Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nadciąga Mountain Lion!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
620 odpowiedzi w tym temacie

#51 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 16 lutego 2012 - 16:52

czyli rozumiem, że mam modlić się o łaskawość programistów apple, że może w 10.8 naprawią w końcu błędy z Liona tak? Rozumiem już trochę tę strategię - "Wydajmy Liona z błędami i problemami. Potem wydajmy Mountain Liona który je naprawi. W rzućmy tam jakiś ficzer mało znaczący i dajmy jakąś nędzną cenę. A i zapomniałem, trzeba dorzucić parę błędów, żeby potem można było udawać, że naprawimy je w następnej wersji. Jakoś tak koło 10.11.1... " :/ Koło 10.15 w końcu się okaże że po drobnych zmianach co półtora roku otrzymamy zupełnie nowy system. Tylko że sumując te kilkadziesiąt dolców wydane za każdym razem, okaże się, że OS X jest 2x droższy od windowsa...

#52 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 lutego 2012 - 17:01

Z jednej strony zapowiada się ciekawie, pomijając fakt, że wszystkie te funkcje powinny być wprowadzone już w pierwszej wersji Liona. (wraz z iBooks, Apple powinno je konsekwentnie udostępnić w nowej wersji). Gatekeeper - nie do końca rozumiem, dlaczego Apple zdecydowało się na wypuszczenie czegoś na kształt upierdliwego Windows Defendera

#53 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 16 lutego 2012 - 17:05

The words “Windows” and “Microsoft” are never mentioned, but the insinuation is clear: Apple sees a fundamental difference between software for the keyboard-and-mouse-pointer Mac and that for the touchscreen iPad. Mountain Lion is not a step towards a single OS that powers both the Mac and iPad, but rather another in a series of steps toward defining a set of shared concepts, styles, and principles between two fundamentally distinct OSes.

To wskazuje na to ze czeka nas wiele generacji zanim, o ile w ogole, te dwa systemy sie polacza w jeden. Co jeszcze ciekawe. Gruber twierdzi, ze od tej pory OS X bedzie wydawany co roku.

Czyzby Apple zamierzalo przestac pobierac oplaty za OS X?

#54 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 16 lutego 2012 - 17:06

W sumie mógłby ktoś mi wyjaśnić przydatność tego Messages kiedy jest Facebook Messenger? ;P

Po co FB skoro sa maile ... mozna tak w nieskonczonosc. Osobiscie wole sms/imessage zamiast czatu fb.

Co do zas samego programu Messages (u nas Wiadomości) to ostateczna funkcjonalnosc chyba nieco kuleje, bo:
- przy aktywny oknie programu cmd+w zamyka dane okno czatu, a nie calego programu. do chowania tego okna sluzy cmd+0
- po zamknieciu okna czatu za pomoca cmd+w i ponownym wlaczeniu znika lista rozmow
- aby zobaczyc poprzednia liste odbytych rozmow trzeba uzyc szukajki i wybrac dana osobe, ale gdy sie ja odznaczy znowu wszystko znika. lista pojawia sie dopiero wtedy gdy napisze cos do tej samej osoby lub ona do nas

.. poronione ;)



BTW nie rozumiem tych ciaglych narzekan na bledy Liona - u mnie działa bez najmniejszych problemow.

#55 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 16 lutego 2012 - 17:07

czy ktos wie czy instalka poleci w vmware fusion? szkode mi troche rozkladac system, zeby sobie potestowac developer preview...

#56 robertpatryk

robertpatryk
  • 372 postów
  • SkądŁódź

Napisano 16 lutego 2012 - 17:09

Mountain Lion.png
tapeta z Mountain Lion

#57 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 16 lutego 2012 - 17:12

Wprowadzili to co powinni byli wprowadzić z wyjsciem iOS5 - moim zdaniem to taki SP1, a nie nowy system. A cena? Powinno byc taniej niz Lion dla tych ktorzy juz go maja..

sorry czacha ale zobacz sobie SP1 na Windowsa jakie zmiany wprowadza z punktu widzenia uzytkownika - podpowiadam zadne, wiec nazywanie 10.8 SP1 jest nie na miejscu

roznice pomiedzy 10.6 a 10.7 byly niewielkie, wyglada na to, ze w 10.8 beda naprawde spore

#58 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 16 lutego 2012 - 17:13

BTW nie rozumiem tych ciaglych narzekan na bledy Liona - u mnie działa bez najmniejszych problemow.



To ciesz się, że tak masz, ale to że u Ciebie tak jest, to nie znaczy że u tysięcy innych użytkowników musi być tak samo. U mnie dla przykładu występuje brak współpracy między Safari i Mailem, problemy z uwidacznianiem okien otwartych programów po wybudzeniu komputera, wszechobecne artefakty graficzne, niestabilne iTunes.

Ja za to nie rozumiem czym się ekscytować - kilka nowych aplikacji, nic więcej.

#59 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 16 lutego 2012 - 17:13

Ale marudzicie jak emeryci. Mi tam już ślinka cieknie na nowy system, tyle powiem :) I mam gdzieś czy to powinien być update czy nie, czy będzie płatne czy nie.

#60 monodies

monodies
  • 34 postów

Napisano 16 lutego 2012 - 17:15

Mountain Lion.png
tapeta z Mountain Lion


A idź z tym...

#61 niula

niula
  • 662 postów
  • SkądPoznań / Dublin

Napisano 16 lutego 2012 - 17:19

A idź z tym...


Przynajmniej znalazł, ale fakt fuj....

#62 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 lutego 2012 - 17:20

Mi tam już ślinka cieknie na nowy system, tyle powiem :)


No, mi też. Wreszcie coś ciekawego 'w branży', niż gejfon to, gejfon tamto.

#63 michx

michx
  • 477 postów

Napisano 16 lutego 2012 - 17:21

Niby wszystko fajnie, ale to wszystko co wprowadzają to zabaweczki... Mogliby wreszczcie zainteresować się OS X Server i przede wszystkim prywrócić Xserve. Dzieciakom się pewnie spodoba hah ;)

#64 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 16 lutego 2012 - 17:21

Przynajmniej znalazł, ale fakt fuj....


Ja też znalazłem - a to nie znalezienie tylko wycropowanie z filmu z prezentacją ;)
Tapeta się pojawi zapewne jeszcze dziś gdy ludzie zaczną instalować wersje dla developerów.

#65 niula

niula
  • 662 postów
  • SkądPoznań / Dublin

Napisano 16 lutego 2012 - 17:30

Ja też znalazłem - a to nie znalezienie tylko wycropowanie z filmu z prezentacją ;)
Tapeta się pojawi zapewne jeszcze dziś gdy ludzie zaczną instalować wersje dla developerów.

To zapodaj, nie bój jeża, ACTA - srakta :)

#66 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 lutego 2012 - 17:31

Wkleił wcześniej przecież. Nie rób zamieszania.

#67 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 16 lutego 2012 - 17:34

Wkleił wcześniej przecież. Nie rób zamieszania.

W niskiej rozdzielczości.

#68 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 16 lutego 2012 - 17:34

Jest też w wysokiej z teleskopu - tylko jakość słaba. Dajcie na luz, tapety pojawią się zapewne w ciągu kilku godzin.

#69 Zetor

Zetor
  • 624 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 lutego 2012 - 17:36

O to wam chodzi
http://f.cl.ly/items...aultDesktop.jpg

#70 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 16 lutego 2012 - 17:37

Ciekawe czy będę mógł 10.8.X sterować przy pomocy Siri po polsku :D

Małe porównanie z macrumors :P
Dołączona grafika

#71 monodies

monodies
  • 34 postów

Napisano 16 lutego 2012 - 17:37

Brawa dla pana Zetora =)

#72 Skwara000

Skwara000
  • 35 postów

Napisano 16 lutego 2012 - 17:39

Widzę, że największy feature to tapetka :P Podobnie było z iOS i też były ochy i achy.

#73 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 16 lutego 2012 - 17:40

O to wam chodzi
http://f.cl.ly/items...aultDesktop.jpg

Spisałeś się :D
Jeszcze jak by była oryginalna w PNG :P

#74 Acryl

Acryl

  • 168 postów

Napisano 16 lutego 2012 - 17:42

To ciesz się, że tak masz, ale to że u Ciebie tak jest, to nie znaczy że u tysięcy innych użytkowników musi być tak samo. U mnie dla przykładu występuje brak współpracy między Safari i Mailem, problemy z uwidacznianiem okien otwartych programów po wybudzeniu komputera, wszechobecne artefakty graficzne, niestabilne iTunes.

Ja za to nie rozumiem czym się ekscytować - kilka nowych aplikacji, nic więcej.



Zastanawia mnie co poinstalowałeś, że Ci tak rozwaliło system. Bo w to, że nic poza kilkoma "normalnymi" programami nie uwierzę.

#75 niula

niula
  • 662 postów
  • SkądPoznań / Dublin

Napisano 16 lutego 2012 - 17:43

O to wam chodzi
http://f.cl.ly/items...aultDesktop.jpg


Dzięki




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych