Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Modlitwa, proszę nie czytać bo to prywatne!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#1 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 01 marca 2007 - 23:40

Proszę naprawdę nie czytać, bo choć treść nawiązuje do tematyki grupy to jest to jednak dość prywatne. Panie Boże ześlij wszystkie plagi na tych nieudaczników, programistów z Apple. Nie zasługują by tak ich zwać. Są zabobonni myśląc że nr 7 przyniesie im szczęście. Są strasznie leniwi, nie sprawdzają co wypuszczają, nie słuchają tego co donoszą im ludzie, a później Twoja owieczka musi grzeszyć klnąc pod nosem na ich wypocinę zwaną dumnie iTunes. Ja zniosę wiele. Przeboleje to że iT wygląda badziewnie pod Vistą, że instaluje Quicktime, że nie ma efektów animacji okna itd. Przeboleje to, że programiści mieli mnóstwo czasu, nawet przed premierą tego systemu by sprawdzić jak aplikacja wygląda i jak się zachowuje i nic nie zrobili. Swoją drogą trzeba być ślepym by nie zauważyć błędów wchodząc choćby do właściwości pliku. Domyślam się, że ktoś Cię o to już prosił, o jakiś grom z nieba i że jego lub jej wołania zostały wysłuchane i stąd ta ich ślepota. Oni są niesłowni, bo obiecali nam (userom ipodów), że ich badziewny produkt zostanie "wkrótce" poprawiony, a ciągle tak nie jest. Mija już kolejny tydzień i nic. Jedynie o co proszę to właśnie o te plagi byś na nich zesłał. Proponował bym coś tak drastycznego by już nie mogli dotknąć kodu iT i by ich miejsce zastąpili normalni programiści, bo ci obecnie to naprawdę chyba "myślą inaczej". Ty wiesz najlepiej co zrobić. Może nowi w końcu zrobią coś z tą pseudo aplikacją BO KU#$% MAĆ NIE MOGĘ ZA H^%A JE$%^GO DODAĆ DO BAZY PLIKU żadną metodą a to podstawowy warunek bym mógł posłuchać go na ipodzie i uspokoić swoje nerwy!!! AMEN
  • MacDada lubi to

#2 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 01 marca 2007 - 23:47

To po co to tu dałeś, skoro nie chcesz żeby czytać? Tak btw to ja nie przeczytałem ;)

#3 ltj

ltj
  • 166 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 01 marca 2007 - 23:58

sa przecież alternatywne programy

#4 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 02 marca 2007 - 00:25

Vista ???? :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

#5 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 02 marca 2007 - 00:33

Twoja owieczka musi grzeszyć klnąc pod nosem na ich wypocinę zwaną dumnie iTunes.

Owieczka uzywajaca Visty? Chyba za szumnie sie nazwales :lol:

#6 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 02 marca 2007 - 01:53

W 99% Ta owieczka Boża grzeszy właśnie samym posługiwaniem się Visty bez licencji lolz Ale co prawda to prawda, Apple daje ostro ciała. Mieli duuuuużo czasu by przystosować iTunes do tego systemu i w ogóle wersja windowsowa jest tak niedopracowana pod względem look & feel, że szkoda słów, ale może to celowe jest? Taki bojkot Visty...

#7 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 marca 2007 - 06:26

A ja tam nie widze nic zlego w tym ze nie babrali sie w iT i viste... zajeli sie Leopardem i dobrze... Maca sobie spraw i zapomnisz o tym i bedziesz programistow Apple wychwalal pod niebiosa

#8 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 02 marca 2007 - 07:14

jak mówi stare ludowe przysłowie: "Każdy młody onanista, instaluje Windows Vista", jeżeli masz problemy z iTunes na Viście, to nie mniej pretensji do Apple, krzycz na MS, bo ich system nie jest zgodny z poprzednią wersją...!

#9 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 02 marca 2007 - 07:18

Smutny jęk użytkownika Visty... sam sobie narobiłeś problemów instalując "to coś z M$"... Hasta la Vista... ;) PS. Nadmieniając na marginesie to obrażasz uczucia części ludzi wierzących (np. mnie) nazywając swój jęk modlitwą i odwołując się w tym wszystkim do Boga.

#10 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 02 marca 2007 - 11:41

W 99% Ta owieczka Boża grzeszy właśnie samym posługiwaniem się Visty bez licencji lolz

Skąd wiesz, że bez licencji ? ;)

#11 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 02 marca 2007 - 11:44

A ja nadal nie wiem o co biega, bo 1 posta nie przeczytałem ... :/

#12 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 02 marca 2007 - 11:46

Chodzi o to że Apple sucks w sprawie iTunes'a na Viste. ;)

#13 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 02 marca 2007 - 11:49

Chodzi o to że Apple sucks w sprawie iTunes'a na Viste. ;)


A to mnie nie dotyczyło nie dotyczy i dotyczyć*nie będzie...
Tylko w "pokaż nowe posty" się*ciągle pojawia :roll:

#14 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 02 marca 2007 - 12:50

Do wszystkich. Nie miałem zamiaru nikogo obrażać, poza tymi programistami z Apple. Widze że co poniektórzy wróżą ze szklanej kuli i wyciągają wnioski jakobym miał nielegalną wersję systemu. Polecam przenieść się na wróżby z fusów bo kula zawodzi. Odnośnie używania programów firm trzecich. Moim zdaniem nie ma programów które można było by nazwać alternatywą. Skoro Apple sprzedało mi coś co działa wyłącznie z tą aplikacją, to oczekuję że będzie robić wszystko by ze swojej strony by wypuszczać poprawki, aktualizacje, tak bym mógł z tego urządzenia korzystać. Nie chce mi się szukać dat, ale Vista wyszła z fazy beta miesiące temu. Zapewne nic nie przeszkadzało programistom wziąć i sprawdzić jak zachowuje się iT. Można udawać że nic się nie dzieje. Jeśli Apple tak podchodzi do tego że zostaje tylko przy W2k i XP, to niech to napisze na swoich stronach. Niech wszyscy ci co kupili komputery z express upgrade, albo kupili kompy po 31 stycznia lub ci co kupili Vistę box i mają ipody wiedzą że firma ma ich gdzieś. Myślicie że to mała liczba ludzi? Kto będzie kupował te ipody wiedząc że na aktualnie sprzedawanym systemie będzie miał takie problemy? Wiem że Apple w końcu poprawi to iT ale nie rozumie skąd to wielkie opóźnienie. Może zostali wielce zaskoczeni przez MS, nie wiem już co mam o tym myśleć. Mało obchodzi mnie to że pracują nad Leopardem. Są chyba jakieś priorytety i najpierw powinno się łatać poważne dziury, potem mniejsze, a na samym końcu pracować nad czymś nowym. Tysiące osób nie będzie kląć że Leo wyjdzie o tydzień później, a za to tysiące będą zadowoleni że mogą dalej używać iT bo został załatany. W iT 4 i 5 pod XP też były pewne problemy z tego jak sięgam pamięcią ale nie takie. Jestem zadowolony ze swojego staruszka ipoda, ale teraz to już nie jestem taki pewien czy mój kolejny wybór padnie na Apple.

#15 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 02 marca 2007 - 12:53

Vista jest jeszcze raczkującym systemem operacyjnym, a Apple w ostatnim czasie miał troche pracy, więc za jakiś czas powinno się wszystko ustabilizować i może wtedy zajmą się iT na Viste.

#16 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 02 marca 2007 - 12:54

PGC, jak testowalem Viste Vio to prawie polowa oprogramowania sprawiala jakies klopoty, wiec imo to jest wina systemu a nie aplikacji. Skoro microsoft nie potrafi zrobic systemu, ktory jest kompatybilny wstecz to miej do nich pretensje.


#17 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 marca 2007 - 13:13

Error 2007: Sterownik skorumpowany. Nierozwiązywalna pułapka jądra. Dane się nie nadają. Proces zmarł nieoczekiwanie. System zaskoczony... Czuj się ostrzeżony... Vista ante portas :)

#18 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 02 marca 2007 - 13:20

PGC, jak testowalem Viste Vio to prawie polowa oprogramowania sprawiala jakies klopoty, wiec imo to jest wina systemu a nie aplikacji.


Pomijam wersje x64 bo takowej nie mam, więc mówię o x64. Wgrałem już wiele programów i do tej pory nie znalazłem jakiś wad. Sam kiedyś napisałem aplikacje która korzysta naprawdę z wielu zmiennych systemowych a nawet nieudokumentowanej funkcji. Pisałem ją pod W98/W98SE/Me/2000/XP. Jeśli API praktycznie się nie różni w w98-SE-ME to różni się dość znacznie w 2000-XP. Gdy wyszedł W2003 okazało się że wszystko działa idealnie. Gdy nie miałem Visty to byłem przekonany że program będzie miał jakieś błędy i z pewnością nie ruszy wcale. O dziwo chodzi idealnie. Nie mam dostępu do WinAPI Visty ale jestem pewien że te funkcje które były w 2000/XP/2003 pozostały a doszły tylko nowe. Tak więc reasumując jeśli coś się dzieje z aplikacją złego to jest to wina złego kodu w aplikacji a nie nowego sytemu. Na koniec dodam że zlokalizowanie takiego błędu nie powinno być dla programistów Apple niczym trudnym.

#19 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 marca 2007 - 13:26

Jeśli Apple tak podchodzi do tego że zostaje tylko przy W2k i XP, to niech to napisze na swoich stronach.

A gdyby tak, zamiast smędzić na forach, zajrzeć na strony Apple?
http://docs.info.app...l?artnum=305042

Tunes 7.0.2 may work with Windows Vista on many typical PCs. Apple recommends, however, that customers wait to upgrade Windows until after the next release of iTunes which will be available in the next few weeks.

Tłumacząc na szybko:
iTunes 7.0.2 może działać z Windows Vista na wielu typowych komputerach PC. Jednakże Apple zaleca klientom wstrzymanie się z aktualizacją Windows do czasu wydania kolejnej wersji iTunes, która powinna być dostępna w ciągu kilku najbliższych tygodni.

#20 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 02 marca 2007 - 13:27

I pozamiatane :D

#21 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 02 marca 2007 - 13:44

Tłumacząc na szybko:
iTunes 7.0.2 może działać z Windows Vista na wielu typowych komputerach PC. Jednakże Apple zaleca klientom wstrzymanie się z aktualizacją Windows do czasu wydania kolejnej wersji iTunes, która powinna być dostępna w ciągu kilku najbliższych tygodni.


Heidi ale ja o tym wiem, znaczy się czytałem o tym. Tak samo czytałem gdzieś wypowiedź kogoś z Apple kto na pytanie kiedy Apple wypuści poprawkę, odpowiedź była "soon". To ile ja ma kurka wodna czekać na to ich soon? Minął już miesiąc od pudełkowej premiery Visty. Aczkolwiek dla takich korporacji jak Apple Vista była dostępna wcześniej.

#22 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 marca 2007 - 13:59

Hm, czytałeś? I stąd stwierdzenie "niech o tym u siebie napiszą"? No niech Ci będzie. Pewnie jest w tym jakaś logika. Skoro czytałeś, a mimo tego postanowiłeś zainstalować Vistę, zrobiłeś to na własne ryzyko i odpowiedzialność. Zostałeś ostrzeżony i zignorowałeś to ostrzeżenie. Pretensje możesz mieć więc tylko do siebie samego. A życzenia śmierci dla programistów Apple, tylko dlatego, że nie mogłeś się powstrzymać przed instalacją Visty, to, no cóż, co najmniej nietakt.

#23 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 02 marca 2007 - 14:47

Przeinaczasz moje słowa ot co. Jeśli się upierasz że Apple mnie ostrzegło a ja to zignorowałem, to pokaż mi gdzie Apple napisało, że nie będę mógł dodać pliku mp3 do bazy iT? Ten link co podałeś dotyczy innego problemu i to narzędzie nie rozwiązuje mojego problemu. Chyba nie wziąłeś na serio to że życzę komuś śmierć? Jestem strasznie wściekły że Apple tak to olewa i nie śpieszy się z wydaniem poprawki. Postawcie się w mojej sytuacji i wyobraźcie sobie tak, że Wasz Leo wyszedł ponad miesiąc temu, a iTunes nie dość że ma błędy które widać gołym okiem, to jeszcze nie może za nic na świecie, z sobie wiadomych tylko powodów, dodać pliku do bazy. Doszedłem do tego, że problem dotyczy złego interpretowania TAGów. Ale nie mam bladego pojęcia jak to się przenosi na to, że iT nie chce z tego powodu za żadne skarby pokazać pliku w oknie aplikacji. Problem choć nierozwiązany, to proszę o usunięcie wątku jeśli kogoś ma on obrażać.

#24 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 marca 2007 - 15:04

Napisało w zdaniu "Some currently known compatibility issues". "Some", czyli poza wymienionymi mogą się pojawiać jeszcze inne problemy. Przeżywasz to, co przeżywają wszyscy, tak zwani, early adopters, niezależnie od platformy. Dlatego na przyszłość zapamiętaj: jak chcesz mieć spokój, to nie szalej z instalowaniem najnowszego oprogramowania, niezależnie od tego, czy będzie to Windows, czy też Mac OS X.

#25 kwieto

kwieto
  • 640 postów

Napisano 02 marca 2007 - 15:05

Postawcie się w mojej sytuacji i wyobraźcie sobie tak, że Wasz Leo wyszedł ponad miesiąc temu, a iTunes nie dość że ma błędy które widać gołym okiem, to jeszcze nie może za nic na świecie, z sobie wiadomych tylko powodów, dodać pliku do bazy.


Cóż mimo że OS X wyszedł ponad 5 lat temu a wraz z nim dwuprocesorowe maszyny, AFAIK obecny MS Office nadal nie jest Cocoa i nadal nie ma sensownego zarządzania dwoma procesorami. Z tego powodu na dwóch procesorach jest znacznie wolniejszy niż pecetowy odpowiednik, tudzież nie działają na nim splikacje współpracujące ze wszystkimi aplikacjami Cocoa (np. CocoAspell).

Kilka tygodni w porównaniu do kilku lat serwowanego przez MS to doprawdy chwilka :")

Cóż, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...
  • Heidi lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych