Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iTunes Gift Card pytania! Karta upominkowa do iTunes Store & iTunes Store Gift this App


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
129 odpowiedzi w tym temacie

#26 walcz

walcz
  • 61 postów
  • Skądmyapple.pl

Napisano 14 kwietnia 2012 - 19:11

@tHome "Kupiłem na Allegro 50 $ za 110 zł i wszystko działa jak należy, więc dziękuje wam bardzo za odpowiedzi "

A później będzie zakładany temat "Pomocy Apple zbanowało mi konto!!!" Ludzie myślcie trochę za półdarmo to nawet nikt w mordę (przepraszam) nie chce dać.

#27 eualex

eualex
  • 2 097 postów

Napisano 15 kwietnia 2012 - 16:51

To gdzie najlepiej kupować?

Zawsze pytaj o skan karty (zdrapki), nie kupuj samego kodu bo to na 99% trefny towar.Nie wierz w bzdury typu program lojalnosciowy itp bo to tylko przykrywka dla paserstwa.
Najlepiej poprosic kogos znajomego o kupno karty w stanach i przeslanie kodu ze zdrapki.
Kupujac uczciwie przygotuj sie na wydatek 50$ + prowizja sprzedajacego za karte o nominale 50$.

Podsumowując - allegro, ale z głową, znajomi, sklepy, etc.

Kupiłem na Allegro 50 $ za 110 zł i wszystko działa jak należy, więc dziękuje wam bardzo za odpowiedzi :)

Do czasu;) nie wydało Ci się podejrzane, że 50 dolarów jest warte trochę więcej niż 110 zł?

To zostało już wyjaśnione wiele razy - odsyłam do lektury poprzeniego tematu traktującego o GC /by NIE powielać polemik o podejrzanych transakcjach kupna-sprzedaży/:
http://myapple.pl/ip...na-allegro.html
& Skutki:
http://myapple.pl/ip...o-mi-konto.html

#28 Navari

Navari
  • 33 postów
  • SkądZ Polski

Napisano 16 kwietnia 2012 - 21:26

Czy jak jest ten Gift Card, kupię go, wpisuję w Reedem, to mogę ją wykorzystać np. Dwie Gry + powiedzmy e-book?

Na tym forum piszemy zgodnie z zasadami jęz. polskiego!

#29 eualex

eualex
  • 2 097 postów

Napisano 16 kwietnia 2012 - 21:35

A mam pytanie , czy jak jest ten Gift Card , kupie go , wpisuje w Reedem , to moge ją wykorzystać np. Dwie Gry + powiedzmy e-book ?

Zgadza się - możesz, a dokładniej ujmując: możesz dokonać wymiany na dowolną zawartość z iTunes Store /która nie przekracza Twojego "kredytu", który jest dodawany do Twojego konta po wymienieniu Gift Card-a/.

An iTunes Gift Card lets you shop for anything at the iTunes Store — 24 hours a day, 7 days a week. Shop for music, movies, TV shows, apps, audiobooks, and more.

= Muzyka, filmy, programy TV, audiobooki, książki, etc. /w zależności od dostępności poszczególnych treści w regionalnych iTunes Store/. [Najwięcej oferuje sklep USA: iTunes Store Stany Zjednoczone].

#30 tHome

tHome
  • 169 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 17 kwietnia 2012 - 16:27

Na razie działa bez najmniejszych problemów, jeśli bedzie coś nie tak wtedy będę pisał do sprzedawcy dlatego nie wystawiałem komentarza ;)

#31 aerO^

aerO^
  • 894 postów

Napisano 18 kwietnia 2012 - 20:35

Wykorzystanie niemieckiego Giftcarda 25 euro

Witam, mój kolega ma niemieckiego giftcarda, lecz przy wpisywaniu, iTunes pluje mi się, że nie pasuje to do mojego regionu(Polska) z tego co wyczytałem w Internecie, to nie da zmienić się regionu w koncie, więc wpadłem na genialny pomysł, żeby założyć drugie i stąd moje pytania.
1.Czy zakładając konto w niemieckim iTunes Store, po ściągnięciu aplikacji, będę mógł sobie jej spokojnie używać na moim koncie, czy będę zmuszony korzystać z niej razem z kontem niemieckim? Chodzi mi dokładnie o gierkę, Infinity Blade II na iPada, chciałbym save'a jak i postać mieć podpiętą pod mój aktualny polski Apple ID
2.Czy te gry będą takie same...albo prawie takie same jak z innych regionów w sensie czy będą miały język Angielski w grze/aplikacji, która używam?
Prosiłbym o jak najszybszą odpowiedź, ponieważ nie wiem czy jej użyć.

Przeniosłem do właściwego tematu, plmax


#32 eualex

eualex
  • 2 097 postów

Napisano 18 kwietnia 2012 - 21:18

Witam, mój kolega ma niemieckiego giftcarda, lecz przy wpisywaniu, iTunes pluje mi się, że nie pasuje to do mojego regionu(Polska) z tego co wyczytałem w Internecie, to nie da zmienić się regionu w koncie, więc wpadłem na genialny pomysł, żeby założyć drugie i stąd moje pytania.
1.Czy zakładając konto w niemieckim iTunes Store, po ściągnięciu aplikacji, będę mógł sobie jej spokojnie używać na moim koncie, czy będę zmuszony korzystać z niej razem z kontem niemieckim? Chodzi mi dokładnie o gierkę, Infinity Blade II na iPada, chciałbym save'a jak i postać mieć podpiętą pod mój aktualny polski Apple ID

Na swoim koncie możesz używać (jednocześnie nadmieniam, każda aplikacja jest przypisana do danego konta Apple ID na którym została zakupiona).
Możesz używać na urządzeniu z iOS: aby to zrobić: w iTunes musisz dokonać autoryzacji na to nowe niemieckie konto (niestety są niedogodności przy aktualizacjach - przelogowanie się do drugiego konta - tak samo w urządzeniu typu iPod Touch, iPhone, iPad), czyli korzystanie z obu identyfikatorów (kont) jednocześnie na komputerze. Tutaj odsyłam także do zapoznania się z tematem: Korzystanie z synchronizacji a kilka Apple ID.

2.Czy te gry będą takie same...albo prawie takie same jak z innych regionów w sensie czy będą miały język Angielski w grze/aplikacji, która używam?

Tak, będą takie same.

Infinity Blade II for iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPod touch (3rd generation), iPod touch (4th generation) and iPad on the iTunes App Store
„Infinity Blade II“ für iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPod touch (3. Generation), iPod touch (4. Generation) und iPad im iTunes App Store

Infinity Blade II to aplikacja uniwersalna: wersje językowe: "English, Chinese, Czech, Dutch, French, German, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Polish, Portuguese, Russian, Slovak, Spanish, Swedish".

#33 aerO^

aerO^
  • 894 postów

Napisano 18 kwietnia 2012 - 21:23

Bardzo dziękuję za rozwianie moich wątpliwości :) Gdyby każda odpowiedź na forum tak wyglądała to świat były lepszy :D

#34 holoq

holoq
  • 80 postów

Napisano 02 maja 2012 - 16:56

Kupował ktoś na Gamekeys.pl? Karty są oryginalne ? Proszę o odpowiedź.

#35 Pestqa

Pestqa
  • 10 postów

Napisano 04 maja 2012 - 21:43

Witajcie, mam nowego ipada od 2 dni i w sumie nic nie mogę kupić bo nie mam karty kredytowej a nie chce jej zakładać... więc planuje zmienić konto na amerykańskie i kupić sobie kartę upominkową tylko mam pytanie na które coś nie mogę znaleźć potwierdzonej odpowiedzi ;/

Tutaj na tej stronie 50USD kosztuje 179,99zł
[url=http://gamekeys.pl/iTunes_Gift_Card_50_USA-69.html]iTunes Gift Card $50 USA[/url]

Ta sama karta na allegro 50USD kosztuje 85,99zł
[url=http://allegro.pl/50-itunes-apple-gift-card-skan-automat-24-7-i2308517545.html]50$ ITUNES APPLE GIFT CARD SKAN! AUTOMAT 24/7! (2308517545) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.[/url]

Dlaczego jest taka różnica ??? gdzieś czytałem że te tanie karty są kupione za jakieś kradzione pieniądze i potem apple może mi zablokować konto 0_o ale czy to prawda ?

Dobra znalazłem info
[url]http://myapple.pl/ipod-itunes-itunes-store/80785-dlaczego-niekt-re-itunes-gift-cards-s-tak-tanie-na-allegro.html[/url]


:| To teraz mi pozostało przeliczyć który sklep jest tańszy, amerykański czy europejski...

#36 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 maja 2012 - 21:51

Tak, prawda. Mój znajomy już tak miał niestety. Najlepiej wybrać ten za 179 chociaż są niekiedy troszkę tańsze aukcje ( mówię tu o różnicy rzędu 5-10 zł).

Zdanie rozpoczynamy wielką literą.
Przeczytaj koniecznie TO.
plmax



#37 Pestqa

Pestqa
  • 10 postów

Napisano 04 maja 2012 - 22:15

Dobra przeanalizowałem wszystko i doszedłem do wniosku że dla nas taniej jest kupować w euro niż w usd. [CIACH &PM]

@edit
Chociaż teraz znalazłem stronę z dość tanimi kartami
[url]http://www.fabrykakluczy.pl/gra/itunes-13/itunes-50-usa-apple-gift-card-43.html[/url]

Tutaj 1 dolar wychodzi za 3,1zł czyli w tej sytuacji wychodzą taniej niż gdybyśmy je kupowali za euro hmm ^^

#38 eualex

eualex
  • 2 097 postów

Napisano 04 maja 2012 - 22:29

Tutaj na tej stronie 50USD kosztuje 179,99zł
iTunes Gift Card $50 USA
:| to teraz mi pozostało przeliczyć który sklep jest tańszy, amerykański czy europejski...

Ta sama firma sprzedaje na allegro troszkę taniej niż na oficjalnej stronie: Przedmioty użytkownika - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. = 50$ - 154,90 zł :)

Dlaczego jest taka różnica ??? gdzieś czytałem że te tanie karty są kupione za jakieś kradzione pieniądze i potem apple może mi zablokować konto 0.o ale czy to prawda ?
dobra znalazłem info:
http://myapple.pl/ip...na-allegro.html

Info o tym było także stronę wcześniej: http://myapple.pl/ip...tml#post1863424.

#39 Hodofca

Hodofca
  • 81 postów
  • SkądMikołów

Napisano 25 maja 2012 - 14:51

Tyle stron a jeszcze nikt nie wspomniał że nie da się robić "gift this app" przez środki wpłacone za pomocą gift card. Przynajmniej u mnie nie można...wyskakuje tylko że muszę podać środek płatności i chociaż zaznaczam "none" to tego nie łapie. Czy gdybym na przykład dodał konto paypal (niemieckie do konta usa, jeżeli się tak da) to czy wtedy przy "gift this app" zabierze mi kasę prosto z appstore czy paypala?

#40 eualex

eualex
  • 2 097 postów

Napisano 25 maja 2012 - 14:58

Tyle stron a jeszcze nikt nie wspomniał że nie da się robić "gift this app" przez środki wpłacone za pomocą gift card. Przynajmniej u mnie nie można...wyskakuje tylko że muszę podać środek płatności i chociaż zaznaczam "none" to tego nie łapie.

Strona 1, post: #9 w tym temacie.

Czy gdybym na przykład dodał konto paypal (niemieckie do konta usa, jeżeli się tak da) to czy wtedy przy "gift this app" zabierze mi kasę prosto z appstore czy paypala?

PayPal - musi być ten sam kraj - iTunes USA & PayPal USA, etc.

#41 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 05 lipca 2012 - 10:42

Potrzebuje zakupić w App Store kilka gift cards, ( chodzi o programy tym razem nie do iPhona, iPada, ale do MacBooka za łącznie kilka tysięcy złotych )

Dodam że zarejestrowałem się na iTunes, w opcji nie podając konta bankowego, ale konto typu innego, ( gift cards ). Konto iTunes i app store mam nie Polskie ale Brytyjskie, i nie chce go zmieniać, dlatego kartami bankowymi Brytyjskimi chciałbym płacić. ( czyli iTunes U.K. )

Nie wiem jednak czy to jest możliwe, i jak w praktyce to wygląda. Może ktoś właśnie w ten sposób zaopatruje się w Gift cards i coś wie? A może Ty Plmax, najbardziej oblatany w temacie coś wiesz?

Będę wdzięczny za pomoc.

P.S.

Wolałbym opcję otrzymania numerów zdrapki e-mailem, ale jeśli fizycznie muszę kartę dostać, to znalazłem opcję inną. Poniżej coś pisze o wysyłce pocztowej, i to nawet darmowej ale wspominają o terenie U.K. Dlatego zapytuje się czy do Polski też wysyłają gift cards z U.K. ?
iTunes Gift Card - Buy iTunes Store Gift Cards - Apple Store (UK)

#42 eualex

eualex
  • 2 097 postów

Napisano 05 lipca 2012 - 11:30

Czy można dokonywać zakupów w sklepie Mac App Store przy użyciu karty upominkowej iTunes lub Apple Store?

W sklepie Mac App Store można używać kart upominkowych iTunes. Karty upominkowe Apple Store można realizować w sklepach detalicznych Apple Store. Nie można ich używać w sklepie Mac App Store.

Can I use an iTunes Gift Card or Apple Store Gift Card to make purchases on the Mac App Store?

iTunes Gift Cards can be used to make purchases from the Mac App Store. Apple Store Gift Cards are redeemable in Apple retail stores, and may not be used on the Mac App Store.

Nie posiadam komputera typu Mac i nie miałem możliwości korzystania z Mac App Store.
Przy zakupach na Official Apple Store - store.apple.com, np. fizycznej karty Gift Card, wysyłka jest do kraju, w którym dokonujemy zakupu: sklep Wielka Brytania - wysyłka do Wielkiej Brytanii. Dokonując zakupu w sklepie brytyjskim nie wyślą karty na adres polski.
Aby zakupić gift card w programie iTunes - w tym te na adres e-mail, należy mieć podpiętą kartę. Można to zrobić tutaj: https://buy.itunes.a.../buyLandingPage.

#43 karol3741

karol3741
  • 3 postów

Napisano 27 sierpnia 2012 - 20:04

iTunes Gift Card Witam. Czy mógłbym dostać w jakimś sklepie kartę Gift Card iTunes? Z tym, że w wersji doładowującej euro. Na allegro sprzedają tylko w wersji doładowującej funty. Z góry dziękuje.

#44 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 27 sierpnia 2012 - 20:33

Gift Cards w iTunes Store przypisane są do określonego kraju. W polskim iTunes Store nie ma obecnie możliwości korzystania z Gift Cards, dostępne są tylko Gift Certificates (właściciel konta z przypisaną kartą płatniczą daje Ci określoną kwotę do wykorzystania) i Allowances (właściciel konta z przypisaną kartą płatniczą przydziela Ci stały, miesięczny limit).

Kwestie dotyczące płatności kartami (nie tylko kredytowymi, także debetowymi i różnymi wynalazkami typu karty pre-paid) w polskim iTunes Store męczone są do bólu w wątku http://myapple.pl/ip...e-pre-paid.html.

#45 rafal5000

rafal5000
  • 28 postów

Napisano 04 września 2012 - 19:51

Witam Jak rejestrowałem się na app store, to nie pamiętam co wpisałem i na app store mam ceny w euro, a chciałbym kupić iTUNES APPLE GIFT CARD. A tam trzeba zmienić region na USA. Na razie nie orientuje się w tym wszystkim proszę o pomoc. Już znalazłem ale jak zmieniam region na USA to znów coś z kartą kredytową wyskakuje. Da się to jakoś zmienić bez karty kredytowej ?

#46 schreder

schreder
  • 201 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 19 września 2012 - 18:25

Załóż drugie konto na amerykę i kup gift card w dolarach.

#47 mihu124

mihu124
  • 3 postów

Napisano 25 września 2012 - 19:42

Cześć, Z racji tego, że chwilowo przebywam w Holandii mam możliwość zakupienia tutaj gift cardów. Chciałbym się dowiedzieć czy byłoby zapotrzebowanie na holenderskie karty? Mogę kody wysłać mailem, lub nawet same zdrapki listem, ale chodzi mi o to, czy byłby na nie popyt.

#48 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 września 2012 - 20:11

A na cholerę nam holenderskie karty, które będą działały wyłącznie w holenderskim sklepie ?

#49 Sass

Sass
  • 1 postów

Napisano 06 października 2012 - 22:08

Nowa aktualizacja 6.0 - Problem z Appstore Witam :) Mam problem z nową aktualizacją iPhone, otóż gdy chcę komuś wysłać aplikację (Gift) to.. nie mogę tego znaleźć ;/ . nie wiem czy to usunęli czy po prostu jestem ślepy :???: Mam iPhone 3GS Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź ;)

#50 kugua

kugua
  • 62 postów

Napisano 07 października 2012 - 14:59

Jestem zielony co do tych kart i chciałbym zadać parę pytań. Mam konto w polskim appstorze i nie chcę mi się tworzyć jeszcze jednego, bo się w końcu pomieszam gdzie co i jak. Czy mogę kupić giftcard i kupować za pośrednictwem polskiego konta w polskim Appstore? Czy mógłby mi ktoś polecić miejsce gdzie mogę takiej tranzakcji dokońać, np. allegro I ostatnie, czy nie lepiej i łatwiej po prostu byłoby mi podłączyć kartę debetową do sklepu. Od razu piszę, że nie jestem nastawiony na jakieś wielkie zakupy, co najwyżej parę aplikacji i tyle. Byłbym wdzięczny za szybką odpowiedź, bo mam w sumie możliwość kupić taką kartę w przystępnej cenie




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych