Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Gdzie używacie swoich iPadów?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
190 odpowiedzi w tym temacie

#126 dan007

dan007
  • 47 postów

Napisano 07 czerwca 2012 - 12:36

No bo jestem.

#127 papux

papux
  • 128 postów
  • SkądPL

Napisano 07 czerwca 2012 - 12:45

Też byłem taki głupawy w twoim wieku. To normalne że lansujesz się poprzez pryzmat tego co posiadasz. Mam nadzieje że ktoś doceni cię kiedyś za to kim jesteś a nie na podstawie tego co posiadasz.

#128 lewy

lewy
  • 1 034 postów
  • SkądMálaga

Napisano 07 czerwca 2012 - 12:46

Za moich czasów, lansem był rower z amortyzatorem przednim i tylnym :D.

#129 dan007

dan007
  • 47 postów

Napisano 07 czerwca 2012 - 12:50

To nie do końca tak. Nie za bardzo lubię się czymś chwalić. Nie chcę przecież żeby ludzie mnie doceniali przez ipada! Wyglądało by to raczej odwrotnie. Nie lubię się wywyższać. Poza tym trzymajcie się tematu posta :D

#130 papux

papux
  • 128 postów
  • SkądPL

Napisano 07 czerwca 2012 - 12:54

Ja używam iPada wszędzie. iPad jest urządzeniem mobilnym i zawsze mam go przy sobie bo nigdy nie wiadomo kiedy będzie mi potrzebny.

#131 iukasz

iukasz
  • 112 postów
  • SkądT-d

Napisano 17 czerwca 2012 - 19:03

Dopóki nie kupiłem pokrowca leżał na ławie i zawsze był pod ręka. Wiadomo, net, giery itp. Czyli droga zabawka. Odkąd posiadam 'fjuterał' iPad zmienił sie w coś niezbędnego na codzień. Jest ze mną zawsze i wszędzie. Nie wyobrażam sobie nie wziąć go do pracy. Zawsze pod ręka arkusz kalkulacyjny, Pages i inne fantastyczne rzeczy pomocne w pracy nauczyciela. Kupiłem sobie przejsciówkę pod projektor i teraz w każdej chwili dodatkowe ćwiczenia, prezentacje czy filmy, które wykorzystuje na lekcjach. No i jest bosko. Dodatkowo, idealne rozwiązanie na nudne wykłady na podyplomówce!!!:D

#132 vvv

vvv
  • 35 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 17 czerwca 2012 - 19:17

Ja używam na zmianę z netbookiem na uczelni, jak mam zajęcia na których wiem, ze jest dużo pisania to biorę netbooka jednak bardziej przyzwyczajony jestem do klawiatury fizycznej, a zazwyczaj trzeba coś przepisywać z rzutnika, więc patrzenie na iPada odpada. Jak mniej pisania więcej słuchania lub bycia obecnym ;) to iPad na netbooku w ogóle nie mam gier, na iPadzie kilka ;) Oprócz tego w samochodzie najczęściej jak muszę na kogoś czekać wtedy szybko sprawdzę newsy wyniki meczów itp. Teraz też często na kanapie przy meczach bo nie zasłania telewizora tak jak laptop ;) Najbardziej jednak cieszę się z slotu na kartę SIM i karty Aero2 bo u mnie też mało hotspotów, a jak są to trzeba się prosić o hasło itp. a ten internet jest w sam raz do przeglądania stron i ściągania poczty.

#133 adi_23

adi_23
  • 70 postów

Napisano 18 czerwca 2012 - 19:16

Ja używam w 90% w domu. Po powrocie z pracy idealnie się nadaje do przegladania neta czy poczytania prasy. Odkąd mam iPada nie użyłem ani razu swojego laptopa :)

#134 jayp

jayp
  • 94 postów

Napisano 18 czerwca 2012 - 21:38

Już jutro będę miał swojego new ipada ;) Będę używał w domu, wyjazdach, pracy i oczywiście na tronie :D

#135 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 19 czerwca 2012 - 13:06

Ja też chodzę do gimnazjum, ale potrzeby brania iPada do szkoły nigdy nie miałem o.O dan007 ile masz lat? Najpierw piszesz, że możesz 'polansować' jak nigdy dotąd, a potem, że nie lubisz za bardzo się nim chwalić... Albo w lewo albo w prawo :D
A iPada używam głównie w domu, czasami w samochodzie. Pare razy u znajomych w monopol graliśmy, i to tyle :D

#136 trocu

trocu
  • 770 postów

Napisano 21 czerwca 2012 - 09:48

Głównie w kuchni podczas robienia obiadu i później już przy stole (oglądamy czarną żmije na YT :) ). Również w łóżku. Kładę go sobie wtedy na brzuchu i oglądamy film do poduszki. Zabieram go również na rozmowę kwalifikacyjną. Naprawdę pięknie wygląda portfolio wyświetlone na takim ekranie i robi dobre wrażenie : )

#137 wierciu

wierciu
  • 250 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 czerwca 2012 - 19:23

Od kiedy zakupiłem iPhoto to się tak wkręciłem w edycje zdjęć że masakra:) A iPad towarzyszy mi dosłownie wszędzie. Super sprawa na spotkaniach, rewelacyjny wizytownik, świetny organizer. Laptop wogóle nie jest potrzebny. Zresztą iPad chodzi lepiej i płynniej niż mój netbook HP mini.

#138 Gscon

Gscon
  • 126 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 sierpnia 2012 - 13:23

Przeważnie w domu używam ipada, na uczelnie jeszcze go nie brałem. Natomiast zabieram go do znajomych, czasami sie film zobaczy pogra w gry itp:) Praktycznie całkowicie zastapił mi laptopa. Super sprawuje sie do czytania ebooków.

#139 brajtszwanc

brajtszwanc
  • 113 postów

Napisano 27 sierpnia 2012 - 10:56

Ja używam ipada tylko w domu. Tablet wykorzystuję głównie do przeglądania netu oraz czytania prasy, książek. Często zdarzy mi się załączyć radio i oczywiście gg. I zdarza się zagrać w jakąś grę, głównie na Game Center. Wniosek końcowy: tablet zupełnie wyparł u mnie netbooka, ale jednak pozycja pc jest cały czas niezagrożona. Ipad czy inny tablet to gadżet, mniej lub bardziej przydatny. Stanowi świetne uzupełnienie multimediów domowych, natomiast sceptycznie jestem nastawiony do używania takiego sprzętu w autobusie czy pociągu. Do czegoś takiego lepiej nadaje się tablet 7 calowy.

#140 Kyniol_73

Kyniol_73
  • 24 postów
  • SkądKatowice

Napisano 27 sierpnia 2012 - 15:03

Ja używam praktycznie wszędzie, zastąpiłem stacjonarny komputer Ipadem i nie żałuję. Najczęściej używam w domu i pracy ale również na spacerze czytając jakieś czasopismo lub książkę. Nie wiem dlaczego 7 calowy tablet lepiej by miał się nadawać w pociągu niż 7 calowy. Dla mnie 10 cali to idealny kompromis, mniejsze rzeczy dla mnie sa nieakceptowalne ponieważ niewygodnie się z nich korzysta. Dodatkowo często się przydaje w plenerze u rodziny aby zrobić fotkę lub nakręcić film ewentualnie pokazać rodzinie fotografie które mam np w chmurze. Do pracy używam firmowego laptopa ale do rozrywki w całości zastąpił mi PC którego sprzedałem. Brakuje jedynie pewnych gier z PC np Civilization 5 ale za to odkryłem inne gierki na IOS :)

#141 papux

papux
  • 128 postów
  • SkądPL

Napisano 27 sierpnia 2012 - 15:19

sceptycznie jestem nastawiony do używania takiego sprzętu w autobusie czy pociągu. Do czegoś takiego lepiej nadaje się tablet 7 calowy.


A ja widzę całą masę ludzi z laptopami a to już jest kolos w porównaniu z tabletem.
Przychodzi taki do mcdonalda i wywala cały majdan wraz z zasilaczem, szuka gniazdka i zajmuje pół stołu do tego otwierając facebooka.
Śmiech i wstyd. Ale przynajmniej ma się z takich ubaw.

#142 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 09 września 2012 - 08:49

Witam,

Ja uzywam swego ipada prawie wszedzie. / dom, praca, komunikacja miejska - pociag, bus, metro /

-internet
-poczta
-rss
-codzienna prasa
-cyfrowa telewizja naziemna
-streaming
-monitoring


Pozdrawiam

GAMA007

#143 PatryX

PatryX
  • 38 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski, PL

Napisano 09 września 2012 - 12:41

Ja swojego iPada używam tylko w domu. Rzadko kiedy go gdzieś biorę tym bardziej, że rzadko wychodzę (mieszkam na wsi).

#144 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 09 września 2012 - 12:43

Na ogół w domu i w podróży. Zwłaszcza do tego drugiego jest idealny:) Wtedy film/internet po 3G/jakaś gra/kodowanie w Textastic. Nie wyobrażam sobie już podróżowania z laptopem.

#145 codename

codename
  • 71 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 września 2012 - 12:51

Ja często na iPadzie gram... w toalecie. Może to śmieszne ale wy pewnie też to robicie! :D

#146 adrixop95

adrixop95
  • 843 postów
  • SkądSosnowiec, PL

Napisano 09 września 2012 - 12:59

Używam go w: -Szkole -Podróżach -Domu -Na spotkaniach ze znajomymi, -Komunikacja miejska.

#147 robson01

robson01
  • 13 postów

Napisano 09 września 2012 - 15:05

Zawsze na dłuższych wyjazdach, czasami w domu (zależy od dnia), sporadycznie w pracy i nigdy w gościach :D

#148 jarooo

jarooo
  • 349 postów
  • SkądTarnów

Napisano 10 września 2012 - 10:47

A mi iPad w 99,9% zastąpił komputer. Teraz odpalam kompa tylko do synchronizacji, lub jak potrzebuję coś zgrać na pendrive'a. Zastosowanie iPada: - kupiłem na próbę subskrypcję Gazety Wyborczej na miesiąc. Wersja poprawiona, działa świetnie. Odpalam rano, pobieram świeże wydanie (zajmuje to 20-30 sekund), robię kawkę i czytam gazetę, - równocześnie odpalam TuneIn Radio i włączam Trójkę słuchając jej na wieży na pośrednictwem bluetooth'a, - już nie używam innych programów do edycji video, wszystko robię na iMovie - składam filmy z wycieczek, dołączam fotki, wysyłam na youtube'a. Oprócz wbudowanej aplikacji do filmowania używam jeszcze 8 mm HD - świetne efekty. - wszystkie płatności, przelewy dokonuję za pomocą iPad'owych aplikacji (AliorSync, Alior Bank, Inteligo), - facebook, e-mail, www - wszystko na iPadzie. Do facebooka używam naprzemiennie aplikacji Facebook oraz Fera HD, - wszelkie szybkie notatki, kalkulacje, schematy i zapiski wykonuję ekspresowo i bardzo wygodnie w aplikacji GoodNotes Free, - w podróży iPad jest niezastąpiony jako radio ("Trójka" przez bluetooth'a na bezprzewodowych głośnikach Creative), telewizja (TVN Player), planowanie noclegów na trasie (Booking.com), pomoc GPS przy zwiedzaniu miast (City Maps 2Go), - dodatkowo w formie zabawy i ciekawostek najbardziej genialne programy: FlightRadar24 Pro (informuje o samolotach nade mną - prędkość, trasa, model, itp.), Star Walk (planety, galaktyki, identyfikacja gwiazd), Vinyl Tap (zmienia iPad'a w gramofon, robi wrażenie na ludziach :)) - iBooks: przekonałem się do czytania e-booków. Kończę już drugą książkę. Genialna rzecz, zwłaszcza w namiocie jak nie ma prądu i lampki :) - gry, gry, gry (ostatnio Air Mail, Bike Baron, CSR Racing, Harbor Master HD, Let's Create! Pottery HD

#149 JerzyMarian

JerzyMarian
  • 183 postów

Napisano 24 września 2012 - 10:40

Od zawsze mam PC (taraz z Win7, jutro będzie z Win8), telefon komórkowy (teraz smartfon SGIII) oraz od roku iPada 2 3G. PC będzie zawsze służył do poważnej pracy, smartfon wyłacznie do telefonowania (takie w zasadzie jest przeznaczenie telefonu ostatecznie) od kiedy jest iPad 2. iPad nie zastapi mi PC, iPad znakomicie go uzupełnia. Telefon (smartfon) zotał "zdegradowany" to telefonowania. iPad to internet, mail (zdarza się często, iż są dni kiedy PC nie włączam), czytanie książek i czasopism (iKiosk, iBook, Kindle, Kobo, Woblink, Nexto, Legimi). iPad to również praca - tam gdzie zjawiałem sie z plikiem papierów to teraz jest z iPadem. iPad to kontakt z bankiem kiedy nie jestem przy PC. iPad stał się niezbędny. Kawy jeszcze nie podaje, ale to oczywiście kwestia czasu.

#150 dudek564

dudek564
  • 295 postów

Napisano 24 września 2012 - 10:43

JerzyMarian , jak bym czytał swoją historię z używaniem iPad :) No fakt tylko nie aktualizuję windowsa na 8




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych