Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Synchronizacja z kilkoma urządzeniami & używanie jednego Apple ID na kilku urządzeniach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

#1 maalta

maalta
  • 24 postów
  • SkądGdynia

Napisano 15 stycznia 2011 - 00:37

Witam Z tego co czytałem można mieć zarejestrowanych do 5 urządzeń na jednym koncie i używać tych samych aplikacji bez ponownego płacenia, jak do tej pory zarejestrowalem 5 urządzeń (2 iPhony 3G, iPada i 2 iPhony 4) wszystko smiga ale chciałbym teraz 2 urządzenia czyli iPhony 3G usunąć (1 skradziony a 1 niedługo pojawi sie na allegro :) by mieć możliwość dodawania kolejnych urządzeń jak się pojawia (iPad2 :) i tutaj pojawia się pytanko jak je usunąć ???? Grzebalem na koncie, szukałem po necie strony polskie, angielskie itd i nigdzie nie mogę znaleźć takiego opisu. Może ktoś tutaj będzie to wiedział :) Pozdrawiam

#2 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 stycznia 2011 - 00:48

Urządzeń możesz mieć ile chcesz, pięć to komputerów możesz autoryzować.

#3 maalta

maalta
  • 24 postów
  • SkądGdynia

Napisano 15 stycznia 2011 - 00:56

Jeżeli jest tak jak piszesz to ok, czyli mógłbym teoretycznie nieograniczonej ilości znajomych zainstalować moje aplikacje warte kilkaset euro i wszystko byłoby ok, nie ma żadnego limitu urządzeń ??

#4 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 stycznia 2011 - 00:59

Nie ma.

#5 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 stycznia 2011 - 01:03

ograniczenie jest takie, że to mają być twoje, a nie znajomych.

#6 maalta

maalta
  • 24 postów
  • SkądGdynia

Napisano 15 stycznia 2011 - 01:06

Ok dzięki za szybka odpowiedz, pozostaje tylko poczekać na iPada 2 :)

---------- Wpis dodano o 01:06 ---------- Poprzedni wpis dodano o 01:04 ----------

To jasne pisałem tylko o teorii

#7 płotka

płotka
  • 5 postów

Napisano 28 stycznia 2012 - 12:04

Synchronizacja z kilkoma urządzeniami & używanie jednego Apple ID na kilku urządzeniach Jeśli powielam już to pytanie to z góry przepraszam, ale mam już ogromny mętlik w głowie, więc opisze swoją sytuację i poproszę o porady jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla mnie. Mam iPhone 3, synchronizowany był z komputerem Asus, kupiłam iPada, synchronizowałam również z tym samym kontem i na tym początkowym etapie nie miałam żadnych problemów. Miesiąc temu kupiłam iPad 2, jedynke oddałam Mamie, oczywiście jak tylko uruchomiłam iPad 2 to przez iCloud ściągnął mi wszystko co miałam na poprzednim. Akurat z tego byłam zadowolona, ponieważ nie musiałam bawić się w przerzucanie wszystkiego po kolei. Problem pojawił się wraz z zakupem iPhone'ów 4S. Chciałabym żeby te dwa zestawy, czyli iPhone 4S+iPad 1 oraz iPhone 4S+iPhone 3+iPad2 działały niezależnie i synchronizowały się między sobą poprzez iCloud. (pomijając iPhone 3) W tym celu założyłam dla Mamy nowe Apple ID oraz wpisałam to konto w iCloud, a u siebie pozostawiłam swoje konto bez zmian. Lecz niestety pomimo zmian kont nadal gdy u Mamy w opcji iCloud wybiore kontankty (równocześnie na iPad i iPhone by tworzyły jedność ;) ) odrazu ściągane są moje kontakty. Główny problem pewnie tkwi w tym, że wszystkie sprzęty podłączyłam do jednego iTunes na jednym komputerze, oczywiście wcześniej wylogowałam się i zalogowałam na odpowiednie konta dla danego sprzętu. Ale widziałam, że można mieć inne konto do AppStore oraz inne do iCloud, czy w mojej sytuacji to coś zmieni? Podobno wtedy możne przerzucać pliki przez stronę icloud.com bez synchronizacji z komputerem? Jeszcze istotną kwestią jest fakt, że moja Mama nie ma potrzeby podłączania się do iTunes, ponieważ ona nie chce wrzucać żadnej muzyki ani żadnych zdjęć do siebie. Jedyną przydatną kwestią byłaby współpraca przez iCloud. Z góry dziękuje za pomoc, bo jak wspomniałam powyżej troche już się pogubiłam, a nie za bardzo chciałabym wciągać w to wszystko kolejny komputer by sciągnać tam iTunes, ponieważ mój PC jest starej daty i może nie wytrzymać obciążenia. ;P

#8 płotka

płotka
  • 5 postów

Napisano 29 stycznia 2012 - 23:15

Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi... :( Czy w ogóle realne jest to co chce osiągnąć?

#9 tasmaniec

tasmaniec
  • 585 postów

Napisano 29 stycznia 2012 - 23:27

Wyzeruj je lub odtwórz jako nowe urządzenia... i w tym momencie nie mają prawa zgrać się Twoje kontakty do Mamy... jak już będą one "czyste" to wtedy dodaj na nich konto iCloud Mamy (za nim to zrobisz, sprawdź jakie kontakty są zapisane na koncie iCloud Mamy przez stronę internetową, jak będzie wszystko ok to wtedy dodaj to konto na urządzeniu). Po tym zabiegu będą na tych urządzeniach jej kontakty. pzdr

#10 płotka

płotka
  • 5 postów

Napisano 30 stycznia 2012 - 02:11

Super, dziękuje za pomoc, rzeczywiście konta działają indywidualnie i już nic się nie miesza. Założyłam też inne konto na iCloud dla siebie by nie powielało się z apple id. A teraz mam tylko jeszcze jedno pytanie, jak wygląda w tej sytuacji korzystanie z iTunes, czy moge normalnie podłączyć wszystkie urządzenia czy raczej unikać tego typu operacji? Czy jeśli wyłącze synchronizacje kontaktów to będzie wszystko ok? A i lepiej jest uruchomic archiwizacje na komputerze ( jest to jednak bezpieczniejsza opcja wedlug mnie) czy na iCloud? A i pozostawiłam już jedno konto do Appstore bym nie musiala powielac ściągania aplikacji.

#11 tasmaniec

tasmaniec
  • 585 postów

Napisano 30 stycznia 2012 - 11:22

A teraz mam tylko jeszcze jedno pytanie, jak wygląda w tej sytuacji korzystanie z iTunes, czy moge normalnie podłączyć wszystkie urządzenia czy raczej unikać tego typu operacji?


w tej materii nie mam zbytniej wiedzy, bo posiadam tylko jedno urządzenie, najlepiej niech wypowie się ktoś inny...

Czy jeśli wyłącze synchronizacje kontaktów to będzie wszystko ok?


teoretycznie przy wyłączeniu synchronizacji kontaktów powinno być ok, możesz zawsze sama przecierać takie ścieżki i w razie "w" wiesz jak przywrócić to wszystko do poprzedniego stanu...

A i lepiej jest uruchomic archiwizacje na komputerze ( jest to jednak bezpieczniejsza opcja wedlug mnie) czy na iCloud?


ja używam w chmurze... przy kilku urządzeniach nie wiem jak to będzie wyglądało właśnie przy archiwizacji lokalnej, zwłaszcza jak są dwa te same urządzenia (iP4S), chociaż jak mają inne nazwy to powinno być ok.. tak jak pisałem wcześniej albo niech ktoś inny się wypowie, albo sama sprawdź i się przekonaj...

pozdrawiam

#12 płotka

płotka
  • 5 postów

Napisano 30 stycznia 2012 - 14:44

teoretycznie przy wyłączeniu synchronizacji kontaktów powinno być ok, możesz zawsze sama przecierać takie ścieżki i w razie "w" wiesz jak przywrócić to wszystko do poprzedniego stanu...


Mam taka nadzieje, bo już wcześniej próbójąc oczyścić iPada z kontaktów przed podczepieniem iCloud ( zanim napisałeś, że można zrobić to przez stronę ) troche pogrzebałam w sieci i synchronizowałam na różne sposoby, przerzuciłam folder z kontaktami na pamięć zewnętrzną itp, ale niestety iTunes się uparł i wciąż je wrzucał nawet jak zastąpiłam je pustym folderem. ;P wiec naprawde mi pomogłeś, bo wczoraj o mało się nie poddałam

ja używam w chmurze... przy kilku urządzeniach nie wiem jak to będzie wyglądało właśnie przy archiwizacji lokalnej, zwłaszcza jak są dwa te same urządzenia (iP4S), chociaż jak mają inne nazwy to powinno być ok.. tak jak pisałem wcześniej albo niech ktoś inny się wypowie, albo sama sprawdź i się przekonaj...


Myśle, że dość szybko zapełniłabym ten dysk podczepiając po dwa urządzenia. Ale chyba poprostu Mamy zestaw podczepie pod jej iCloud, a sama będe archiwizowała z komputerem. ;) by się nie pomieszało to wszystko.
Niby odróżnia każde z urządzęń, więc poprostu zaryzykuje jeszcze raz. Tymbardziej, że teraz ( tak jak napisaleś) wiem jak ewentualnie przywrócić to stanu poprzedniego ;)
Błędem moim było niedoprowadzenie do porządku tych kont na etapie dwóch iPadów, bo gdy doszły nowe iPhony wszystko zaczeło się mieszać.

Zabawne jest tylko to, że Apple nie bierze pod uwagę takich sytuacji i zamiast na dodawaniu jakiś nowych funkcji itp powinni chociaż na chwile skupić się na rozwiązaniu tego typu problemów, bo coraz więcej ludzi posiada więcej niż jedno urządzenie ich produkcji.

#13 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 30 stycznia 2012 - 15:01

Ja synchronizuję iPada, iPhone i drugiego iPhone z jednym Mac'iem i wszystko działa nic się nie plącze zatem bez obaw działaj :)

#14 płotka

płotka
  • 5 postów

Napisano 30 stycznia 2012 - 15:57

Super, w takim razie spróbuje dzisiaj wieczorem i zobaczymy co z tego wyjdzie. ;) Dziękuje jeszcze raz za pomoc. :)

#15 VictorX

VictorX
  • 122 postów
  • SkądDębica, Poland

Napisano 14 lutego 2012 - 18:00

Ale niedawno udostępniłem znajomemu moje konto i jak później zmieniłem hasło, to on nie mógł tych aplikacji pobranych z mojego konta włączyć...Klikał w ikonkę, tło na sekundkę robiło się ciemniejsze i znów pojawiał się pulpit... Więc nie wiem czy to jest takie bez limitów...

#16 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 14 lutego 2012 - 18:03

Ale ja wiem, nie ma limitów. Sam mam na czterech urządzeniach.

#17 Achi

Achi
  • 66 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 30 marca 2012 - 12:40

Ilość urządzeń na jednym koncie Apple ID

Czy coś się zmieniło?
iTunes Store: kojarzenie urządzenia lub komputera z kontem Apple ID

W tej chwili mam już ponad 10 urządzeń na jednym koncie (rodzinka wyposażona w iphony i ipady) do tego kilka maków.
Kilka chciałbym odautoryzować. Na chwilę obecną żadnych większych problemów nie miałem poza informacją, że wystąpił błąd połączenia z itunes, przy czym nie jestem pewny czy problem był z siecią, czy zbyt dużą ilością urządzeń online.

Czy ktoś ma doświadczenie z większą ilością urządzeń na jednym koncie (ponad 10).
W pomocy apple jest informacja jak to zrobić, ale u mnie takich opcji nie ma.


Przeniosłem do właściwego działu, plmax


#18 eualex

eualex
  • 2 097 postów

Napisano 30 marca 2012 - 13:30

Jeśli chodzi o autoryzację komputerów - możliwe jest autoryzowanie do 5 komputerów jednocześnie.
De-autoryzacja wszytkich komputerów (nawet tych do których nie masz dostępu) możliwa jest 1x na rok /poprzez konto Apple ID/, i opcja deautoryzacji w iTunes (wtedy pula pula dostępnych autozyzacji zostanie odpowiednio powiększona - z 5max.) - aby autoryzować inny.

Previously, you could add your Apple ID to as many iDevices as you wanted. Now, you’re limited to a total of 10 devices — and that includes desktop machines and the Apple TV.

Jeśli chodzi o urządzenia - ja miałem do 4 urzadzeń i 3 komputery z autoryzacją - z suportu wynika, że limitem jest 10 urządzeń (kiedyś nie było limitu urządzeń).
Dołączona grafika

iTunes Store: informacje o autoryzacji i wycofywaniu autoryzacji

#19 sk4

sk4
  • 235 postów

Napisano 30 marca 2012 - 19:42

Apple ID — pytania & odpowiedzi Hej! Nie wiem czy to dobry dział, ale chciałem zapytać o taką rzecz. Do tej pory posiadałem AppleID na USA podpięte do iTunes w celu ściągania okładek płyt za darmo. Teraz założyłem kolejne AppleID podpięte do polskiej karty, na które kupiłem iPhone'a. Prawdopodobnie w iPhone (jeszcze go nie włączałem) będę musiał podać polskie AppleID, aby móc ściągać/kupować aplikacje na polską kartę. Czy w takim razie w iTunes na komputerze będę musiał zmienić konto na polskie? Trochę to niewygodne będzie, w sensie zmienianie kont na iTunes - raz do iPhone'a, raz do okładek. No i najważniejsze - czy w ogóle potrzebuję podpinać to samo konto AppleID do iTunes w jakimś celu dla iPhone'a? Nie wiem, synchronizacja? Dodatkowo chciałem zapytać o AppStore na OSX. Czy tam używany jest ten sam AppleID co w iTunes? Z tego co widzę (nigdy nie używałem w sumie AppStore) to mimo podpiętego konta do iTunes, ustawienia nie są współdzielone i w AppStore nie ma podpiętego konta. No i już ostatnia sprawa. Jak wygląda sprawa faktur? Są rzeczy, które planuję zakupić zarówno na OSX jak i iOS, za które chciałbym otrzymać fakturę VAT (mój polski AppleID ma wpisany mój europejski nr VAT itd). Są też rzeczy, które chciałbym kupić bez faktury. Da się to jakoś ogarnąć? Z góry dziękuję za pomoc :)

#20 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 30 marca 2012 - 22:53

Możesz zalogować się na amerykański appstore w iTunes i polski w iPhone i nie będziesz musiał się przelogowywać (jedynie jeżeli będziesz chciał robić aktualizacje aplikacji przez iTunes - w tym przypadku konieczne jest zalogowanie się na konto, na którym aplikacje były kupione). Mac Appstore również używa konta niezależnie, więc możesz się tam zalogować nawet trzecim kontem ;) Z fakturami da się załatwić sprawę (przychodzi chyba na maila) ale nie wiem na czym to polega, więc ktoś inny musi Ci pomóc.

#21 Achi

Achi
  • 66 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 31 marca 2012 - 08:33

Nie miałem do tej pory takich komunikatów. A urządzeń łącznie ze sprzedanymi było/jest ponad 10 + kompy. W itunes nie ma możliwości zarządzania urządzeniami (jest tylko reset kompów). Może te ograniczenia dotyczą tylko muzyki ? Pozdrawiam

#22 literat

literat
  • 419 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 31 marca 2012 - 10:24

Ponieważ ja rownież mam taki sam dylemat, próbowałem sprawdzić ile mam urządzeń (nie komputerów) przypisanych do konta. Po zalogowaniu się do iTunes na maku i otwarciu ustawień konta ja wogóle nie posiadam żadnej informacji (Manage device) jak widnieje w opisie. Po prostu nie posiadam takiej pozycji. Mam informację o autoryzowanych komputerach - a zakładki lub przycisku Manage Devices po prostu nie ma :( Co może być powodem ???

#23 kajtek88r

kajtek88r
  • 330 postów

Napisano 31 marca 2012 - 14:46

Jeśli chodzi o autoryzację komputerów - możliwe jest autoryzowanie do 5 komputerów jednocześnie.
De-autoryzacja wszytkich komputerów (nawet tych do których nie masz dostępu) możliwa jest 1x na rok /poprzez konto Apple ID/, i opcja deautoryzacji w iTunes (wtedy pula pula dostępnych autozyzacji zostanie odpowiednio powiększona - z 5max.) - aby autoryzować inny.


Wystarczy napisać do obsługi i spokojnie odautoryzują Ci wszystkie komputery. I to częściej niż raz na rok - wiem, ponieważ sama korzystam z tej opcji. Kombinuje z systemami i zawsze zapominam odautoryzować :)

#24 eualex

eualex
  • 2 097 postów

Napisano 31 marca 2012 - 16:11

Ponieważ ja rownież mam taki sam dylemat, próbowałem sprawdzić ile mam urządzeń (nie komputerów) przypisanych do konta. Po zalogowaniu się do iTunes na maku i otwarciu ustawień konta ja wogóle nie posiadam żadnej informacji (Manage device) jak widnieje w opisie. Po prostu nie posiadam takiej pozycji. Mam informację o autoryzowanych komputerach - a zakładki lub przycisku Manage Devices po prostu nie ma :( Co może być powodem ???

Ja też takiej informacji nie mam, może aktualnie zrezygnowano z tego i znów jest dowolna ilość urządzeń.

Choć jakiś czas temu tak było ....:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#25 literat

literat
  • 419 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 01 kwietnia 2012 - 11:15

Ja też takiej informacji nie mam, może aktualnie zrezygnowano z tego i znów jest dowolna ilość urządzeń.

Choć jakiś czas temu tak było ....:
Dołączona grafika
Dołączona grafika


Właśnie tego nie mam. Czy mógłby ktoś jeszcze sprawdzić czy posiada tę pozycję ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych