Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nadciąga Mountain Lion!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
620 odpowiedzi w tym temacie

#1 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 16 lutego 2012 - 14:40

iMessage, przypomnienia, notes, centrum powiadomień, AirPlay mirroring, integracja z Twitterem, GameCenter i kilka innych rzeczy :D System będzie dostępny w połowie tego roku.

Dołączona grafika

Dołączona grafika


źródło: macworld

#2 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 16 lutego 2012 - 14:45

Fake :P --------- I nie ma źródła!

#3 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 16 lutego 2012 - 14:46

Zakład? :D

#4 lewandowsky

lewandowsky
  • 492 postów

Napisano 16 lutego 2012 - 14:50

ej, serio - we wszystkich serwisach macowych o tym piszą, a u nas o jakimś gygy...

#5 iTrzeci

iTrzeci
  • 451 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 lutego 2012 - 14:51

Apple sobie jaja robi - 10.8 to system który wnosi parę aplikacji, parę pierdółek i... to wszystko? Przecież to powinno być w combo update dla liona :o Nie ma szans, żebym to kupił - chyba specjalnie podbijają numerki, żeby marketingowo do jedenastki podbić. Nie widzę innego rozwiązania. Pozdrawiam

#6 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 16 lutego 2012 - 14:51

Zakład? :D

Nie :P

Mac OS X Mountain Lion Preview: Much More iPad Inside

Już nie mogę się doczekać pierwszych testów.
Apple coś szykuje na premierę Windows 8 :D

#7 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 16 lutego 2012 - 14:52

Widać silniejsze zintegrowanie z iOS5, ale też uważam że te rzeczy powinniśmy byli dostać w darmowym upgrade.

#8 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 16 lutego 2012 - 14:53

Apple sobie jaja robi - 10.8 to system który wnosi parę aplikacji, parę pierdółek i... to wszystko? Przecież to powinno być w combo update dla liona :o

Nie ma szans, żebym to kupił - chyba specjalnie podbijają numerki, żeby marketingowo do jedenastki podbić. Nie widzę innego rozwiązania.

Pozdrawiam


Normalka z wyjątkiem aktualizacji z 10.4.11 -> 10.5
Nikt Cę nie zmusza do kupna.

#9 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 16 lutego 2012 - 14:55

Ja na pewno sie przesiądę z powodu iMessage.

#10 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 lutego 2012 - 14:56

Apple sobie jaja robi - 10.8 to system który wnosi parę aplikacji, parę pierdółek i... to wszystko? Przecież to powinno być w combo update dla liona :o


To pewnie na takiej zasadzie, jak Snow Leopard wobec Leoparda.

#11 iTrzeci

iTrzeci
  • 451 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 lutego 2012 - 14:58

Normalka z wyjątkiem aktualizacji z 10.4.11 -> 10.5
Nikt Cę nie zmusza do kupna.


Normalka? Błagam Cię, to jest dosłownie parę aplikacji, dodanie przycisku share w safari i air play. To nie jest NOWY system, to nawet nie wygląda na dużą aktualizację. Apple chyba testuje jak bardzo zaślepieni są klienci, chociaż tutaj już raczej system kierowany jest do fanbojów.

Całe szczęście, że będzie aktualizacja bo przypomnień ani komunikatorów na maca nie ma. :P

A wyrazić swoją opinię mogę, nie musisz mi na nią od razu odpisywać. Wiem jak przebiega proces wydawania nowych systemów u Apple'a, ale teraz wybitnie pokazali ludziom środkowy palec :P

Nawet, jeżeli to będzie darmowa aktualizacja (haha) to i tak podnoszenie numerka jest po prostu zabiegiem by jak najszybciej dobić do 11.0 ;)

Co będzie w 10.9? Zmieniona tapeta?


To pewnie na takiej zasadzie, jak Snow Leopard wobec Leoparda.


W Snow Leopardzie postawiono na to co pod maską, z tego co czytałem na engadget, w 10.8 to tylko dodanie parę portów z iOS, a główny "ficzer" który urzekł redakcję to... powiadomienia. Jeżeli to najlepsze co można dostać w aktualizacji, która podnosi numerek jak pozostałe duże wersje, to ja dziękuję :P

#12 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 16 lutego 2012 - 15:02

Powiadomienia - przecież od tego jest genialny Growl :)

#13 seeadv

seeadv
  • 688 postów

Napisano 16 lutego 2012 - 15:07

To nie fake na 100%

Info prosto od Apple: Apple - Press Info - Apple Releases OS X Mountain Lion Developer Preview with Over 100 New Features

#14 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 16 lutego 2012 - 15:12

Oczywiście że nie fake - nie podaje fake'ów ;) Genialną wiadmością jest to, że iMessage będzie do pobrania już teraz :D

Apple - Mac OS X - Download the free Messages Beta.

#15 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 16 lutego 2012 - 15:19

Lion im nie wyszedł, to zamiast ciągle poprawiać wypuszczą nowy system. To tak, jak M$ z Vistą.

#16 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 16 lutego 2012 - 15:19

Normalka? Błagam Cię, to jest dosłownie parę aplikacji, dodanie przycisku share w safari i air play. To nie jest NOWY system, to nawet nie wygląda na dużą aktualizację. Apple chyba testuje jak bardzo zaślepieni są klienci, chociaż tutaj już raczej system kierowany jest do fanbojów.

Całe szczęście, że będzie aktualizacja bo przypomnień ani komunikatorów na maca nie ma. :P

A wyrazić swoją opinię mogę, nie musisz mi na nią od razu odpisywać. Wiem jak przebiega proces wydawania nowych systemów u Apple'a, ale teraz wybitnie pokazali ludziom środkowy palec :P

Nawet, jeżeli to będzie darmowa aktualizacja (haha) to i tak podnoszenie numerka jest po prostu zabiegiem by jak najszybciej dobić do 11.0 ;)

Co będzie w 10.9? Zmieniona tapeta?




W Snow Leopardzie postawiono na to co pod maską, z tego co czytałem na engadget, w 10.8 to tylko dodanie parę portów z iOS, a główny "ficzer" który urzekł redakcję to... powiadomienia. Jeżeli to najlepsze co można dostać w aktualizacji, która podnosi numerek jak pozostałe duże wersje, to ja dziękuję :P


A używałeś Jaguara, Panthera albo Tigera?
To jest cały czas gałąź systemu 10.X więc nie spodziewaj się że napiszą wszystko od nowa.

Po za tym stawiam że aktualizacja będzie taniutka.

#17 iTrzeci

iTrzeci
  • 451 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 lutego 2012 - 15:22

A używałeś Jaguara, Panthera albo Tigera?
To jest cały czas gałąź systemu 10.X więc nie spodziewaj się że napiszą wszystko od nowa.

Po za tym stawiam że aktualizacja będzie taniutka.



Jeżeli ludzie będą chcieli płacić za zamiennik Adium, Growla i wtyczek do safari, to faktycznie Apple wyhodowało sobie lud który kupi wszystko.

#18 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 16 lutego 2012 - 15:27

Jeżeli ludzie będą chcieli płacić za zamiennik Adium, Growla i wtyczek do safari, to faktycznie Apple wyhodowało sobie lud który kupi wszystko.


Kupi kto będzie chciał, kto inny spiraci a kto inny kupi system z nowym makiem. To nie socjalizm że wszystko Ci się należy za darmo ;-)

#19 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 16 lutego 2012 - 15:27

Lion im nie wyszedł, to zamiast ciągle poprawiać wypuszczą nowy system.
To tak, jak M$ z Vistą.


Iro, nazywanie tego nowym systemem to chyba przesada ;)
A tak BTW to mam sprawe prywatna, wiec wysylam priva ;)

#20 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 16 lutego 2012 - 15:30

Coś tu jest nie tak. Albo nazwa, albo data wydania, albo spis funkcji, albo wszystko.

#21 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 16 lutego 2012 - 15:31

Przyznam że ten news mnie zaskoczył. Na początku myślałem że to ściema ale na stronie Apple jest już podstrona dedykowana temu systemowi. Nie bardzo rozumiem jednak cel oddzielnego systemu już latem. Co się takiego stało? Lion jest naprawdę ok, nie można wprowadzić tych rzeczy do niego?

#22 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 16 lutego 2012 - 15:36

Chcą zarobić na nowej aktualizacji w Mac App Store i puścić coś aby odciągnąć uwagę od premiery Windows 8 :P

#23 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 16 lutego 2012 - 15:37

Faktycznie prawda, ale co im odwaliło?? Jak jeszcze każą sobie płacić za update, to będzie gromki śmiech na sali. Czyżby pojawiały się pierwsze produkty ery post-Jobs?

#24 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 16 lutego 2012 - 15:37

Powodem jest chęć zarobienia kolejnych $$$ - chyba że użytkownikom Liona pozwolą na darmowy update.

Filmik z prezentacją zmian - Apple - OS X Mountain Lion - Inspired by iPad. Made for the Mac.
W końcu dokumenty trzymane w chmurze beda rowniez wspolpracowac z iWork.

W zasadzie gdy sie poprzygladac wszystkim ficzersom dali dokladnie to czego ludzie oczekiwali po wyjsciu iOS5, od iMessage po synchronizacje dokumentów.

#25 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 16 lutego 2012 - 15:40

Nie chodzi o cenę. Obejrzałem właśnie filmik na stronie Apple i nie rozumiem czemu to ma być nowy system. Aż tak wielkiej kasy nie zarobią (pewnie będzie albo w tej samej cenie co Lion albo jeszcze tańszy aby nie denerwować tych którzy kilka miesięcy temu kupili Lwa) więc po co?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych