Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wasze ulubione książki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
402 odpowiedzi w tym temacie

#26 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 27 marca 2007 - 10:17

ksiazka : "Zbrodnia i Kara" -Fiodora Dostojewskiego "Mistrz i Małgorzata" - Michała Bułhakowa "Niemcy" -Leona Kruczkowskiego Film: -Dzien Świra -Matrix I ( pozostale to troszke kiszka byla) -Seks Misja - naprawde kilkanascie razy ogladana i smieszy -Skazani na Shawshank -V jak Vendetta -stawke zamkyka "Revolver" z Jasonem Stathamem film jak dla mnie tajemniczy i zagadkowy, obejrzany bez mrugniecia, dla innych dno totalne :/ no coz gusta (nawet nie wiem czy maliny nie dostal :D)

#27 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 marca 2007 - 13:08

:(:(:( nikt nie wymienił Czarnej Żmiji...

#28 robbie

robbie
  • 475 postów
  • SkądGdynia, PL

Napisano 27 marca 2007 - 15:25

Książka: J.R.R Tolkien, trylogia oraz Silmarilion następnie Frank Herbert i cykl Diuna oraz Sidney Sheldon "Po drugiej stronie mnie" Film: Trylogia Tolkiena, Matrix :)

#29 Patra

Patra
  • 87 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 marca 2007 - 22:20

No popatrz, a w innym poscie pisałaś: "Jako fanka pisarza J.L. Wiśniewskiego moge tylko powiedziec ze jest to pisarz z klasa , a wiec i film musial miec klase. No i mial"

To jak w końcu? Może się zdecyduj?


Przeczytaj dokladnie co napisalam w tym poscie, film mial klase poniewaz byly pokazane w nim maczki o taka klase mi chodzilo.Ogolnie nie jest jakis tragiczny ale moglbybyc lepszy.
Pozatym nigdzie nie okreslilam sie jako fanka Wisniewskiego, jesli tak stwierdzo to dziwne , moze dlatego ze za bardzo bronilam jego tworczosci.Poprostu lubie czytac jego ksiazki.
No ale od jutra przerzucam sie na bardziej ambitna literature:-)

#30 dorotaja

dorotaja
  • 17 postów

Napisano 27 marca 2007 - 22:37

a ja np lubie Umberto Eco taki tytul jak baudolino szczegolnie...tajemniczy plomien krolowej... teraz mam na tapecie z jego... a ostatnio probuje sie z fantastyka -mlodszy kolega z pracy polecil mi Achaje -przyanje, ze dwa pierwsze tomy - zrobily na mnie wrazenie a 3 znudzil..... Lysiak "dobry" - 9/10 ma u mnie podobnie inna gatunkowo kraina chichow -Carrolla

#31 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 28 marca 2007 - 13:58

A jaką polecacie ciekawą książke w wolnym czasie ?? Coś nie za ciężkiego... może być sensacyjna, fantastyczna.. cokolwiek, żeby tylko ciekawe i się łatwo czytało...

#32 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 28 marca 2007 - 14:18

A jaką polecacie ciekawą książke w wolnym czasie ?? Coś nie za ciężkiego... może być sensacyjna, fantastyczna.. cokolwiek, żeby tylko ciekawe i się łatwo czytało...


Młot na czarownice, autor Jacek Piekara. Polecam ;-)

#33 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 28 marca 2007 - 14:25

A jaką polecacie ciekawą książke w wolnym czasie ?? Coś nie za ciężkiego... może być sensacyjna, fantastyczna.. cokolwiek, żeby tylko ciekawe i się łatwo czytało...


A Paragraf 22 Hellera już czytałeś?

#34 binio

binio
  • 155 postów
  • SkądJastrzębie Zdrój

Napisano 28 marca 2007 - 18:47

A jaką*polecacie ciekawą*książke w wolnym czasie ?? Coś*nie za ciężkiego... może być*sensacyjna, fantastyczna.. cokolwiek, żeby tylko ciekawe i się*łatwo czytało...

Neil Gaiman - M jak Magia, rewelacyjny zbiór opowiadań. Wydany niecałe dwa tygodnie temu w Polsce, co trzeba podkreślić jest to światowa premiera Jak znalazł na krótkie przerwy.

Teraz moja lista:
Książki: J.R.R. Tolkien wszystko prócz jego prac naulowych (za mały jestem na to :lol: ), F. Herbert cykl "Diuna", S. Lem zwłaszcza "Solaris", Max Frisch "Homo Faber" (genialne) Ursula Le Guinn cukl "Czarnoksiężnik z Archipelagu" i jeszcze dużo...
Film: "Podziemny krąg" David Fincher, "25 godzina" Spike Lee, "Uczta Babette" Gabriel Axel, całe Star Wars mimo wielu nidociągnięć, "Faraon" Jerzego Kawalerowicza (oj kiedy nasza kinematografia znów będzie potrafiła zrobić film na takim poziomie i z takim rozmachem) tyle na tą chwilę chyba wystarczy :grin:

#35 Psychopulse

Psychopulse
  • 788 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 28 marca 2007 - 19:06

O. S. Card - "Gra Endera"

#36 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 28 marca 2007 - 23:11

A coś w stylu "Cyfrowej Twierdzy", "Aniołów i Demonów" itp. ?

#37 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 29 marca 2007 - 00:19

A coś w stylu "Cyfrowej Twierdzy", "Aniołów i Demonów" itp. ?


Samotność w sieci, lub, jeżeli wolisz zagraniczne grafomaństwo, dowolną pozycję Coelho.

#38 sfinks

sfinks
  • 288 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 marca 2007 - 13:04

Książka: Alberto Manzi "Pomyleniec", Ritchard Bach "Mewa", Herman Hesse "Sidartha", George Orwell "Rok 1984"(dopisuje się do klubu), Roger Zelazny "Pan Światła" w ogóle Zelaznego uwialbiam, jego cykl o księstwie Amberu jest genialny. Philip K. Dick "Ubik" i wiele innych Dicka. Edgar Allan Poe "Opowieści Niesamowite", Umberto Eco "Wahadło Foucaulta", F. Dostojewski "Zbrodnia i Kara", G.G. Marquez "Sto Lat Samotności" oraz oczywiście mistrz Tolkien i Sapkowski. To chyba na tyle z ulubionych książek:)
Film: "Easy Rider", "Mirror Mask", "Scarface", "Nightmare before christmas", "Gnijąca Panna Młoda", "Urodzeni Mordercy", "Pi", Requiem for a dream", "Forest Gump", "Delikatesen", "Symetria", "Brasil", "12 małp", "The Doors", i wiele wiele innych
(kolejność przypadkowa)

#39 Smierc

Smierc
  • 379 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 marca 2007 - 13:12

Ksiązki to z całą pewnościa twórczość Terrego Pratchetta, w tym seria Świat Dyski i inne, Joe Handelman Wieczna Wojna oraz jej mniej słynna kontynuacja Wieczny Pokój, a także serię o Enderze Orson'a Scott'a Carda. No i oczywiscie Tolkien. Co do filmów to jest ich wiele, szczególną sympatia darzę wszystkie "czarne komedie".

#40 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 29 marca 2007 - 13:59

ksiazki: Isaac Asimov, Philip Kindred Dick (podaje autorow a nie konkretne tytuly bo lubie cala ich tworczosc) oraz "czarne" ksiazki "Na Sciezkach Nauki" wyd. Proszynski filmy: Fight Club, Joe Black, Sztorm Stulecia, Odyseja Kosmiczna 2001, Wlamanie na sniadanie, Lucky Number Slevin itd itp :D

#41 hayden

hayden
  • 68 postów

Napisano 30 marca 2007 - 11:54

Jak lubisz fantasy to ja ze swojej strony polece: "Malazańska Księga Poległych" Eriksona - czytania jest dosc sporo bo narazie jest 8 tomów, a docelowo jak sie uda bedzie chyba 11 - jestem w czwartym i jest to najlepsza ksiazka fantasy jaka czytalem, przebija nawet troche przereklamowanego wladce Pierscieni. Poszukaj na necie opinii - ja znalazlem tylko superlatywy ;)

#42 Filip454

Filip454
  • 174 postów

Napisano 30 marca 2007 - 13:03

JA lubie książkę "Mapy myśli" Toni Buzan, bo mi pomogła w nauce :)

#43 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 marca 2007 - 15:16

książka: Tajemnicza wyspa Juliusza Verne, cała seria mikołajków i mateuszków, nad resztą muszę się zastanowić
film: Mission Impossible I,II i III (nietylko z powodu maków ;) ),matrixy (najbardziej I),The fast and the furious I, II, i III, Prawdziwa Historia (z Antyony Hopkinsem, baaardzo gorąco polecam, historia oparta na faktach) nad resztą muszę pomyśleć.
P.S. byłbym zapomniał - jeszcze włatcy móch oczywiście!

---- Dodano 31-03-2007 o godzinie 16:17 ----
no i zapomniałem - starwarsy wszystkie razem.

#44 skurch

skurch
  • 374 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 25 grudnia 2007 - 10:48

Sapkowski, Dukaj i ogólnie pojęta fantastyka to je to :) Do tego Sci-Fi (polecam Gibsona na przykład). Co tam jeszcze? Jak się trafi jakaś dobra powieść sensacyjna to też nie wzgardzę. Lubię też książke "Playboy" (kto ogląda Friendsów ten wie o co chodzi :P)

#45 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 25 grudnia 2007 - 13:36

Mario Puzo, Forsyth, Agata Christie :)

#46 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 grudnia 2007 - 14:01

Orwell - Rok 1984 Aldous Huxley - Brave New World Paulo Coelho - Alchemik

#47 anx239

anx239
  • 679 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 grudnia 2007 - 00:37

Osobiście bardzo cenię Stanisława Lema. Solaris to wg, mnie jedna z najlepszych książek tego autora. Także opowieści o Pilocie Pirxie i Kongres Futurologiczny lubię przeczytać po raz enty. Niesamowity jest też Robot Adama Wiśniewskiego-Snerga. Ogólnie lubię polskie s-f z lat 70 i 80. Z zagranicznych pisarzy niezapomniane wrażenia pozostawia proza J. R. R. Tolkiena. Oczywiście w jedynym słusznym tłumaczeniu pani Marii Skibniewskiej.

#48 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 31 grudnia 2007 - 11:41

Heh, ja właśnie po raz kolejny postanowiłem ostatnio sobie przeczytać Pilota Pirxa :) A Tolkien najlepszy jest w oryginale, wszak jak to się mawia "poezja ginie w przekładzie". Choć to akurat proza, ale oryginał ma w sobie to coś :] Tolkien jest jednym z moich ulubionych autorów, bardzo go cenię.

#49 gajos

gajos
  • 427 postów

Napisano 02 stycznia 2008 - 15:32

Terry Pratchett - lekki, odprezajacy, zabawny. Mikolajek - nie pamietam ile razy to przeczytalem :-) Z powazniejszych Waldemar Lysiak - aktualnie w trakcie Wysp Bezludnych... Lubie tez czasem przeczytac "Science Fiction" - nie wiem jak teraz ale czytalem kilka pierwszych egzemplarzy.

#50 m.a.j.

m.a.j.
  • 54 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 stycznia 2008 - 18:57

29.99 - F. Beigbedera Platforma - M. Houelebecq Księżycowy Park - Bret Easton Ellis Mikołajki :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych