Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

PIXELMATOR - konkurent dla Photoshop Elements?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
116 odpowiedzi w tym temacie

#1 Duckling

Duckling
  • 490 postów
  • SkądWrocław / Nysa / Czarna Góra

Napisano 02 czerwca 2007 - 13:33

Hmmmm choć na codzien pracuje na CS3 i dobrze mi z nim... screeny tego programu mnie powaliły... zobaczcie sami, GiMP przy tym to Paint w Windowsie...


www.pixelmator.com

#2 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 02 czerwca 2007 - 13:52

dlatego też jak tylko zmienie komputer to zakupię ten program... 59 usd to niewiele za takie cudo...

#3 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 czerwca 2007 - 14:05

Idzie jakoś trial zassać? Bo wiecie... cukierkowe screeny i nasycone kolory mnie nie przekonują ;)

#4 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 czerwca 2007 - 14:16

no dokładnie, nie wiem, czy jest tyle funkcji, co w CS3...

#5 mattek

mattek
  • 391 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 czerwca 2007 - 14:24

Do autora watku prosba o zmiane tytulu, bo jest mylacy. Pixelmator nie jest OpenSource! Zbudowany jest na otwartych bibliotekach (ImageMagick, OpenGL, Cairo), ale kod nie jest otwarty, czyli podobnie jak OS X.

#6 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 02 czerwca 2007 - 15:02

http://www.tuaw.com/...ator-in-action/

#7 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 02 czerwca 2007 - 15:20

pgogram będzie dostępny na koniec czerwca... więc narazie nie ma triala, jest jedynie zapowiedź

#8 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 czerwca 2007 - 15:56

Ja zapowiedziom nie ufam. Cukierkowy wygląd, gradienty, przeźroczystość oraz piękne nasycenie barw to tylko zabieg marketingowy, który na mnie nie działa. Będzie trial, będzie można ocenić i się zachwycać.

#9 Duckling

Duckling
  • 490 postów
  • SkądWrocław / Nysa / Czarna Góra

Napisano 02 czerwca 2007 - 16:26

@lutecki: zgodze sie, jednak jak na zapowiedz wyglada i prezentuje sie bardzo ciekawie... screeny nic nie daja to prawda... Mnie zastanawia wspolpraca z PS bo wyprzec nie wyprze Adobe, ale moze byc alternatywa dla startujacych w grafice i jestem ciekaw jak bedzie z kompatybilnoscia...

#10 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 czerwca 2007 - 16:46

Paintbrush, Pencil, Pixen, Seashore, ChocoFlop, Pixelmator, Pixel

Obszerniej w tej tematyce.

#11 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 czerwca 2007 - 18:00

@lutecki: zgodze sie, jednak jak na zapowiedz wyglada i prezentuje sie bardzo ciekawie... screeny nic nie daja to prawda...

Zgadza się. Dlatego nie mam nic do ich marketingu ;)

#12 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 02 czerwca 2007 - 18:46

@lutecki: zgodze sie, jednak jak na zapowiedz wyglada i prezentuje sie bardzo ciekawie... screeny nic nie daja to prawda...

Mnie zastanawia wspolpraca z PS bo wyprzec nie wyprze Adobe, ale moze byc alternatywa dla startujacych w grafice i jestem ciekaw jak bedzie z kompatybilnoscia...


Jesli adobe nie wypusci szybko Elementsa UB, to bedzie to cos w zamian. A nawet, jak wypusci, to za $59 bedzie fajna alternatywa.


O, a teraz ogladam ChocoFlopa. Faajny..

#13 heretique

heretique
  • 334 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 czerwca 2007 - 16:45

Jeśli tylko autorzy będą mądrzy, i nie pójdą z rozwojem programu w stronę dokładania kolejnych efektów specjalnych, będzie całkiem niezła alternatywa dla Foto Szopa. Wystarczy że będzie wystarczająco zaawansowana praca na warstwach i kanałach, ergonomiczne narzędzia :)

#14 kezzlock

kezzlock
  • 35 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 czerwca 2007 - 17:10

Jeśli tylko autorzy będą mądrzy, i nie pójdą z rozwojem programu w stronę dokładania kolejnych efektów specjalnych, będzie całkiem niezła alternatywa dla Foto Szopa. Wystarczy że będzie wystarczająco zaawansowana praca na warstwach i kanałach, ergonomiczne narzędzia :)


i do tego szybka ta aplikacja ponoć ma być :)

bless

#15 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 03 czerwca 2007 - 17:17

PS jest aplikacją potwornie drogą, skierowaną do bardzo dużej grupy odbiorców różnych profesji- z jednej strony jest to jego gigantyczny plus z drugiej... budzi się w odbiorcy bunt- dlaczego mam płaci za funkcje których nigdy nie użyje. Ten programik, skierowany do fotografów zdaje się- bo z tego co się zorientowałem podstawowym zadaniem jest obróbka zdjęć- zapowiada się atrakcyjnie. Dziwi mnie że adobe nie widzi potencjału takiego rozwiązania- wypuszczenie niewielkich aplikacji dla konkretnych grup to był by strzał w 10'tkę. Zniecierpliwony czekam na trial/ betę/ demo Dla mnie bardzo ważne jest stemplowanie. Testerzy programów z ostatniego spisu na makowcu: który z programów ma dobry stempel?

#16 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 03 czerwca 2007 - 18:03

Pixelmator zapowiada się ciekawie. Jednak z doświadczenia wiem (Pixel) zapowiedzi mogą poważnie mijać się z prawdą. Jednak bacznie będę się przyglądał tej aplikacji z nadzieją, że wyjdzie z niej coś wartego uwagi.

Dla mnie bardzo ważne jest stemplowanie.
Testerzy programów z ostatniego spisu na makowcu: który z programów ma dobry stempel?


Stemplowanie... może InstantGallery? - http://www.thinkmac....instantgallery/

#17 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 03 czerwca 2007 - 18:16

Dziwi mnie że adobe nie widzi potencjału takiego rozwiązania- wypuszczenie niewielkich aplikacji dla konkretnych grup to był by strzał w 10'tkę.


To byłby strzał w dziesiątkę... palców u nogi, czyli w stopę. I tak mają już całą paletę softów, nad którymi kontrola pewnie nie jest łatwa.
Moim zdaniem lepszym wyjściem byłoby stworzenie photoshopa "basic", takiego frameworka, który miałby jakąś podstawową funkcjonalność i nie byłby drogi, a do którego dokupowałoby się po prostu pojedyncze narzędzia, efekty, style, skrypty itd i instalowałoby w PS. Oczywiście idąc drogą wskazaną przez Ciebie, mogliby później przygotować "zestawy" narzędzi kierowanych do pewnych grup i obejmować je jakimiś zniżkami.

#18 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 03 czerwca 2007 - 21:51

To byłby strzał w dziesiątkę... palców u nogi, czyli w stopę. I tak mają już całą paletę softów, nad którymi kontrola pewnie nie jest łatwa.
Moim zdaniem lepszym wyjściem byłoby stworzenie photoshopa "basic", takiego frameworka, który miałby jakąś podstawową funkcjonalność i nie byłby drogi, a do którego dokupowałoby się po prostu pojedyncze narzędzia, efekty, style, skrypty itd i instalowałoby w PS. Oczywiście idąc drogą wskazaną przez Ciebie, mogliby później przygotować "zestawy" narzędzi kierowanych do pewnych grup i obejmować je jakimiś zniżkami.


Ależ jest PSElements tyle że jest do bani... no i chyba jak na razie go nie rozwijaja

---- Dodano 03-06-2007 o godzinie 20:55 ----

Pixelmator zapowiada się ciekawie. Jednak z doświadczenia wiem (Pixel) zapowiedzi mogą poważnie mijać się z prawdą. Jednak bacznie będę się przyglądał tej aplikacji z nadzieją, że wyjdzie z niej coś wartego uwagi.



Stemplowanie... może InstantGallery? - http://www.thinkmac....instantgallery/


Źle mnie zrozumiałeś, nie chodzi o znaki wodne a o oczyszczanie obrazu z plam, kurzu, dorabianie fragmentów itp...

#19 Raduchi-macintosh

Raduchi-macintosh
  • 114 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 czerwca 2007 - 12:28

Mysle ze najwiekszym konkurentem dla Photoshopa jest Final Cut Studio Apple

#20 Duckling

Duckling
  • 490 postów
  • SkądWrocław / Nysa / Czarna Góra

Napisano 04 czerwca 2007 - 12:32

Oj mysle, ze to zupelnie dwa inne rogi rynku... zarowno pod wzgledem wymogow technicznych, ale i przeznaczeniu... Prawda jest taka ze PIXELMATOR znajdzie grupe, mniemam ze bardzo znaczna ludzi, ktorzy tak jak JSG nie beda mieli ochote placic kokosow za PS a wciaz nie wiadome mozliwosci PIXELMATORa beda wystarczajace dla ich potrzeb... bo po co komu PS jesli on ma zamiar obrabiac zdjecia z imienin, cioci Asi pryszcza z twarzy usuwając i ta czerwona pijanska twarz... a te nie cale 200 zl to jest zaden majatek...

#21 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 04 czerwca 2007 - 13:15

Hmmmm choć na codzien pracuje na CS3 i dobrze mi z nim... screeny tego programu mnie powaliły... zobaczcie sami, GiMP przy tym to Paint w Windowsie...


www.pixelmator.com


Widzę że ktoś nie zna GIMP-a. Tym bardziej dziwi ocena jeśli porównuje się GIMP-a ze screanami programu. Poczekajmy na możliwość porównania programu jak już wyjdzie a potem oceniajmy :P

#22 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 04 czerwca 2007 - 13:55

bo po co komu PS jesli on ma zamiar obrabiac zdjecia z imienin, cioci Asi pryszcza z twarzy usuwając i ta czerwona pijanska twarz... a te nie cale 200 zl to jest zaden majatek...


Obrabiam zdjęcia w zdecydowanie poważniejszym celu (edipresse) ale w PS- który ma na służbowym komputerze- wykorzystuje może kilka procent jego możliwości. Jest zdecydowanie za duży- oczywiście doceniam jakość pracy w nim- jeszcze nie znalazłem programów którym praca była tak płynna i przyjazna- stęplowanie, szparowanie, maskowanie itp...- nie mówie tu o prędkości a o płynności ruchów narzędzi itp...

W pixelmatorze nie widzę szparowania co mnie osobiście bardzo smuci...

#23 Przemek

Przemek
  • 622 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 czerwca 2007 - 13:58

Niestety nie mają jeszcze dema... Ale jeśli się pojawi będzie u mnie:)

#24 Duckling

Duckling
  • 490 postów
  • SkądWrocław / Nysa / Czarna Góra

Napisano 04 czerwca 2007 - 14:04

Obrabiam zdjęcia w zdecydowanie poważniejszym celu (edipresse) ale w PS- który ma na służbowym komputerze- wykorzystuje może kilka procent jego możliwości. Jest zdecydowanie za duży- oczywiście doceniam jakość pracy w nim- jeszcze nie znalazłem programów którym praca była tak płynna i przyjazna- stęplowanie, szparowanie, maskowanie itp...- nie mówie tu o prędkości a o płynności ruchów narzędzi itp...

W pixelmatorze nie widzę szparowania co mnie osobiście bardzo smuci...


Wiem, ze potrzebujesz do bardziej zaawansowanych rzeczy, jednak mowilem o ogole uzytkownikow... no offence :)

#25 dead

dead
  • 425 postów

Napisano 04 czerwca 2007 - 16:19

uwielbiam photoshopa.... ale.... to co adobe wyrabia teraz z tym softem to jakas masakra. Gdzie te czasy gdy intalka ps zajmowala ze 100MB. Nie mam nic przeciwko dodatkom (bridge, stock photos, aplikacja help) ale niech dadza mi mozliwosc nie instalowania ich.... tylko tyle... A dzisiejszy photoshop to wielka krowa na dysku, ktora oprocz edycji grafiki robi jakies 1000 niepotrzebnych rzeczy (sprawdzanie update, laczenie z serwerem adobe itp)....




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych