Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

POLSKA ZORGANIZUJE EURO 2012!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

#26 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 kwietnia 2007 - 13:35

A wie ktoś czy będzie cokolwiek w Łodzi ???? 

#27 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 18 kwietnia 2007 - 13:41

Niesety nic. Ale blisko stamtad do Poznania i Wawy.

#28 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 18 kwietnia 2007 - 13:45

Ciekawe ile każdy podatnik będzie musiał do tego dołożyć.

#29 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 kwietnia 2007 - 13:51

Ale olewają tą Łódź... 2 miasto w Polsce pod względem wielkości a wszystko nas zawsze chamsko omija.... A podatnik nie dołoży, chyba że za autostrady, bo wg. mnie stadiony sponsoruje UEFA.... Ja osobiście poza remontami (chociaż w gruncie rzeczy to pozytywne zjawisko) to nie widze innych minusów.

#30 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 18 kwietnia 2007 - 13:54

Wada: swolocz zwali do Poznania
Zaleta: ta sama swołocz wykupi wszystko w sklepach, knajpach, hotelach etc i wzrosna obroty handlowe.


Wzrosną ceny.
Przed olimpiadą w Barcelonie nieruchomości zdrożały tam o ponad 30 razy. Podczas olimpiady jedzenie kosztowało dwukrotnie więcej niż zwykle. I nieznacznie staniało po jej zakończeniu.
Niestety, nikt nie zauważył, że to nie tłumy kiboli (już widzę co się będzie działo, jak Angole wpadną do Polski, na razie w Krakowie już ich do knajp nie wpuszczają) tylko mieszkańcy muszą żyć podczas takiej imprezy, przed nią i po niej...

#31 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 18 kwietnia 2007 - 13:56

Ale olewają*tą*Łódź... 2 miasto w Polsce pod względem wielkości a wszystko nas zawsze chamsko omija....


Zapominasz chyba o Dellu i chociazby Hiltonie. Della zazdrosci Lodzi cala Polska.

#32 altcomputing

altcomputing
  • 1 098 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 18 kwietnia 2007 - 13:58

Zapominasz chyba o Dellu i chociazby Hiltonie. Della zazdrosci Lodzi cala Polska.


Nie ma czego zazdroscic, poczytaj ile tam sie zarabia, to samo jest w LG pod Wrockiem...

#33 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 18 kwietnia 2007 - 13:58

A podatnik nie dołoży, chyba że za autostrady, bo wg. mnie stadiony sponsoruje UEFA....


LOL. Tylko wydług ciebie. Według organizatorów budżet państwa.

Ja osobiście poza remontami (chociaż w gruncie rzeczy to pozytywne zjawisko) to nie widze innych minusów.


Za autostrady nikt nie dołoży, bo one i tak zostałyby zbudowane z prywatnych pieniędzy przez koncesjonariuszy.

A 40mld dotacji, którą wszyscy się tak podniecają, to suma wszystkich dotacji infrastrukturalnych, które Polska i tak by dostała z UE do 2012 roku. Tyle, że zamiast na drogi gminne, kanalizacje i infrastrukturę teleinformatyczną, pójdą na stadiony...

#34 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 18 kwietnia 2007 - 14:02

Nie ma czego zazdroscic, poczytaj ile tam sie zarabia, to samo jest w LG pod Wrockiem...


To z czasem sie zmieni. A skoro tak wszyscy narzekaja, to niech oddadza Della i LG innym miastom, na pewno z checia je przyjma..

#35 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 kwietnia 2007 - 14:37

No ok.. może DELL i Manufaktura to dwie rzeczy do pozazdroszczenia... ale jak organizują jakikolwiek większy koncert to praktycznie nigdy nie robią tego w Łodzi... z iSpotem podobnie.... wszyscy wokoło mają a 2 największe miasto nie ma nic... ruszać zaczęło to wszystko dopiero 2 lata temu....

#36 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 18 kwietnia 2007 - 14:46

Mnie zawsze dziwi, że was pomijają w prognozie pogody. Byłem raz w Łodzi i całkiem ładna mieścina. A zawsze się mówi, że to takie przemysłowe i nie ma czym oddychać.

#37 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 kwietnia 2007 - 14:49

O właśnie :).. w prognozie też nas nie ma... A w samym mieście można się zakochać ;)

#38 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 18 kwietnia 2007 - 14:55

No to teraz klasa polityczna ma problem. Bo będzie trzeba, zamiast prać się po pyskach, i ustawiać rodzinę i znajomych po urzędach i radach, zmodernizować kraj. No, przynajmniej drogi zbudować. A dróg, jak wiadomo z 18-letniej historii 3 czy tam 4 RP w tym kraju zbudować nie sposób. Bo partnerstwo publiczno prywatne polegało na tym, że jako publiczny partner (rząd, czyli my-podatnicy) byliśmy dymani przez najzupełniej prywatnych bonzów politycznego kapitalizmu, fortuny na tych autostradach urosły, a dróg jak na lekarstwo. Teraz ma być tak, że państwo będzie budować. Sęk w tym, że (tutaj z kolei dowodzi tego 45 lat Polski Ludowej) państwo u nas nie jest w stanie zbudować niczego. Bo nawet Pałac Stalina to naszemu państwu zbudowało inne państwo, konkretnie ruskie. Wniosek z tych rozważań jest taki, że owszem, poprawi się u nas i zbuduje, jeśli się jakieś inne państwo ulituje. Może Ukraina nam pomoże? :P

#39 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 18 kwietnia 2007 - 14:59

Bedzie bat, to sie uda. UEFA nie podaruje opieszalosci lub opoznien. Musi sie udac, nie ma wyboru.

#40 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 18 kwietnia 2007 - 15:03

Heh, to samo słyszałem, jak wchodziliśmy do UE. Że Unia przyjdzie i zrobi porządek. Jak na razie to bardziej my robimy porządek w Unii (konsytucja, relacje z USA) niż oni u nas...

#41 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 kwietnia 2007 - 15:03

Już widze te stadiony... połowa materiałów pokradzionych...

#42 Lestek

Lestek
  • 880 postów

Napisano 18 kwietnia 2007 - 15:15

A ja mam dylemat więc może Wy doradzicie? Kupiłem domeny iEURO2012.pl oraz iEURO2012.eu i zastanawiam się czy je sprzedawać czy podjąć się przygotowania jakiegoś serwisu informacyjnego?

#43 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 kwietnia 2007 - 15:38

Rotfl. Juz interesy kwitna :D JA osobiscie bardzo sie ciesze z tego, ze mistrzostwa odbeda sie w Polsce. Sa dwie mozliwosci tego jak odbije sie to na Polsce. Albo wszystko sie ladnie uda, rozwinie sie infrastruktura, Polska nareszcie pokaze sie na mapie i wogole sporo ludzi w 'cywilizowanej' europie przypomni sobie o nas. Albo... No wlasnie... Jak juz to ktos wspomnial pieniadze ktore dostaniemy i tak bysmy dostali, teraz tylko zalezy czy sensownie zoastana one rozdysponowane oraz czy projekt bedzie mozna przyrownac do tego co koncowo wyjdzie. Co do owego 'bata' to mial ktos wyzej racje. Za niewywiazanie sie z umow mozemy miec spore problemy wiec podejrzewam, ze predzej odwalona bedzie fuszerka i te stadiony po meczach sie rozsypia niz zeby wogole nie powstaly...

#44 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 18 kwietnia 2007 - 15:49

a ja sie zalamalem... teraz narawde mamy szanse sie skompromitowac na arenie miedzynarodowej... obawiam sie ze z tej szansy akorat nam sie uda skorzystac :/

#45 karolek

karolek
  • 171 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 kwietnia 2007 - 15:54

Ja sie cieszę, bo jestem z wrocławia, i uważam że to miasto ma ogromny charakter. w końcu ktoś sobie o nas przypomni. tylko co zrobimy z nowymi stadionami po mistrzostwach?? niestety polscy kibice w wiekszosci to jakas holota ktora rozkradnie wszystko predzej czy pozniej:/

#46 altcomputing

altcomputing
  • 1 098 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 18 kwietnia 2007 - 17:39

takie mamy realia dziś, ale kto wie jak to będzie za 5 lat? porównajmy to do Apple. Kto z was 5 lat temu śmiałby pomyśleć że w makach będą intele? A jednak są... Więc z werdyktami musimy sobie nieco poczekać. Moim zdaniem dzisiejsze gdybanie jest bez sensu a temat właściwie do zamknięcia.

#47 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 18 kwietnia 2007 - 18:07

Ja w sumie byłem bardzo zaskoczony. Tylko boję się że będzie wstyd na całą Europę jak połowa z tej kasy co nam dają wyparuje :/

#48 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 18 kwietnia 2007 - 18:28

no jak by Polacy czytali to forum...to normalnie zalamka, ze to nie Wlosi wygrali ,a my mamy za swoje ze wogole Listkiewicz zglosil Polske. Listkiewicz do zwolnienia, krzyczy ogół.! Ludzie opamietajcie sie ! troche optymizmu i wiary w ludzi, jezeli mlodzi ludzie mysla tak jak ich rodzice o swoim kraju to ku*** nigdy lepiej nie bedzie bo bedzie tylko biadolenie jak u starych bab. Mamy Mistrzostwa Europy czas sie tym nacieszyc, potem działac. Jednyny minus:dziwi mnie brak realnych dzialan we Wroclawiu..oni dopiero zaczynaja firme wybierac doradztwa finansowego, budowa A1 tez jakis 'wałek' z wykonawca i juz sie chca sadzic....ale co tam ..bedzie dobrze..szoda ze nie przewidzialem tego faktu moglbym zainwestowac w społki budowlane dzis ;)....a i zeby ukrasc materialy najpierw trzeba je dostac..deficyt na tym rynku nawet cegiel nie ma :D, a jakie beda nastepstwa decyzji UEFA:D. Jednym slowem ME to dla Polski takie mocny kop w dupsko, bedzie bolalo, ale jaka radosc po fakcie :D. Kiedys takiego kopa UEFA "zasadzila" Portugalii i zobaczcie jak ona teraz wyglada:)

#49 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 18 kwietnia 2007 - 18:38

Eee tam, wolę hokej na lodzie:lol:

#50 dareks9

dareks9
  • 268 postów
  • SkądKatowice

Napisano 18 kwietnia 2007 - 18:43

no jak by Polacy czytali to forum...to normalnie zalamka, ....... Ludzie opamietajcie sie ! troche optymizmu i wiary w ludzi, jezeli mlodzi ludzie mysla tak jak ich rodzice o swoim kraju to ku*** nigdy lepiej nie bedzie ......



To prawda. Tak naprawdę to moje pesymistyczne wypowiedzi wynikają z tego, że jestem zwyczajnie wnerwiony na śląskich samorządowców. Kolejny raz okazało się, że na własne życzenie wybraliśmy sobie zwykłych durni. Taka szansa na kopa dla regionu długo się nie powtórzy - może nawet nigdy.

A region po prostu potrzebuje takiej inwestycji, niestety samorządy okazały się tradycyjnie za słabe i nieprofesjonalne. Jak zwykle Śląsk czeka - no bo "przeca nom sie nolerzy - pra?"
Tu dalej nikt nie rozumie zasad wolnego rynku i walki o swoje.

Pozostaje tylko pogratulować zwycięskim miastom - ich samorządowcom profesjonalizmu a mieszkańcom rozumu przy wyborczych urnach.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych