Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

PIXELMATOR - konkurent dla Photoshop Elements?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
116 odpowiedzi w tym temacie

#101 plexiglass

plexiglass
  • 45 postów

Napisano 23 października 2007 - 16:58

#99 och, ale to co zaproponowales to naprawde brzmi jak jazda do celu drogami lokalnymi pelnymi dziur i kolein, a nie autostrada albo nawet droga szybkiego ruchu : ) niech dodadza obsluge wektorow i wieksza mozliwosc edycji tekstu to bede pierwszym z nowych klientow. generalnie szkoda, ze tych funkcji tam na chwile obecna nie ma, bo program jako narzedzie do edycji zdjec jest ok. narazie zastanowie sie nad tym lineform'em, dzieki za trop.

#102 gish

gish
  • 18 postów
  • Skądwawa

Napisano 09 listopada 2007 - 22:36

Mogloby byc lepiej. Niestety UI jest ciagle srednio dopracowany. Czesci sugestii z forum nie wzieli pod uwage wcale (np. zoomowanie kolkiem myszy) Chyba zainwestuje w parallel desktop i paint shop pro z pc bo so far ten program interfejsem jak dla mnie bije wszystko na rynku na glowe. A do moich zastosowan jego braki wzgledem photoshopa (wcale nie tak gigantyczne jak sie wydaje) nie robia roznicy.

#103 adamouse

adamouse
  • 389 postów

Napisano 12 listopada 2007 - 23:45

A żeby mieć pełnię obrazu: czy Twój komputer ma kartę obsługującą CoreGraphic?

(ATI Mobility Radeon 9700, ATI Radeon 9550, 9650, 9600, 9600 XT, 9800 XT, X800 XT, nVidia GeForce FX Go 5200, nVidia GeForce FX 5200 Ultra, nVidia GeForce 6800 Ultra DDL, 6800 GT DDL)


Czy ta lista jest aktualna i zamknięta?
Tzn czy nowy iMac nie wspiera CG?

http://www.apple.com...y/graphics.html

:?:

#104 suchy

suchy
  • 137 postów
  • SkądŁaziska Górne (k. Katowic)

Napisano 21 grudnia 2007 - 11:41

Witam, to jeszcze ja swoje 3 grosze dodam- nie jestem grafikiem, czasem robie proste grafiki na www, ale to naprwdze nie jest nic skomplikowanego.. prosty przyklad mozecie zobaczyc na tutaj, ja kwidac nic skomplikowanego - nie chce placic kupe kasy za ps, czy pixelmator do tego zastosowania się nada?

#105 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 21 grudnia 2007 - 13:31

Witam, to jeszcze ja swoje 3 grosze dodam- nie jestem grafikiem, czasem robie proste grafiki na www, ale to naprwdze nie jest nic skomplikowanego.. prosty przyklad mozecie zobaczyc na tutaj, ja kwidac nic skomplikowanego - nie chce placic kupe kasy za ps, czy pixelmator do tego zastosowania się nada?


Pobierz sobie wersję testową. Przez kilkanaście dni możesz się pobawić programem i zobaczyć czy jest dla Ciebie użyteczny. Link do programu - http://www.pixelmator.com/download/

#106 suchy

suchy
  • 137 postów
  • SkądŁaziska Górne (k. Katowic)

Napisano 21 grudnia 2007 - 14:25

Pytałem na zapas - za ok 2 tyg nabede maca wiec sie pobawie :-)

#107 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 21 grudnia 2007 - 15:03

Pytałem na zapas - za ok 2 tyg nabede maca wiec sie pobawie :-)


Osobiście powiem, że tak. Nic jednak nie zastąpi własnych doznań. Najlepiej sprawdź na własnej klawiaturze.

#108 subs

subs
  • 860 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 grudnia 2007 - 23:35

Właśnie oglądam sobie demo, nawet fajne, skróty podobne do tych z PS i całkiem ładnie działa. Niestety brak obsługi plików 16 i 32 bitowych (!) sprawi, że zaraz programik wyląduje w koszu :( (no chyba że to wina demówki) Do podstawowej pracy na małych jpegach - program rewelacyjny (tak jak i cena), do poważnej pracy chyba się jednak nie nada. tyle wrażeń

#109 leehooker

leehooker
  • 207 postów

Napisano 07 marca 2010 - 10:20

... Mam takie pytanie: Czy jest w pixelmatorze opcja dodawania sztucznego światła (ja sobie ja tak nazywam). W PS znajduje się Filter -> Render -> Lighting Effect (mówię o CS4 ale chyba wszedzie było tak samo) Z góry dzięki za odpowiedź.

#110 javazlaz

javazlaz
  • 1 513 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 05 kwietnia 2010 - 16:11

Witam! Mam pytanko. Bawię się trochę*tym Pixelmatorem. Czy ma ktoś porownanie do PSE6 lub starszych? Wiem, że nic nie zastąpi dużego Photoshopa, ale chciałem wiedzieć jak wypadają oba programy w pojedynku.

#111 1084

1084
  • 495 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 kwietnia 2010 - 20:57

Ja mam PSE6 i bawiłem się trochę Pixelmatorem. IMO na korzyść PSE przemawia interface bardziej 'photoshopowy' dla tych co są przyzwyczajeni. PSE ma też, na oko, więcej funkcji i lepsze pędzle. Jeśli szukasz programu do malowania to PSE jest o wiele lepszy. Jeśli tylko do prostej edycji zdjęć - Pixelmator jest idealny.

#112 javazlaz

javazlaz
  • 1 513 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 06 kwietnia 2010 - 14:02

Obróbka zdjęć, banery, przyciski, elementy do prezentacji, z czasem coś trudniejszego. Pixelmator fajny, ale za bardzo się przyzwyczaiłem do Photoshopa. Może tak: co wyjdzie taniej? W grę wchodzi też soft używany (nawet taki bym wolał, jeszcze nie mam dużo kasy do zainwestowania, szkoda też kupować pełnego PS do tych rzeczy, które robię).

#113 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 kwietnia 2010 - 14:26

taniej oczywiście Pixelmator

#114 javazlaz

javazlaz
  • 1 513 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 06 kwietnia 2010 - 15:04

A wie Pan może jaka jest cena w Polsce? Bo na oficjalnej stronie jest te 50coś dolarów. Jaka jest oficjalna cena polska?

#115 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 kwietnia 2010 - 15:25

59 dolarów czyli wg aktualnego kursu jakieś 170zł nie ma 'oficjalnej polskiej ceny' - kupujesz przez internet i tyle (karta kredytowa, paypal)

#116 javazlaz

javazlaz
  • 1 513 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 06 kwietnia 2010 - 15:30

Dzięki za info. Pozdrawiam, Kuba.

#117 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 06 kwietnia 2010 - 15:34

Dziwne, nie wiem dlaczego ale co jakiś czas dostaję maila ze smithmicro, że Pixelmator w promocji za 29.99, dzisiaj kliknąłem i faktycznie - nieważne czy z płytą czy download - 29.99$. A jakoś nie przypominam sobie, żebym coś u nich kupował.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych