Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak długo piractwo będzie czymś normalnym?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
119 odpowiedzi w tym temacie

#101 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 28 czerwca 2007 - 23:10

jak wynika z dyskusji...to nie problem zapisów w kodeksach dotyczących praw autorskich..a zapisów prawa podatkowego...

Odstaw proszę te pigułki, masz po nich halucynacje.

P.S. Posłuchajcie Kazika Staszewskiego jak nie odpowiada wam Korwin-Mikke..podobne poglądy reprezentują.....

Z całym szacunkiem do muzycznych talentów Kazika i szachowych JKM - nie są to czołowi specjaliści od podatków i praw autorskich

#102 loly

loly
  • 961 postów
  • Płeć:
  • SkądLongIsland, JuEsEndEj

Napisano 29 czerwca 2007 - 03:22

a ja mam teraz problem: ja slucham setow z roznych imprez sa to sety po godzinie i wiecej :) i nikt ich nie wydaje na cd tzn. producenci czy dj. sety te nagrywaja sluchacze radia internetowego i publikuja je na necie a wiec to jest kradziez czy nie ????

#103 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 29 czerwca 2007 - 13:13

Ja kiedyś pracowałem w klubie (między innymi nagrywałem sety z imprez) Potem te sety były udostępniane na stronie klubu do ściągnięcia. Czy to było legalne?

#104 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 29 czerwca 2007 - 14:22

Spoko, że legalne. Chyba, że kawałki, które nagrywaliście były zgłoszone do jakiejś organizacji podobnej do ZAIKS'u ;) Tak naprawdę sądzę, że wg prawa powinniście mieć zgodę twórcy, ale wiadomo, że to w większości nie do zrobienia.

#105 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 29 czerwca 2007 - 14:42

Ja w jescze miesiac temu mialem wszystkie 3000 piosenek nielegalnie. Kiedy kupilem pierwsza CD, zrozumialem ze jest to lepsze bo dostaje sie swietna jakosc i nie okradam sie przy tym wykonawcow. Lekko sie uzaleznilem od kupowania CD i przez ostatni miesiac kupilem ponad 40 plyt. (nawet te ktore juz wiele razy wysluchalem w wersji pirackiej) Czy gdy wypozyczam film (z wypozyczalni) i go przegrywam (dla wlasnego uzytku) zeby obejrzec go pozniej a nie koniecznie w 24h o musze go zworcic, czy jest to legalne? Pozdrawiam!

#106 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 czerwca 2007 - 14:51

Spoko, że legalne. Chyba, że kawałki, które nagrywaliście były zgłoszone do jakiejś organizacji podobnej do ZAIKS'u ;)
Tak naprawdę sądzę, że wg prawa powinniście mieć zgodę twórcy, ale wiadomo, że to w większości nie do zrobienia.


Rownie dobrze mozesz powiedziec ze tak naprawde oprogramowanie powinienes kupic w sklepie ale wiadomo ze na torrentach znajdziesz za darmo..

@Code:
Jesli do tworzenia setow zostaly uzyte sample lub czesci utworow komercyjnych to powinniscie miec zgode autora i/lub zaplacic za ich uzywanie organizacji typu ZAiKS ktora z kolei rozlicza sie z tworcami.

G.

#107 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 29 czerwca 2007 - 14:54

Rownie dobrze mozesz powiedziec ze tak naprawde oprogramowanie powinienes kupic w sklepie ale wiadomo ze na torrentach znajdziesz za darmo.

A co ma set z klubu do płyty wydanej za grubą kasę i zformalizowanej umowami oraz prawami autorskimi ?

#108 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 29 czerwca 2007 - 14:57

Ja w jescze miesiac temu mialem wszystkie 3000 piosenek nielegalnie. Kiedy kupilem pierwsza CD, zrozumialem ze jest to lepsze bo dostaje sie swietna jakosc i nie okradam sie przy tym wykonawcow. Lekko sie uzaleznilem od kupowania CD i przez ostatni miesiac kupilem ponad 40 plyt. (nawet te ktore juz wiele razy wysluchalem w wersji pirackiej)


Ja tam zawsze lubiłem oryginały, nie wiem, mają po prostu w sobie "to coś", jakąś magię która sprawia że gęba mi się śmieje jak trzymam w ręku oryginalną płytę czy DVD, czy jeszcze coś innego. Kilku kolegów namówiłem na kupno jakiejś oryginalnej gry, czy płyty i potem sami mi przyznali że oryginały mają w sobie "to coś".

Czy gdy wypozyczam film (z wypozyczalni) i go przegrywam (dla wlasnego uzytku) zeby obejrzec go pozniej a nie koniecznie w 24h o musze go zworcic, czy jest to legalne?


Wydaje mi się że nie za bardzo, ale przecież na opakowaniu powinny być warunki licencji, czy tam coś w tym stylu.

#109 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 29 czerwca 2007 - 15:00

Wydaje mi się że nie za bardzo, ale przecież na opakowaniu powinny być warunki licencji, czy tam coś w tym stylu.


Prawie zawsze jest komunikat ze nie wolno kopiowac tego DVD. Ale skoro ja place za legalne wypozyczenie a przegrywam DVD tylko na wlasny uzytek zeby pozniej obejrzec film to czy jest to legalne?

#110 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 czerwca 2007 - 15:00

A co ma set z klubu do płyty wydanej za grubą kasę i zformalizowanej umowami oraz prawami autorskimi ?


Czytaj ze zrozumieniem..

G.

#111 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 29 czerwca 2007 - 15:03

Prawie zawsze jest komunikat ze nie wolno kopiowac tego DVD. Ale skoro ja place za legalne wypozyczenie a przegrywam DVD tylko na wlasny uzytek zeby pozniej obejrzec film to czy jest to legalne?


Wydaje mi się, że w tym przypadku akurat nie jest to legalne. Pewny na sto procent nie jestem, ale płacisz tylko za możliwość używania tego filmu przez określony czas i potem już nic ci nie wolno z nim robić.

#112 WojtekF

WojtekF
  • 771 postów

Napisano 29 czerwca 2007 - 15:07

Wydaje mi się że nie za bardzo, ale przecież na opakowaniu powinny być warunki licencji, czy tam coś w tym stylu.


UOKIK już pogonił jednego dystrubutora w kwesti zapisów licencyjnych.

---- Dodano 29-06-2007 o godzinie 16:09 ----

Prawie zawsze jest komunikat ze nie wolno kopiowac tego DVD. Ale skoro ja place za legalne wypozyczenie a przegrywam DVD tylko na wlasny uzytek zeby pozniej obejrzec film to czy jest to legalne?


Nie nabywasz egzemplarza utworu (w dowolnej postaci, choćby elektronicznej), płacisz jedynie za czasowy dostęp do niego - IMHO nie ma podstaw do korzystania z tzw. dozwolonego użytku własnego.

#113 doombek

doombek
  • 257 postów
  • SkądW-Wa

Napisano 29 czerwca 2007 - 16:09

Pociągnę jeszcze przez chwilę o kablowaniu.
Nie wiem tego ale słyszałem, że w skandynawii, i chyba jeszcze w kilku krajach, bardzo są przestrzegane przepisy na drodze. Mało wypadków, nie ma tylu wariatów przekraczających prędkość na przejściach dla pieszych, jeżdżących po pijaku. A jest tak dlatego, że oni KABLUJĄ ;) Jak taki delikwent jedzie jak d**ek to łaps! za telefon i dzwonią na policję, a ta już wie co dalej robić.
W skrócie pilnują się sami. Wiem, że to dla większości Polaków jest nie do pomyślenia. Ale czy sądzicie, że to złe ?


Może to nie do końca tak.W Norwegii nikt nie łamie prawa bo ich na to nie stać-za zdjęcie z radaru płacimy 5000koron(2500zeta) i to bez znaczenia czy przekroczylismy o 10km czy o 90km.Za brak pasów płacimy 1300koron(750zeta).Jadąc autostradą-przekraczając prędkość-mijam jeden wiadukt jadąc 160, za następnym czeka na mnie policja. A no i kablowanie-po mieście chodzą ludzie ze słuchawkami w uchu-ubrani jak cywile, i jak tylko wylukaja coś nie tak to kontaktują sie z baza-i zara jest kontrola...A no i pozorny brak piractwa u nich..Gdzie nie bylem to ludzie korzystali z p2p-jednak-mieli tez duza kolekcje filmow i muzyki-to co sciagneli i im sie podobalo-kupowali...

#114 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 29 czerwca 2007 - 16:57

Może to nie do końca tak.W Norwegii nikt nie łamie prawa bo ich na to nie stać-za zdjęcie z radaru płacimy 5000koron(2500zeta) i to bez znaczenia czy przekroczylismy o 10km czy o 90km.Za brak pasów płacimy 1300koron(750zeta).Jadąc autostradą-przekraczając prędkość-mijam jeden wiadukt jadąc 160, za następnym czeka na mnie policja. A no i kablowanie-po mieście chodzą ludzie ze słuchawkami w uchu-ubrani jak cywile, i jak tylko wylukaja coś nie tak to kontaktują sie z baza-i zara jest kontrola...A no i pozorny brak piractwa u nich..Gdzie nie bylem to ludzie korzystali z p2p-jednak-mieli tez duza kolekcje filmow i muzyki-to co sciagneli i im sie podobalo-kupowali...


A wysokość mandatów w skandynawii nie zależy od zarobków danej osoby?

#115 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 29 czerwca 2007 - 19:20

Może to nie do końca tak.W Norwegii nikt nie łamie prawa bo ich na to nie stać-za zdjęcie z radaru płacimy 5000koron(2500zeta) i to bez znaczenia czy przekroczylismy o 10km czy o 90km.Za brak pasów płacimy 1300koron(750zeta).Jadąc autostradą-przekraczając prędkość-mijam jeden wiadukt jadąc 160, za następnym czeka na mnie policja. A no i kablowanie-po mieście chodzą ludzie ze słuchawkami w uchu-ubrani jak cywile, i jak tylko wylukaja coś nie tak to kontaktują sie z baza-i zara jest kontrola...

Też dobre.
Kolejki do odsiadki pewnie by się u Nas wydłużyły ;)

#116 astaferay

astaferay
  • 85 postów
  • SkądCiechanów

Napisano 29 czerwca 2007 - 21:56

a co ma wysokość zarobków do wysokości kary..??..(za przeproszeniem.....)

#117 WojtekF

WojtekF
  • 771 postów

Napisano 29 czerwca 2007 - 22:15

a co ma wysokość zarobków do wysokości kary..??..(za przeproszeniem.....)


W takiej Finlandii bardzo dużo - w taryfikatorze są "dniówki", nie konkretne kwoty...

#118 woojt

woojt
  • 300 postów
  • SkądWuWuA --> The Right Side

Napisano 30 czerwca 2007 - 00:07

Rownie dobrze mozesz powiedziec ze tak naprawde oprogramowanie powinienes kupic w sklepie ale wiadomo ze na torrentach znajdziesz za darmo..

@Code:
Jesli do tworzenia setow zostaly uzyte sample lub czesci utworow komercyjnych to powinniscie miec zgode autora i/lub zaplacic za ich uzywanie organizacji typu ZAiKS ktora z kolei rozlicza sie z tworcami.

G.


jeżeli tylko Ci twórcy są zrzeszeni w Zaiksie ;)

---- Dodano 30-06-2007 o godzinie 01:10 ----

Wydaje mi się, że w tym przypadku akurat nie jest to legalne. Pewny na sto procent nie jestem, ale płacisz tylko za możliwość używania tego filmu przez określony czas i potem już nic ci nie wolno z nim robić.


ograniczenie czasowe wynika z praw podmiotu, który wypożycza dany utwór. Chodzi o zakres jego praw (sublicencja) i możliwości czerpania korzyści z korzystania z praw względnych przeniesionych na niego przez zapewne odpowiednią organizację zbiorowego zarządzania pr.autorskimi typu ZAIKS (czyt. kupił płyty z licencją do wypożyczania). Z drugiej strony nie uchybia to dozwolonemu użytkowi osobistemu przewidzianemu w tzw.prawie autorskim. Czyli: przegranie płyty dvd jest legalne.

---- Dodano 30-06-2007 o godzinie 01:16 ----


Nie nabywasz egzemplarza utworu (w dowolnej postaci, choćby elektronicznej), płacisz jedynie za czasowy dostęp do niego - IMHO nie ma podstaw do korzystania z tzw. dozwolonego użytku własnego.


nie masz racji. jest podstawa ku temu. art.23 AutPrU.

#119 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 01 lipca 2007 - 13:58

Mam teraz wazne pytanko ktorego jeszcze nikt nie zadal :) Czy sciaganie filmu z np. torrenta jest legalne jezeli mam jego kopie na VHS. Jak wiadomo nie moge odtwarzac kaset VHS na MacBooku wiec jest to jedyna opcja. A licencje na film mam.

#120 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 01 lipca 2007 - 14:03

Ściągnąć możesz - nie możesz wysyłać, więc zablokuj opcję udostępnianie w programie P2P.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych