Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 4 czy 4S


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
137 odpowiedzi w tym temacie

#1 PeterK

PeterK
  • 25 postów

Napisano 18 października 2011 - 17:05

Pytanie do osób które np już posiadają Ip4. Od pewnego czasu przymierzam sie na iphone, po tym jak zakochałem się w ipadzie/ios. I w tym momencie jest mały dylemat. Czy jest sens w sumie dopłacać do ip4 żeby otrzymać literkę S ? Ani Siri ani ciut lepsze robienie fotek+filmów nie jest dla mnie wystarczającym powodem by dopłacać ponad 1k zł. Pytanie czy telefon dostał aż tak wielkiego kopa (również gry aż tak bardzo też mnie nie interesują od tego mam ps3 plus pc). Bo z tym kopem wiąże się minimalnie większe ale jednak użycie baterii w 4S :/ ps - obecne ceny ip4 to już za 2k można wyłapać. Jak sądzicie będą jeszcze spadać?

#2 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 października 2011 - 17:06

Kupuj zwykly iphone 4. Jesli nie grasz, ani siri Cie nie interesuje to nie ma sensu przeplacac.

#3 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 18 października 2011 - 17:09

Skoro Siri i lepsze zdjęcia Cię zbytnio nie interesują, a i w gry nałogowo nie grasz, to moim zdaniem lepiej wybrać iP 4. Masz iPada? Jak tak to tym bardziej iPhone'a 4.

#4 PeterK

PeterK
  • 25 postów

Napisano 18 października 2011 - 17:10

Masz iPada? Jak tak to tym bardziej iPhone'a 4.


Tak mam, a co ma jedno do drugiego ? :)

#5 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 18 października 2011 - 17:12

Na przykład szybkość stron internetowych. Skoro masz iPada, to tak jak w moim przypadku prędkość przeglądania stron internetowych na iPhonie już nie jest jakimś ważnym priorytetem, bo po prostu nie przeglądam internetu na iPhonie.

#6 PeterK

PeterK
  • 25 postów

Napisano 18 października 2011 - 17:14

Tzn, ogólnie to ja chcę używać tego telefonu jako telefonu+gps a nie jako konsoli do gier i przenośnego laptopa :) Wiadomo, czasami Cut the Rope się zapuści, czy z braku innego urządzenia (ipada mam tylko wifi) wejdzie się na net. Ale to tyle.

#7 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 18 października 2011 - 17:15

No to tym bardziej iPhone'a 4 i koniec kropka.

#8 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 18 października 2011 - 17:16

Dla mnie wystarczającym powodem było niesamowite przyspieszenie samego telefonu (w moim odczuciu 4 zaczął już zwyczajnie zamulać, może po prostu po 1,5 roku za bardzo przywykłem do niego i zacząłem wymagać więcej) no i najważniejszy punkt to szybkie działanie www, nic mnie tak nie zniechęcało do przeglądania www jak jego prędkość. Teraz spokojnie sobie patrzę na jakieś filmy na YT, czy cokolwiek, i przeglądam www na 4S - poza domem to już w ogóle bajka coś sprawdzić, bez czekania na mozolne załadowanie się strony.

#9 PeterK

PeterK
  • 25 postów

Napisano 18 października 2011 - 17:19

w moim odczuciu 4 zaczął już zwyczajnie zamulać, może po prostu po 1,5 roku za bardzo przywykłem do niego i zacząłem wymagać więcej


Obecnie posiedam HTC Wildfire więc bez takich :D Dla mnie pewnie Przesiadka na 3GS byłaby rakietą ^_^

#10 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 18 października 2011 - 17:27

Obecnie posiedam HTC Wildfire więc bez takich :D Dla mnie pewnie Przesiadka na 3GS byłaby rakietą ^_^


W takim wypadku weź sobie 4, na rok Ci starczy, potem sądzę, że zaczniesz odczuwać lekkie zmulenie już, a wtedy będzie pewnie 5 zaraz, więc sobie wymienisz na 4S lub 5 ;-)

#11 mar99

mar99
  • 829 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 października 2011 - 17:32

W moim odczuciu nie warto dopłacać do 4s. Główny powód to słabsza bateria. Mój iP nie zaczął zamulać po ukazaniu się 4s w przeciwieństwie do narkomana, któremu odziwo telefon zwolnił. Przepraszam, ale niestety tak odebrałem twoją wpowiedź. Moja 4 chodzi bardzo sprawnie i wcale nie narzekam na wolne otwieranie się stron. Nie testowałem 4s lecz wiem jaka jest różnica w iPadach. Miałem ten sam problem co Ty, tylko w przypadku iPada. Nie wiedziałem czy 1 czy 2. Sprawdziłem oba i wybrałem 1 bo szybkość 2 mie była wcale porywająca jak na tę różnicę w cenie.

#12 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 października 2011 - 17:40

Ale "szybkość" to nie tylko szybkie uruchamianie się aplikacji. W iP4S nie ma słabszej baterii. Po co mieliby robic nowy telefon ze słabszą baterią? Po prostu telefon potrzebuje większego poboru mocy. Nagrywanie filmów w 1080p jednak różni się od 720p. Zdjęcia tak samo. Tak jak napisał chyba narkoman najbardziej przekonywującą rzeczą jest prędkość internetu, zaraz po tym aparat

#13 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 18 października 2011 - 17:42

iP 4 nie zmulił dopiero jak kupiłem 4S, tylko już dawno mnie irytowało jego zachowanie. Stronki www były szybkie do kilku miesięcy po przesiadce z 3GS, niestety mi wymagania rosną, a nie zostają w tym samym miejscu. Tak samo iPad 1 jest dla mnie za wolny na www. Widzisz, jedni mogą mieć w samochodzie 12 sekund do 100km/h, a inni wolą mieć 9 sekund, a za rok 8 sekund i tak dalej... Ja należę do tej 2 grupy.

#14 mar99

mar99
  • 829 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 października 2011 - 17:46

Źle się wyraziłem. Oczywiście, że 4s nie ma gorszej baterii, ale fakt, iż "trzyma" ona krócej niż w 4 jest dla mnie kwestią, dla której nie kupiłbym 4s:) jednakże nie potępiam ludzi, którzy przesiadają sie na 4s nawet z 4. Każdy ma inne priorytety odnośnie używanego przez siebie sprzętu.

#15 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 18 października 2011 - 17:51

Źle się wyraziłem. Oczywiście, że 4s nie ma gorszej baterii, ale fakt, iż "trzyma" ona krócej niż w 4 jest dla mnie kwestią, dla której nie kupiłbym 4s:) jednakże nie potępiam ludzi, którzy przesiadają sie na 4s nawet z 4. Każdy ma inne priorytety odnośnie używanego przez siebie sprzętu.


Ogólnie rzecz biorąc 4 trzymała mi prawie identycznie, więc jakoś mnie to nie boli. Ale fakt, niektórzy zgłaszają dużo większe spadki, pewnie to zależy od sposobu w jaki się używa i co się robi.

#16 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 października 2011 - 17:55

Ale "szybkość" to nie tylko szybkie uruchamianie się aplikacji. W iP4S nie ma słabszej baterii. Po co mieliby robic nowy telefon ze słabszą baterią? Po prostu telefon potrzebuje większego poboru mocy. Nagrywanie filmów w 1080p jednak różni się od 720p. Zdjęcia tak samo. Tak jak napisał chyba narkoman najbardziej przekonywującą rzeczą jest prędkość internetu, zaraz po tym aparat


Ale to nie jest wytłumaczenie. Dzięki szybszemu procesorowi nie będę szybciej rozmawiał ani słuchał muzyki czy oglądał filmów. Są rzeczy które muszą trwać określoną długość a na 4S po prostu szybciej będzie kończyć się możliwość ich wykonywania.

#17 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 października 2011 - 18:00

Wiem, że nie będę szybciej słuchał muzyki .Napisałem, że iP4s nie jest szybszy tylko podczas włączania aplikacji.

#18 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 października 2011 - 18:02

Jeśli masz zamiar korzystać z GPS to jak najbardziej bierz 4 bo bateria w nim dłużej trzyma :) A GPS ssie baterie jak nie wiem co...

#19 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 października 2011 - 18:08

Ojtam ojtam...jak jesteś w samochodzie to ładowareczka do iPhone i jazda z GPS. A jak nie masz samochodu albo chcesz korzystać głównie poza to i tak bierz 4S bo 14Mb/s robi swoje ;D EDIT: Oto dlaczego iPhone 4S szybciej zużywa baterię :

#20 PeterK

PeterK
  • 25 postów

Napisano 18 października 2011 - 18:16

Widzę, że dyskusja rozgorzała na dobre :) Chciałbym zwrócić uwagę tylko na jedną rzecz. Ja nie pytałem czy ip 4S jest lepszy od 4 bo jest tylko czy opłaca się dopłacić do niego na ten moment około 1200 zł :/ I ponawiam pytanie, czy myślicie że ceny ip4 jeszcze pójdą w dół jak już 4S będzie dostępny w PL oficjalnie? Jest sens czekać np miesiąc/dwa?

#21 gonzi250

gonzi250
  • 155 postów
  • SkądPiła

Napisano 18 października 2011 - 18:20

heh jak dla mnie iP4 jest wystarczająco szybki i nie potrzebuje iP4S, nie widzę sensu żeby kupić iP4S. Aparat jest w miarę możliwy w iP4 wystarcza jako podręczny aparat a do nagrywania mam osobno kamerę i aparat. Więc lepiej się wstrzymać i poczekać na iP5 lub też kupić iP4S gdy czwórka nie będzie już wspierana. Chyba że ktoś nie ma na co pieniędzy wydawać to jego sprawa.

#22 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 października 2011 - 18:21

Ceny na pewno spadną. Sprawdź ile teraz kosztuje, i jak będzie okazja w grudniu, kiedy wyjdzie iP4S to kup ;) Moim zdaniem warto przeznaczyć 1200zł na 2x szybszy internet Siri, 7 razy wydajniejszy akcelerator graficzny piękne zdjęcia i super filmy w jakości 1080p. Jeszcze ten filmik (up) ;) weź to wszytko pod uwagę.

#23 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 października 2011 - 18:25

W jakiej polskiej sieci jest 14 mbps po hspa?

#24 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 października 2011 - 18:31

A kto mówi, że hspa ? Zapytaj się narkomana.

#25 mar99

mar99
  • 829 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 października 2011 - 18:41

Według mnie absolutnie te zmiany nie są warte takiej kasy. Ponad 1000zł za stronę www otwartą sekundę czy dwie szybciej?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych