Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

macbook zaczyna pekac:/


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#26 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 23 czerwca 2007 - 12:25

Z tego, co bylo wczesniej to ludzie mowili, ze to samo, ale ostatnio slyszalem, ze juz zrobili te zamienne plastiki lepsze.

#27 altcomputing

altcomputing
  • 1 098 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 23 czerwca 2007 - 12:39

Hej, mam 3 zbedne obudowy do macbooka, za miesiac bede w Polsce wiec jak cos moze sie dogadamy ;)


a czarnej nie masz ? bylbym chetny, nawet na fragmenty zrobilbym sobie laciatego mb :D

#28 subs

subs
  • 860 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 czerwca 2007 - 18:53

Ja swojego mb (ok pół roku) strasznie maltretuje w mobilnej pracy i jak na razie (odpukać) jest ok. Miejsca styku magnesów widać, ale na pęknięcia się nie zapowiada. Tym samym podejrzewam, że takie usterki nadają się do reklamacji. Zawsze też, można olać i pojechać kropelką ;)

#29 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 24 czerwca 2007 - 18:58

Bo to zalezy od osoby czy jest "ciezkonadgarstkowa" czy tez nie. Jak trzymasz jednak swoje dlonie w powietrzu (tak jak ja) to plastik wytrzyma nawet przez bardzo dlugi czas. Ale to nie mija sie z faktem, ze Apple schodzi na psy i daje nam coraz gorszy szmelc za duze pieniadze!

#30 hayden

hayden
  • 68 postów

Napisano 25 czerwca 2007 - 14:32

lol wlasnie padl mi dysk. prawie rok bezproblemowego dzialania a teraz taka lipa. po serwisie chyba go wymienie na MBP...

#31 iMuck

iMuck
  • 510 postów
  • Skądstolyca

Napisano 25 czerwca 2007 - 15:22

Zawsze też, można olać i pojechać kropelką ;)


Numer z kropelką nie działa na dłuższą metę. Można sobie tylko zasyfić obudowę.

#32 hayden

hayden
  • 68 postów

Napisano 26 czerwca 2007 - 13:37

taki troche offtop, niestety dodzwonienie sie do serwisu graniczy z cudem a nie znalazlem nigdzie dokladnego opisu procedury. zapakowalem notka, oryginalne karte gwar + fa zakupu do pudla i wyslalem do niech na adres Apple IMC Poland Serwis Centralny 02-758 Warszawa, ul. Mangalia 4, IIIp, p.307 dobrze zrobilem? zobacze jeszcze swojego notka?:P

#33 KrisP

KrisP
  • 802 postów

Napisano 26 czerwca 2007 - 14:00

A napisales w tej paczce co jest z nim nie tak? :D Bo dostana paczke i pomysla: "O znowu ktos prezent nam przyslal" :D

#34 hayden

hayden
  • 68 postów

Napisano 26 czerwca 2007 - 14:17

taa, wrzucilem. mam nadzieje ze nie zginie.

#35 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 26 czerwca 2007 - 14:38

Ja bym jednak wcześniej próbował się*dodzwonić :)

#36 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 27 czerwca 2007 - 12:00

U mnie pojawily sie takie pekniecia po jakichs 10 miesiacach od zakupu laptopa - do tego jeszcze zaczal mi klawisz wypadac. Kupilem MB w USA, wiec nie wiadomo, jak z ta gwarancja w PL. A ze jestem teraz w Danii, to poszedlem do sklepu i bez problemu przyjeli mi to na gwarancji na podstawie Invoice'a z AppleStore'a. Teraz czekam - ma byc w ciagu 10 dni. Boje sie tylko, zeby klawiatura US nie przedluzyla naprawy.

#37 mech

mech
  • 96 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 czerwca 2007 - 12:25

mnie porysał się ekran monitora - w miejscu w którym ma on przy zamknięciu, styczność z dolnym brzegiem klawiatury nad touchpadem ... oraz po lewej stronie komputera (tam gdzie są wtyczki usb,mikrofonu, itp) przy delikatny docisku obudowa wygina sie do wewnatrz - bardzo elastyczny i denerwujący element ... - nie ma tego po prawej stronie ...

#38 nicomsw

nicomsw
  • 728 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, Polska

Napisano 27 czerwca 2007 - 19:34

ok dzieki za odpowiedzi, w poniedziałek zgłaszam i wysyłam.
bo rozumiem ze w byle ispocie mi tego od ręki nie zrobią...

zastanawia mnie tez czy jak wymienia ten kawałek obudowy, to czy bedzie on juz z jakiegos lepszego materiału, czy to samo...


Stary, w iSpocie by ci wymienili, tylko że im serwis nie pozwala.

#39 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 28 czerwca 2007 - 10:53

mnie porysał się ekran monitora - w miejscu w którym ma on przy zamknięciu, styczność z dolnym brzegiem klawiatury nad touchpadem ...

oraz

po lewej stronie komputera (tam gdzie są wtyczki usb,mikrofonu, itp) przy delikatny docisku obudowa wygina sie do wewnatrz - bardzo elastyczny i denerwujący element ... - nie ma tego po prawej stronie ...


Zawsze mozesz wyslac zeby zobaczyc czy naprawia, ale po tym wszystkim to ten serwis to taka, przepraszam kupa deb*&* i id(*&(, ze nie naprawia i sie wywina z tego mowiac, ze porysowales sam sobie ekran :/

#40 mech

mech
  • 96 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 czerwca 2007 - 16:48

oni mi powiedzieli że musiałem zduciś ekran i dlatego się porysował ... i że nie mogę tego zaliczyć do wady ... polecili mi kupno wkładki .... ale już po fakcie ... trudno ... a czy u Was w MB lewa strona komputera również jest elestyczna?

#41 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 28 czerwca 2007 - 16:53

a czy u Was w MB lewa strona komputera również jest elestyczna?


Tak. I słodko chrupie przy wciskaniu.

#42 nicomsw

nicomsw
  • 728 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, Polska

Napisano 28 czerwca 2007 - 16:56

oni mi powiedzieli że musiałem zduciś ekran i dlatego się porysował ... i że nie mogę tego zaliczyć do wady ... polecili mi kupno wkładki .... ale już po fakcie ... trudno ...

a czy u Was w MB lewa strona komputera również jest elestyczna?


No bo to nie jest normalna usterka. Nie spotkałem się z czymś takim. Powody mogą być dwa - albo mocne dociśnięcie, które poskutkowało uszkodzeniem powłoki matrycy, albo to, że przez długi czas zamykałeś laptopa i była brudna klawiatura (to w wielu modelach występuje). Biorąc jednak pod uwagę to że macbook jest w miare nowy, to druga opcja wydaje się mało prawdopodobna.

No chyba że się mylę, i naprawdę masz jakiś felerny egzemplarz, to zgłoś się do serwisu.

#43 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 28 czerwca 2007 - 17:04

Tak. I słodko chrupie przy wciskaniu.


No to jest nas miljony ;P

#44 RaG3

RaG3
  • 33 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 czerwca 2007 - 09:10

Taka mała dygresja - czy czarne MacBooki też mają tą przypadłość czy może są z lepszego materiału? A może po prostu mało się ich sprzedaje i relatywnie niewiele się sypie :-)

#45 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 29 czerwca 2007 - 09:25

Taka mała dygresja - czy czarne MacBooki też mają tą przypadłość czy może są z lepszego materiału? A może po prostu mało się ich sprzedaje i relatywnie niewiele się sypie :-)


tez niestety pekaja

Pzdr

#46 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 29 czerwca 2007 - 11:11

No to jest nas miljony ;P


miliony much nie mogą się mylić. My też mamy g..no

#47 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 05 lipca 2007 - 17:43

Jak SAD postępuje w tej sytuacji? Wymieniają obudowy na nowe?

#48 paroofa

paroofa
  • 48 postów

Napisano 09 lipca 2007 - 10:21

Witam Ktos pisal, ze juz wymieniaja te obudowy na trwalsze. Czy slyszeliscie cos wiecej o tym?

#49 hayden

hayden
  • 68 postów

Napisano 11 lipca 2007 - 07:35

moj wlasnie wrócił z serwisu

uwineli sie w 2 tyg czyli całkiem całkiem - ale to co było do wymieny to raczej powszechne częsci.

wyminieli mi tą obudowe. oraz dysk

tylko nie wiem co robic zeby znowu nie strzelilo - moze podkładać jakąś cienką gąbką?:P

#50 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 11 lipca 2007 - 08:01

Używaj normalnie i olej bo nie będziesz miał przyjemności z pracy. To nie statek w butelce ;]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych