Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

macbook zaczyna pekac:/


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#1 hayden

hayden
  • 68 postów

Napisano 22 czerwca 2007 - 15:42

Hej

Mam macbooka 13''
Dzis zauwazylem iz na obudowie, na krawedziach, po prawej i lewej stronie touchpada zaczyna pekac obudowa.

pęknięcia sa w miejsca dokladnie tam gdzie przy zamknietej pokrywie, pokrywa styka sie z dolna czescia (nad ekranem są takie dwa "wypusty")

z reszta, dołączam fotki w ktorych to jest miejscach, to kazdy powinien zobaczyc o co chodzi.


powiedzcie mi czy szansa zareklamowania takiego uszkodzenia?


#2 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 22 czerwca 2007 - 15:49

To wyglada na mechaniczne uszkodzenia. Raczej nie obchodzisz sie delikatnie z macbookiem, prawda?

#3 Pichmiel

Pichmiel
  • 119 postów

Napisano 22 czerwca 2007 - 15:50

Moim skromnym zdaniem jak najbardziej możesz to reklamować. O ile nie zamykasz maca waląc z całej siły pokrywą ;) to wygląda toto na wady materiałowe.

#4 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 22 czerwca 2007 - 15:55

Na zachodnich forach ten problem jest często opisywany nawet było o tym chyba na hardmac'u. To ewidentna wada materiału - idź do serwisu zanim całkiem się rozpadnie Zresztą temat odłupywania się obudowy z macbooka był już na tym forum nie raz

#5 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 22 czerwca 2007 - 15:56

Czyli jednym slowem Apple robi tandete :/

#6 norbertcala

norbertcala
  • 1 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 czerwca 2007 - 16:01

Ja bym reklamowal od razu. Wsumie to czekam, az u mnie sie to stanie. Moze mi wymienia obudowe na nowa bo moja jest juz mocno zanieczyszczona od srodka.

#7 Kobza

Kobza
  • 227 postów
  • Skądten pomysł !?

Napisano 22 czerwca 2007 - 16:03

Czyli jednym slowem Apple robi tandete :/


Niestety tak! Macbooki pękają (również zewnętrzna obudowa), najlepiej porównać patrząc na pół rocznego macbooka i 3 letniego iBooka. W tym pierwszym już powinny zacząć się pojawiać mikro pęknięcia na zewnętrznej obudowie szczegolnie w okolicach zawiasów...
iBook za to jeśli nie rozjechany przez samochód to takich pęknięć mieć nie bedzie.
Ale kicha ...

#8 mattek

mattek
  • 391 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 czerwca 2007 - 16:26

najlepiej porównać patrząc na pół rocznego macbooka i 3 letniego iBooka. W tym pierwszym już powinny zacząć się pojawiać mikro pęknięcia na zewnętrznej obudowie szczegolnie w okolicach zawiasów...


masz MB, powtarzasz za innymi, czy moze wiesz cos czego ja nie wiem? moj MB ma rok i mimo tego ze "powinny" jakos sie te mikropekniecia nie pojawiaja.

#9 WojtekF

WojtekF
  • 771 postów

Napisano 22 czerwca 2007 - 16:32

http://appledefects....#Cracking_Cases

Unikałbym stwierdzeń "powinny", "na pewno". Jak to z defektami - trzeba je traktować przede wszystkim statystycznie ;)

#10 altcomputing

altcomputing
  • 1 098 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 22 czerwca 2007 - 16:46

ZTCW SAD przyjmuje takie coś w ramach gwarancji, pamiętam jak poszukiwałem tasiemki od klawiatury i rozmawiałem z chłopakami w iSpocie we Wrocku to wspominai o tym zjawisku.

#11 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 22 czerwca 2007 - 17:23

Hej, mam 3 zbedne obudowy do macbooka, za miesiac bede w Polsce wiec jak cos moze sie dogadamy ;)

#12 marek.wilk

marek.wilk
  • 49 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 czerwca 2007 - 18:56

Pojawiło mi się dokładnie to samo! (przedwczoraj, myślałem, że coś źle zrobiłem, teraz jestem pewien, że to jakaś wada ten-typ-tak ma) MacBook noszony w iSkin'ie i w torbie na laptopa, oprócz tego, pojawiło się pęknięcie przy dziurze na palucha - tam gdzie się ekran podnosi - jak tylko będę miał cokolwiek do robienia zdjęć to prześlę. Najpierw była mała ryska, potem pękło całkiem. Najpewniej dlatego, że moja obudowa jest wygięta w prawym dolnym rogu.

#13 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 22 czerwca 2007 - 19:27

U mnie już jest dziura w prawym dolnym rogu: http://macanie.blox....kl-MacBook.html. Ale jeszcze nie dotarłem z tym do serwisu (ciągły brak czasu).

#14 marek.wilk

marek.wilk
  • 49 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 czerwca 2007 - 19:35

Mój już raz siedział w serwisie (tylko dlatego że nie działał, ale nie reklamowałem tego pierwszego pęknięcia, teraz to zrobię mając na względzie to co dziś przeczytałem). Przestój teraz też mi nie za bardzo podchodzi :/

#15 arkadiusm

arkadiusm
  • 544 postów
  • SkądKraków / StalowaWola

Napisano 22 czerwca 2007 - 20:52

Stanowczo to jest wada materiałowa więc należy reklamować. Tylko pamiętajcie chłopcy i dziewczęta, że w przepisach prawnych jest opisane, że problem, wadę podlegającą gwarancji należy zgłosić w ciągu 2 miesięcy od jej wystąpienia. Tak więc nie mówcie, że pęknięcie macie od 4 miesięcy bo będzie po ptokach. (ja tak miałem z butami :/)

#16 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 22 czerwca 2007 - 21:01

Nie ma to jak wyczes-wypas jakosc Apple za jedyne 4-10 tys PLN.

#17 WojtekF

WojtekF
  • 771 postów

Napisano 22 czerwca 2007 - 21:28

Nie ma to jak wyczes-wypas jakosc Apple za jedyne 4000-10000 tys PLN.


Trochę za dużo zer nastawiałeś. :roll:

#18 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 22 czerwca 2007 - 21:29

Trochę za dużo zer nastawiałeś. :roll:


Racja :D - ale kazdy wie o co chodzi :)
Juz poprawione :P

#19 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 22 czerwca 2007 - 21:38

Nie ma to jak wyczes-wypas jakosc Apple za jedyne 4-10 tys PLN.


chyba powinieneś napisać 4-6 tys, bo MBP chyba co jednak nie pękają jak na razie ;)

#20 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 22 czerwca 2007 - 21:42

Moze byc nawet 4-5k jesli Cie to pocieszy :D - w moich oczach niewiele to zmienia. Znam lepsze sposoby na marnowanie kasy ;)

#21 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 23 czerwca 2007 - 08:22

Bardzo duzo MacBook'ow ma te problemy. Jest to spowodowane za cienkim plastikiem, ktory nie ma podparcia w srodku. W Apple Store wymienia Ci to w ciagu 30 minut za darmo.

A tutaj wiecej: http://flickr.com/gr...crackedmacbook/

#22 Kobza

Kobza
  • 227 postów
  • Skądten pomysł !?

Napisano 23 czerwca 2007 - 09:07

masz MB, powtarzasz za innymi, czy moze wiesz cos czego ja nie wiem? moj MB ma rok i mimo tego ze "powinny" jakos sie te mikropekniecia nie pojawiaja.



Nie wymyślilem to sobie :)
Jeżel tak mowię to z własnego doświadczenia- od tego jest forum, żeby dzielić się doświadczeniami.
Tak miałem MacBooka i pękał sam z siebie po 3 miesiącach z tyłu przy zawiasach, mam też w codziennej pracy styczność z takimi (popękanymi) MacBookami.
Szczerze zdarza się to najczęściej w MB C2D czyli w tych nowszych- stwierdzam, że w wielu wypadkach plastik jest bardzo słabej jakości.
O wiele gorszy niż np w iBookach.
Jeżeli twój nie pęka - to się ciesz niestety ktoś wątek zalożył i są widoczne potwierdzenia, że problem występuje.
Kolega ma MB wręcz połamanego bym rzekł.
Ja mówiłem o pęknięciach- które w 100% występują.

#23 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 23 czerwca 2007 - 09:27

Bez wzgledu na to czy Apple wymienia sprzet od reki oraz na to, ze usterka nie wystepuje w kazym modelu, to jednak jest co najmniej żenujące, ze sprzet za taka kwote jest tak lipnie wykonany.

#24 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 23 czerwca 2007 - 09:36

Pytania do SADu

43. Czy ułamany kawałek obudowy klawiatury w prawym dolnym rogu MacBooka podlega naprawie? Widziałem w Internecie relacje wielu osób mających dokładnie ten sam problem. Jeżeli nie gwarancja, to jaki jest koszt naprawy?
Generalnie gwarancją nie są objęte uszkodzenia mechaniczne. Sporadycznie zdarzają się jednak wady materiałowe obudowy prowadzące do pęknięć. Proszę o zgłoszenie się do serwisu



#25 hayden

hayden
  • 68 postów

Napisano 23 czerwca 2007 - 12:23

ok dzieki za odpowiedzi, w poniedziałek zgłaszam i wysyłam. bo rozumiem ze w byle ispocie mi tego od ręki nie zrobią... zastanawia mnie tez czy jak wymienia ten kawałek obudowy, to czy bedzie on juz z jakiegos lepszego materiału, czy to samo...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych