Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 4 czy 4S


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
137 odpowiedzi w tym temacie

#51 gonzi250

gonzi250
  • 155 postów
  • SkądPiła

Napisano 18 października 2011 - 21:36

dajcie spokój... to jest śmieszne żeby sie kłócić o 2-3s przy ładowaniu gier, aplikacji, rozumiem jak by była kolosalna różnica jak w przypadku iP2G a iP4. W tym przypadku tylko chodzi o portfel ewentualnie o jakąś manie sprzętową. Bateria zaś tak samo mała różnica między tymi modelami, nie zbyt znacząca. Bardziej skupić sie można na wsparciu sprzętu, możliwościach za rok/półtora gdy ten A5 będzie wręcz potrzebny do super ekstra appów i gier. Oczywiście jest to moje zdanie, lepiej poczekać aż stanieje chyba że nie macie co z kasa robić.

#52 lewy

lewy
  • 1 034 postów
  • SkądMálaga

Napisano 18 października 2011 - 21:38

Jak Tobie na tym zależy, to nawet nie ma się nad czym zastanawiać. Aktualnie jestem bez iPhone'a i mam malutki dylemat między 4, a 4S. Kupię 4, a za rok 5.

#53 iKubik

iKubik
  • 506 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 18 października 2011 - 21:42

A w takim razie po ile powinien wtedy stać oficjalnie ip4 ??? (np jakaś antologiczna sytuacja do 3gs


Po tyle za ile teraz jest, czyli 2199 za 8GB. Ta "przecena" polega na okrojeniu pamięci głównie. Warto zajrzeć na ceneo, bo tam za nieco ponad 2200-2300 jest wersja 16GB, ale uważam, że różnica cenowa jest niewielka w porównaniu z 4S. Ale poszukaj na Allegro, bo może tam jest taniej niż w sklepach, ale nie do końca ufam tym aukcjom, bo to o za duże kwoty chodzi jak na ryzyko związane z jakimś oszustwem.

#54 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 października 2011 - 21:57

Po to powstał system komentarzy.

---------- Wpis dodano o 22:57 ---------- Poprzedni wpis dodano o 22:57 ----------

A jak tego za mało to program ochrony kupujących.

#55 meser87

meser87
  • 26 postów

Napisano 18 października 2011 - 22:02

Jeśli jesteś zdecydowany na IP4 to bierz go teraz jeszcze troche i zostaną na rynku same wersje 8GB co lekko mówiąc będzie Cie bolało. Przeczytam całą dyskusje odnośnie IP4 vs IP4S i nie rozumiem większości argumentów przeciwników 4s. Jeśli kogoś stać to proste, że wybierze sprzęt nowszy. Moje argumenty? - sprzęt jest lepszy pod każdym względem ( bateria w każdym iphonie z którym miałem styczność zmuszała do conocnego procesu ładowania) - wersja 64GB ( na która większość osób czekało od 3gs) - żywotność produktu (A5 jest sporo wydajniejszy od leciwego już A4) - nowe możliwości (być może kiedyś SIRI będzie po polsku BTW sporo osób w naszym kraju zna angielski) - łatwość odsprzedaży ( przy premierze 5 , która będzie +/- za rok IP4 będzie relikwem przeszłości) Podsumowując: Stać Cię masz kasę? Kupuj 4S! Chcesz mieć 4s ale wymaga to ciułania dodatkowych pieniędzy? Bierz 4, a róznicę kasy przeznacz na jakieś dodatkowe atrakcje. IP to mimo wszystko tel, można do niego dopłacić ale dodatkowe wyrzeczenie są moim zdaniem przesadą. ( No chyba, że ktoś ma 14 lat i nie wie jak dziewczynom z klasy zaimponować);) Pozdrawiam

#56 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 18 października 2011 - 22:13

dajcie spokój... to jest śmieszne żeby sie kłócić o 2-3s przy ładowaniu gier, aplikacji, rozumiem jak by była kolosalna różnica jak w przypadku iP2G a iP4. W tym przypadku tylko chodzi o portfel ewentualnie o jakąś manie sprzętową. Bateria zaś tak samo mała różnica między tymi modelami, nie zbyt znacząca. Bardziej skupić sie można na wsparciu sprzętu, możliwościach za rok/półtora gdy ten A5 będzie wręcz potrzebny do super ekstra appów i gier. Oczywiście jest to moje zdanie, lepiej poczekać aż stanieje chyba że nie macie co z kasa robić.


Wiesz, już nie będzie takich rewolucji jak między 2G a 3GS - chyba, że kompletnie wytną animacje. Teraz mogą sprawić, że już absolutnie nigdzie nie będzie zacięć, www będzie się ładować w 0,3 sekundy etc... Nadeszła telefoniczna F1 - liczą się ułamki sekund, a że je widać bardzo wyraźnie, ja nie żałuję ani grosza wydanego na 4S (w sumie zapłaciłem za niego 300 pln, więc dużo bym sobie pożałował hahahaha)

#57 slawrumia

slawrumia
  • 1 293 postów
  • SkądRumia

Napisano 18 października 2011 - 22:16

- sprzęt jest lepszy pod każdym względem ( bateria w każdym iphonie z którym miałem styczność zmuszała do conocnego procesu

no i tu jest największy problem skoro ip4 muszę codziennie ładować to przy ip4s moze sie okazać że padnie wieczorem

#58 meser87

meser87
  • 26 postów

Napisano 19 października 2011 - 00:07

no i tu jest największy problem skoro ip4 muszę codziennie ładować to przy ip4s moze sie okazać że padnie wieczorem

W takim razie zostań przy noki 6230 która działa prawie tydzien na jednym ładowaniu...

#59 saek1985

saek1985
  • 125 postów

Napisano 20 października 2011 - 19:40

Witam. Mam zamiar kupić iphona i też się zastanawiam - 4s vs 4. Bateria w najnowszym ip po prostu mnie zniechęca, a cała reszta jak najbardziej na + dla 4s'a. Odnośnie baterii: MAM WIELKĄ PRŚBĘ DO UŻYTKOWNIKÓW IPHONA 4S CZY MOGĄ SPRAWDZIĆ CZY POWIADOMIENIA FACEBOOK'A PRZYPADKIEM NIE "ZJADAJĄ" DUŻO BATERII ?? Z góry dziękuję, pozdro!

#60 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 października 2011 - 20:01

Witam. Mam zamiar kupić iphona i też się zastanawiam - 4s vs 4. Bateria w najnowszym ip po prostu mnie zniechęca, a cała reszta jak najbardziej na + dla 4s'a. Odnośnie baterii:

MAM WIELKĄ PRŚBĘ DO UŻYTKOWNIKÓW IPHONA 4S CZY MOGĄ SPRAWDZIĆ CZY POWIADOMIENIA FACEBOOK'A PRZYPADKIEM NIE "ZJADAJĄ" DUŻO BATERII ??

Z góry dziękuję, pozdro!


Ja mam identycznie to samo...dopisuje się do prośby ;)

#61 nowy57

nowy57
  • 449 postów

Napisano 20 października 2011 - 21:30

z tego co sie orientuje powiadomienia z facebooka dzialaja w trybie push .. ja korzystam z GG (beejive) takze w push i jakos drastycznie nie odczuwam spadku baterii wiec smialo mowie ze smialo mozna korzystac a telefon wytrzyma od rana 8.00 do 23.00 i jeszcze zosyanie troche baterii

#62 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 23 października 2011 - 10:33

Co się niektórzy tak uparli na tego FB? Każde powiadomienia na iPhone działają w takim samym trybie, jak sobie wyłączycie FB to telefon i tak będzie nasłuchiwał dla powiadomień dla innych aplikacji - czy będzie 1 czy 200 to to samo dokładnie. Jedyne co może powodować większe zużycie energii to ile powiadomień przychodzi, jak ktoś dostaje co minutę kolejne to wiadomo, że sam zapalający się ekran będzie ciągnął prąd.

#63 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 października 2011 - 12:03

Akurat nie ma mniej prądożernego sposobu na kontakt z urządzeniem jak przez push. 90% roboty odwala serwer, na telefon tylko przyjeżdża powiadomienie. Dużo lepsza opcja od fetch'a.

#64 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 23 października 2011 - 12:27

No nie wiem bo przynajmniej w teorii push musi cały czas nasłuchiwać, fetch nie robi nic dopóki go nie uruchomisz. Ale to teoria, w praktyce ten push może być tutaj dobrze zoptymalizowany i faktycznie może tak być jak mówisz.

#65 saek1985

saek1985
  • 125 postów

Napisano 23 października 2011 - 12:36

Jeśli jest jakiś błąd w oprogramowaniu to chyba może więcej energii pobierać..?

#66 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 23 października 2011 - 12:39

No nie wiem bo przynajmniej w teorii push musi cały czas nasłuchiwać, fetch nie robi nic dopóki go nie uruchomisz. Ale to teoria, w praktyce ten push może być tutaj dobrze zoptymalizowany i faktycznie może tak być jak mówisz.


Tak, nasłuchuje i na pewno jest to mniej oszczędne niż fetch - ale dla mnie to jest ok, niż miałbym co np 15 minut dostawać gromadkę informacji z różnych programów.

Chodzi tu o to, że wyłączenie np całego push w FB nic nie da, bo reszta programów i tak nasłuchuje - to, czy telefon nasłuchuje dla 1 programu czy dla 200 nie ma różnicy, bo w praktyce nasłuchuje z jednego źródła - od Apple.

#67 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 października 2011 - 14:27

Tak, nasłuchuje i na pewno jest to mniej oszczędne niż fetch - ale dla mnie to jest ok, niż miałbym co np 15 minut dostawać gromadkę informacji z różnych programów.


Oj uwierz mi, nie jest. Mój tata miał pocztę na onecie i odbierał na 3GS w fetchu co 30 minut. Odkąd ma iCloud i pusha telefon trzyma prawie 2 dni zamiast jednego :)

---------- Wpis dodano o 15:27 ---------- Poprzedni wpis dodano o 15:24 ----------

Fetch to jest jak szwedzki stół, musisz sam biegać i nabierać. Push to jak kelner sam przynosi a Ty siedzisz ;)

#68 hejterz

hejterz
  • 92 postów

Napisano 23 października 2011 - 20:24

Mam pytanie: jak to bylo z iphonem4 i spadkiem cen. Pod koniec listopada, poczatek grudnia po ile beda juz na allegro 4sy? Nie sledzilem jak tanieje iphone 4 po premierze, ale wydaje mi sie ze te skrajne ceny po 4-5tysiace szybko spadly. Jezeli teraz mozna miec 16GB najtaniej za 2900 bez sima, to w grudniu po ile beda? Wiadomo tez o wprowadzeniu do polski iphona 4s i po ile bedzie w applestore? WIem ze nie macie kuli ale zastanwiam sie coraz bardziej czy sprzedac 4 i kupic 4s.

#69 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 października 2011 - 20:47

Myśle, ze to wszystko zależy od operatorów i ich kaprysu. iPhone w stanach co rok kosztuje tyle samo za to u nas jest coraz droższy.

#70 Majkpe

Majkpe
  • 394 postów

Napisano 24 października 2011 - 17:39

a ma ktoś może link do newsa z myapple gdzie były podane ceny iphone'a 4 w sieciach gdy wchodził do Polski? można liczyć na podobne jak wejdzie 4s?

#71 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 24 października 2011 - 18:08

Można liczyć na takie same lub wyższe.
http://applemania.pl...-–-znamy-ceny

#72 Majkpe

Majkpe
  • 394 postów

Napisano 24 października 2011 - 19:30

idiotyzm, jest teraz droższy niż na premierę.
Ceny iPhone'a 4 w Erze - TELEPOLIS.PL
Telefony: iPhone 4 - oferta=> T-Mobile.pl

jeśli ma być jeszcze droższy to dziękuję, wezmę sobie teraz 4, szybszy procek i siri aż tak mnie nie przekonują.

#73 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 października 2011 - 00:18

Co Wy na to, ze 8mpx ma wyższy poziom szumu? : P

Photo zoom - GSMArena.com

To było do przewidzenia, mniejszy rozmiar pixela, mniejsza swiatloczułosc, większy szum. I bajery typu "backlit illuminated sensor" nic nie pomagają.

#74 Pat Radomski

Pat Radomski
  • 701 postów
  • SkądKalisz

Napisano 25 października 2011 - 13:09

Obecnie iPhone 4 NOWY 16GB kosztuje 1500zl-allegro, tablica.pl itd .. A 4S 2 razy wiecej. Obecnie posiadam zwyklego 3g i nie narzekam gry mi ida w wiekszosci bez scin, ale czworka to rakieta .. BIERZ CZWORKE. a co do ceny hyym .. sadze ze moze zejdzie o 200zl jesli wogle zejdzie ..

#75 ipodfan

ipodfan
  • 344 postów

Napisano 25 października 2011 - 14:09

umowa w t-mobile co dalej? WItajcie,mam taki dylemat: Kończy mi się właśnie umowa w t-mobile i mogę dostać iphone 4 16GB w abonamencie 45zł za 1799zł Czy może lepiej warto poczekać (jeden lub dwa miesiące na 4S) Tylko jaka pewność że 4S nie będzie kosztować w tym abonamencie ponad 2000zł Macie jakieś przypuszczenia?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych