Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

gorąca vista na macu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#1 hayden

hayden
  • 68 postów

Napisano 12 marca 2007 - 22:45

hej, właśnie skonczylem z instalacja visty na moim macbooku, chodzi bardzo płynnie, ogólnie jestem zadowolony bo praktycznie zero problemów - oprócz jednego, który mnie martwi dość poważnie. Macbook podczas pracy na viście konkretnie się grzeje, próbowałem różnych programików typu speedfan (nie wykrywa fanów), input remapper(fany nie reagują na ustawienie dolnej granicy obrotów) - także bez efektów próbował ktos zgłębiać jeszcze ten temat, być może jeszcze jakiś inny soft?

#2 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 marca 2007 - 23:05

to masz za karę :) za instalowanie Wiśta wio.

#3 bogus

bogus
  • 49 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 marca 2007 - 23:07

i to wlasnie dlatego nie instaluje sie tego shit'u na macu :P

#4 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 12 marca 2007 - 23:08

vista to nie osx tiger ze pojdzie nawet na starszych maszynach...wiatry musza byc.. bo macbook nie do visty jest.

#5 bogus

bogus
  • 49 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 marca 2007 - 23:12

tylko zeby nie odlecial;p

#6 ltj

ltj
  • 166 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 12 marca 2007 - 23:16

a ktory MB i jak sie ma sprawa Aero intel GMA950 pociagnie to?

#7 hayden

hayden
  • 68 postów

Napisano 12 marca 2007 - 23:17

jak to juz w naszych realiach jest, do krytyki każdy pierwszy, nie wiem dlaczego wydawało mi sie że wszyscy użytkownicy maców bedą trzymać poziom. ale darowalibyście sobie chociaż na forum o windowsach :/ choć nie muszę się tłumaczyć powiem że potrzebuje winde to uruchomiania programów ktorych uzywamy w firmie (np symfonia) sens uzywania kupowania licencji na winde i uzywania go w pallerels do uruchamiania 1 czy 2 programów wg mnie mija sie kompletnie z celem. w domu moge sobie i bede uzywal macosa a do pracy winda - i to tyle a teraz czekam na jakies sensowne odpowiedzi. edit: @ltj MacBook zwykły :P nie pro, CD2400,1gb - gma950 doskonale sobie radzi z aero.

#8 AppleFAN

AppleFAN
  • 371 postów
  • SkądKielce

Napisano 12 marca 2007 - 23:17

hej,

właśnie skonczylem z instalacja visty na moim macbooku, chodzi bardzo płynnie, ogólnie jestem zadowolony bo praktycznie zero problemów - oprócz jednego, który mnie martwi dość poważnie.

Macbook podczas pracy na viście konkretnie się grzeje, próbowałem różnych programików typu speedfan (nie wykrywa fanów), input remapper(fany nie reagują na ustawienie dolnej granicy obrotów) - także bez efektów

próbował ktos zgłębiać jeszcze ten temat, być może jeszcze jakiś inny soft?


a co Ty na tej Viscie odpalasz? bo polowa softu nie bryka:) to chyba tak tylko dla zasady ja zainstalowales? ja mam xpka pod bootcampem...ale uzywam tylko do gierek.no bo i po co?:) a pod wistawio gierki..niezbytnio chca chodzic..wszystkie A Ty skoro chcesz do np symfonii to tym bardziej XP a nie Vista. Czytalem ostatnio ze nikt w zadnych firmach nie chce przejsc na Viste zanim sie nie pojawi sp1. Tobie tez radze.. Bawilem sie juz Vista.. narazie wole xpka..

#9 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 marca 2007 - 23:22

Oj nie bądź taki zły od razu, nico ironi nikomu nie zaszkodziło. Poza tym czego się od nas spodziewasz. To, owszem, jest Makowe forum, ale my z Win nie mamy wiele wspólnego. Niestety w tym momencie jedynym Twoim łącznikiem z nami jest sprzęt. Ponieważ na systemie Twym z założenia się nie znamy. Znaliśmy kiedyś, ale to inna kawestia. Nie chcemy znać teraz :)) Rada sprzętowa: wykałaczką w wiatrak. Na iFixIt.com znajdziesz zdjęcia gdzie wtykać, żeby trafić.
  • clr lubi to

#10 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 12 marca 2007 - 23:25


choć nie muszę się tłumaczyć powiem że potrzebuje winde to uruchomiania programów ktorych uzywamy w firmie (np symfonia)
sens uzywania kupowania licencji na winde i uzywania go w pallerels do uruchamiania 1 czy 2 programów wg mnie mija sie kompletnie z celem.


do tego nie potrzeba visty+parrels, wystarczy xp+bootcamp.
btw nie bulwersuj sie tak...

#11 wirus

wirus
  • 398 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 12 marca 2007 - 23:33

Macbook podczas pracy na viście konkretnie się grzeje


miałem viste 3 tygodnie na macbooku cor 2 duo i wiatrak zalaczal sie bardzo rzadko a co do temperatury byla w miare możliwa tak jak po mac os,ale jak wiadomo vista ma wieksze potrzeby bo w koncu to winda i bateria nawet trzyma zamiast 4h to 2:30h gora.

#12 Jankesik

Jankesik
  • 479 postów
  • SkądCzęstochowa/Poland

Napisano 13 marca 2007 - 02:53

dzisiaj widziałem wiśta wiojj u kumpla taki mac osx tiger sprawny inaczej niby wszystko kserowali ale działa to jakoś pomylenie nawet w heros 3 nie dało się pograć absurd ;/ Kumpel który widział mac osx spytał się czemu apple nie wydusi kasy od MS za kradzież powiedziałem ze nie wiem może wy wiecie coś o tym??

#13 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 13 marca 2007 - 08:44

A powiedzcie mnie jak Vista zarządza rdzeniami Core 2 Duo? Sprawnie jakoś? ;) Nie obraźę się za odpowiedź do XP :) A i ten.. Aero powinno chodzić na GMA950 ;) Pececiarzom chodzi, nie wiem jak na makach, ale raczej też :)

#14 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 13 marca 2007 - 11:56

A i ten.. Aero powinno chodzić na GMA950 ;) Pececiarzom chodzi, nie wiem jak na makach, ale raczej też :)


sorry ale trochę się zgrywasz (stwierdzenie: ten ... Aero). co znaczy pececiarzom skoro nasze intelomaki to też pecety tylko z pozwoleniem od apple na instalację osX

#15 hayden

hayden
  • 68 postów

Napisano 13 marca 2007 - 17:48

A powiedzcie mnie jak Vista zarządza rdzeniami Core 2 Duo? Sprawnie jakoś? ;)


jak proponujesz to zmierzyc?:P

#16 thorn

thorn
  • 99 postów

Napisano 17 marca 2007 - 16:43

A jak ze sterownikami? Vista obsługuje wszystkie? Bo coś wydaje mi się, ze same problemy nawet z typowo pecetowymi maszynami? Chociaż pewnien kolo znalazł urządzenie kompatybilne http://www.kamazutra.be/vista/

#17 mackwak

mackwak
  • 55 postów

Napisano 17 marca 2007 - 17:17

A jak ze sterownikami? Vista obsługuje wszystkie? Bo coś wydaje mi się, ze same problemy nawet z typowo pecetowymi maszynami? Chociaż pewnien kolo znalazł urządzenie kompatybilne http://www.kamazutra.be/vista/


Ze sterownikami na razie nie za bardzo, tak więc jeśli ktoś ma trochę nietypowego sprzętu peryferyjnego to radziłbym poczekać przynajmniej do lata.

#18 hayden

hayden
  • 68 postów

Napisano 17 marca 2007 - 19:29

Chociaż pewnien kolo znalazł urządzenie kompatybilne http://www.kamazutra.be/vista/


ten kolo to palant...ubolewm za każdym razem kiedy przypadkowo klikne w linka i po raz kolejny widze jego fejs.....:P

ze sterami na macbooka? czy ogolnie?

#19 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 17 marca 2007 - 20:04

Palantem faktycznie jest, ale trochę racji ma ;P (ale widzialo sie gorszych idiotów niszczących ps3 czy x360 ;))

sorry ale trochę się zgrywasz (stwierdzenie: ten ... Aero)

"Ten" nie było zwrotem w kierunku Aero tylko takim czymś, co się mówi gdy zastanawia się co powiedzieć ;)

o znaczy pececiarzom skoro nasze intelomaki to też pecety tylko z pozwoleniem od apple na instalację osX

"Pececiarzami" określa się osoby korzystające z komputerów klasy ibm "pc" - maki nie są komputerami osobistymi tego rodzaju ;)

#20 thorn

thorn
  • 99 postów

Napisano 17 marca 2007 - 20:08


ze sterami na macbooka? czy ogolnie?


Na MacBooka i Mac Booka Pro. Wszystkie urządzenia działają? Pytam z ciekawości :)

#21 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 17 marca 2007 - 20:56

"Ten" nie było zwrotem w kierunku Aero tylko takim czymś, co się mówi gdy zastanawia się co powiedzieć ;)


"Pececiarzami" określa się osoby korzystające z komputerów klasy ibm "pc" - maki nie są komputerami osobistymi tego rodzaju ;)



'ten' to jest dziesięć ;) a własnie o to mi chodziło, że się zgrywasz to pisząc akurat zastanawiasz się nie dając tego znać a Ty wyskakujesz z takim określeniem. Sorry ale na mnie nie podziałało, bo każdy wie jak nazywa się interfejs Visty i nie musi się zastanawiać. Wg mnie oddźwięk był negatywny.

A co do określenia pececiarze to zauważ, że mnie chodziło nie o nich tylko o to że intelomak to pecet bo tak niestety jest. To poprostu pecet na którym da się postawić osX i to legalnie. Poza tym pececiarze na ogół nie używają komputerów IBM bo ich na nie nie stać...

#22 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 marca 2007 - 21:02

toki bredzisz, mak będzie makiem i jest makiem nawet jeśli jest w jakiś tak sposób kompatybilny z pc. a nie jest do konca taki sam jak klony ibm pc

#23 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 17 marca 2007 - 21:18

a tam będziesz opowiadał... Prawdziwe maki skończyły się razem z procesorem PPC. Czym się różni obecne mini od PC? Mam ten sam procek, tą samą grafikę co biedny pecetowiec.

#24 Hackmaniak

Hackmaniak
  • 459 postów

Napisano 18 marca 2007 - 01:14

a tam będziesz opowiadał... Prawdziwe maki skończyły się razem z procesorem PPC. Czym się różni obecne mini od PC? Mam ten sam procek, tą samą grafikę co biedny pecetowiec.

Za dużo by tu pisać na temat różnic. To co ma wspólne to w zasadzie tylko procesor. A, że inne podzespoły też, to co w tym dziwnego. Przecież i w prawdziwych (na PPC) Mac' ach części od PC pasowały.
Jak chcesz się przekonać w praktyce to odpal Mac OS Xa na Mini Mac' u i to samo nawet na dobrym PC. Ciekawe, czy wtedy napiszesz, że to samo i się nie różni. Bo ja różnice zauważyłem od razu.

#25 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 18 marca 2007 - 01:28

a własnie o to mi chodziło, że się zgrywasz to pisząc akurat zastanawiasz się nie dając tego znać a Ty wyskakujesz z takim określeniem. Sorry ale na mnie nie podziałało, bo każdy wie jak nazywa się interfejs Visty i nie musi się zastanawiać. Wg mnie oddźwięk był negatywny.

jakoś dziwnie interpretujesz tekst. "ten" nie było zastanawianiem się nad nazwą, a nad całym zdaniem. I o które określenie Tobie chodzi?
Poza tym, o ile mi wiadomo, to ja decyduję o tym czy "oddźwięk" mojej wypowiedzi jest pozytywny czy negatywny, right?

a tam będziesz opowiadał... Prawdziwe maki skończyły się razem z procesorem PPC. Czym się różni obecne mini od PC? Mam ten sam procek, tą samą grafikę co biedny pecetowiec.

Nieważne. Mak to Mak, to osobna klasa mimo, że kompatybilna (choć nie do końca) - to tak jakbyś mówił, że pecet to amiga, bo da się na nim odpalić gry z niej. (W wypadku maków i windowsów trzeba "emulować" bios, więc to to samo)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych