Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple TV 3 - pytania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
765 odpowiedzi w tym temacie

#101 alicjag3

alicjag3
  • 676 postów
  • Płeć:

Napisano 08 kwietnia 2012 - 23:17

A pulpit z ipada?

#102 kugi

kugi
  • 315 postów
  • SkądWilanów, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 09 kwietnia 2012 - 00:05

też.
Let me google that for you

#103 alicjag3

alicjag3
  • 676 postów
  • Płeć:

Napisano 11 kwietnia 2012 - 19:13

Ok. AVplayer ma przycisk, który umożliwia połączenie z apple tv3. Problem jest taki, że mam na tv dźwięk ale brakuje obrazu..

#104 rbej

rbej
  • 596 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 11 kwietnia 2012 - 19:57

Taka mała ciekawostka. aTV 3 pomimo że potrafi odtwarzać filmy w 1080p z iTunes, to na wyjściu nadal ma sygnał 720p. Ale pewnie o tym wiecie.

#105 malyr

malyr
  • 78 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 11 kwietnia 2012 - 20:27

rbej no to mam inny model atv 3 u mnie naciskając informacje na Tv o wyświetlanym sygnale mam 1080p, to co tv kłamie czy co? mam piksele policzyć bo nie rozumiem?

#106 rbej

rbej
  • 596 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 12 kwietnia 2012 - 07:18

Szukam link do tego artykułu ale nie mogę znaleźć. To była jakaś strona zajmująca się JB do urządzeń z iOS. Autorzy odkryli że aTV 3 natywnie wypuszcza sygnał 720p, który następnie jest skalowany do 1080p. Coś jak w X360 i PS3. Dzięki temu obciążenie procesora jest znacznie mniejsze. Pisali że trzeba czekać na JB do aTV 3, bo wtedy może to ulec zmianie i na wyjściu będzie prawdziwe 1080p a nie 1080p przeskalowane z 720p.

#107 robgrab

robgrab
  • 1 384 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 kwietnia 2012 - 09:41

Co za bzdury piszesz? aTV3 wyświetla obraz w 1080, tak samo jak ipad 2 i ip4s. (Otwarzanie materiałów 1080, a wyświetlanie ich w 720p to miał aTV2). Lepiej nie czytaj tych stron, bo się ośmieszasz. Niezła teoria : dekodowanie materiału 1080->skalowanie go w dół do 720p->skalowanie go ponownie w góre do 1080p. Powinieneś opublikować, gdzieś pracę naukową w której wykażesz zwiększenie wydajności dekodowania wideo, przez dodanie bezsensownych dodatkowych czynności wymagających mocy obliczeniowej i pogarszających jakość.

#108 alicjag3

alicjag3
  • 676 postów
  • Płeć:

Napisano 12 kwietnia 2012 - 11:47

Więc mam dwa problemy: 1. tak jak pisałam nie mam obrazu z avplayer odtwarzanym na ipad 2. dlaczego robiąc coś na komputerze jak tylko wcisnę coś na pilocie od apple tv to na ekranie monitora pokazuje mi sie front row i wszystko się chrzani? Niech atv korzysta z mojej biblioteki ale nie chce aby był tak sprzężony z moim komputerem

#109 kugi

kugi
  • 315 postów
  • SkądWilanów, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 12 kwietnia 2012 - 12:11

wylacz ir reciever w macu, albo sparuj z innym pilotem.

#110 rbej

rbej
  • 596 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 12 kwietnia 2012 - 12:29

Co za bzdury piszesz? aTV3 wyświetla obraz w 1080, tak samo jak ipad 2 i ip4s. (Otwarzanie materiałów 1080, a wyświetlanie ich w 720p to miał aTV2).
Lepiej nie czytaj tych stron, bo się ośmieszasz. Niezła teoria : dekodowanie materiału 1080->skalowanie go w dół do 720p->skalowanie go ponownie w góre do 1080p. Powinieneś opublikować, gdzieś pracę naukową w której wykażesz zwiększenie wydajności dekodowania wideo, przez dodanie bezsensownych dodatkowych czynności wymagających mocy obliczeniowej i pogarszających jakość.


Jakbyś był bardziej inteligentny i lepiej wychowany, to byś wiedział że WIELOKROTNE skalowanie obrazu jest od dawna stosowane w X360 i PS3 w celu zaoszczędzenia mocy procesora.

#111 malyr

malyr
  • 78 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 12 kwietnia 2012 - 12:51

rbej czyli GT5 albo wipeout w które gram na PS3 nie jest 1080p? Straszne farmazony wypisujesz, jak coś konkretnie udowodnisz to przyznam Ci rację. Film na BR też mi skaluje z 720p ?

#112 synix

synix
  • 21 postów

Napisano 12 kwietnia 2012 - 17:12

Kolega, rbej ma racje w ps3 sygnał jest wypuszczany w 720p, ty troche poczytaj na ten temat a nie włazisz na chłopaka.

#113 robgrab

robgrab
  • 1 384 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 kwietnia 2012 - 13:30

Jakbyś był bardziej inteligentny i lepiej wychowany, to byś wiedział że WIELOKROTNE skalowanie obrazu jest od dawna stosowane w X360 i PS3 w celu zaoszczędzenia mocy procesora.

Jakbyś był inteligentny to byś nie pisał bzdur o rzeczach o których pojęcia nie masz. A widać z tego, masz 0 pojęcia.
Multiple rendering target jest stosowane w konsolach(najlepszym przykładem jest tu Alan Wake, gdzie framebuffer ma ponad 80mb i na końcu jest składany w ramkę 1280x720), ale co to ma wspólnego z tym stekiem bzdur, które tu uskuteczniasz?
Konsole potrafią jak najbardziej wyświetlać prawdziwe 1080p, nie jest dużo gier używających natywnej rozdzielczości ale to jak najbardziej możliwe!
Zmniejszenie rozdzielczości przy renderowaniu to zmniejszenie ilości punktów do obliczenia przez procesor. Co to ma wspólnego z dekodowaniem materiału wideo?? Wideo musi być dekodowanej rozdzielczości i potem ewentualnie skalowane. Więc w przypadku skalowania w dół potrzeba więcej mocy obliczeniowej niż bez skalowania. Pomijam już szczegół, że A5(tak jak zresztą A4) ma świetny sprzętowy dekoder wideo i bez najmniejszego problemu dekoduje materiały 1080p nie obciążając procesora głównego. W A5 pojawiła się możliwość wysyłania sygnału przed HDMI w 1080p i tyle. Poczytaj, a potem pisz.

Tu sobie przeczytaj test aTV3 http://www.anandtech...012-mini-review
Ale co łatwiejsze z racji niskiej ceny kup sobie i sprawdź.

#114 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 13 kwietnia 2012 - 13:41

Jakbyś był bardziej inteligentny i lepiej wychowany, to byś wiedział że WIELOKROTNE skalowanie obrazu jest od dawna stosowane w X360 i PS3 w celu zaoszczędzenia mocy procesora.


Co to znaczy wielokrotne skalowanie obrazu?

#115 synix

synix
  • 21 postów

Napisano 13 kwietnia 2012 - 22:43

Brak słów na ten temat, po co ten wywód?
Programuje od 2 lat w środowisku dla ps3 i jeszcze nie udało mi sie nawet wyświetlić poprawnie grafiki w 1080p, a ty takie argumenty podajesz, hmmm widzę że mogę sie tylko uczyć od ciebie. Framebuffer powiadasz , 80 mb ?? To, że tak jest wcale nie oznacza ze ps3 wyświetla obraz w 1080p, zacytowałeś pare nie trafnych terminów i co? Jeszcze raz brak słów.
Aha z racji tak niskiej ceny kupiłem atv3 i narazie nic nie mogę ztwierdzić jak jest poza tym ze mój tv na info o generowanym obrazie wyświetla nic, w przeciwieństwie do atv1.
Powiem szczerze,że nawet już nie chcę mi sie tego wszystkiego tłumaczyć co i jak bo i tak pewnie znajdzie sie 10 osób które napiszą, że g.....o sie znam.Chłopak pewnie przeczytał na jakimś forum że tak jest a nie inaczej a osoby które nawet nie mają najmniejszego pojęcia o tym wypowiadają sie w sposób krytyczny, a zresztą.

---------- Wpis dodano o 23:43 ---------- Poprzedni wpis dodano o 23:09 ----------

for, kucykWielokrotne skalowanie obrazu, żeby to najprościej ująć to np. Podwajanie pikseli z danej rozdzielczoscie np 320x240 do 640x480(choć nie musi to byc wartosc kwadratowa danemu pikselowi)jak na razie najlepiej to wychodzi samsungowi z proporcj obrazu 16x9

#116 alicjag3

alicjag3
  • 676 postów
  • Płeć:

Napisano 15 kwietnia 2012 - 17:29

Czy majac iphone 4 z jb lub ipada 1 z jb moge zmodnyfikowac je w sposob taki abym mogla odtwarzac przez atv3 obraz?

#117 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 15 kwietnia 2012 - 21:00

nie do tego wymagany jest sprzet z A5 na pokładzie

#118 famul

famul
  • 8 postów

Napisano 15 kwietnia 2012 - 22:40

siedzę już nad tym kilka dni i dalej nici z tego mam maca air mid 2011 i niedawno kupiłem atv3 .
Z tego co wyczytałem włączając itunes atv powinien sie pojawić w zakładce urządzenia tak jak iphone i ipad?
niestety tak sie nie dzieje czy ktoś ma jakiś pomysł jak to zrobić by działało oczywiście wszystkie urządzenia spięte są w jedna bezprzewodowa sieć ale efektu nie ma chyba ze atv3 nie da się sparować by wyświetlało się w itunes?

Zacznij pisać poprawnie [url]http://myapple.pl/apple-tv-141/announcement-b-font-color-red-na-tym-forum-piszemy-zgodnie-z-zasadami-jez_-polskiego-font-b.html[/url] renqien

#119 konrado75

konrado75
  • 83 postów
  • SkądBerlin

Napisano 15 kwietnia 2012 - 22:46

Atv nie wyswietla sie w urzadzeniach w iTunes, no chyba ze po podlaczeniu kabelkiem do odtworzenia iOS. Wyswietla sie w prawym dolnym rogu, tam gdzie wybieramy jak ma byc odtwarzane audio (komputer, Atv)

#120 alicjag3

alicjag3
  • 676 postów
  • Płeć:

Napisano 16 kwietnia 2012 - 08:56

No i nieprawda. Wyswietla mi sie na atv3 zawartosc z ipla, tvnplayer etc ktore odtwarzam na iphone 4 i ipad 1.

Tylko ze wciaz nie dziala ta funkcja w avplayer. Nie wiem
Dlaczego ale jest tylko dzwiek...

---------- Wpis dodano o 09:56 ---------- Poprzedni wpis dodano o 08:58 ----------

Nie wiem co jest nie tak. Jak pisałam wcześniej z serwisów takich jak tvn player przesyła obraz Teraz pobrałam drugi program do filmów goodPlayer i też przesyła tylko dźwięk...

#121 Wo1tylla

Wo1tylla
  • 6 postów

Napisano 16 kwietnia 2012 - 12:36

Moja chińszczyzna niestety sobie nie radzi, ogólnie przepraszam za zamieszanie.
Wo1tylla jaki masz router?:)


Mój router to Linksys E4200

#122 kusiek

kusiek
  • 832 postów

Napisano 16 kwietnia 2012 - 14:25

Spróbuj airplayer u mnie działa audio i video na atv2.

#123 literat

literat
  • 419 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 03 maja 2012 - 07:46

Ja mam natomiast pytanie odnośnie jakości wyświetlania zdjęć z biblioteki iPhoto. Niedawno kupiłem ATV2 i oglądając zdjęcia z iPhoto zauważyłem, że są one wyświetlane minimalnie gorzej niż te same zdjęcia z archiwum na dysku sieciowym wyświetlane za pomocą kina samsunga. Zaznaczam, że zdjęcia są w dużych rozdzielczościach i zastanawiam się czy jeżeli zmienię ATV2 na ATV3 (1080p) to zdjęcia będą wtedy tak samo wyświetlane jak za pomocą Samsunga ? Może ktoś miał kiedyś "obok siebie" te dwa modele ATV i porównywał je pod tym kątem :)

#124 Betman

Betman
  • 141 postów
  • SkądSingapur

Napisano 03 maja 2012 - 19:39

Czy filmy kupione w amerykańskim iTunes będą przekazywane do telewizora w NTSC, a filmy kupione np. w brytyjskim sklepie w formacie PAL?

#125 Onua

Onua
  • 131 postów

Napisano 03 maja 2012 - 21:16

Witam,

Przeczytałem wątek i chciałbym się dowiedzieć, ponieważ już troszkę mi się to miesza (przede wszystkim sprawa z serverem).
Interesuje mnie, czy mając iPhone 4S mogę przy pomocy Apple TV3 bezpośrednio z niego włączyć i oglądać film z napisami na telewizorze? Nie chciałbym mieć wtedy włączonego Mac'a, a film wgrany na telefon (przy okazji jaki program, aby uniknąć konwertowania *.mkv).

Dziękuję bardzo.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych