Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zablokowane konto w iTunes & Your Apple ID has been disabled & Apple zbanowało mi konto?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#1 Larry_Nash

Larry_Nash
  • 150 postów

Napisano 10 czerwca 2009 - 16:27

Witam! Chciałem sobie dziś kupić z iTunes Store piosenkę za ostatnie 2 dolce, ale wyskakuje mi komunikat: 'You cannot buy because your accont has been disabled' Czy to oznacza, że Apple zbanowało mnie za używanie giftcardów z allegro? Można to jakoś rozwiązać?

#2 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 czerwca 2009 - 16:38

Najprawdopodobniej tak. Rozwiązać to można tylko poprzez zakładanie nowego konta.

#3 Newstad

Newstad
  • 665 postów

Napisano 10 czerwca 2009 - 16:43

A czy może szukałeś na ten temat informacji na tym forum? Temat był już poruszany dziesiątki razy.

#4 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 10 czerwca 2009 - 16:51

Najprawdopodobniej tak. Rozwiązać to można tylko poprzez zakładanie nowego konta.


BEEEEP

wrong, wystarczy napisac mejla z prosba o odblokowanie, u mnie zadzialalo

#5 Larry_Nash

Larry_Nash
  • 150 postów

Napisano 10 czerwca 2009 - 16:57

Napisałem w tej sprawie do gościa z allegro, który sprzedał mi tą kartę. Ale chyba potem wyślę do Apple maila, że nie wiedziałem o pochodzeniu karty itp...

#6 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 10 czerwca 2009 - 17:20

odblokują ci konto, ale cash z feralnego doładowania zniknie z konta

#7 Larry_Nash

Larry_Nash
  • 150 postów

Napisano 10 czerwca 2009 - 17:37

Żadna strata - 1.89 $ :D Zaraz skrobnę maila.

#8 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 10 czerwca 2009 - 19:40

Cieszcie się że nie wsadzają was za paserstwo :)

#9 Larry_Nash

Larry_Nash
  • 150 postów

Napisano 13 czerwca 2009 - 13:07

Wysłałem maila do Apple, zobaczę co odpiszą. Pisałem w tej sprawie także do gościa z allegro, od którego kupiłem kartę, ale od 3 dni nie raczył odpisać. Cyba rozpocznę z nim spór i będę domagał się zwrotu kasy.

#10 alfagta

alfagta
  • 1 635 postów
  • SkądKatowice

Napisano 13 czerwca 2009 - 13:16

Wysłałem maila do Apple, zobaczę co odpiszą. Pisałem w tej sprawie także do gościa z allegro, od którego kupiłem kartę, ale od 3 dni nie raczył odpisać. Cyba rozpocznę z nim spór i będę domagał się zwrotu kasy.


A po jakim czasie od kupna karty (i redeemowania jej w iTunes) Apple zbanowało Ci konto?

#11 Larry_Nash

Larry_Nash
  • 150 postów

Napisano 13 czerwca 2009 - 14:59

Około tydzień, ale zdążyłem wydać prawie całą kasę.

#12 wielkidemonelo

wielkidemonelo
  • 46 postów

Napisano 13 czerwca 2009 - 15:41

Masz nauczkę, muzykę się ściagą z rapidshare'a itp.

#13 alfagta

alfagta
  • 1 635 postów
  • SkądKatowice

Napisano 13 czerwca 2009 - 18:10

Masz nauczkę, muzykę się ściagą z rapidshare'a itp.


LOL:)

---- Dodano 13-06-2009 o godzinie 19:12 ----

Około tydzień, ale zdążyłem wydać prawie całą kasę.


Dobry jesteś...:) Mi też się zdaje, że mam Gift Card'a z lewej karty kredytowej, ale na razie działa. Chyba nie ma tego kodu w bazie kodów lewych w Apple. Bo już z 4 miesiące mam i jest ok. Ja kupiłem $200 za 150zł...:) Ale teraz ruszam z zakupami, bo nigdy nie wiadomo...

#14 Larry_Nash

Larry_Nash
  • 150 postów

Napisano 13 czerwca 2009 - 22:43

Masz nauczkę, muzykę się ściagą z rapidshare'a itp.

Jakby na to nie spojrzeć, to np. ściągniecie płyty z torrenta czy innego gówna jest równoznaczne z podpieprzeniem jej z półki w w sklepie. Brzydzę się tym. :-x

@Up:

Dobry jesteś... Mi też się zdaje, że mam Gift Card'a z lewej karty kredytowej, ale na razie działa. Chyba nie ma tego kodu w bazie kodów lewych w Apple. Bo już z 4 miesiące mam i jest ok. Ja kupiłem $200 za 150zł... Ale teraz ruszam z zakupami, bo nigdy nie wiadomo...

Nic trudnego - po prostu przez cały czas zapisuję sobie na kartce piosenki, które chcę kupić, a kiedy mam już Gift Card, to je ściągam. :)

#15 moa

moa
  • 29 postów

Napisano 13 czerwca 2009 - 22:55

Sciagniece z torrenta jest złe a wyd*manie apple lewą karta już jest moralne? To tak jak by w sklepie ukraść płytę za 60zl i zostawić 20zl na ladzie :P

#16 Larry_Nash

Larry_Nash
  • 150 postów

Napisano 13 czerwca 2009 - 22:59

Za taką cenę karta miała być prawdziwa... Ale nie była. Cóż, następnym razem kupuję tylko od ludzi wysyłających skan zdrapki. Edit: Dostałem odpowiedź od Apple. Żeby odblokowali mi konto, mam podać im Billing Address, czyli to samo, co mam wpisanie w ustawieniach konta. Jutro im to odeślę, bo zaraz idę w kimono... :D

#17 Paladyn

Paladyn
  • 18 postów

Napisano 14 czerwca 2009 - 08:10

Sciagniece z torrenta jest złe a wyd*manie apple lewą karta już jest moralne? To tak jak by w sklepie ukraść płytę za 60zl i zostawić 20zl na ladzie :P


Hehe Apple napewno nie jest okradany, gdyby stracili choc jednego centa ich 'Think defferent" zadziałałoby natychmiastowo, traca pewnie moim subiektywnym zdaniem banki włascicieli karty kredytowej bo jak ktos kupuje z fałszywki to Applowi płaci całą kwote 200$ za GC 200$, a że ukradł z karty i ma gdzies ta kase, a musi szybko sprzedac wiec sprzedaje za 50$, pozniej pewnie gosciu zauważa brakujaca kase, idzie do banku, a tu zonk bo kasa wydana w sklepie Apple na GC który juz jest w iTunes wykorzystany, wiec nie moga sciagnac kasy od Apple spowrotem i czekaja na kase od ubezpieczyciela, bo kazde banki sa od tego ubezpieczone, standartowo od kradziezy, okradziony Pan czeka i otrzymuje zwrot kasy od banku, czyli reasumujac pewnie traci ubezpieczyciel, na poczatku napisałem, ze bank ale teraz zmieniam zdanie, mysle, ze traci ubezpieczyciel, bo napewnie nie APPLE. Tak jak mowiłem to moje subiektywne zdanie wytworzone w mojej głowie nikogo nie oskarzam tylko wyrazam swoje przemyslenia;)

#18 Larry_Nash

Larry_Nash
  • 150 postów

Napisano 15 czerwca 2009 - 18:48

Konto odblokowane! Oczywiście kasa przepadła, ale to tylko 2 dolce. Ważne, że znowu mam swoje konto. Gdyby go nie odblokowali, chyba powiesiłbym się na pasku zadań. :D

Niestety, ale user z allegro, od którego kupiłem kartę nie raczy odpisać na moje maile, a także nie reaguje na wytoczony spór. W komentarzach ostatnio dostał negatywa - tam sama sytuacja: po kilku dniach Apple zbanowało kupcowi konto, a sprzedawca nie odpowiada. Myślicie, że trzeba zawiadomić Allegro?

---- Dodano 16-06-2009 o godzinie 17:22 ----
Niestety, ale user z allegro, od którego kupiłem kartę nie raczy odpisać na moje maile, a także nie reaguje na wytoczony spór. W komentarzach ostatnio dostał negatywa - tam sama sytuacja: po kilku dniach Apple zbanowało kupcowi konto, a sprzedawca nie odpowiada. Myślicie, że trzeba zawiadomić Allegro?

#19 Dami107-7bfb8b3684

Dami107-7bfb8b3684
  • 186 postów

Napisano 16 czerwca 2009 - 20:57

a jaki toz to user? :) z nicka moze przedstawisz ? :D

#20 Larry_Nash

Larry_Nash
  • 150 postów

Napisano 17 czerwca 2009 - 21:02

daro812 - Dariusz Taczanowski.

#21 kozabart

kozabart
  • 354 postów

Napisano 17 czerwca 2009 - 21:31

Tez tak myslalem ;)

#22 ravenns

ravenns
  • 47 postów
  • SkądSosnowiec, Poland, Poland

Napisano 27 grudnia 2010 - 14:58

Zablokowane konto w iTunes

Witajcie, dzisiaj rano stała się rzecz straszna. W momencie gdy chciałem zakupić aplikacje z AppStore, wyskoczyła mi informacja że moje konto zostało "disabled". Strasznie się tym faktem zdenerwowałem bo nigdy nie robiłem żadnych machlojek. Od 2 lat używałem amerykańskiego konta iTunes (założyłem go jeszcze będąc w stanach) no i tak mi już zostało. Jako że nie posiadałem już karty kredytowej pochodzenia USA, przestawiłem się na GiftCardy z Allegro. Dobra cena 50$ ok 150zł. W piątek zakupiłem na allegro takiego koda i po dwóch dniach zablokowali mi konto - bez żadnej dodatkowej informacji na maila dlaczego :( ? Powiedzcie mi czy też mieliście takie przypadki ? Jak sobie z tym poradzić ? Napisałem już do iTunes Customer service, ale za pewne zajmię im troche zanim to przeanalizują. Dla wiadomości uważajcie na tą aukcje 50$ ITUNES GIFT CARD, AUTOMAT 24/7 (1372310103) - Aukcje internetowe Allegro i na sprzedającą z tej aukcji.

#23 wezuwiusz

wezuwiusz
  • 783 postów
  • SkądDublin, Katowice

Napisano 27 grudnia 2010 - 15:04

prawdopodobnie kod byl kradziony, albo kupiony z kradzionej karty. nie pozostaje Ci nic innego jak wyjasnic cala sytuacje i ew. zglosic do allegro ze kod moze pochodzic z kradziezy.

#24 baron231

baron231
  • 97 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 02 lutego 2011 - 10:25

Your Apple ID has been disabled - Twoje konto Apple ID zostało wyłączone Dokładnie tak jak w temacie, z dnia na dzień skasowali mi konto? Jeszcze wczoraj sciagalem aplikacje a dzisiaj nie mogę pobrać uaktualnień bo wyświetla mi ten własnie komunikat, jakieś pomysły co mogę z tym zrobić żeby odzyskać konto?

#25 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 lutego 2011 - 10:32

Konto w jakim AppStore? Kraj.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych