Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 4 czy 4S


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
137 odpowiedzi w tym temacie

#26 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 października 2011 - 18:44

No właśnie nie... 1000 zł za jeszcze kilka innych rzeczy. 14 Mb/s jest np:. w orange na cdma

#27 gonzi250

gonzi250
  • 155 postów
  • SkądPiła

Napisano 18 października 2011 - 18:47

no dobrze niech sobie jest 14mb/s ale 1k wydawać to tylko dla tych co ich stać a tak to bez sens jest. Jak dla mnie internet chodzi szybko, wystarczająco szybko nie potrzebuje szybszego.

#28 mar99

mar99
  • 829 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 października 2011 - 18:50

Tutaj już decyzja należy do autora tematu. Powinien zapoznać się z różnicami między 4 a 4S i wtedy zadecydować, czy jest skłonny zapłacić za to ten 1000zł więcej. Ja niestety nie dam za to takiej kwoty i wolę odkładać kasę na kolejną generację iPhone'a lub iPada.Jak już pisałem wcześniej - każdy ma inne priorytety i zasobność portfela.

#29 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 października 2011 - 18:51

Ale jak już napisałem post wyżej...nie płacisz 1000zł za 2x szybszy internet.

#30 mar99

mar99
  • 829 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 października 2011 - 18:53

Wiem, ale mimo wszystko zmiany, jakie oferuje 4S w porównaniu do 4 nie są dla mnie warte tych pieniędzy.

#31 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 października 2011 - 18:58

Są tacy na których w świetle słabszej baterii przestają robić wrażenie nowe ficzery. Jeśli Apple ustaliło, ze wygodny telefon to telefon z ekranem 3,5 cala to niech będzie konsekwentne i trzyma się swoich zasad rownież w kwestii baterii. Nie rozumiem jak w ogóle można było wypuścić telefon o krótszym czasie pracy od poprzednika.

#32 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 października 2011 - 19:02

Bateria jest taka sama, tylko jak zauważyłeś w 2 części swojego posta jej żywotność (przez te ulepszone bajery typu aparat, procesor i szybkość, głośność) jest skrócona od poprzednika. Zrobili źle, że wymienili ważne rzeczy, ale nie pomyśleli o najważniejszym. O czymś, bez czego te bajery nie pociągną.

#33 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 października 2011 - 19:29

Dokładnie. Liczę, ze cos z tym zrobią w kolejnych odsłonach iOS. Jeśli nic, pozostaje czekać na iP5. Jeśli dalej nic... nie, jestem dobrej myśli :)

#34 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 października 2011 - 19:31

Ciekawe czy w iPhonie 5 będą szpanować tym, że jest najcieńszym smartfonem, skoro(mam nadzieję) wcisną w niego większą baterię.

#35 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 18 października 2011 - 20:04

Dokładnie. Liczę, ze cos z tym zrobią w kolejnych odsłonach iOS. Jeśli nic, pozostaje czekać na iP5. Jeśli dalej nic... nie, jestem dobrej myśli :)


Wg testów z tego tam portalu, czasy działania prawie się nie różnią, chyba trochę przesadzasz z tym dramatyzowaniem.

Ciekawe czy w iPhonie 5 będą szpanować tym, że jest najcieńszym smartfonem, skoro(mam nadzieję) wcisną w niego większą baterię.


iP 5 będzie wyposażony w mikroreaktor jądrowy i będzie działał 3 lata, po tym czasie trzeba go będzie zutylizować w specjalnych warunkach.


Nie oszukujcie się, albo powstaną mega nowe baterie (Apple pewnie coś zdziała na +, ale nie liczcie na cudy), trochę da też 28nm proces etc. Ale niestety, albo wynajdą coś kompeltnie nowego super oszczędnego, albo czasy się na + nie zmienią niestety. Maksymalnie to osiągną to, co było w 4, ewentualnie trochę więcej.
A konkurencyjne telefony działają 2h w użyciu, więc wielkie narzekanie na Apple jest zwyczajnie śmieszne.

#36 MarcinBMW

MarcinBMW
  • 4 postów

Napisano 18 października 2011 - 20:21

Bez dwóch zdań warto zmieniać iP4 na iP4S jeśli oczywiście kogoś stać. Miałem iP4 prawie rok i teraz od piątku w sumie mam 4S i nie wrócił bym za nic do iP4.. Prędkość naprawdę robi wrażenie!;) a bateria to jakiś chyba mit! Mi trzyma porównywalnie z iP4 a nie oszczędzam go..;)

#37 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 18 października 2011 - 20:23

Bez dwóch zdań warto zmieniać iP4 na iP4S jeśli oczywiście kogoś stać. Miałem iP4 prawie rok i teraz od piątku w sumie mam 4S i nie wrócił bym za nic do iP4.. Prędkość naprawdę robi wrażenie!;) a bateria to jakiś chyba mit! Mi trzyma porównywalnie z iP4 a nie oszczędzam go..;)


Chociaż jeden tutaj prawi dobrze ;-)

#38 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 października 2011 - 20:26

Wg testów z tego tam portalu, czasy działania prawie się nie różnią, chyba trochę przesadzasz z tym dramatyzowaniem.


Pamietam, ze miałeś uszkodzonego iPhone 4 i osiągnąłes 5h w użyciu co stanowiło polowe tego co ja na swoim iPhone i narzekałes. Teraz napisałeś, ze 4S trzyma 6h i już nie narzekasz :P Wybacz, ale dla mnie 10h a 6h to jest powód do niezadowolenia, to tak jakby 4S był popsutym iPhone 4...

A konkurencyjne telefony działają 2h w użyciu, więc wielkie narzekanie na Apple jest zwyczajnie śmieszne.


A na konkurencje nie ma co patrzeć, gdyby Apple patrzylo na takiego SGS2 to wystarczyłoby 4h w użyciu i byłby nieco lepszy. Od Apple po prostu wymaga się wiecej.

---------- Wpis dodano o 21:26 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:23 ----------

Nie jest wytlumaczeniem, ze mocniejsze podzespoły potrzebują wiecej prądu bo mój rozmówca nie będzie 2x szybciej mówił, muzyka nie będzie 2x szybciej odtwarzania a przy nagrywania filmu nie będę poganiał akcji.

#39 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 18 października 2011 - 20:38

Pamietam, ze miałeś uszkodzonego iPhone 4 i osiągnąłes 5h w użyciu co stanowiło polowe tego co ja na swoim iPhone i narzekałes. Teraz napisałeś, ze 4S trzyma 6h i już nie narzekasz :P Wybacz, ale dla mnie 10h a 6h to jest powód do niezadowolenia, to tak jakby 4S był popsutym iPhone 4...


Tak, ale jak widać z testów, iP 4 i 4S osiągają podobne czasy - więc zaczynam dochodzić do smutnego wniosku, że to moje używanie powoduje tak szybkie wyładowywanie. Może mam w domu zły prąd, czy może to wina Play, nie wiem. iP 4S działa mi trochę dłużej, więc może to wina i jednego i drugiego. Testy chyba nie zostały sfingowane, więc rozpatrujmy te przypadki, a nie mój dziwaczny, bo na niego nie mam już siły :-P

A na konkurencje nie ma co patrzeć, gdyby Apple patrzylo na takiego SGS2 to wystarczyłoby 4h w użyciu i byłby nieco lepszy. Od Apple po prostu wymaga się wiecej.


Racja, ale mamy więcej, 3x więcej. Mniej o 1/10 fakt, ale nadal najwięcej, do tego 4S jest znacznie wydajniejszy od konkurencji, mimo słabszych bebechów - moim zdaniem wychodzi to na ogólny +.

Nie jest wytlumaczeniem, ze mocniejsze podzespoły potrzebują wiecej prądu bo mój rozmówca nie będzie 2x szybciej mówił, muzyka nie będzie 2x szybciej odtwarzania a przy nagrywania filmu nie będę poganiał akcji.


Co ty z tym rozmówcą, może i on nie powie szybciej, ale za to 2x szybciej wybiorę numer, 2x szybciej włączę np skype, 2x szybciej przeczytam /wejdę na nią/ jakąś stronę. W ciągu roku zyskam tak ogrom czasu i stracę milion razy mniej nerwów, czekając, aż coś się wykona.

#40 mar99

mar99
  • 829 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 października 2011 - 20:46

No faktycznie te ułamki sekund zbawią świat. 2x szybciej wybierzesz numer? Pokaż mi taki test.

#41 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 października 2011 - 20:54

Ale na filmikach na YT 4S wcale nie odpala programów 2x szybciej. Najczęściej to różnica 2 do 3 sekund w przypadku jakiejś gry ktora i tak wczytuje sie jakies 15 sekund. Bateria to tez bardzo ważny parametr, jest jak fundament dla całej reszty podzespołów. (mam na myśli porównanie do 4) Czemu sportowymi samochodami nie jeździ się na codzień? Bo spalaja za dużo benzyny. To samo z telefonami, są niepraktyczne jeśli szybko padają - tutaj mam na myśli np. SGS ale iPhone niebezpiecznie się do niego zbliżył :P

#42 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 18 października 2011 - 20:57

No faktycznie te ułamki sekund zbawią świat. 2x szybciej wybierzesz numer? Pokaż mi taki test.


Mnie zbawią, a jak Ty lubisz, to możesz do końca świata nawet używać pierwszej generacji iPada, iPhone 4 etc. (w sumie czemu nie 2G? to tylko sekunda, czy dwie, więcej...)

#43 mar99

mar99
  • 829 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 października 2011 - 20:59

Potwierdź mi swoją tezę w takim razie. Może mnie przekonasz?

#44 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 18 października 2011 - 21:07

Ale na filmikach na YT 4S wcale nie odpala programów 2x szybciej. Najczęściej to różnica 2 do 3 sekund w przypadku jakiejś gry ktora i tak wczytuje sie jakies 15 sekund. Bateria to tez bardzo ważny parametr, jest jak fundament dla całej reszty podzespołów. (mam na myśli porównanie do 4)

Czemu sportowymi samochodami nie jeździ się na codzień? Bo spalaja za dużo benzyny. To samo z telefonami, są niepraktyczne jeśli szybko padają - tutaj mam na myśli np. SGS ale iPhone niebezpiecznie się do niego zbliżył :P


Nie pisałem dosłownie o tych 2 sekundach, 4S jest dużo dużo bardziej responsywny (tym razem dobrze?) i mnie to osobiście ZBAWIA. iPhone 4 mnie irytował już swoją powolnością i cokolwiek mi tu napiszecie, to nie zmienię zdania.
Komuś starcza (wrócę do aut pozwolicie) 1.8d w starym BWM to spoko, a ja mimo wszytko będę sobie jeździł swoim 2,5 do tego po chipie (w sumie już mi mało się zrobiło i myślę o jakimś 535d) i mimo, że pali więcej, to będę tego używał, bo wolę spalić więcej paliwa i pojechać szybciej.

Sportowe auto w tym wypadku to jest np taki Nissanik GTR (masakra swoją droga, można płuca zgubić w środku), i dokładnie to taki SGS2 (w sumie to SGS3 raczej, bo 2 wymięka z iP 4S), można się tym pobawić, ale używać się nie da bardzo aktywnie.

I nie pisz, że iPhone 4S się do tego zbliżył, bo stracił maksymalnie 1h używania, do tego wzrósł czas rozmów o 1h (więc możesz z tym kimś więcej porozmawiać), najbardziej poleciał czas gotowości, no ale to tylko jest istotne dla ludzi, którzy wysyłają dziennie 1 smsa i rozmawiają przez 2 minuty.

Jeżeli chcecie (chcemy) dalej prowadzić tą konwersację na temat baterii, to zapraszam do kontynuowania jej w temacie:
http://myapple.pl/wi...phonea-4-a.html
Ponieważ zrobił się tu poważny offtopic, a w końcu sam pilnuję porządku na forum i tak dalej być nie może.

#45 iKubik

iKubik
  • 506 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 18 października 2011 - 21:19

Ja też zastanawiam się pomiędzy iP 4, a 4S, ale nie ukrywam, że zależy mi na aparacie,kamerze i grach ;)

#46 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 18 października 2011 - 21:24

Ja też zastanawiam się pomiędzy iP 4, a 4S, ale nie ukrywam, że zależy mi na aparacie,kamerze i grach ;)


Jak Ci zależy to bierz, co się będziesz szczypał ;-) Poczekaj ewentualnie do polskiej premiery, zaczną też przywozić tańsze sztuki z USA i ceny na pewno spadną.

#47 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 października 2011 - 21:26

48h gotowości i 10h użycia - tyle wyciągalem na 4rce i minimum tyle chce na 5tce. Obecnie na Androidzie rownież osiagam 48h gotowości, ale tylko 5h użycia. iPhone'a po prostu chce się wiecej używać. "jesli cos szybko sie kończy to traci sens" ;)

#48 iKubik

iKubik
  • 506 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 18 października 2011 - 21:27

Jak Ci zależy to bierz, co się będziesz szczypał ;-) Poczekaj ewentualnie do polskiej premiery, zaczną też przywozić tańsze sztuki z USA i ceny na pewno spadną.

No właśnie czekam, aż będzie w Polskim online storze, bo tam powinien kosztować 2599 zł za 16 GB (to byłoby zgodne z polityką cenową Apple'a: nowy telefon w cenie poprzednika, a ten ostatni zostaje przeceniony), ale czy tak będzie to zobaczymy ;)

#49 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 18 października 2011 - 21:30

No właśnie czekam, aż będzie w Polskim online storze, bo tam powinien kosztować 2599 zł za 16 GB (to byłoby zgodne z polityką cenową Apple'a: nowy telefon w cenie poprzednika, a ten ostatni zostaje przeceniony), ale czy tak będzie to zobaczymy ;)


Dokładnie tak powinno być, jeżeli będzie jakaś różnica to pewnie drobna i spowodowana jedynie wahaniami kursów walut.

#50 PeterK

PeterK
  • 25 postów

Napisano 18 października 2011 - 21:32

A w takim razie po ile powinien wtedy stać oficjalnie ip4 ??? (np jakaś antologiczna sytuacja do 3gs




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych