Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Synchronizacja z kilkoma urządzeniami & używanie jednego Apple ID na kilku urządzeniach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

#26 gieza

gieza
  • 709 postów

Napisano 01 kwietnia 2012 - 11:32

u mnie to trochę inaczej wygląda. mam dwa iphony podpięte do konta, ale w manage device widzę tylko Maca

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#27 tores.

tores.
  • 1 149 postów
  • SkądMontrouge

Napisano 01 kwietnia 2012 - 12:22

Ja moje urządzenia widzę w "Znajdź mój iPhone" oraz na moim koncie w iTunes
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Swoją drogą ciekawe dlaczego pokazuje mi iPad 2

#28 Solos

Solos
  • 227 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 02 kwietnia 2012 - 19:55

Synchronizacja dwóch iPad-ów na jednym koncie w iTunes Witam, Do tej pory miałem jednego iPad-a. Zakupiłem nowszy model, a starszy powędruje do Żony. Chciałbym jednak zsynchronizować nowego ze backupem starego, żeby nie musieć wszystkiego od nowa ustawiać i konfigurować. W jaki sposób zrobić to tak, aby zsynchronizować nowy iPad z backupem starego iPada i stworzyć mu później nowy, niezależny backup, tak żeby konfiguracja starego iPada mogła być inna niż nowego? Pozdrawiam, Solos

#29 BIGPUN

BIGPUN
  • 210 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 kwietnia 2012 - 16:00

Miałem takie sytuacje z iPhonami, jak poprzedni wędrował do żony. Robiłem backup starego i podłączałem nowy. Itunes pyta czy skonfigurować jako nowy czy odtworzyć z kopii. następnie podłączasz ten żony zerujesz soft. wsio:) Pomimo że są podpięte pod jedno konto itunes to mają inne nazwy np Ipad-mąż i Ipad-żona. i będą miały swoje osobne konta w archiwum.

#30 jarooo

jarooo
  • 349 postów
  • SkądTarnów

Napisano 25 czerwca 2012 - 10:55

Iphone i iPad na jednym koncie w iTunes - synchronizacja

Witam,

dzisiaj odbieram iPhone'a 4 w Play'u. Mam już iPada. Jak zachowa się iPhone, kiedy skonfiguruję w nim swój dotychczasowy AppleID i podłączę do iTunes?
Chodzi mi o programy, gry i muzykę, które zakupiłem wcześniej na iPad'a.

1) Czy będę mógł zsynchronizować telefon tak, aby wszystko automatycznie zgrało się również na iPhone'a? Oczywiście chodzi o te gry i programy, które są zgodne zarówno z iPad'em jak i z iPhone'm.

2) Kiedy w iTunes na komputerze stacjonarnym zakupię jakiś program, jest on automatycznie pobierany również na iPad'a. Czy będzie to działać również na iPhone'a?

Wątek "Iphone i iPad na jednym koncie w iTunes - synchronizacja" został scalony z istniejącym, plmax.

#31 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 25 czerwca 2012 - 10:58

1. Tak 2. Tak. Trzeba tylko włączyć odpowiednią opcję w iphonie.

#32 jarooo

jarooo
  • 349 postów
  • SkądTarnów

Napisano 25 czerwca 2012 - 12:10

Ok, bardzo dziękuję.

#33 viktor027

viktor027
  • 5 postów

Napisano 01 sierpnia 2012 - 16:34

[CIACH]
Twój wpis został usunięty ze względu na błędną pisownię. Napisz jeszcze raz, poprawnie.
Pamiętaj, na tym forum bezwzględnie przestrzegamy zasad jęz. polskiego. Przeczytaj koniecznie [URL="http://myapple.pl/iphone-150/announcement-b-font-color-red-na-tym-forum-piszemy-zgodnie-z-zasadami-jez_-polskiego-font-b.html"]TO[/URL].

#34 Solos

Solos
  • 227 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 19 września 2012 - 10:15

Drugi iPhone w domu a przeniesienie zawartości Witam, Dotychczas w domu był jeden iPhone - mój. Teraz mam w planach kupić iP5, a swoją czwórkę dać Żonie. Chciałbym tak zrobić, żeby po zakupie nowego iPhone-a, przenieść zawartość swojej starej czwórki na iP5, a później przywrócić czwórkę do ustawień fabrycznych i dać Żonie. Powiedzmy, że teraz iP4 ma nazwę w iTunes "iPhone 4 - Mąż". Po zmianie iP5 ma nazywać się "iPhone 5 - Mąż", a iP4 "iPhone 4 - Żona". Jak prawidłowo wykonać taką operację żeby nie pomylić się w kopiach zapasowych?

#35 gizmo3800

gizmo3800
  • 1 906 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 września 2012 - 10:20

Zarchiwizować dane na 4 potem zrobić restore bez przywracania kopii, a na 5 przywrócić kopie zarchiwizowaną.

#36 Solos

Solos
  • 227 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 05 października 2012 - 07:16

Czy iMessage jest przypisany do numeru telefonu czy do konta w iTunes? Chodzi mi o to, że jak kupię iPhone-a 5, to czwórka pójdzie do Żony. I teraz mam zamiar zrobić tak, żeby i Żony i mój iPhone były podpięte do jednego konta iTunes, żeby oba iPhony miały dostęp do muzyki/iTunes Match i do zakupionych programów. Jak wygląda sprawa z iMessage - będziemy mogli do siebie pisać czy wiadomości do mnie będą się pojawiały i na jej telefonie?

#37 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 października 2012 - 08:38

każde urządzenie musi mieć swój ID inaczej poza tym, że wiadomości do Ciebie będzie widziała żona i na odwrót wymieszają się Wam kalendarze i kontakty.

#38 Solos

Solos
  • 227 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 05 października 2012 - 08:39

Kalendarze i kontaktu synchronizujemy nie z iCloud, tylko z Googlem, więc tu nie będzie problemu.

#39 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 października 2012 - 08:58

Ale to nie zmienia faktu, ze nie ma najmniejszego sensu używanie jednego ID na urządzeniach należących do innych osób.

#40 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 05 października 2012 - 09:00

każde urządzenie musi mieć swój ID inaczej poza tym, że wiadomości do Ciebie będzie widziała żona i na odwrót wymieszają się Wam kalendarze i kontakty.


Nieprawda. Do iMessage można mieć inne ID i do AppStore + iTunes Match inne na tym samym iUrządzeniu.

Wystarcz zrobić tak:

Twój telefon: iMessage, AppStore i iTunes Match - wszystkie na Twoim Apple ID
Telefon żony: iMessage - Jej Apple ID, App Store i iTunes Match - Twoje

#41 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 października 2012 - 09:12

Nieprawda. Do iMessage można mieć inne ID i do AppStore + iTunes Match inne na tym samym iUrządzeniu.


Auto pytał o iMessage to dostał odpowiedź. Poza tym nie ma sensu mieszać AppleID bo można dostać schizofrenii :) Każde urządzenie swoje ID, a do płatnych usług typu AppStore osobne ID.

#42 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 05 października 2012 - 09:16

Poza tym nie ma sensu mieszać AppleID bo można dostać schizofrenii :) Każde urządzenie swoje ID, a do płatnych usług typu AppStore osobne ID.


Bzudra. Skoro mam w domu 2 iPady i 2 iPhony to mam płacić 4x za niektóre aplikacje? Przecież App Store/iMessage/FaceTime mogą mieć różne Apple ID na jednym urządzeniu.

Auto pytał o iMessage to dostał odpowiedź.


Autor pytał również o AppStore i iTunes Match.

#43 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 października 2012 - 09:33

Bzudra. Skoro mam w domu 2 iPady i 2 iPhony to mam płacić 4x za niektóre aplikacje? Przecież App Store/iMessage/FaceTime mogą mieć różne Apple ID na jednym urządzeniu.


Przeczytaj jeszcze raz to, co zacytowałeś z mojego posta ;P

#44 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 05 października 2012 - 09:35

Przeczytaj jeszcze raz to, co zacytowałeś z mojego posta ;P


A Ty przeczytaj mój który zacytowałeś, a potem dokładnie taką samą odpowiedź którą napisałeś. ;p

#45 J.Brozek

J.Brozek
  • 1 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 października 2012 - 18:28

Dwa Apple ID i używanie ich w jednym urządzeniu Witam, Zakładam ten wątek w dziale iPad, ponieważ mam z nim właśnie problem. Posiadam 2 konta iTunes- PL i US. Na iPhonie w amerykańskim iTunes zakupilem kilka piosenek. Na ipadzie mam konto PL. Gdy sie loguję do amerykańskiego, pisze, że piosenka jest kupiona, ale nie ma jej na urządzeniu. Co robić? Z góry dziękuje za odpowiedź :P PS. Jestem tu nowy i nie wiedziałem w którym dziale umieścić pytanie, za co przepraszam :)

#46 mkepol

mkepol
  • 54 postów

Napisano 27 października 2012 - 15:06

Jak przenieść aplikacje z iPada 2 iOS 6 na iPhona 4 iOS 6 ?

Witam

chce przenieść aplikacje z iPada na iPhone
wybrałem podczas pierwszego włączenia mój ID, żeby móc się dzielić aplikacjami ale nie wiedziałem, że iMassager, iCloud, FaceTime też będą wspólne.
Problem polega na tym, że mój jest iPad a brata iPhone chcieliśmy podzielić się tylko moimi aplikacjami (biurowe i gry płatne) a nie też i tym.
Czy jest możliwość zrobienia, żeby mój brat miał moje aplikacje ale oddzielny iMassager itp.?
może zmiana później ID lub synchro?

Proszę pisać zgodnie z zasadami języka polskiego! Tutaj znajduje się pomocny link. plmax

#47 maly95

maly95
  • 438 postów

Napisano 27 października 2012 - 15:17

Z tego co wiem to można tak zrobić abyście mieli jedno konto w App Store a inne iMassager, iCloud itp. Wystarczy zmienić konto w App Store na istniejące już i utworzyć nowe na iCloud. Sam tak korzystam z bratem na 2 iPhone. Co do postępów w grach to nie wiem ale chyba też można mieć wspólne (ja posiadam swoje konta i brat swoje).

#48 mkepol

mkepol
  • 54 postów

Napisano 27 października 2012 - 15:22

[CIACH]

Twój wpis został usunięty ze względu na błędną pisownię. Napisz jeszcze raz, poprawnie. Pozwoli to na łatwiejsze zrozumienie tego, co chcesz przekazać.
Przeczytaj koniecznie TO.

#49 hisin

hisin
  • 162 postów

Napisano 02 listopada 2012 - 22:24

Pytanie - Limit urządzeń Witam! Chciałbym się dowiedzieć czy to prawda, że jeżeli zainstaluje moje aplikacje i piosenki z AppStore i iTunes na pięciu urządzeniach to na szóstym będę musiał ponownie za nie zapłacić? Taką informacje otrzymałem od pani z infolini Apple, trudno mi w to uwierzyć dlatego wolę zapytać jeszcze raz na forum. Ps.czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z dezautoryzacją urządzeń Apple i Komputerów? Z góry dziękuję za pomoc :)

#50 karkopx

karkopx
  • 17 postów

Napisano 03 listopada 2012 - 00:03

2 rozne Apple ID - problem z synchronizacją programów.

Witam. Posiadam 2 rozne Apple ID. PL i Norweskie. na Polskim korzystalem tylko z darmowych aplikacji a Norweskie zalożyłem dla płatnych będąc juz na terenie Norwegii. Za pomoca karty doladowującej doladowalem konto i kupilem kilka aplikacji. Wszystko wygląda ok - zakupione rzeczy wylądowały w zakładce programy w itunes. Niestety nie moge ich zsynchronizowac/(wrzucic do) z iphonem. Po prostu po zaznaczeniu i wybraniu opcji zastosuj nie wrzuca aplikacji na iphona. Pomocy.

---------- Wpis dodano o 00:03 ---------- Poprzedni wpis dodano o 00:02 ----------

iphone 5 - najnowszy ios.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych