Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

gorąca vista na macu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#26 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 18 marca 2007 - 08:09

koledzy emulacja to co innego. Chodzi o to że nasze maczki zbliżyły się do pecetów jeszcze bardziej. @Hackmaniak wiem jak chodzi osX i na miniaku i na piecu (to zaważyło na decyzji o kupnie cudaka). CHodziło mi tylko o to że gdyby to nie były zbliżone maszynki to nie byłoby działu Windows on Mac na naszym forum, nie byłoby tylu problemów naszych kolegów z BootCampem. A że Mac jest klasą samą w sobie to na tym forum chyba pisać nie musimy? Zresztą jaki z niego pecet najlepiej tłumaczył screen wrzucony na forum z prezentacji microsoftu (ten z czarnym MB)

#27 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 18 marca 2007 - 11:37

Mac to zawsze był PC (czyli Personal Computer) tylko z duszą ;)

#28 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 18 marca 2007 - 12:51

CHodziło mi tylko o to że gdyby to nie były zbliżone maszynki to nie byłoby działu Windows on Mac na naszym forum, nie byłoby tylu problemów naszych kolegów z BootCampem. A że Mac jest klasą samą w sobie to na tym forum chyba pisać nie musimy? Zresztą jaki z niego pecet najlepiej tłumaczył screen wrzucony na forum z prezentacji microsoftu (ten z czarnym MB)

Nikt nie mówi, że nie są podobne. Słowo "klasa" nie oznacza w tym wypadku oceny produktu, a jego kategorii.
Przypominam - obie klasy to komputery personalne, ale Maki są i pozostaną Makami, a kolejne piece to kopie IBM.

Nie mówisz chyba, że talerz to miska, bo tam też się da nalać zupy?

BTW. OT się robi :)

#29 wirus

wirus
  • 398 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 18 marca 2007 - 12:57

dzialaja,jedyne czego nie wykrywa pod vista to bluetooth no i czujki podczerwieni do pilota :) a tak dla przypomienia to macbook to też*PersonalComputer ale o tym można poczytać na forum kiedyś*już była taka dyskusja :)

#30 hayden

hayden
  • 68 postów

Napisano 19 marca 2007 - 12:40

dzialaja,jedyne czego nie wykrywa pod vista to bluetooth no i czujki podczerwieni do pilota :) a tak dla przypomienia to macbook to też*PersonalComputer ale o tym można poczytać na forum kiedyś*już była taka dyskusja :)


a performance counters masz zainstalowane? czy wykrzynik?

---- Dodano 19-03-2007 o godzinie 19:38 ----
ok mysle ze swoj problem rozwiazalem

InputRemapper ktory poczatkowo nie dzialal - zaczol dzialac po wylaczeniu vistowego User Access Control
teraz mozna ustawic minimalna predkosc fana :)

#31 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 19 marca 2007 - 20:04

a tam będziesz opowiadał... Prawdziwe maki skończyły się razem z procesorem PPC. Czym się różni obecne mini od PC? Mam ten sam procek, tą samą grafikę co biedny pecetowiec.


No nie do końca, bo trudno jest znależć pecetowego desktopa z procesorem Core 2 Duo T.
Zwykle jest stosowany dużo gorszy i tańszy Core 2 Duo E.

#32 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 20 marca 2007 - 09:33

ale nadal intel. Postawisz natywnie windows na PPC?

#33 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 20 marca 2007 - 16:30

Też mi porownanie. Równie dobrze mogę powiedzieć, że stare maki z PPC to zacofane Xboksy 360 (też mają PPC).

#34 mcbarlo

mcbarlo
  • 235 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 20 marca 2007 - 16:56

ale nadal intel. Postawisz natywnie windows na PPC?


Bylo kilka nawtywnych wersji Windowsa na PPC, zreszta na inne procesory takze. Wiec odpowiedz na Twoje pytanie brzmie: tak. :)

#35 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 20 marca 2007 - 18:35

bądźcie poważni, rozmawiamy o tym co jest a nie co było czy co kto widział albo mu się przyśniło. Poza tym chyba czas zakończyć ten mega OT

#36 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 20 marca 2007 - 19:00

Bo nie masz racji? ;) To co mówimy niejako ma związek z Vistą, aczkolwiek prosiłbym moderatora o rozdzielenie tematów ;]

#37 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 20 marca 2007 - 19:02

ale nadal intel. Postawisz natywnie windows na PPC?


NT 4.0 jak najbardziej.

W drugą stronę jest wiele komputerów z architekturą Power(PC) które nie są Makami.
Np. IBM IntelliStation POWER, IBM BladeCenter JS20 i JS21, IBM BladeCenter QS20, Sony PlayStation 3.

http://www-03.ibm.co...istation/power/
http://www-03.ibm.co...ower-based.html
http://www-03.ibm.co...gy/splash/qs20/

#38 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 20 marca 2007 - 19:21

Bo nie masz racji? ;)


a to mnie akurat najmniej martwi. Poprostu każdy ma prawo do własnego zdania i dla mnie maczek jak najbardziej jest pecetem o czym świadczy możliwość uruchomienia windowsa i gier pod windą

#39 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 20 marca 2007 - 19:34

dla mnie maczek jak najbardziej jest pecetem o czym świadczy możliwość uruchomienia windowsa i gier pod windą


Ale bardziej zaawansowane funkcje Windowsa nie działają na makach.
I jednocześnie bardziej zaawansowane cechy maków nie działają pod Windowsem.

#40 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 20 marca 2007 - 19:43

rzymianin: Cell nie jest PPC ;) Bazuje na technologii "power" IBM, ale PowerPC nie jest ;)

a to mnie akurat najmniej martwi. Poprostu każdy ma prawo do własnego zdania i dla mnie maczek jak najbardziej jest pecetem o czym świadczy możliwość uruchomienia windowsa i gier pod windą

Posiadać własne zdanie każdy może, a nawet powinien, co nie zmienia faktu, że akurat tego jakiej klasy jest dana maszynka nie określa się swoim zdaniem, a tym, co mówi producent. A Apple mówi, że Maki nie są pecetami ;] Wyjaśniałem już różnice.

#41 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 20 marca 2007 - 21:01

rzymianin: Cell nie jest PPC ;) Bazuje na technologii "power" IBM, ale PowerPC nie jest ;)


A ten jego duży rdzeń to nie jest przypadkiem PowerPC Core?

#42 kamillys

kamillys
  • 854 postów
  • Skądokolice W-wy

Napisano 22 marca 2007 - 22:42

...I jednocześnie bardziej zaawansowane cechy maków nie działają pod Windowsem.

Poprawka: bardziej zaawansowane cechy/funkcje Mac OS X nie działają pod pecetem.

Mak nie jest i nie był dla mnie pecetem. Pecety to chłam, dlatego planuje przerzucić się na maki. A to, że ma intela w środku mnie tyle obchodzi, że ma. A jak wsadzą intela do samochodu to samochód będzie pecetem? Raczej nie.
[ot]Amigowcy się obrażają za nazywanie amigi... komputerem. Twierdzą, że jest to "pecetowe myślenie"[/ot]

#43 lothalev

lothalev
  • 94 postów

Napisano 23 marca 2007 - 10:13

Mak nie jest i nie był dla mnie pecetem. Pecety to chłam, dlatego planuje przerzucić się na maki.

To lepiej nie kupuj Maka na Intelu. Bo chodzi nie tylko o procesor. Wszystkie czesci w intelowych makach to opisywany przez Ciebie "chłam". Roznica? Placisz za OS X, Jobsowy marketing i design obudowy. Nic wiecej.

#44 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 marca 2007 - 10:45

jestes pewien że nic więcej? to co tu robisz? flejmujesz? Ja wiem za co płacę- za brak problemów z windą, sterownikami, i za efektywność pracy. Przemyśl to.

#45 lothalev

lothalev
  • 94 postów

Napisano 23 marca 2007 - 11:06

jestes pewien że nic więcej? to co tu robisz? flejmujesz?
Ja wiem za co płacę- za brak problemów z windą, sterownikami, i za efektywność pracy.
Przemyśl to.


Zdecydowanie nie ma to byc zaden flamewar. Stwierdzam fakt. Jednoczesnie przyznaje, ze takiego designu obudowy jak Apple nie mozna znalezc nigdzie indziej. Sprzet wewnatrz obudowy jest dokladnie ten sam, co u innych producentow (moze poza ukladami graficznymi, apple montuje zwykle takie "pare modeli wstecz").
Osobiscie uzywam Linuksa i najwazniejsza dla mnie jest stabilnosc i bezawaryjnosc - zarowno sprzetu jak i oprogramowania. Nie zauwazylem tego w iBooku. Nie ma tez tej niezawodnosci w moim iPodzie Shuffle. Mimo wszystko, Shuffle u mnie zostaje, ze wzgledu na wygode uzytkowania.
A wspomniales o problemach ze sterownikami. Owszem, mialem takowe. W pelni nie dzialal mi z OS X ani modul BT na usb, ani smartphone Nokia, ktory byl rzekomo przez Apple wspierany.
Plus seria standardowych problemow z systemami niszowymi - brak wsparcia dla roznych systemow plikow, maly wybor oprogramowania, brak optymalizacji systemu dla gier (tak, wiem - do gier moge sobie kupic playstation) oraz minimalna ilosc dostepnych gier...

#46 robbie

robbie
  • 475 postów
  • SkądGdynia, PL

Napisano 23 marca 2007 - 18:50

[...] Roznica? Placisz za OS X, Jobsowy marketing i design obudowy. Nic wiecej.


W tej części się z Tobą zgadzam, co by nie mówić Maczki są zbudowane z tej samej gliny co reszta sprzętu...
A co do systemu, cóż, mam kilka Maczków, kiedyś miałem PC-ta, no i poległ (PC-et), wygrał właśnie system Apple'a.

A co do błędów w systemie, to są w każdym, przy czym w Windowsie jest ich zdecydowanie więcej...

#47 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 23 marca 2007 - 18:52

Poprawka: bardziej zaawansowane cechy/funkcje Mac OS X nie działają pod pecetem.

Mak nie jest i nie był dla mnie pecetem. Pecety to chłam, dlatego planuje przerzucić się na maki. A to, że ma intela w środku mnie tyle obchodzi, że ma. A jak wsadzą intela do samochodu to samochód będzie pecetem? Raczej nie.
[ot]Amigowcy się obrażają za nazywanie amigi... komputerem. Twierdzą, że jest to "pecetowe myślenie"[/ot]


Oj, widzę, że mnie nie zrozumiałeś.

jestes pewien że nic więcej? to co tu robisz? flejmujesz?
Ja wiem za co płacę- za brak problemów z windą, sterownikami, i za efektywność pracy.
Przemyśl to.


A co ma Windows do peceta - np. Della, HP albo Lenovo z Linuxem?

Sprzet wewnatrz obudowy jest dokladnie ten sam, co u innych producentow (moze poza ukladami graficznymi, apple montuje zwykle takie "pare modeli wstecz").

W tej części się z Tobą zgadzam, co by nie mówić Maczki są zbudowane z tej samej gliny co reszta sprzętu...


Widzieliście kiedyś peceta z FireWire 800?
Albo maka z TPM , czytnikiem lini papilarnych, czytnikiem kart czipowych Smart Card (np. do e-podpiu) albo dotykowym ekranem (jak w Tabletach PC)?
Maki i pecety nie są w 100% kompatybilne.
Jedne i drugie mają swoje wady i zalety.

A wspomniales o problemach ze sterownikami. Owszem, mialem takowe. W pelni nie dzialal mi z OS X ani modul BT na usb, ani smartphone Nokia, ktory byl rzekomo przez Apple wspierany.
Plus seria standardowych problemow z systemami niszowymi - brak wsparcia dla roznych systemow plikow, maly wybor oprogramowania, brak optymalizacji systemu dla gier (tak, wiem - do gier moge sobie kupic playstation) oraz minimalna ilosc dostepnych gier...


http://guide.apple.com/index.lasso

#48 Dante

Dante
  • 116 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 24 marca 2007 - 00:54

Mam takie pytanie, sądzę, że pasuje do tego tematu. Zamierzam kupić Windows'a, wgrać go za pomocą Bootcampa, w zasadzie tylko po to, by sobie od czasu do czasu zagrać. Nie wiem tylko, czy kupić teraz XP-eka, czy zaczekać dwa, trzy miesiące, aż pojawią się jakieś "łatki", czy Service Pack na Vistę i nabyć właśnie ją?

#49 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 26 marca 2007 - 16:15

Mam takie pytanie, sądzę, że pasuje do tego tematu. Zamierzam kupić Windows'a, wgrać go za pomocą Bootcampa, w zasadzie tylko po to, by sobie od czasu do czasu zagrać. Nie wiem tylko, czy kupić teraz XP-eka, czy zaczekać dwa, trzy miesiące, aż pojawią się jakieś "łatki", czy Service Pack na Vistę i nabyć właśnie ją?


XP jest dużo wydajniejszy od Visty.
Z drugiej strony Vista jest bardziej przyszłościowa.

#50 hayden

hayden
  • 68 postów

Napisano 04 kwietnia 2007 - 09:09

porazka wciaz, zarzadzanie CPU jest beznadziejne, nawet nowy BootCamp nie pomogl, mimo ze zainstalowal stery do "Liczniki wydajnosci", ktorych brak rzekomo byl powodem nagrzewania sie. reczne zwiekszenie predkosci Fana do 4000rpm daj tempteratuje 48-59 st przy normalnej pracy:/ nie dosc ze halas to jeszcze gorac.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych