Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple TV 2 i Polska Telewizja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
670 odpowiedzi w tym temacie

#1 Serafin__

Serafin__
  • 196 postów
  • SkądScunthorpe, UK

Napisano 15 stycznia 2012 - 22:54

Witam wszystkich.. tak jak pisałem, postaram się wytłumaczyć w jaki sposób na Apple TV 2 po jailbreaku, z zainstalowanym xbmc (w moim przypadku jest to beta wersja 11.0 Eden), zainstalować plugin dzięki któremu będziemy mieli możliwość oglądania Polskiej Telewizji. Dzięki temu pluginowi, w jednym miejscu (na apple TV), będziemy mieli łatwy dostęp do takich serwisów jak ipla, weebTV, TVN Player (nawet za granicą) oraz TVP info. Jest jeszcze trochę innych serwisów w pluginie z serialami z całego świata (po polsku lub z polskimi napisami), jak naprzykład iiTV z tym że nałożone jest na ten serwis ograniczenie 72 min...

Niektóre Serwisy nie działają, jak iPlex i nie wiem jeszcze co zrobić aby zadziałały, ale mam nadzieje że znajda się osoby które korzystają z tego rozwiązania i dodadzą coś w tym temacie, ewentualnie poprawią mnie jeśli się gdzieś pomylę...

A więc:
- Potrzebny jest nam pewien ważny plik (biblioteka librtmp) z tym że na stronie którą zaraz podam jest tylko plik z rozszerzeniem .dll my potrzebujemy tego pliku librtmp.0.dylib
- do tego z tej strony Downloads - sd-xbmc - XBMC Addons - Google Project Hosting ściągamy plik repository.sd-addons.eu.zip
- potrzebny jest nam jeszcze program dzięki któremu będziemy mogli bezpośrednio z maca wrzucić nasze pliki do apple TV. Ja używam do tego programu Transmit.. znajdziemy go pod tym linkiem Panic - Transmit - The ultimate Mac OS X FTP + SFTP + S3 app ale jeśli ktoś ma własny program do SFTP również może być...

Jeśli mamy już wszystko (repository.sd-addons.eu.zip, librtmp.0.dylib, transmit) nie pozostaje nam nic innego jak wrzucić te pliki na atv poprzez transmita tudzież inny programik...

W Transmicie po prawej stronie wybieramy zakładke SFTP, następnie w polach:
- serwer - wpisujemy ip naszego atv (można go znaleźć w menu atv >ustawienia>Ogólne>Urządzenie)
- user name - root
- password - alpine

jak sie już połączymy to do folderu private/var/mobile/media wrzucamy repozytorium sd-addons

musimy podmienić również plik librtmp który ściągnęliśmy, z jego nie zmodyfikowaną wersją która znajduje się w folderze private/var/stash/Aplications/XBMC.frapp.../frameworks (jest to obowiązkowe jeśli chcemy aby weebTV działało)

Jeśli zrobiliśmy już to wszystko nie pozostaje nam nic innego jak przejść do menu apple TV włączyć xbmc i w zakładce settings>wtyczki wybrać opcję zainstaluj z pliku zip, następnie przejść do folderu media (w którym powinien znajdować się plik z repozytorium) i wciskając ok zainstalować go...

następnie wchodzimy do Wideo> wtyczki>polska telewizja i cieszyć się programami i serialami w naszym ojczystym języku....:wink:


Jeśli będą jakieś kłopoty prosze pisać na forum... postaram się odpowiedzieć na wasze pytania i w miarę możliwości pomóc..

Pozdrawiam

---------- Wpis dodano o 21:54 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:51 ----------

odnośnik do librtmp nie działa więc jeśli ktoś ma możliwość udostępnienia tego pliku przez jakiś serwer to mogę przesłać na maila

#2 michak80

michak80
  • 430 postów
  • SkądKijów ( Ukraina )

Napisano 15 stycznia 2012 - 22:56

pierwszy link nie działa u mnie :( można w jakiś inny sposób zdobyć ten plik?

#3 Serafin__

Serafin__
  • 196 postów
  • SkądScunthorpe, UK

Napisano 15 stycznia 2012 - 23:19

odnośnik już działa do librtmp.0.dylib

#4 michak80

michak80
  • 430 postów
  • SkądKijów ( Ukraina )

Napisano 15 stycznia 2012 - 23:23

@Serafin_ dzięki wielkie. Wszystko działa. Długo czekałem na coś takiego :)

#5 Robert Rodziewicz

Robert Rodziewicz
  • 250 postów
  • SkądCork, Ireland

Napisano 15 stycznia 2012 - 23:24

plik chwilowo niedostępny

#6 Serafin__

Serafin__
  • 196 postów
  • SkądScunthorpe, UK

Napisano 15 stycznia 2012 - 23:33

Dodam jeszcze że WeebTV może nie działać dobrze jeśli nie mamy konta premium... polecam wykupić jeśli chcecie aby programy wam dobrze śmigały... jest to raptem 17 zł miesięcznie ewentualnie za pare złotych można wykupić na 3 dni albo tydzień i przetestować..

---------- Wpis dodano o 22:33 ---------- Poprzedni wpis dodano o 22:32 ----------

plik chwilowo niedostępny


hmm jak klikam to ściąga mi bez problemu

#7 michak80

michak80
  • 430 postów
  • SkądKijów ( Ukraina )

Napisano 15 stycznia 2012 - 23:38

jestem w szoku. Za 15 PLN mam dużą ilość polskich programów (większość HD). Właśnie zaczynam oglądać derby Mediolanu na Canal+ GOL HD :)

#8 Serafin__

Serafin__
  • 196 postów
  • SkądScunthorpe, UK

Napisano 15 stycznia 2012 - 23:43

jestem w szoku. Za 15 PLN mam dużą ilość polskich programów (większość HD). Właśnie zaczynam oglądać derby Mediolanu na Canal+ GOL HD :)


życze miłego oglądania ;)

#9 Robert Rodziewicz

Robert Rodziewicz
  • 250 postów
  • SkądCork, Ireland

Napisano 15 stycznia 2012 - 23:54

@Serafin_ Wielkie dzięki. Tvn player działa za granicą.

#10 szad

szad
  • 431 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 16 stycznia 2012 - 00:24

nie widze nic w video => addons. why ?

#11 Serafin__

Serafin__
  • 196 postów
  • SkądScunthorpe, UK

Napisano 16 stycznia 2012 - 00:28

nie widze nic w video => addons. why ?


a zainstalowałeś to repozytorium??? i wyskoczyło Ci z boku że adon włączony???

#12 Robert Rodziewicz

Robert Rodziewicz
  • 250 postów
  • SkądCork, Ireland

Napisano 16 stycznia 2012 - 00:46

Ja musiałem zrestartować xmbc czyli wyjść i wejść. Instalacja pluginu też chwilkę trwa.

#13 szad

szad
  • 431 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 16 stycznia 2012 - 00:55

pokazuje sie, ze addon wlaczony.. ale go nie widac :/ restartowalem atv..

#14 Robert Rodziewicz

Robert Rodziewicz
  • 250 postów
  • SkądCork, Ireland

Napisano 16 stycznia 2012 - 01:16

Potem wchodzisz w video/addon i tam powinien ci się pojawić.

#15 szad

szad
  • 431 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 16 stycznia 2012 - 02:26

jedyne miejsce w którym widzę tę wtyczkę to ustawienia > wtyczki > pobierz tam mam SD XBMC Add-ons Włączony w wideo dalej jej nie widac

#16 Serafin__

Serafin__
  • 196 postów
  • SkądScunthorpe, UK

Napisano 16 stycznia 2012 - 02:34

no i wchodzisz jeszcze głębiej w tą wtyczke i tam masz 3 pozycje: Repozytorium wtyczek wtyczki filmów wtyczki muzyki wchodzisz w wtyczki filmów i instalujesz telewizja polska (trzeba chwile poczekać)

#17 szad

szad
  • 431 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 16 stycznia 2012 - 02:36

dobra, trochęsię zeszło, ale znalazłem. trzeba było pobrać wtyczkę dla filmów, trochę to trwało zanim w "pobierz" wogóle coś się pokazało.

#18 Serafin__

Serafin__
  • 196 postów
  • SkądScunthorpe, UK

Napisano 16 stycznia 2012 - 02:45

dobra, trochęsię zeszło, ale znalazłem. trzeba było pobrać wtyczkę dla filmów, trochę to trwało zanim w "pobierz" wogóle coś się pokazało.


ale już działa??

#19 justixy

justixy
  • 22 postów

Napisano 16 stycznia 2012 - 14:53

a ja nie moge zainstalowac tego repo, normalnie kopiuje wszystko na atv i wchodze w add-ons >> instaluj z pliku zip >> katalog domowy >> Media >> repository.sd-addons.eu i jak klikam ok to dostaje komunikat wtyczka nie ma prawidlowej struktury jak moge sobie z tym poradzic?

#20 Robert Rodziewicz

Robert Rodziewicz
  • 250 postów
  • SkądCork, Ireland

Napisano 16 stycznia 2012 - 14:55

@justixy

Czy podmieniłaś też ten plik MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service

#21 justixy

justixy
  • 22 postów

Napisano 16 stycznia 2012 - 14:59

nie bo nie widzialam zeby bylo to wskazane. gdzie go mam podmienic? oj przepraszam ten jest rowniez podmieniony. Wszystko juz smiga jak nalezy, odnosnie jakosci to powiem ze dla mnie jest roznica i to znaczna w porownaniu do obrazu puszczanego kablem vga z netbooka z win7 malo tego sygnal jest tez bardzo stabilny i nie szarpie tak jak na netbooku i do tego obsluga pilotem - dla mnie REWELACJA Browarka dla autora

#22 lkosz

lkosz
  • 88 postów

Napisano 16 stycznia 2012 - 15:15

Chcialbym was sie Zapytac jaka jest jakosc obrazu na tv, Jak ogladacie przez weebtv telewizji na atv2. Ja ogladam tv przez weeb tv, z komputera Ktory jest pod piety do 37 Cali tv. Jak daje na full screen to obraz jest nieladny. Czy na atv2 jest inaczej. Czy moglby ktos zamiescic screena? Z gory dziekuje

#23 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 16 stycznia 2012 - 16:07

Witam,

@lkosz,

Dołączona grafika

Fotka wykonana iPhonem4.

obraz jest bardzo dobry, szczegolnie na kanalach MGM HD, TVP HD,TVN HD.
Te kanaly poprzez satelite maja juz bardzo dobry obraz a ze material jest konwertowany z dobrej jakosci.
Wobec czego na mym 37" ,obraz jest idealny.

Pozdrawiam

GAMA007

#24 konrado75

konrado75
  • 83 postów
  • SkądBerlin

Napisano 16 stycznia 2012 - 17:56

Witam panowie, mam problem
gdy chce zainstalowac to repo nie udaje mi sie
mianowicie
wchodze w zainstaluj z zipu, nastepnie media, jest repo repository.sd-addones.eu ale gdy tam wejde jest pusto
jak mam to zainstalowac ? chyba robie cos zle
Prosze o pomoc
Pozdrawiam

Jeszcze raz zapomnisz o wielkich literach na początku zdania i Twój post zaliczy kosz. renqien

#25 Serafin__

Serafin__
  • 196 postów
  • SkądScunthorpe, UK

Napisano 16 stycznia 2012 - 19:01

Wrzuć do media plik .zip a nie rozpakowany folder...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych