Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Poszukiwania aplikacji...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1945 odpowiedzi w tym temacie

#76 Masaii

Masaii
  • 68 postów

Napisano 05 czerwca 2012 - 11:57

Dzien dobry Mam goraca prosbe - szukam programu / dodatku, ktory dodaje 'normalna' funkcje 'save as ...' do wszystkich aplikacji. normalna = dajaca mozliwosc wybrania dowolnego katalogu / lokalizacji w kazdej aplikacji / elemencie systemu. Ta w ramach mac os jest mocno ograniczona dajac wybor tylko niektorych / ostanich katalogow gdzies kiedys podobny program mi mignal, ale za nic nie moge go wyszukac / przypomiec sobie nazwy z gory dziekuje za pomoc, mk

#77 McTom

McTom

    All work and no play...

  • 3 827 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 czerwca 2012 - 12:08

Bzdury.

Tips for opening and saving files in Mac OS X applications

#78 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 05 czerwca 2012 - 21:17

Poszukiwany soft ([najlepiej darmowy) dla PPC Tiger do:

- wyłapywania duplikatów fotek.
- porównywania 2 wybranych, który jednocześnie wyświetli wszelakie informacje o nich.

Najlepiej aby był to jeden program o takich funkcjach ale mogą być dwa niezależne.


Dla potomnych: PixCompare | Oliver’s Homepage

#79 DOD

DOD
  • 4 postów
  • SkądKatowice/Dublin/Krasnystaw

Napisano 06 czerwca 2012 - 19:13

Witam. Szukam odpowiedników windowsowych programów total comannder (mam w tej chwili forklifta ale szukam czegos lepszego) oraz infran view (mam xee i daje rade ale brakuje mi szybkiej zmiany rozdzielczosci w nim). Z góry dziękuje za wszelaką pomoc.

#80 McTom

McTom

    All work and no play...

  • 3 827 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 czerwca 2012 - 19:17

muCommander: a cross-platform file manager
Disk Order - Mac Software for perfect file management

#81 DOD

DOD
  • 4 postów
  • SkądKatowice/Dublin/Krasnystaw

Napisano 07 czerwca 2012 - 19:22

Dziękuję bardzo. muCommander przypadł mi do gustu. Teraz jeszcze szukam zastępcy Infranview i można całkowicie zrezygnować z windowsa ;)

#82 McTom

McTom

    All work and no play...

  • 3 827 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 czerwca 2012 - 20:48

Quick Look, Preview, iPhoto... wszystko systemowe.

#83 mateo14

mateo14
  • 163 postów

Napisano 09 czerwca 2012 - 20:42

Analizator wykorzystania dysku dla Mac OS X WItam. Pod Ubuntu czasami używam programu analiazator wykorzystania dysku twardego, który wyświetla wszystkie katalogi znajdujące się w sytemie operacyjnym, a także wielkość plików i katalogów. Czy istnieje coś podobnego dla Mac OS X?

#84 yahol

yahol
  • 1 321 postów
  • Skąd*.#

Napisano 09 czerwca 2012 - 20:58

JDiskReport Downloads | JGoodies

DiskWave 0.3 - Download - Instalki.pl

Cóś takiego??? i niedrogo :)

#85 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 czerwca 2012 - 01:58

ls -R / wyświetli wszystkie pliki i katalogi. Tylko... po co?

#86 Xayan

Xayan
  • 64 postów

Napisano 11 czerwca 2012 - 21:07

Poszukuję programu, który doda napisy w formacie .txt (z QNapi) do pliku wideo.

#87 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 czerwca 2012 - 21:11

Konwersja do srt i http://myapple.pl/pr...y-do-filmu.html

#88 Xayan

Xayan
  • 64 postów

Napisano 11 czerwca 2012 - 21:21

Ok, dzięki, a jakiś program bądź strona do konwersji do SRT? SRTool wywala mi "Unknown format".

#89 yahol

yahol
  • 1 321 postów
  • Skąd*.#

Napisano 11 czerwca 2012 - 21:30

Konwerter online napisów filmowych txt-srt oraz plików tekstowych.
Konwerter online, działa
http://myapple.pl/mu...txt-do-srt.html
temat na forum.
A z czego, chcesz konwertować, bo txt konwertuje się na wszystkim :)

#90 Xayan

Xayan
  • 64 postów

Napisano 11 czerwca 2012 - 21:41

Konwerter online napisów filmowych txt-srt oraz plików tekstowych.
Konwerter online, działa
http://myapple.pl/mu...txt-do-srt.html
temat na forum.
A z czego, chcesz konwertować, bo txt konwertuje się na wszystkim :)


Obawiam się, że nie rozumiem pytania. Jak "z czego"? Chodzi o format napisów? Nie wiem, nie znam się na tym, QNapi mi jakieś dziwne ściągnęło, w dodatku z zepsutym kodowaniem (przy uruchamianiu w MPlayerze muszę ręcznie zmieniać na win-1250). Wyglądają one tak:

00:18:40:Nie zapominaj o nas.
00:18:46:Cały gang.
00:18:48:To twoja wina, że tu wylądowaliśmy!


Męczę się już z tym trochę i póki co żaden program nie chce mi ich dobrze skonwertować.

#91 yahol

yahol
  • 1 321 postów
  • Skąd*.#

Napisano 11 czerwca 2012 - 22:02

Y,y!
Jakie rozszerzenie ma plik tekstowy??
TXT,
SUB,
SSA,
czy jakiś jeszcze inny??

#92 Xayan

Xayan
  • 64 postów

Napisano 12 czerwca 2012 - 14:57

W pierwszym poście przecież napisałem, że txt :)

Poszukuję programu, który doda napisy w formacie .txt (z QNapi) do pliku wideo.


@Edit:
Jestem blisko rozwiązania mojego problemu. Filmy wraz z napisami dodałem do PYM Playera, jednak po eksporcie napisy wyświetlane w filmie wyglądają tak:

{f:Georgia}{c:$00CCFF}Jakiś tekst


Ponieważ te napisy są wypalane bezpośrednio do pliku, to zapewne wina leży po stronie PYM Playera. Spotkał się ktoś z czymś takim?

@Edit2:
Ok, udało się! Usunąłem wszystkie napisy, następnie pozwoliłem PYM Playerowi je pobrać automatycznie i teraz wszystko pięknie działa! Dzięki wszystkim za wskazówki.

#93 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 13 czerwca 2012 - 18:11

Szukam aż dwóch aplikacji, i trochę sie pogubiłem zatem może zabrzmieć to błędnie.

-pierwsza to kopiowanie płyty na komputer.
Czyli wkładam jakąś płytę z filmem do MacBook pro, i chcę zrobić coś co przegra mi ten film na komputer, tak abym po wyciągnięciu płyty nie tylko nadal mógł oglądać mój film, ( nagrany kamerą wideo itp. ) ale i mógł skopiować go na kolejną płytę.
Poszukałem coś i znalazłem ; Burn
Burn (Mac) - Download
Jednak nie udaje mi sie nim dokonać tych rzeczy, bo widocznie tak jak w opisie pisze; "jest to darmowy program do nagrywania płyt CD i DVD. Za jego pomocą stworzysz dyski z danymi oraz Audio i Video".
Zatem zanim skasuje program, rodzi sie pytanie;czy jest on niepotrzebny z racji że podobny program do ,,burn", mamy już zainstalowany w MacBooku, ( bo różne płyty nagrywałem już wcześniej )?

-drugi program jakiego szukam to konwertowanie dowolnego filmu jaki mam w Macbooku w sposób taki abym mógł oglądać go w iPhonie 4.
Jak również zmiana jego formatu, np. mam film z you tube, a chcę w iPhonie jedynie dźwięk ( bez filmu ).

Dziękuję.

#94 McTom

McTom

    All work and no play...

  • 3 827 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 czerwca 2012 - 19:33

HandBrake

#95 tomkierz

tomkierz
  • 270 postów

Napisano 13 czerwca 2012 - 21:47

Osobiście polecam Toast Titanium. Często korzystam z niego do konwertowania właśnie filmów z YT na mp3/m4a. Co do konwertowania filmów, to ma on sporo wbudowanych presetów. Wystarczy dodać film w oknie programu, kliknąć "convert" i wybrać właściwy preset z listy urządzeń. Nie wiem jak jest z napisami, ale ja osobiście konwertowałem filmy do rozdziałki iPhone'a i odtwarzałem je przez OPlayer, wtedy napisy mogą zostać w osobnym pliku.

#96 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 13 czerwca 2012 - 21:48

1. Disk Utility 2. Handbrake

#97 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 13 czerwca 2012 - 22:13

Dziekuje McTom, Tomkierz, i Kracek, mam super listę..:D ...ale zanim sprawdzę jak to działa to troche potrwa, bo ze mną tak już jest. :wink:

#98 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 14 czerwca 2012 - 10:34

Post zotał usunięty ze względu na dziwaczną pisownię.
Przestań co chwila zwiększać rozmiar fonta i pogrubiać wszystko. Pisz normalnie, defaultowym fontem, jak wszyscy, a nie próbujesz sztucznie zwrócić na siebie uwagę. Nie traktuj nas jak idiotów, którym jak nie pogrubisz, nie zrozumieją. / ftpd


Dziękuję. Wszystko jasne :wink:
I dodam że nie traktuje nikogo jak idiotów.

#99 mateo14

mateo14
  • 163 postów

Napisano 20 czerwca 2012 - 13:21

JDiskReport Downloads | JGoodies

DiskWave 0.3 - Download - Instalki.pl

Cóś takiego??? i niedrogo :)


Dzięki.

ls -R /
wyświetli wszystkie pliki i katalogi. Tylko... po co?


Jestem bałaganiarzem.

ls -R /

To poleceń wyświetliło mi wyłącznie listę pllików, a ja potrzebuję czegoś, co pozwoli mi jeszcze wyświetlić wielkość danego pliku (bez innych opcji). Jeśli chodzi o sortowanie plików to myślę o poleceniu sort, ale nie wiem, jak powinno wyglądać te polecenie

ls -R / | sort -n

W dodatku widzę komunikaty Permission denied i raczej korzystanie z hasła administratora nie jest najlepszym pomysłem, aby rozwiązać ten problem. Chyba, że jest jakieś inne polecenie, które by to wykonało w odpowiedni sposób lub program konsolowy.

#100 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 czerwca 2012 - 19:24

Jak robisz z usera cokolwiek na /, to wiadomo, że kilku rzeczy Ci nie pokaże. Musisz dać sudo. find / -ls | awk '{print $1, $11}' - pokaże wielkość (w bajtach) i nazwę. Ale to pewnie nadal nie to, czego chciałbyś.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych