Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

MacBook Air czy MacBook Pro?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3061 odpowiedzi w tym temacie

#2651 hoppek

hoppek
  • 186 postów

Napisano 13 listopada 2019 - 23:57

Zastanawiam się nad zakupem MBP z rocznika 2013-2015 i mam kilka pytań:
1. Czy ogólnie warto interesować się tymi kilkuletnimi modelami?
Podejrzewam, że pomimo wieku nadal będą działać doskonale. Miałem ostatnio w rękach mbp z 2010 i o dziwo działał całkiem nieźle pomijając freezy po wysunięciu paska powiadomień.
2. Koniecznie szukam modelu z layoutem klawiatury US, czyli długi lewy shift, tylda na górze po lewej, płaski enter. Czy ktoś mógłby opisać wrażenia z pisania na layoucie międzynarodowym tzn z krótkim lewym shiftem i tyldą obok przycisku "z"? Ciężko mi wyobrazić sobie pisanie w takim układzie, biorąc pod uwagę fakt, że całe swoje życie miałem klawiatury właśnie z długim shiftem i tyldą na górze po lewej.
3. Jaki wpływ na użytkowanie ma zajechana powloka antyrefleksyjna? Zakładam taki scenariusz, że mógłbym kupić mbp w stu procentach sprawnego technicznie, ale z widocznie odklejoną powłoką antyrefleksyjną. Widziałem w internecie filmy, które pokazywały, że da się coś takiego w warunkach domowych naprawić stosując płyn Listerine.
4. Przedział cykli między 300 a 600 to wynik, który pozwoli uzyskać co najmniej pięć godzin poza ładowarką korzystając tylko z przeglądarki, czy raczej niezbyt?

Użytkownik hoppek edytował ten post 14 listopada 2019 - 00:00

Telefon: iPhone 3G 3.0& Nokia 5200 07.20 HoppekMod v2.3 Odtwarzacz: wbudowany w iPhone Komputer: PC WinXP i Win7

#2652 Paweł Kryczka

Paweł Kryczka
  • 17 postów

Napisano 15 listopada 2019 - 08:46

Witajcie. Mam pytanie.
Czy się różnią te na komputery ?
https://redcoon.pl/l...ebrny-mr9v2ze-a

https://redcoon.pl/l...arosc-mv972ze-a

#2653 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 15 listopada 2019 - 09:16

Ten tańszy jest o rok starszy. Ciut niższy zegar i o klawiatura o generację słabsza.

#2654 Paweł Kryczka

Paweł Kryczka
  • 17 postów

Napisano 15 listopada 2019 - 12:20

Jest sens dopłacać ? Czy ten tańszy będzie okay ?

#2655 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 15 listopada 2019 - 12:59

Ten tańszy powinien być w zupełności wystarczający. 


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#2656 BRAJAN230V

BRAJAN230V
  • 14 postów

Napisano 23 listopada 2019 - 09:13

Witam, przymierzam się do zakupu macbooka, jednak mam problem z podjęciem ostatecznej decyzji. Komputer ma być dedykowany standardowemu użytkowaniu, poszukuje sprawnie działającej maszyny, która mogę zabrać na uczelnie, pracuje cicho, bez konieczności ładowania. Problem stanowi wybór pomiędzy tegoroczna wersja Air z dyskiem 256 GB i pro z podstawowym dyskiem. Aktualnie jestem przyzwyczajony do korzystania z laptopów o dużym dysku, stad 128 GB trochę mnie przeraża, natomiast zakup Air z dwurdzeniowym procesorem wydaje się niezbyt perspektywiczny. 
z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam 



#2657 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 632 postów
  • Płeć:

Napisano 23 listopada 2019 - 09:34

Do robienia notatek na uczelni, to ja bym wolał iPada z rysikiem i ew. klawą. Ale pomijając to, nowy Air powinien Ci wystarczyć spokojnie na kilka lat. Chyba, że planujesz jakieś cięższe zastosowania, jak edycja filmów, to wtedy wiadomo. Ale 128GB SSD to na pewno nie jest perspektywiczne.

#2658 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 23 listopada 2019 - 11:08

Jak powyżej. Sam do notatek, na spotkania i wyjazdy oraz wszelkich celów rozrywkowych używam iPada z klawiaturą. Mam też Aira 2018 i uważam, że te dwa rdzenie to mało, ale kompromis w postaci 128 zamiast 256GB był by nie do zaakceptowania. Co innego iPad, gdzie 64 mi starcza. Myślę, że podstawowy pro, ale z 256 to idealny komputer dla lekkich i średnich zastosowań, a Air jest trochę bez sensu - ani tak lekki jak MB 12, ani tak mocny jak pro. U mnie daje radę, ale często się poci, a jak się pojawiła potrzeba użycia maszyn wirtualnych, to musiałem kupić dodatkowego PC. Jak studia bardziej techniczne lub artystyczne to pro i do tego 16GB. Air dla językoznawców, filozofów i lekarzy. 



#2659 BRAJAN230V

BRAJAN230V
  • 14 postów

Napisano 25 listopada 2019 - 19:50

Dzięki za odpowiedzi, ipada już mam teraz przyszedł czas na wymianę laptopa. Byłem już zdecydowany na Air 2019 256 gb, jednak znajomi twierdzą, że ich dyski 128 gb w zupełności im wystarczają, po odliczeniu pamięci zajmowanej przez gry z moich aktualnych urządzeń dochodzę do wniosku, że może być to prawda. Jeszcze jedno pytanie, co sądzicie o zakupie poprzedniej wersji Pro bez touch bara 256 gb, jako alternatywy dla Air 2019 256 gb to podobny próg cenowy

pozdrawiam



#2660 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 25 listopada 2019 - 20:01

Nie widzę korzyści z pro bez TB. Ciut mocniejszy, ale nadal 2 rdzenie, starsza klawiatura, brak touchID, cięższy. Tylko mega przecena by pomogła w decyzji. 



#2661 Duralski Kacper

Duralski Kacper
  • 4 postów

Napisano 29 stycznia 2020 - 15:20

Witam,

 

Szukam pierwszego Macbooka, będzie on mi służył do pracy typowo biurowej (office, faktury, mapy, internet), czasami jakaś lekka obróbka zdjęć pod aukcje. Czas pracy na baterii nie jest szczególnie ważny. Zastanawiam się nad Apple MacBook Pro i5 1,4GHz/8GB/128/Iris645 z touch barem 2019. Będzie to dobry wybór czy celować w coś innego w tym przedziale cenowym? 



#2662 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 29 stycznia 2020 - 20:00

Będzie bardziej niż dobrym choć dysk 256 będzie zdecydowanie lepszy.



#2663 Duralski Kacper

Duralski Kacper
  • 4 postów

Napisano 29 stycznia 2020 - 20:31

Dysk to kwestia do przemyślenia, bo obecnie mam 128GB i w sumie wystarcza, ale zawsze lepiej więcej niż mniej. 



#2664 qbator

qbator
  • 7 postów

Napisano 04 lutego 2020 - 13:36

Hey Wszystkim ;-) 
 
Mam dosyć standardowe pytanie tj MB Air czy MB Pro.
 
Pro używałem służbowo przez rok, dokładnie tego modelu: https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-apple-macbook-pro-13-3-i5-8gb-128gb-ssd-iris-plus-640-macos-gwiezdna-szarosc-mpxq2ze-a?utm_source=tradedoublerxml&utm_campaign=tradedoubler_xml&utm_medium=affiliate&utm_content=RedBrain+PL&utm_term=Premium_2,5]https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-apple-macbook-pro-13-3-i5-8gb-128gb-ssd-iris-plus-640-macos-gwiezdna-szarosc-mpxq2ze-a?utm_source=tradedoublerxml&utm_campaign=tradedoubler_xml&utm_medium=affiliate&utm_content=RedBrain+PL&utm_term=Premium_2,5
 
Działał świetnie, cały dzień na jednym ładowaniu i w ogóle megapłynnie. 
 
W podobnej cenie można kupić nowego MB Air: https://allegro.pl/oferta/apple-macbook-air-13-i5-8gb-128gb-mvfh2ze-2019-sg-8374887981]https://allegro.pl/oferta/apple-macbook-air-13-i5-8gb-128gb-mvfh2ze-2019-sg-8374887981
 
 
Czy odczuję jakąkolwiek różnicę w jakości budowy/działania sprzętu?


Użytkownik qbator edytował ten post 04 lutego 2020 - 13:38


#2665 Dani3lson

Dani3lson
  • 31 postów

Napisano 26 lutego 2020 - 22:01

Witam mam pytanie jako laik. szukam macbooka będzie używany do podstawowych rzeczy plus raz może dwa razy amatorska obróbka zdjęć i ewentualnie montaż krótkich filmików No i klasycznie zastanawiam się nad air lub Pro. Proszę was o pomoc osoby które maja jakaś większa świadomość i znajomość w temacie o doradzanie ponieważ tak patrzę np na cortland i sam nie ogarniam i nie znam się w takiej tematyce wiec proszę o pomoc 



#2666 TvSuperStar

TvSuperStar
  • 364 postów
  • SkądKatowice

Napisano 17 marca 2020 - 11:25

Hej wszystkim,

 

Nadszedł czas w którym czuję potrzebę kupienia drugiego komputera i polegając na własnych doświadczeniach, oraz obecnych recenzjach znajomych "po fachu" chciałbym postawić na MacBooka.

 

Będzie to mój drugi komputer, do pracy biurowej oraz nieskomplikowanych zadań z wykorzystaniem programów graficznych, tj. środowisko Adobe (Photoshop, Illustrator) oraz głównie Autocad, z rzadsza pojawią się cięższe programy, ale nie nimi kieruje się przy wyborze. Komputer będzie również sprzętem na wychodne, więc rzeczywisty waga i czas pracy na baterii odgrywają tu sporą rolę. 

Generalnie wspomnę, ze swojego MacBooka Aira sprzed kilku lat byłem bardzo zadowolony, ale był to typowo komputer do przeglądania internetu, a czasy się trochę zmieniły.

 

Stąd pytania:

 

1. Air czy Pro 13? 

 

2. Do czego warto dołożyć (poza dyskiem, nie potrzebuję dużego dysku)? Głównie mam na względzie RAM, obawiam się, że 8GB może być za mało w perspektywie 4-5 lat użytkowania komputera. Nie wiem jak to jest rozwiązane na MacOS, ale zanim dołożyłem RAM do komputera z 8 na 32gb, to potrafił mi się troche spocić przy podstawowych zadaniach. Rozumiem, że w MacBookach nie da się po zakupie nic dołożyć? Nawet w serwisie?

 

Z tego co pamiętam, nie przepadacie za pytaniem o kupno komputera z dużym wyprzedzeniem, ale... generalnie nie spieszy mi się, dobrze by było kupić go do lata, a koniecznie do wrzesnia. Chodzi mi o to, ze jestem w stanie poczekać na jakaś promocję ;)

 

Z góry dzięki za pomoc!


"Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do."

#2667 winmaciek

winmaciek
  • 6 497 postów
  • Płeć:

Napisano 17 marca 2020 - 14:38

Skoro możesz poczekać, to poczekaj. Od dłuższej chwili nie było żadnego większego uaktualnienia wnętrza (w obu przypadkach). No i oba mają tę „słynną” klawiaturę.

Kolejność dokładania jest generalnie taka: RAM, grafika (jeśli można), dysk, procesor. Grafikę można miejscami zamienić z dyskiem, zależnie od wymagań. Nic nie dołożysz później, przynajmniej w laptopach. 

U Ciebie nie myślałbym nawet o zakupie wersji z 8 GB. I generalnie kierowałbym się w stronę Pro.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#2668 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 17 marca 2020 - 14:48

Jeszcze przy pracy stacjonarnej dysk można podłączyć przez TB3, grafikę eGPU podobnie, procesory nie są zwykle drastycznie różne, ale z RAMem zostaje się do końca. I zapomnij o nowym Air - tylko modele z 4 rdzeniami mają sens. Air - Facebook, mail, Netflix, Pages i podobne. Nie Creative Suite.



#2669 TvSuperStar

TvSuperStar
  • 364 postów
  • SkądKatowice

Napisano 17 marca 2020 - 15:06

Nie chce przesadzać też, to ma ten komputer na co dzień, z drugiej strony rozumiem, że moje, nawet podstawowe, wymagania są już większe niż użytkowników wyłącznie przeglądarki. 

 

Tylko PRO 13 z 16GB to na tą chwilę dość droga opcja jak na drugi komputer... 

 

Jak to wygląda z aktualizacjami sprzętu, pytam o to co mówił winmaciek? Wypadłem troche z uniwersum Apple i nie wiem jak wygląda obecnie ich typowy kalendarz?

 

Dzięki za odpowiedzi!


"Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do."

#2670 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 17 marca 2020 - 18:02

Nowych modeli 13" z nowymi prockami i poprawioną klawiaturą można spodziewać się przed wakacjami albo po wakacjach (nowe pogłoski z uwagi na korona). Znaczących zmian w kolejnym roku.

 

Mi 8GB starcza (tzn. graf  w monitorze aktywności jest zielony i bardzo rzadko żółty), ale pamięć wymiany jest wykorzystywana, a zwykle mam pocztę, slacka, Worda, numbers (tak właśnie), przypomnienia, notatki, kalendarz i 3-8 kart w Safari -takie biurowe minimum.



#2671 TvSuperStar

TvSuperStar
  • 364 postów
  • SkądKatowice

Napisano 18 marca 2020 - 15:44

Właśnie pojawiły się w ofercie Airy z możliwością wzięcia 4ro rdzeniowego procka i5, 16GB ramu (3733 mhz) i 256GB dysku w takiej samej cenie co PRO z i5 o szybszym taktowaniu (1.4GHz zamiast 1.1Ghz), za to z wolniejszym RAMem i mniejszym dyskiem... co sądzicie? 

 

Anyway wiem już w którą stronę iść, więc dzięki chłopaki za pomoc!


"Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do."

#2672 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 18 marca 2020 - 17:37

Z decyzją poczekaj na info o chłodzeniu w tym AIR. Jak nie jest poprawione, to mimo 4 rdzeni na pewno Pro jest lepszy i szybszy RAM tego nie skompensuje. Ale może się mylę - trzeba poczekać chwilę na testy. Jednak 128GB to kuso...



#2673 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 18 marca 2020 - 18:15

Nowych modeli 13" z nowymi prockami i poprawioną klawiaturą można spodziewać się przed wakacjami albo po wakacjach (nowe pogłoski z uwagi na korona). Znaczących zmian w kolejnym roku.

 

Mi 8GB starcza (tzn. graf  w monitorze aktywności jest zielony i bardzo rzadko żółty), ale pamięć wymiany jest wykorzystywana, a zwykle mam pocztę, slacka, Worda, numbers (tak właśnie), przypomnienia, notatki, kalendarz i 3-8 kart w Safari -takie biurowe minimum.

Bardziej prawdopodobny termin jest po wakacjach, wrzesień, październik.


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#2674 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 18 marca 2020 - 20:10

Dziś pojawiły się nowe modele aira z nowymi prockami i klawiaturą.

#2675 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 24 marca 2020 - 08:02

Co będzie lepsze na dziś? Macbook Air 2020 czy Macbook Pro 2019.
Planuję wydać 6-7tys. Macbook Pro 2019 wiadomo że jest wydajniejszy ale ma tę nieszczęsną klawiaturę która się psuje, niepotrzebny dla mnie touchbar, słabszą baterię. Macbook air znowu ma niewystarczający system chłodzenia ale za to nową klawiaturę, nowe procesory 10gen. z 4 rdzeniami.
Co lepsze? Muszę kupić teraz. Raczej nie będę montował filmów 4k i nadmiernie obciążał komputer. Potrzebuję go do internetu, maila, pages. Raczej nie mogę czekać na nowego Pro. W przypadku aira w budżecie dostanę dysk 256, 16GB ram i oczywiście 4rdzenie. w przypadku pro tylko dysk 128 i 8gb ram

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych