2012 - 15:17

Słyszałem o podobnych przypadkach... Kolega pracuje w iSpot, klient przyszedł właśnie z takim iPhonem, który właśnie kupił w Plusie, również z nieoryginalną ładowarką. Sprawdzili numery seryjne telefonu i okazało się, że jest przeznaczony do dystrybucji w Hong Kong'u. Ciekawe jak w takim przypadku wygląda postępowanie reklamacyjne w przypadku awarii iPhona ;>

#10 plastuf93

plastuf93
  • 49 postów

Napisano 30 marca 2012 - 15:17

nie kumam, dostajecie niezafoliowane pudełko? kpina jakaś, nie wiem jak można sprawę zostawić w spokoju- może być niezła afera z tego...

#11 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 30 marca 2012 - 15:23

Ciekawe jak w takim przypadku wygląda postępowanie reklamacyjne w przypadku awarii iPhona ;>

Zapewne wymieniają z tytułu odpowiedzialności sprzedawcy za wady towaru.

Bo gwarancja producenta nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych przez nieoryginalne ładowarki i akcesoria.

#12 abc_xyz

abc_xyz
  • 17 postów

Napisano 30 marca 2012 - 15:24

W życiu bym czegoś takiego nie zostawił, przecież to normalne oszustwo! teraz ładowarki a później telefony będą podmieniać na tanie podróbki z chin. Takie rzeczy trzeba tępić bo potem wszyscy użytkownicy na tym tracą. Dobrze ze chociaż założyliście ten watek i każdy możne się dowiedzieć o takich nielegalnych praktykach. Moja rada...nie zostawiajcie tego o tak. może to strata czasu ale zgadzanie się na takie traktowanie to danie się robić w balona. Tyle kasy zapłaciliście a ktoś was oszukał. Ludzie walczcie o swoje prawa!

#13 stroner30

stroner30
  • 747 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 30 marca 2012 - 15:24

nic nowego, wystarczy wejść na strone Apple i widać, że tylko Orange i T-mobile są autoryzowanymi operatorami oferującymi iPhone'y. Co ciekawe kiedyś sprzedawałem iPhone 4 na Allegro i kupił go ode mnie przedstawiciel PLUSa, "bo klient uparł się na iPhone, a akurat nie mamy na stanie". Raczej była to jego prywata (w sensie wziął inny model sprzedał go na allegro, kupił iPhone, być może po drodze coś zarobił) jednak jakby nie patrzeć coś w tym nie tak . . . .

#14 NoVyr9

NoVyr9
  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 30 marca 2012 - 15:25

W życiu bym tego nie zostawił w spokoju, to jest jawne dymanie klienta w 4 litery.

#15 bartek001b

bartek001b
  • 1 104 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 30 marca 2012 - 15:26

Pudełko mozna zafoliowac, wystarczy folia termokurczliwa + suszarka

#16 AdrianoSprinter

AdrianoSprinter
  • 1 121 postów
  • SkądŁódź

Napisano 30 marca 2012 - 15:41

Kupiłem od Osoby prywatnej która brała go z Plusa więc i tak nic nie zrobie ;)

#17 ner0angel0

ner0angel0
  • 506 postów
  • SkądLeszno, PL

Napisano 30 marca 2012 - 15:43

A z tylu na pudełku nie macie czasem też zaklejonego oryginalnego opisu iphona na opis w naszym języku?

#18 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 marca 2012 - 15:44

Moim zdaniem tak ma być. Znaleźli sobie dostawce na wyspach i podmieniają ładowarki bo przecież nie będą sprzedawać z angielskimi. Pytanie tylko skąd je maja i czy to oryginały. Podobny przypadek to Samsung Nexus S w Euro RTV AGD. Sprzedaja go z dorzuconą przejściówką US/PL. A maszyne do celofonowania każdy może sobie kupić.

#19 Gość_apple_maniak_*

Gość_apple_maniak_*

Napisano 30 marca 2012 - 16:19

U mnie podobnie.. Do mojej Nokii dostałem nieoryginalne słuchawki, a instrukcje miałem nieofoliowane :/ Chyba przejdę do Orange

#20 adredy

adredy
  • 450 postów

Napisano 30 marca 2012 - 16:37

Imei sie chociaz zgadza z pudelka z telefonem ?

#21 AdrianoSprinter

AdrianoSprinter
  • 1 121 postów
  • SkądŁódź

Napisano 30 marca 2012 - 16:45

A z tylu na pudełku nie macie czasem też zaklejonego oryginalnego opisu iphona na opis w naszym języku?


Zgadza się, Plus bierze je ponoć od formobile.eu.
Oprócz tej ładowarki wszystko się zgadza imei itd.

#22 sebbie

sebbie
  • 31 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 marca 2012 - 17:04

PlusGate

#23 MrPami

MrPami
  • 23 postów

Napisano 30 marca 2012 - 17:20

Bardziej mnie martwi fakt, że ktoś w Plusie wpadł na szatański pomysł i próbują iPhona brandować. Polega to na wgraniu tapety Plusa i zrobieniu icony/skrótu do ich strony. Nie było by w tym nic strasznego gdyby nie to, że gwarancja Apple biegnie od czasu gdy podłączyli telefon do komputera. Telefon wyjęty z pudełka jest już wstępnie skonfigurowany.

#24 roberto231

roberto231
  • 18 postów
  • SkądUK

Napisano 30 marca 2012 - 18:16

Mam telefon z Anglii i jakiś czas temu sam sobie taką ładowarkę dokupiłem na ebay [url=http://www.ebay.co.uk/itm/New-EU-Plug-AC-USB-Power-Adapter-Charger-Apple-iPhone-3-3G-3GS-4-4S-4G-/220972141178?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneChargers&hash=item3372f74a7a]New EU Plug AC to USB Power Adapter Charger For Apple iPhone 3 3G 3GS 4 4S 4G | eBay[/url]
Teraz sprzedając powiem, że kupiłem w Plusie :)

#25 macmind

macmind
  • 4 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marca 2012 - 18:52

Plus chciał swego czasu oferować iphona, delegacje jeździły do Californi i co? Apple pokazało im wyprostowany środkowy palec i powiedzieli "za mali jesteście żebyśmy z wami gadali" próbowali kupować na początku słuchawki lokalnie ale nie mogli się dogadać z lokalnym dystrybutorem ... Jak wytłumaczyć klientowi który chce iPhona że ma przejść do konkurencji?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych