Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Poszukiwania aplikacji...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1950 odpowiedzi w tym temacie

#1651 Paweł Orzechowski

Paweł Orzechowski
  • 6 postów

Napisano 06 lutego 2019 - 09:53

Witam,

 

Czy są jakieś darmowe aplikacji lub sposoby na zablokowanie(całkowite) swojego mac-a dla konta zwykłego użytkownika aby nie mógł kopiować plików na dyski zewnętrzne, pendrive, karty sd oraz dvd? Instrukcja która jest dostępna w necie dotycząca blokowania UBS poprzez usuwanie plików systemowych nie działa. Może jakaś darmowa aplikacja lub za rozsądną cenę(potrzebne na kilku stacjach)? 



#1652 czaras

czaras
  • 371 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 lutego 2019 - 10:12

sposoby na zablokowanie(całkowite) swojego mac-a dla konta zwykłego użytkownika aby nie mógł kopiować plików na dyski zewnętrzne, pendrive, karty sd oraz dvd? Instrukcja która jest dostępna w necie dotycząca blokowania UBS poprzez usuwanie plików systemowych nie działa. Może jakaś darmowa aplikacja lub za rozsądną cenę(potrzebne na kilku stacjach)? 

 

Ciekawa sprawa, też chętnie dołączę się do pytania. A swoją drogą, nawet jeśli zabezpieczysz zgrywanie przez usb, to czy masz już przygotowany patent na 'wywiezienie' danych przez np. wetransfer.com? ;)


To jest podpis - podpis prosty. Podpis prosty jest lubiany przez Administratorów i nigdy nie zostanie usunięty, bo spełnia ich WSZYSTKIE wymagania. 

Cyt: "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem


#1653 Paweł Orzechowski

Paweł Orzechowski
  • 6 postów

Napisano 09 lutego 2019 - 11:01

Ciekawa sprawa, też chętnie dołączę się do pytania. A swoją drogą, nawet jeśli zabezpieczysz zgrywanie przez usb, to czy masz już przygotowany patent na 'wywiezienie' danych przez np. wetransfer.com? ;)

 

Na taką okoliczność mam postawiony serwer proxy ;) 



#1654 Arshe

Arshe
  • 800 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 lutego 2019 - 04:44


Cześć!
Czy jesteście w stanie polecić jakiegoś sensownego adblocka dla safari na macOS Mojave? wcześniej użytkowałem adguarda ale zastanawiam się czy jest może coś sensowniejszego obecnie godne polecenia?

 iPhone 12 mini   iPhone 5s  iPad 8 th  HomePod mini 


#1655 czaras

czaras
  • 371 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 lutego 2019 - 12:57

Cześć!
Czy jesteście w stanie polecić jakiegoś sensownego adblocka dla safari na macOS Mojave? wcześniej użytkowałem adguarda ale zastanawiam się czy jest może coś sensowniejszego obecnie godne polecenia?

Jakiś czas temu testowałem różne, ale zastrzegam, że tylko rozszerzenia do Safari, nie samodzielne aplikacje i z najsprawniej działających wybrałem Ublock Origin. Wcześniej używałem Adblock Plus, ale obecnie bardzo podupadł i ma problemy z blokowaniem wielu reklam.


To jest podpis - podpis prosty. Podpis prosty jest lubiany przez Administratorów i nigdy nie zostanie usunięty, bo spełnia ich WSZYSTKIE wymagania. 

Cyt: "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem


#1656 MichaelRyan

MichaelRyan
  • 1 postów

Napisano 17 marca 2019 - 16:05

Hej wszystkim, siedzę od godziny i doszedłem już do wniosku, że to był pierwszy i ostatni Mac w moim życiu.

 

Potrzebuję jakiejś metody na zaznaczanie plików w taki sam lub zbliżony sposób jak w Total Commanderze, czyli możliwość zaznaczenia wielu plików z jednym zamachem w postaci kilku definicji podanych pod rząd. Np.: "020* 040* 056*" We wszystkich programach, które udało mi się znaleźć jest możliwość zaznaczenia tylko jednego pliku za jednym przeszukaniem.

Póki co jedyną prawdopodobnie działającą alternatywą jest odpalenie TC przez CrossOver, ale średnio mi pasuje płacenie 50 dolarów po to, aby móc kopiować pliki...

Nie mogę się doszukać w mizernej dokumentacji Commander One i muCommander czy może jest jakiś inny sposób zapisania wielu definicji w rzędzie. Testowałem już znaki oddzielające: , ; + &...nic nie działa.



#1657 iEjek

iEjek
  • 99 postów

Napisano 18 marca 2019 - 00:11

Hej wszystkim, siedzę od godziny i doszedłem już do wniosku, że to był pierwszy i ostatni Mac w moim życiu.

(...)

Testowałem już znaki oddzielające: , ; + &...nic nie działa.

 

A może wystarczy, to co masz w systemie?

Czyli "inteligentny folder".

 

https://www.macworld...spotlight3.html

https://www.macworld...condsearch.html

Załączone pliki


Użytkownik iEjek edytował ten post 18 marca 2019 - 00:12

  • czaras lubi to

#1658 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 20 marca 2019 - 15:06

Witam,

szukam aplikacji do obróbki zdjęć. Posiadam FX Photo Studio PRO, Intensify oraz Noiseless, ale żadne z nich chyba nie pozwala mi robić to co chcę. Chcę, aby program był darmowy (może być i płatny ale nie dużo, powiedzmy do 20 zł).

Zależy mi, aby można było wycinać fragmenty zdjęcia i przenosić je/wklejać do innego zdjęcia, blurować (np. twarz czy jakieś inne elementy zdjęcia) i dowolnie obracać zdjęcie/wybrany element.

 

Edit: znalazłem w AppStore apkę Photo Image Editor Pixelstyle za darmo :) Daje radę.


Użytkownik dobrakawa edytował ten post 20 marca 2019 - 15:28

Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#1659 Najrad

Najrad
  • 42 postów

Napisano 30 marca 2019 - 09:35

Poszukuję programu do zrobienia prostego obrazu DVD. Sprawdzam po kolei triale dostepnych programów, ale po mału mi ręce opadają. Podstawowe założenia jakie powinien spełniać program:

1. Nie konwertować ponownie przygotowanego pliku mpeg2

2. Mieć możliwość dodania w dowolnym miejscu chapterów - ewentualnie "czytać" chaptery umieszczone w pliku mpeg2 przez Compressor.

3. Mieć możliwość zrobienia płyty BEZ MENU !

Najbliżej tych założeń jest " Leawo DVD Creator" ale niestety nie da się ( taką uzyskałem odpowiedź od suportu) w nim dodawać chapterów. Może ktoś zna aplikację, która spełni trzy powyższe założenia?


Użytkownik Najrad edytował ten post 30 marca 2019 - 09:36


#1660 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 19 kwietnia 2019 - 21:13

Czy jakakolwiek przeglądarka do plików PDF, poza Adobe Reader oczywiście, pozwala przeglądać pdf-y (takie głównie tekstowe, np. książki) z wyraźnym i ostrym tekstem w każdym powiększeniu? Systemowy Preview, jak wiadomo, sobie z tym nie radzi - tekst jest na ogół lekko rozmyty - zależnie od stopnia powiększenia strony.

Chodzi mi o coś lżejszego i mniejszego od Adobe Readera. 


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#1661 czaras

czaras
  • 371 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 kwietnia 2019 - 01:09

Czy jakakolwiek przeglądarka do plików PDF, poza Adobe Reader oczywiście, pozwala przeglądać pdf-y (takie głównie tekstowe, np. książki) z wyraźnym i ostrym tekstem w każdym powiększeniu? Systemowy Preview, jak wiadomo, sobie z tym nie radzi - tekst jest na ogół lekko rozmyty - zależnie od stopnia powiększenia strony.

Chodzi mi o coś lżejszego i mniejszego od Adobe Readera. 

Próbowałeś natywnej aplikacji Books.app? ;)


To jest podpis - podpis prosty. Podpis prosty jest lubiany przez Administratorów i nigdy nie zostanie usunięty, bo spełnia ich WSZYSTKIE wymagania. 

Cyt: "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem


#1662 Wieśniaczek

Wieśniaczek
  • 147 postów
  • SkądObywatel Świata

Napisano 29 maja 2019 - 14:23

Odtwarzacz DVD - czym zastąpić?

Witam!

No właśnie, rzecz w tym aby ominąć VCL Player'a. czy Pym Player'a.

One nie mają tak prostej i oczywistej obsługi plików zawartych w katalogach które są stosowane w plikach DVD.

Nie widzą (albo o tym nie wiem), strony z obsługą poszczególnych plików i.t.p.

Wolę zachować oryginały, bez konwertowania.

Brak napędu oczywiście.

 


Użytkownik Wieśniaczek edytował ten post 29 maja 2019 - 14:24


#1663 KamilDL

KamilDL
  • 18 postów

Napisano 14 czerwca 2019 - 20:04

Cześć, kupiłem MBP i brakuje mi informacji ile de facto jestem w stanie pracować na baterii. Rozumiem, że systemowo nie ma takiego monitoringu. Czy istnieją programy, na których sprawdzę (tak jak na iPhonie) ile czasu minęło od ostatniego naładowania do 100%, ile czasu pozostało do rozładowania itp? Jeśli tak, prosiłbym o podanie nazwy programu.



#1664 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 643 postów
  • Płeć:

Napisano 15 czerwca 2019 - 08:37

Cześć, kupiłem MBP i brakuje mi informacji ile de facto jestem w stanie pracować na baterii. Rozumiem, że systemowo nie ma takiego monitoringu. Czy istnieją programy, na których sprawdzę (tak jak na iPhonie) ile czasu minęło od ostatniego naładowania do 100%, ile czasu pozostało do rozładowania itp? Jeśli tak, prosiłbym o podanie nazwy programu.

 

Battery Health 2



#1665 KamilDL

KamilDL
  • 18 postów

Napisano 15 czerwca 2019 - 08:38

 

Dziękuję



#1666 mati_as

mati_as
  • 475 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 lipca 2019 - 16:55

Hej poszukuje programu do strumieniowania ekranu MacBooka na Chromecast 3.0. Ktoś coś podpowie? .



#1667 NoneZ

NoneZ
  • 247 postów
  • Płeć:

Napisano 27 lipca 2019 - 19:41

Hej poszukuje programu do strumieniowania ekranu MacBooka na Chromecast 3.0. Ktoś coś podpowie? .

 

Spróbuj AirParrot'a: https://www.airsquir....com/airparrot/



#1668 depe

depe
  • 484 postów

Napisano 25 września 2019 - 11:39

Poszukuje programu do podglądu (na pełnym ekranie) i usuwania zdjęć, które są na iPhone przed ich zaimportowaniem na Maca.

Będę wdzięczny za pomoc.


 MacBook Pro 13 M1 16GB 1TB  iPad Air LTE 32 GB  iPad Mini 4 LTE 16 GB  iPhone 12 Pro 128 GB  Apple Watch Series 4 LTE SS


#1669 pasko

pasko
  • 405 postów
  • SkądZywiec, Poland

Napisano 25 września 2019 - 14:32

Cześć, szukam aplikacji do zarządzania wielkością okien przeglądarek (Chrome, Safari) podczas przełączania się między ekranami. 

 

Czasem pracuję na dużym monitorze, czasem na laptopie i chciałbym mieć możliwość kliknięcia w przycisk aby ustawił mi okno przeglądarki tak, jak chcę (na przykład dopasował do ekranu na laptopie, lub rozszerzył na 80% na dużym monitorze).

 

Miałem takie rozszerzenia i do Safar i do Chrome, aczkolwiek po przejściu na Mojave przestały one działać. 

Możecie pomóc?



#1670 pasko

pasko
  • 405 postów
  • SkądZywiec, Poland

Napisano 26 września 2019 - 09:37

Cześć, szukam aplikacji do zarządzania wielkością okien przeglądarek (Chrome, Safari) podczas przełączania się między ekranami. 

 

Czasem pracuję na dużym monitorze, czasem na laptopie i chciałbym mieć możliwość kliknięcia w przycisk aby ustawił mi okno przeglądarki tak, jak chcę (na przykład dopasował do ekranu na laptopie, lub rozszerzył na 80% na dużym monitorze).

 

Miałem takie rozszerzenia i do Safar i do Chrome, aczkolwiek po przejściu na Mojave przestały one działać. 

Możecie pomóc?



#1671 konrad white

konrad white
  • 224 postów

Napisano 26 września 2019 - 16:50

Moom

#1672 pasko

pasko
  • 405 postów
  • SkądZywiec, Poland

Napisano 01 października 2019 - 09:54

Moom

Stary lecę Ci dobrą "flachę"! Tego szukałem. Fenomen. Dzięki!



#1673 pasko

pasko
  • 405 postów
  • SkądZywiec, Poland

Napisano 01 października 2019 - 09:55

Cześć, szukam aplikacji do zarządzania wielkością okien przeglądarek (Chrome, Safari) podczas przełączania się między ekranami. 

 

Czasem pracuję na dużym monitorze, czasem na laptopie i chciałbym mieć możliwość kliknięcia w przycisk aby ustawił mi okno przeglądarki tak, jak chcę (na przykład dopasował do ekranu na laptopie, lub rozszerzył na 80% na dużym monitorze).

 

Miałem takie rozszerzenia i do Safar i do Chrome, aczkolwiek po przejściu na Mojave przestały one działać. 

Możecie pomóc?

Gdyby ktoś szukał tej apki to polecam Moom działa fenomenalnie. Dzięki konrad white



#1674 TheMario

TheMario
  • 12 postów

Napisano 01 października 2019 - 14:56

Gdyby ktoś szukał tej apki to polecam Moom działa fenomenalnie. Dzięki konrad white

Ja używam Magnet - działa nie na "przyciski", ale na "dosunięcie" okna do krawędzi - w zależności od tego, gdzie dosuniemy, okienko dopasuje się do wybranej wielkości. Działa nie tylko z przeglądarką, ale z wszystkimi okienkami.


Użytkownik TheMario edytował ten post 01 października 2019 - 14:56


#1675 marcinmail

marcinmail
  • 40 postów

Napisano 01 października 2019 - 19:07

Poszukuje programu do wykonania kopii zapasowych w chmurze. Tak jak Time machine ale online. Potrzebuje robić kopie zapasowa calego systemu a tak naprawdę całego Outlooka z office 365. Posiadam Ok 70gb emial wysłane/odebrane.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych