Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kto zrobi logo?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
196 odpowiedzi w tym temacie

#1 martig

martig
  • 419 postów

Napisano 13 kwietnia 2007 - 13:10

Potrzebuje na gwalt nowe logo firmowe. Wiem mniej wiecej jak mialo by wygladac. Jezeli znasz sie na tym i chcesz zarobic pare zloty to:
tel: 505-290-210
mail: marcin.gryba@gmail.com

Wszystkich zainteresowanych prosze o podawanie numeru telefonu!

#2 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 13 kwietnia 2007 - 14:49

A jaki masz budżet na to logo?

#3 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 13 kwietnia 2007 - 14:50

pank poszedł z grubej rury :)

#4 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 13 kwietnia 2007 - 14:52

Dla czego? To chyba podstawowa informacja?

#5 martig

martig
  • 419 postów

Napisano 13 kwietnia 2007 - 14:55

Logo potrzebujemy do strony, wizytowek i papieru firmowego. A budzet? Nieograniczony! :lol:

#6 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 13 kwietnia 2007 - 14:55

Nie wiem, może nie robiłem nigdy grafiki na zlecenia ;) Dla mnie koszt usługi zależny jest od wymagań zleceniodawcy + napotkane przeszkody ;)

#7 martig

martig
  • 419 postów

Napisano 13 kwietnia 2007 - 14:57

Wszystkie propozycje prosze kierowac na miala.

#8 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 13 kwietnia 2007 - 15:02

Nie wiem, może nie robiłem nigdy grafiki na zlecenia ;) Dla mnie koszt usługi zależny jest od wymagań zleceniodawcy + napotkane przeszkody ;)


To znaczy że jak zlecenoidawca ma wymaganie żebyś zrobił logo za 50 zł to zrobisz?

#9 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 13 kwietnia 2007 - 15:16

cóż, udało mi się*już coś zrobić, o ile szefowi martiga się spodoba to będzie fajnie...

#10 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 13 kwietnia 2007 - 15:19

cóż, udało mi się*już coś zrobić, o ile szefowi martiga się spodoba to będzie fajnie...


No to jak w wax 2 godziny logotypy trzaskasz to pogratulować.

#11 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 13 kwietnia 2007 - 15:21

No to jak w wax 2 godziny logotypy trzaskasz to pogratulować.


troszkę krócej ;)

#12 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 13 kwietnia 2007 - 15:25

To znaczy że jak zlecenoidawca ma wymaganie żebyś zrobił logo za 50 zł to zrobisz?


Napisałem wyraźnie, że nie robiłem grafiki na zlecenia, nie moja działka.
A to znaczy, że jak zleceiodawca chce technologii kosmicznej to za taką właśnie płaci odpowiednią sumę. Taka prosta kwestia wydajności/użyteczności do ceny.

#13 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 13 kwietnia 2007 - 15:32

troszkę krócej ;)


No to pogratulować tymbardziej. Zawsze mnie zastanawiało jak coś tak ważnego jak znak firmowy może zająć mniej niż 8 godzin pracy.

---- Dodano 13-04-2007 o godzinie 14:38 ----

Napisałem wyraźnie, że nie robiłem grafiki na zlecenia, nie moja działka.
A to znaczy, że jak zleceiodawca chce technologii kosmicznej to za taką właśnie płaci odpowiednią sumę. Taka prosta kwestia wydajności/użyteczności do ceny.


A jakiej technologii kosmicznej można użyć przy projekcie logotypu? Analogia trochę z (za przeproszeniem) dupy. Stawki za logo są mniej-więcej określone, ale zawsze znajdzie się klient któremu się wydaje że logo może kosztować 100 zł "bo na allegro panie to są i po 30" i znajdzie się też "projektant" który jest gotów za taką stawkę zlecenie przyjąć. I efekt pracy rzeczywiście wart jest 100 zł.

#14 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 13 kwietnia 2007 - 15:42

No to pogratulować tymbardziej. Zawsze mnie zastanawiało jak coś tak ważnego jak znak firmowy może zająć mniej niż 8 godzin pracy.


w tym wypadku zleceniodawcy chodziło o skopiowanie pewnego efektu... i umieszczeniu go na nowym logotypie

apropo czasu, to koncepcja imaca g3 powstała w kilka minut... ;)

#15 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 13 kwietnia 2007 - 15:46


A jakiej technologii kosmicznej można użyć przy projekcie logotypu?


Ty chyba nie rozumiesz co się do Ciebie pisze tak więc nie będę z Tobą dalej dyskutował.

#16 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 13 kwietnia 2007 - 15:49

w tym wypadku zleceniodawcy chodziło o skopiowanie pewnego efektu... i umieszczeniu go na nowym logotypie

apropo czasu, to koncepcja imaca g3 powstała w kilka minut... ;)


A zalążek teorii grawitacji w kilka sekund, i czego to dowodzi? Znak firmowy jest na tyle ważną sprawą że wymaga od projektanta dużego wkładu intelektualnego. Niestety nie wszyscy właściciele firm to rozumieją i rynek jest jaki jest.

---- Dodano 13-04-2007 o godzinie 14:50 ----

Ty chyba nie rozumiesz co się do Ciebie pisze tak więc nie będę z Tobą dalej dyskutował.


Poprostu użyłeś nieprzemyślanego argumentu, nie ma się co denerwować. Jak sam przyznałeś to nie Twoja działka, chciałem tylko wyprowadzić Cię z błędu.

#17 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 13 kwietnia 2007 - 15:53

można zrobić eleganckie logo, poświęcić na nie kilka godzin, ba nawet i dni, zgolić za nie kupę kasy, ale... jeżeli zleceniodawca chce coś bardzo prostego, ma koncepcję i szuka kogoś kto przełoży ją na rzeczywistość, to wtedy taki projektant wychodzi mu na przeciw i tanim kosztem pomaga...

#18 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 13 kwietnia 2007 - 15:56

można zrobić eleganckie logo, poświęcić na nie kilka godzin, ba nawet i dni, zgolić za nie kupę kasy, ale... jeżeli zleceniodawca chce coś bardzo prostego, ma koncepcję i szuka kogoś kto przełoży ją na rzeczywistość, to wtedy taki projektant wychodzi mu na przeciw i tanim kosztem pomaga...


Oczywiście, nie bierz do Siebie tego co napisałem, to były takie bardziej ogólne refleksje na temat projektowania, ten przypadek, z tego co piszesz z projektowaniem miał niewiele wspólnego.

#19 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 13 kwietnia 2007 - 15:59

Oczywiście, nie bierz do Siebie tego co napisałem, to były takie bardziej ogólne refleksje na temat projektowania, ten przypadek, z tego co piszesz z projektowaniem miał niewiele wspólnego.


otóż to... :)

#20 banan

banan
  • 765 postów
  • SkądChi-Town, Rëmiô, Gotenhafen

Napisano 13 kwietnia 2007 - 16:36

Pank pieprzysz glupoty. Gdzie jest napisane ze zeby zrobic dobre logoo potrzeba np. 8 godzin? Jezeli ktos ma pomysl, inwencje i wie co robi to moze zrobic logo w pare minut. Logo jest jak obraz. Niektore powstaja latami a nirktore w pare minut i przechodza do historii.

#21 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 13 kwietnia 2007 - 17:03

Pank pieprzysz glupoty. Gdzie jest napisane ze zeby zrobic dobre logoo potrzeba np. 8 godzin? Jezeli ktos ma pomysl, inwencje i wie co robi to moze zrobic logo w pare minut. Logo jest jak obraz. Niektore powstaja latami a nirktore w pare minut i przechodza do historii.


Jesteś projektantem? Projektowałeś kiedyś cokolwiek? W parę minut to możesz kupę zrobić, i później ewentualnie nazwać to logiem i sprzedać na allegro za 30 zł.

#22 banan

banan
  • 765 postów
  • SkądChi-Town, Rëmiô, Gotenhafen

Napisano 13 kwietnia 2007 - 17:09

Nie nie jestem projektantem ale obracam sie w tym srodowisku i wiem o co w tym chodzi. Nie kazdy musi siedziec 7h przed monitorem i szukac weny. Owszem czasami trzeba ale jezeli jestes dobry to zrobisz i dobre logo w 2h. Z tego co widze to Ty nie nalezysz to najszybszych osob skoro zrobienie kupy zajmuje Ci pare minut.

#23 Duckling

Duckling
  • 490 postów
  • SkądWrocław / Nysa / Czarna Góra

Napisano 13 kwietnia 2007 - 17:17

A po czym stwierdzicie ze logo jest "dobre" ?? na oko, od linijki... sorry, ale robienie logo według czyjejś inwencji trochę mija się z celem... ładne nie zawsze równa się skuteczne... a to czy jest skuteczne można sprawdzic jedynie przez badania "marketingowe"... Tak już zaszaleje, a przynajmniej założenia kreatywne jego macie, może Ktoś okreslił przestrzeń konkurencyjną i założenia efektowe... a może Ktoś zbadał zastaną sytuację w pzredsiębiorstwie... sorry za brzydkie porównanie... ale jeśli w starego gruchota zapakujesz super extra felgi, to nadal jest to gówniany gruchot z wypasionymi felami... ktoś chętny na zakup ??

#24 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 13 kwietnia 2007 - 17:25

Nie nie jestem projektantem ale obracam sie w tym srodowisku i wiem o co w tym chodzi. Nie kazdy musi siedziec 7h przed monitorem i szukac weny. Owszem czasami trzeba ale jezeli jestes dobry to zrobisz i dobre logo w 2h.
Z tego co widze to Ty nie nalezysz to najszybszych osob skoro zrobienie kupy zajmuje Ci pare minut.


No to jak nie jesteś to proszę, nie wypisuj bzdur, bo tylko się kompromitujesz. Nikt nie pisał o siedzeniu i szukaniu weny, projektowanie to pewien proces który musi trwać, jeżeli projekt ma być wykonany dobrze. I właśnie jeżeli jesteś dobry, nie pozwolisz sobie na odwalenie roboty w 2 godzinki. A zrobienie kupy zajmuje mi trochę więcej czasu niż parę minut, bo lubię sobie w kibelku gazetkę poczytać.

#25 banan

banan
  • 765 postów
  • SkądChi-Town, Rëmiô, Gotenhafen

Napisano 13 kwietnia 2007 - 17:37

Pank dalej nie rozumiesz. Jasne ze niektore projekty moga zajac nawet miesiac ale Ty z gory zalozyles (nie widzac efektu) ze jezeli ktos zrobi logo w 2 godzimy to od razu musi byc chala.
Wlasnie rozmawialem z designerem. W zalaczniku masz jego prace ktore zajela mu od poczatku do koncz projektu 3h. Poprostu jezeli ktos wie co robi i jest kreatywny moze osiagnac oszalamiajace efekty bardzo szybko.
Dołączona grafika

Oczywiscie niektorzy moga sie smiac ale ten projekt jest ostatnio bestsellerem (jest drukowany na koszulkach w jednej z znanych firm produkujacej koszulki)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych