Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wasze ulubione książki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
402 odpowiedzi w tym temacie

#76 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 czerwca 2008 - 17:31

Amerykańscy Bogowie - Neil Gaiman już parę razy do niej wracałem ;) jeżeli ktoś lubi urban fantasy, albo czytał Sandmana (i jakimś cudem tego nie zna) - to polecam

#77 clericgrammaton

clericgrammaton
  • 499 postów
  • SkądPRZEMYŚL - Warszawa - PHILADELPHIA

Napisano 09 czerwca 2008 - 11:58

hmm... "Król szczurów" by James Clavell

Jeśli ktoś lubi tematy wojenne to zdecydowanie polecam!


ksiazka naprawde warta uwagi!!
czyta sie jednym tchem...

#78 Marchew

Marchew
  • 150 postów
  • SkądDawna stolica Polski

Napisano 18 czerwca 2008 - 21:54

Z książkami jest spory problem, bo to jedna z moich większych pasji i ulubione mogę*mnożyć godzinami.

Nie będę tysięczny raz powtarzał "Ojca Chrzestnego", dodam do tego "Sycylijczyka" i "Głupcy umierają" (znakomita!). Na tym zamknę Puzo.

Polska fantastyka przechodziła tutaj nie raz i nie dwa, nie wiem czy byli, bo temat przejrzałem pobieżnie, ale chciałbym dodać wszystko co napisał Jarosław Grzędowicz, z "Panem Lodowego Ogrodu" na czele. Dla mnie absolutna rewelacja.

Jeszcze Jacek Piekara, znakomity pisarz, znany głównie z Mordimera Madderdina, inkwizytora z alternatywnej historii o Jezusie, ale przepadam także za resztą twórczości autora.

Z mniej klasycznych "Kłamstwa Locke'a Lamory" - znakomity debiut wydany ostatnio nakładem MAGa i jego druga część, po prostu paluszki lizać, przeczytałem niedawno i jest to jedna z najlepszych książek jakie czytałem w życiu i jedna z moich ulubionych. Z MAGa bardzo godne uwagi są wybitne "Lwy Al-Rassanu" Guya Gavriela Kaya, przepięknie napisana książka, niesamowity, powalający z nóg język.

Z fantastyki uwielbiam też Sapkowskiego i chociaż to klasyk, to też Wiedźmin do spółki z trylogią husycką zaliczam do książek najlubieńszych i sobie nie odmówię umieszczenia ich tutaj.

Tyle na szybko, może potem dodam coś jeszcze, bo lista dopiero się zaczęła.

#79 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 19 czerwca 2008 - 16:41

Nie będę tysięczny raz powtarzał "Ojca Chrzestnego", dodam do tego "Sycylijczyka" i "Głupcy umierają" (znakomita!). Na tym zamknę Puzo.


Ja bym jeszcze dodał "Ostatniego dona" i "Omertę", coś niesamowitego :)

---- Dodano 19-06-2008 o godzinie 17:43 ----

ksiazka naprawde warta uwagi!!
czyta sie jednym tchem...

Zgadzam się, chociaż spodziewałem się trochę innego, bardziej efektownego zakończenia :)

#80 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 19 czerwca 2008 - 17:13

Ostatnio wciągnęło mnie "O Bohaterach i Grobach" Ernesto Sabato :]

#81 Marchew

Marchew
  • 150 postów
  • SkądDawna stolica Polski

Napisano 19 czerwca 2008 - 19:53

Ja bym jeszcze dodał "Ostatniego dona" i "Omertę", coś niesamowitego :)


"Omerta" świetna, ale "Ostatni don" ma dłużyzny, trochę wynagradza to świetnym zakończeniem, ale jednak stoi klasę niżej moim zdaniem.

#82 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 19 czerwca 2008 - 22:10

Szczerze mówiąc to właśnie "Ostatnio don" bardziej mi się podobał ;). Po śmierci Puza, jego rodzina wyznaczyła "mentalnego spadkobiercę", kupiłem jego jedną książkę i dochodzę do wniosku, że nie warto psuć sobie "puzowego świata" tymi ochłapami :)

#83 Marchew

Marchew
  • 150 postów
  • SkądDawna stolica Polski

Napisano 19 czerwca 2008 - 22:40

Za to "Rodzina Borgiów", która dokończona została przez życiową partnerkę Puzo, po tym jak zmarł w trakcie tworzenia, jest całkiem ok.

#84 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 19 czerwca 2008 - 23:46

Kupiłem tą książkę rok temu i do tego czasu nie zdążyłem przeczytać, muszę się za nią wziąść, skoro twierdzisz, że jest fajna :)

#85 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 19 czerwca 2008 - 23:58

Robert Baer - Oblicze zła.


Genialna książka byłego oficera CIA. Opisuje proces swojej zawodowej edukacji w Agencji. Ale pisze też o biurokracji i grach politycznych, które doprowadziły do zmarnowania wysiłku agentów, często zdobywających informacje z narażeniem życia. Atak na World Trade Center i Pentagon 11 września 2001 roku stał się tragicznym potwierdzeniem porażki amerykańskich służb wywiadowczych.

Książka doczekała się także ekranizacji, genialny film pt. Syriana. Gra w nim m.in George Cloney i gość który grał w Tożsamości Bourna. Polecam zarówno film jak i książkę dla wszystkich, którzy lubią politykę, fakty.



Zapomniałem dodać jeszcze jednego autora Wiktor Suworow i całą serię jego książek. Najlepsze z nich to Akwarium, Żołnierze wolności i GRU oraz Specnaz.

Wiktor Suworow w czasach komunizmu był tajnym agentem radzieckiego wywiadu GRU ( nie mylić z KGB, to dwie odrębne instytucje) przed trafieniem do służb wywiadowczych służył w siłach specjalnych Specnaz - rosyjski odpowiednik naszego GROMu czy brytyjskiego SAS. Przeszedł na stronę zachodnią, zdradzając największe tajemnice ZSRR. Napisał fenomenalną książkę Akwarium, w której zdradza tajemnice działania i werbowania szpiegów ZSRR, opisał strukturę i działalność radzieckiego wywiadu GRU. W książce Specnaz opisuje jego strukturę, zadania, metody szkolenia - książki są ciekawe pod jeszcze jednym względem. Kiedy to pisał wspomniane instytucje i specnaz oficjalnie nie istniały, Związek Radziecki zaprzeczał temu.

Zaocznie na Suworowa w ZSRR został wydany wyrok śmierci, który pomimo upadku rządów komunistycznych nadal jest prawomocny w obecnej Rosji.

Pozostałe książki są też ciekawe, ale w nich już da się wyczuć pewną dozę propagandy, wychwalania ZSRR.

#86 Marchew

Marchew
  • 150 postów
  • SkądDawna stolica Polski

Napisano 20 czerwca 2008 - 00:22

Chętnie sięgnę. Za to nie polecam "Ryzyka zawodowego" Stelli Rimington, byłej szefowej MI5. Spodziewałem się wiele więcej, a to taki co najwyżej przyzwoity thrillerek bez akcji prawie.

#87 Marchew

Marchew
  • 150 postów
  • SkądDawna stolica Polski

Napisano 21 czerwca 2008 - 19:31

Nie pamiętam czy forum ma opcję połączenia dwóch postów, najwyżej będzie double-post.

Z książek które uwielbiam to jeszcze będzie kilka:

"Mistrz i Małgorzata" Bułhakowa - czyli absolutna klasyka i rewelacja w każdym calu. Najlepszy jest Behemot - czy ktoś kiedyś pił z kotem Bruderschaft?

Ogromnie podobała mi się także "Słoneczna loteria" Philipa K. Dicka, czyli znów dalej klasyka, ale już fantastyki. Genialna książka, jedna z pierwszych i mniej wykręconych, kiedy brał jeszcze mniej narkotyków.

Chciałem jeszcze dorzucić jakiegoś Kinga, ale nie mogę się zdecydować którego - "Miasteczko Salem", "Wielki Marsz" czy "Wszystko jest względne".000

No i na koniec "Władca Pierścieni" Mistrza. Bardzo, ale nie fanatycznie.

#88 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 21 czerwca 2008 - 19:41

Nie pamiętam czy forum ma opcję*połączenia dwóch postów, najwyżej będzie double-post.


Do 24h, potem tworzy się już jako nowy, żeby można było odświeżyć temat.

"Mistrz i Małgorzata" Bułhakowa - czyli absolutna klasyka i rewelacja w każdym calu. Najlepszy jest Behemot - czy ktoś kiedyś pił*z kotem Bruderschaft?


Ale mi tutaj przypomniałeś :) Rewelacyjna książka, muszę po nią sięgnąć jeszcze jeden raz!

#89 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 04 lipca 2008 - 07:55

Macie może do polecania jakąś lekką i przyjemną książkę na wyjazd wakacyjny? ;)

#90 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 04 lipca 2008 - 09:39

Może "Malowany ptak" Kosińskiego?

#91 MacKozer

MacKozer

  • 7 214 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 lipca 2008 - 23:17

obecnie czytam: "Byłam sekretarką Rumkowskiego" - przeredagowane w formie dziennika, wspomnienia sekretarki Rumkowskiego - 'prezesa" Getta w Litzmannstadt (czyli Łodzi).

#92 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 lipca 2008 - 18:46

lekka i przyjemna na wakacje...może coś z kryminałów Cobena? Lekkie, wciągające i dobrze się je czyta:)

#93 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 08 lipca 2008 - 19:47

lekka i przyjemna na wakacje...może coś z kryminałów Cobena? Lekkie, wciągające i dobrze się je czyta:)


Kryminał na wakacje? :D Jesteś pewny? ;) W piątek jadę do centrum, a to oznacza godzinę "zero" :roll:

#94 iPaweł

iPaweł
  • 811 postów
  • SkądПри́п'ять

Napisano 08 lipca 2008 - 20:50

z filmu to może ... serial animowany "Przerysowani" ang."drawn together" serdecznie polecam inteligętny dowcip z z książeczek to może.... serie Świata Dysku autor : Terry Pratchett ( generalnie wszystkie jego książki trzymaja poziom ) Inteligętny dowcip traktujący o problemach naszego świata . Fabuła serii jest osadzona w realiach fantasy :) dla przykładu zamieszczę mały fragmęcik : Coś nowego pojawiło się między starożytnymi miastami Ankh-Morpork i Al-Khali. Dosłownie. To wyspa, wynurzająca się z dna Okrągłego Morza Dysku. Ponieważ jest niezamieszkana i oba miasta roszczą sobie do niej prawa, komendant Vimes ze swymi wiernymi strażnikami staje wobec zbrodni tak wielkiej, że żadne prawa jej nie obejmują. Nazywa się "wojna". Ale nie lękajcie się. Wszystko to dzieje się na dalekim świecie Dysku, gdzie chciwość i ignorancja wpływają na działania polityków i gdzie całkiem normalni ludzie zachowują się czasem jak totalni idioci. Krótko mówiąc, w świecie zupełnie niepodobnym, przynajmnniej na pierwszy rzut oka, do naszego.

#95 anonim95

anonim95
  • 423 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 lipca 2008 - 20:43

Ja ostatnio czytałem nawet interesującą książkę Marka Millsa: Amagansett ciekawy tytuł, trochę się dzieje i przyjemnie poczytać (46coś stron) czytałem 2 dni

#96 myst

myst
  • 94 postów
  • SkądBiskupiec

Napisano 02 sierpnia 2008 - 08:06

Czytam niemal nałogowo thrillery medyczne :) Robert Ludlum, Tess Gerritsen i spółka, choć nie pogardzę Pattersonem, Cobenem

#97 Fokus

Fokus
  • 35 postów
  • SkądGrodzisk M.

Napisano 05 października 2008 - 23:30

Z ulubionych to: Ludlum,Clancy,Puzo,Ziemiański , ostatnio E.Dębski..

#98 skurch

skurch
  • 374 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 06 października 2008 - 08:14

"Lód" Dukaja.. chociaż jeszcze nie skończyłem to już bardzo mi się podoba. Polecam.

#99 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 06 października 2008 - 08:45

fight club (podziemny krąg) chucka palahniuka

#100 clericgrammaton

clericgrammaton
  • 499 postów
  • SkądPRZEMYŚL - Warszawa - PHILADELPHIA

Napisano 06 października 2008 - 12:00

"Lód" Dukaja.. chociaż jeszcze nie skończyłem to już bardzo mi się podoba.
Polecam.


ciezko to zmiescic do duzego nawet plecaka nie mowie juz o torbie jezeli ktos nosi:):)

polecam Manfredi - Ostatni legion, Imperium smoków... jezeli ktos lubi czytac o erze swietnosci Rzymu i lubi historie... choc niekoniecznie:) bardzo fajnie sie czyta, lekkim jezykiem napisana...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych