Cytat
właściwie o co wy się kłucicie ?
o to kto mysli ze jest fajniejszy ...
Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.
Napisano 30 kwietnia 2007 - 12:30
Cytat
właściwie o co wy się kłucicie ?
Napisano 30 kwietnia 2007 - 12:39
Cytat
To znaczy że zasadniczo, ogólnie rzecz biorąc, jako najfajnieszy mogę wysunąć swoją kandydaturęo to kto mysli ze jest fajniejszy ...
Napisano 30 kwietnia 2007 - 13:49
Cytat
Kłócicie? Nie, nikt się nie kłóci. To tylko taka mała lekcja życia dla Panka, ilustrująca powiedzonko "nie rób drugiemu co tobie nie miłe". A że w mojej pracowni oblałby z takimi projektami to już inna sprawa ;-)właściwie o co wy się kłucicie ?
Napisano 30 kwietnia 2007 - 14:01
Cytat
Ależ gdzieżby tam, wcale nie. Wyrażam tylko swoją prywatną opinię na temat Twoich postów, które są śmieszne. Mogę, prawda?
A Ty, dziwnym trafem, reagujesz zupełnie tak, jak inne osoby na Twoje wymądrzania się w innych wątkach. I właśnie o tę śmieszną reakcję chodzi. Chętnie krytykujesz innych, ale sam nie potrafisz przyjąć krytyki wyrażonej w tym samym "stylu". A najzabawniejsze jest to, że jadąc po mnie doskonale opisałeś swoje własne krytykanctwo forumowe.
QED
Cytat
PS. A te Twoje wypłody graficzne nie są żadnymi znakami graficznymi. Nie spełniają podstawowych zasad tego typu projektów.
Cytat
To znaczy że zasadniczo, ogólnie rzecz biorąc, jako najfajnieszy mogę wysunąć swoją kandydaturę
Cytat
o to kto mysli ze jest fajniejszy ...
Cytat
Kłócicie? Nie, nikt się nie kłóci. To tylko taka mała lekcja życia dla Panka, ilustrująca powiedzonko "nie rób drugiemu co tobie nie miłe".
Cytat
A że w mojej pracowni oblałby z takimi projektami to już inna sprawa ;-)
Napisano 30 kwietnia 2007 - 14:34
Cytat
Więc uważasz, że swobodne wyrażanie własnej opinii jest chamstwem? Bardzo ładnie podsumowałeś swoje ostatnie wystąpienia na forum. Dziękuję, że nie muszę sam tego pisać.na pewno z chamstwa byś mnie przeszkolił, tej umiejętności odmówić Ci nie można.
Napisano 30 kwietnia 2007 - 14:36
Napisano 30 kwietnia 2007 - 14:45
Cytat
Więc uważasz, że swobodne wyrażanie własnej opinii jest chamstwem? Bardzo ładnie podsumowałeś swoje ostatnie wystąpienia na forum. Dziękuję, że nie muszę sam tego pisać.
Napisano 30 kwietnia 2007 - 14:45
Napisano 30 kwietnia 2007 - 14:47
Cytat
Kurcze, Pank lubię cię
Cytat
Ten wątek zaczyna przypominać operę mydlaną
Napisano 30 kwietnia 2007 - 15:18
Cytat
O! To to właśnie. Weź to sobie na przyszłość do serca.Nie, uważam że można wyrażać własną opinię na różne sposoby, również chamski
Napisano 30 kwietnia 2007 - 15:31
Cytat
...że znak ma być czytelny w monochromie, a kolor to jedynie dodatek do formy podstawowej. Uzależnianie czytelności od koloru jest błędem z gatunku podstawowych...
Cytat
Po prostu dobry system użycia znaku przewiduje to, że nie wszystko da się przewidzieć.
Napisano 30 kwietnia 2007 - 15:39
Cytat
O! To to właśnie. Weź to sobie na przyszłość do serca.
Cytat
A co do przedstawionych przez Ciebie projektów... No cóż, pierwszego nawet nie będę komentował, bo sam doszedłeś do wniosku, że to jakiś żart. Drugi zaś nie spełnia warunków dobrego znaku, chociażby ze względu na brak czytelności w jednym kolorze przy małym rozmiarze. Stałby się wtedy jednie nieczytelną plamą, żeby nie napisać kleksem. Samo ograniczenie do jednego koloru już zdecydowanie pogarsza czytelność znaku, a to także dość podstawowy błąd. Każdy praktyk wie, że znak ma być czytelny w monochromie, a kolor to jedynie dodatek do formy podstawowej. Uzależnianie czytelności od koloru jest błędem z gatunku podstawowych.
Cytat
Co do Twojego doświadczenia, dość napisać, że mylisz zupełnie podstawowe kwestie, takie jak projekt koncepcyjny, realizację i wdrożenie.
Cytat
To wszystko nie zmienia faktu, że od początku pomyliłeś "projekt", "realizację" i "wdrożenie", a właściwie wrzuciłeś to wszystko do jednego worka, a to nie świadczy dobrze o Twoim doświadczeniu zawodowym - przynajmniej w tej dziedzinie.
Cytat
I tyle. A najśmieszniejsze jest to, że powyższe informacje są tak oczywiste, a przynajmniej powinny być dla każdego profesjonalisty, że konieczność przywoływania ich jest po prostu kuriozalna.
Napisano 30 kwietnia 2007 - 15:42
Cytat
Uwazasz ze przeprojetowanie jakiegos zanku jest prostrze niz stwozenie jakiegos od nowa?Odnosi się to oczywiście do sytuacji projektowania znaku od podstaw. W przypadku modyfikacji już istniejącego znaku sytuacja może być jeszcze prostsza.
Napisano 30 kwietnia 2007 - 15:50
Cytat
Uwazasz ze przeprojetowanie jakiegos zanku jest prostrze niz stwozenie jakiegos od nowa?
Napisano 30 kwietnia 2007 - 15:56
Cytat
Mały znak w monochromie to mały znak w monochromie niezależnie od technik prezentacji. A Twoje zapewnienia zderzają się z rzeczywistością. Z marnym skutkiem dla zapewnień. Każdy, za pomocą zwykłego Preview, może sobie przeprowadzić próbę. Czytelność "espresso" zanika już przy niewielkim zmniejszeniu, usunięcie czerwienia powoduje, że znak zaczyna walić się na lewo z powodu ciężkiej plamy garnituru. Oryginalnie czerwone "s" leży tak blisko "p", że po usunięciu koloru zlewają się ze sobą. "e" i "o" są nie do odróżnienia. Trzeba się domyślać treści napisu! Podstawowe błędy projektowe.Zapewniam Cię że znak nie traci na czytelności w jednym kolorze przy małym rozmiarze. Taka wersja tego znaku została przygotowana, aczkolwiek tego typu podejście to już trochę archaizm przy dzisiejszych technikach prezentacji.
Cytat
O tym cały czas piszę.Nie bardzo, takie podejście zweryfikowało mi doświadczenie.
Cytat
Życie weryfikuje jedynie zbyt artystyczne podejście niektórych osób. Podstawowe zasady pozostają niezmienne od wieków.Nie, źle mnie poprostu zrozumiałeś, mam nadzieję że teraz rozwiałem wątpliwości.
Oczywiście że są oczywiste, czasami jednak życie weryfikuje podręcznik.
Cytat
Tylko w kwestiach etapów pracy i z naciskiem na "może". Przeprojektowanie znaku, jeżeli nie jest dalece idącą zmianą, ogranicza się do zmiany koncepcji i wykreślenia na nowo. Zasady użycia pozostają wtedy zazwyczaj niezmienione, podobnie jak istniejące już realizacje, w których wystarczy zaktualizować sam znak. Czyli jest prostsze warsztatowo. Koncepcyjnie nie, zdecydowanie nie, bo trzeba się wczuć w cudzy pomysł i często dostosować.Uwazasz ze przeprojetowanie jakiegos zanku jest prostrze niz stwozenie jakiegos od nowa?
Napisano 30 kwietnia 2007 - 16:23
Napisano 30 kwietnia 2007 - 16:30
Cytat
Mały znak w monochromie to mały znak w monochromie niezależnie od technik prezentacji. A Twoje zapewnienia zderzają się z rzeczywistością. Z marnym skutkiem dla zapewnień. Każdy, za pomocą zwykłego Preview, może sobie przeprowadzić próbę. Czytelność "espresso" zanika już przy niewielkim zmniejszeniu, usunięcie czerwienia powoduje, że znak zaczyna walić się na lewo z powodu ciężkiej plamy garnituru. Oryginalnie czerwone "s" leży tak blisko "p", że po usunięciu koloru zlewają się ze sobą. "e" i "o" są nie do odróżnienia. Trzeba się domyślać treści napisu! Podstawowe błędy projektowe.
Cytat
Życie weryfikuje jedynie zbyt artystyczne podejście niektórych osób. Podstawowe zasady pozostają niezmienne od wieków.
Napisano 30 kwietnia 2007 - 17:29
Cytat
jesli chodzi o kwestie przeprojektowania loga to probowalem was zrozumiec i doszedem do wniosku ze to czy latwiej czy trudniej to zalezy od jakosci projektu loga.
Jesli dostaje sie kiepścine to stosunkowo latwo jej nadać pozytywnych cech, ale gdyby tak sie do was zglosil shell, onet, logitech, nokia, empik, zywiec itp. Są opatrzone, i mysle ze trudno by sprostac takiemu zadaniu - przebic się zrobic lepsze. lepiej sprzedajace sie itd...
Na marginesie dodam tylko ze przeprojektowane w ostatnich latach logo RMF'u wg mnie jest nieudolne. i tak z ciekawosci zapytam. Nie uwazacie ze tam cos jest nie tak.
Cytat
Tak, "oczy lub monitor" to bardzo dobre wyjaśnienie. Jakież to proste. Ale nie, muszę Cię zmartwić, to nie to. To zła kompozycja i podstawowe błędy projektowe. Po usunięciu kontrastu czerwieni kompozycja znaku się wali. Typografia jest szkolnym wręcz przykładem, czego należy unikać (zwróć uwagę na podobieństwo, czyli nieczytelność "e" i "o"). Żeby znak był czytelny w monochromie i mikroskali, musiałbyś przygotować jego oddzielny wzór na tego typu zastosowania z poważnymi modyfikacjami zarysu. A to jest nic innego jak przyznanie się do błędów w projektowaniu formy podstawowej.Może oczy już nie te albo monitor? Najmniejszy znak był na wizytówce i był czytelny. Nie mam w tej chwili pod ręką monochromatycznej wersji tego znaku, jest na komputerze w pracy, musisz mi więc uwierzyć na słowo że wziąłem pod uwagę ciemną plamę garnituru. Co do kerningu masz oczywiście rację, wymaga dopracowania.
Cytat
Że znak ma być zrównoważony optycznie i czytelny w mikroskali i monochromie. Te zasady zostały zweryfikowane przez czas, owszem, ale czas jedynie udowodnił, że są one ponadczasowe. I chyba nie chcesz powiedzieć, że te zasady są Ci obce. To by był strzał w stopę.Jakie podstawowe zasady? Że słońce kręci się wokół ziemi? Że najważniejsze obiekty są największe? Jest sporo zasad które czas zweryfikował.
Napisano 30 kwietnia 2007 - 19:03
Cytat
Tak, "oczy lub monitor" to bardzo dobre wyjaśnienie. Jakież to proste. Ale nie, muszę Cię zmartwić, to nie to. To zła kompozycja i podstawowe błędy projektowe. Po usunięciu kontrastu czerwieni kompozycja znaku się wali. Typografia jest szkolnym wręcz przykładem, czego należy unikać (zwróć uwagę na podobieństwo, czyli nieczytelność "e" i "o"). Żeby znak był czytelny w monochromie i mikroskali, musiałbyś przygotować jego oddzielny wzór na tego typu zastosowania z poważnymi modyfikacjami zarysu. A to jest nic innego jak przyznanie się do błędów w projektowaniu formy podstawowej.
Cytat
Że znak ma być zrównoważony optycznie i czytelny w mikroskali i monochromie. Te zasady zostały zweryfikowane przez czas, owszem, ale czas jedynie udowodnił, że są one ponadczasowe. I chyba nie chcesz powiedzieć, że te zasady są Ci obce. To by był strzał w stopę.
Napisano 30 kwietnia 2007 - 19:28
Napisano 30 kwietnia 2007 - 20:06
Cytat
Reasumując: czas poświęcony na zaprojektowanie znaku nie mówi nam nic o jego jakości, jeżeli nie znamy ani założeń użytkowych, ani nie widzimy gotowego produktu. A nawet więcej: dopiero widząc gotowy produkt i porównując go do założeń użytkowych zleceniodawcy, możemy cokolwiek powiedzieć o jakości znaku.
Napisano 30 kwietnia 2007 - 21:10
0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych