Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Modlitwa, proszę nie czytać bo to prywatne!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#51 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 postów

Napisano 03 marca 2007 - 15:14

No to już przegięcie , panójmy nad emocjami ... ... co do skończenia wątku to już dawno o tym mówiłem z tego nic nie wyniknie ...

#52 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 03 marca 2007 - 15:16

proponuje to zakończyć bo zaraz zacznie się "Dzihad" ...


Ostatnio co 2 wątek zamienia się w ostrą przepychanke słowną. Dobrze, że chociaż jeszcze skupiacie się na argumentacji, a nie tylko i wyłącznie na wymyślaniu inwektyw - ale wypowiedzi na forum coraz bardziej przypominają te z ulicy.

Prosiłbym adminów aby upominali tych, którzy przeginają ("pieprzysz"), bo inaczej forum zamieni się w podwórko - a tego wszyscy nie chcemy - prawda? :)

#53 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 marca 2007 - 16:47

Ostatnio co 2 wątek zamienia się w ostrą przepychanke słowną.


A jak myślisz, kto jest za to odpowiedzialny?

Prosiłbym adminów aby upominali tych, którzy przeginają ("pieprzysz"), bo inaczej forum zamieni się w podwórko - a tego wszyscy nie chcemy - prawda? :)


Nie, nasze upomnienia nic nie dadzą dopóki Wy nie zdacie sobie sprawy z tego co wypisujecie.

#54 kwieto

kwieto
  • 640 postów

Napisano 03 marca 2007 - 17:09

Uf, dużo tego. Żeby już nie rozwijać jakiś wojen to nie odpowiem na żadne uwagi odnośnie Visty a skupię się na iTunes.


Trochę dziwne, skoro mówimy o iTunes właśnie w kontekście Visty... ale OK

Masz rację w tym że Apple nie wypuścił wersji na Vistę. Pisząc raz że od miesiąca, raz że od dwóch miesięcy jest Vista, to już to tłumaczę. 31 styczeń - dostępna dla każdego. bodajże 1 styczeń - dostępna dla odbiorców biznesowych (zapewne Apple też zakupiło licencję). A żeby była jasność to system ten był co najmniej 3 miesiące temu (początek grudnia 06) dostępny dla betatesterów i było powiedziane że to system jest gotowy i żadnych zmian w kodzie nie będzie. Stąd to ~3 miesiące. Niech mi ktoś teraz powie co przez ten czas programiści z Apple zrobili?


A co robili przez ten czas programiści nVidii? ATI? Intela? wielu innych producentów?
Hmmmm... No ale idźmy dalej:

Bo ja widzę jakieś narzędzie które na szybkiego było zrobione, by dało się włazić na ich sklep i by na tym firma nie straciła.


A co to za narzędzie? Bo przecież nie iTunes, skoro iTunes na Vistę nigdy nie było?
Jest jakiś inny firmowany przez Apple program do obsługi iTunes Store? Jak się nazywa?

Rozumiem podejście do tego, że zysk najważniejszy dla firmy. Natomiast nie rozumiem opieszałości. Przytaczasz drivery Nvidii. Drivery to zupełnie inna bajka i z pewnością zdajesz sobie sprawę że nie można porównywać aplikacji do driverów.


Dlaczego? Drivery to nic innego jak soft dedykowany dla określonego urządzenia. Biorąc pod uwagę, że iTunes służy głównie do obsługi iPoda, to można je uznać za "driver" do tegoż urządzenia.
Nie rozumiem dlaczego drivery do osprzętu mam traktować jakoś specjalnie.
Jest jeszcze ten drobiazg, że inne aplikacje również mają problem z Vistą. Nie podam konkretnych producentów i softu (nie używam Visty), acz z tego co podczytuję po forach wynika taki właśnie obraz. Dlaczego więc akurat Apple mam traktować inaczej? Bo tak?

Problem nie dotyczy sterowników ipoda tylko samej aplikacji (mowa o moim problemie). Nvidia pisze sterowniki chyba od zera i wolno im to idzie ale co rusz są kolejne bety. Rzucam okiem i widzę że dziś piszą o kolejnej becie 101.41.


A skąd wiesz, czy iTunes nie wymaga napisania od zera?
W przypadku Macintoshy, po zmianie procesorów na Intele, dużo oprogramowania działa dzięki tzw. Rosettcie, czyli jest "w locie" tłumaczone na zjadliwy dla Intela "język". De facto w przypadku wielu programów nie ma wersji "intelowskich" - a to że działają zawdzięczamy tylko temu, że Apple zadbało o kompatybilność wstecz. Podobnie było zaraz po wejściu X'a jako takiego - nie było w ogóle oprogramowania na ten system, a stare aplikacji działały w trybie quasi-emulacji (tzw. "Classic").
Dlatego też bardzo wielu właścicieli Intel-Maków czeka na Adobe CS3, bo dopiero ta wersja (po półtora roku od wprowadzenia procesorów Intela do Macintoshy!) będzie je obsługiwać natywnie.
A np. MS Office nigdy nie doczekało się wersji w pełni funkcjonalnej pod hardware/software firmowanym przez Apple - ciekaw jestem czy nowe Office (koniec 2007) będzie wreszcie ok - i szczerze mówiąc wątpię.

Wracając do Visty, Microsoft "miesza" praktycznie przy każdej zmianie Windowsa. Temat znam bardziej od palmtopowej strony, gdzie np. wejście WM 5.0 oznaczało kompletny brak bardzo wielu aplikacji dostępnych dla poprzednika (WM 2003). Większość tych aplikacji wymagała co najmniej rekompilacji - lub napisania od nowa. Inne działały dobrze, jeszcze inne - w połowie.
Podobnie jest z "dużymi" Windowsami - część aplikacji z Win 98 nie działa z Win NT, Te z NT niekoniecznie chodzą z XP, te z XP nie będą działać na ME i td.

A MS nie przejmuje się zapewnieniem kompatybilności wstecz - to użytkownik/producent softu ma się martwić. Obaj nie wiemy ilu prac wymaga dostosowanie iTunes aby współpracowało z Vistą. Może tydzień, a może pół roku? Jesteś w stanie to obiektywnie ocenić? Bo ja np. nie.
Dlatego nie rozumiem czemu usprawiedliwiasz nVidię, jednocześnie psiocząc na Apple. Bo przecież (trzymając się Twoich terminów) mieli na zrobienie sterowników już co najmniej trzy miesiące, a biorąc pod uwagę że karta graficzna jest istotnym elementem jakiegokolwiek komputera - to pewnie dłuuuugie miesiące wcześniej.

A jednak wg Ciebie nVidia "się stara", mimo że wypuszcza software w wersjach beta, z ewidentnymi bugami, a Apple to "banda śmierdzących leni" i "informatyków którzy nie zasługują na to miano".

A ja nie rozumiem dlaczego nVidia nie mogłaby zrobić porządnych driverów np. przez miesiąc?
Przecież poprzednie działały z XP, miesiąc to aż za długo, a tu od trzech miesięcy "banda śmierdzących leni z nVidii" nie chce zadbać o poprawnie działające drivery. Wypuszczają jakieś na chybcika zrobione bety by nie stracić klienta i siedzą na laurach.

Pytam ponownie - dlaczego Apple atakujesz, a nVidię usprawiedliwiasz?


Szczerze mówiąc, nie bardzo rozumiem logikę.
Pewnie za to ktoś skomentował że "pieprzysz". Nie popieram takiej formy wyrażania się, ale w kontekście tego co powyżej sam napisałeś, to jest pewien problem z "ustaleniem spójności Twoich wypowiedzi" :"P

Oczywiście możesz się obrażać na słówka i w ten sposób udawać że wyszedłeś ze sporu "z twarzą" - co nie zmienia tego, że zwyczajnie nie masz w tym sporze racji.

#55 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 03 marca 2007 - 22:52

A co robili przez ten czas programiści nVidii? ATI? Intela? wielu innych producentów?


Co robili to nie wiem. Usprawiedliwianie programistów Apple poprzez wskazywanie innych że to samo robili do mnie nie dociera. Nie wiem co masz na myśli, osobiście nie mam Problemów z jakimkolwiek podzespołem Intela. Również znajomi nie mają. O ATI się nie będę wypowiadał bo nie znam nikogo kto takową kartę by miał a o opóźnieniach tez nic nie słyszałem. O Nvidii już pisałem.

A co to za narzędzie? Bo przecież nie iTunes, skoro iTunes na Vistę nigdy nie było?
Jest jakiś inny firmowany przez Apple program do obsługi iTunes Store? Jak się nazywa?


Pisząc o narzędziu miałem na myśli to coś, nie iT.

Nie rozumiem dlaczego drivery do osprzętu mam traktować jakoś specjalnie.


Bo sterowniki są mocno uzależnione od sytemu w przeciwieństwie do aplikacji. Drivery pisze się pod dany system. jak instalujesz sprzęt pod W98 to wgrywasz inne pliki niż dla XP. Są instalatory jedno-plikowe, ale one polegają na tym, że do tymczasowego katalogu rozpakowuje się wszystko z archiwum, następnie odpalany jest plik startowy, który wykrywa system i interpretuje odpowiednio skrypt, w którym to są właśnie zawarte informacje odnośnie jaki plik(i) gdzie się kopiują. Jak piszesz program uzależniasz go od jakiegoś systemu gdy wykorzystasz w nim jakąś procedurę/funkcję/zmienną systemową, która istnieje w danym systemie. Żebyś mnie zrozumiał to podam przykład. Użyjesz funkcji EnumSystemLocalesV(a,B) którą dajmy na to wprowadzono dopiero w Vista więc jak spróbujesz uruchomić tą funkcję na XP, to będziesz miał tzw "wyjątek" i od tego jak obsłużysz ten wyjątek to zależy jak zachowa się Twoja aplikacja, czy wywali nr błędu/komunikat, czy zamknie/zwiesi. Ponieważ iTunes 7.0.2 nie była pisana pod Vistę (choć tego nie mogę potwierdzić, bo być może już były implementowane jakieś funkcje) to duże jest prawdopodobieństwo że jeśli jakiś błąd występuje to jest to wina po stronie aplikacji a nie nowego systemu. W tak obszernym programie jakim jest iT, na pewno łatwo jest popełnić błąd. Ale takie błędy jest łatwo wykryć podczas debugowania krok po kroku. Teraz odniosę się do tego czy iT jest driverem... Ja powiem z ogromnym przekonaniem że pod Windosa zdecydowanie nie. Nie wiem jak to jest w OSX. W Windows startuje odpowiedni service (usługa zdaje sie to po polsku nazywa) i ona jest driverem dla ipoda. Jeszcze nie tak dawno użytkownicy Win mieli możliwość instalacji osobno iT i osobno drivery dla iP. Dopiero od którejś tam wersji drivery instalują się przy instalacji iT, ale ciągle jest rozgraniczenie. Możesz wyłączyć tą service-usługę a iT będzie działał tak jak do tej pory, z tym że oczywiście ipoda poprawnie nie wykryje.
Powracając do mojego problemu, bo tylko ten problem mnie interesuje. iTunes ma problem z obsługą TAGów, nie jestem wstanie dojść do tego co może być złego w tagu pliku, że podczas próby dodania do bazy, po prostu nie dodaje a co gorsza nie wywala żadnego błędu. To znaczy że programiści gdzieś w kodzie, w odpowiedniej funkcji albo nie przewidzieli "takiego tagu" i po prostu program nic nie robi, albo obsłużyli ten wyjątek bo aplikacja się nie zawiesza, ale nie dali odpowiedniego komunikatu dla użytkownika, który by mógł ten komunikat odczytać i dowiedzieć się co jest nie tak. Zarówno jedna jak i druga moja teza źle świadczy o programistach. Ale cóż, zdarza się, więc trzeba to poprawić a wszystko wskazuje na to że im się nie śpieszy.


A skąd wiesz, czy iTunes nie wymaga napisania od zera?


To chyba pytanie retoryczne. Vista wprowadza nowe funkcje, starych raczej na 100% nie usuwa. Gdyby tak MS robił przy każdym nowym systemie, to by nikt pisał uniwersalnej jednej aplikacji tylko była by wersja na NT/95a/95b/95c/98/98SE itd. Stąd możemy powiedzieć że iT nie będzie pisana od zera. Drugi powód to taki, że po co pisać drugi raz to samo od zera, skoro można to poprawić.


Dlatego też bardzo wielu właścicieli Intel-Maków czeka na Adobe CS3, bo dopiero ta wersja (po półtora roku od wprowadzenia procesorów Intela do Macintoshy!) będzie je obsługiwać natywnie.


Wiem o tym i współczuję intelomakom. Ja makami zacząłem się interesować trochę na krótko przed tym właśnie przejściem na intela. Naczytałem się sporo odnośnie jak Adobe potraktował Apple, że zapowiedział brak wsparcia aż do nowej wersji. Adobe też trochę daje ciała swoją droga nie wprowadzając CS3 na x64. Przejście z x86 na x64 jest wbrew pozorom o wiele trudniejsze niż przystosowanie aplikacji XPx86 na Vistax86.

A np. MS Office nigdy nie doczekało się wersji w pełni funkcjonalnej pod [ciach]


Może Cię to, jako właściciela maczka, trochę zaboli, ale MS zaniedbuje OSX bo woli promować swój system, bo widzi większą kasę w Windowsach niż w OSX. Wszyscy wiemy ile jest mniej więcej na świecie PC-Win a ile PC-OSX.


A MS nie przejmuje się zapewnieniem kompatybilności wstecz - to użytkownik/producent softu ma się martwić. Obaj nie wiemy ilu prac wymaga dostosowanie iTunes aby współpracowało z Vistą. Może tydzień, a może pół roku? Jesteś w stanie to obiektywnie ocenić? Bo ja np. nie.


Błąd o który mi chodzi na oko zajmie im od paru minut do paru godzin jeśli wymagało by to wprowadzenia dużej ilości kodu i wielokrotnego debugowania. Wiem, to śmieszne jest oceniać czas jaki może zająć komuś jak się nie ma przed oczyma kodu. Wiem że mają jeszcze do poprawienia parę innych rzeczy co też zajmie im więcej czasu niż poprawienie "mojego" błędu. Jeszcze testy i wdrożenie, ale nie 3 miesiące! Dla mnie zaspali i to wszystko.


Dlatego nie rozumiem czemu usprawiedliwiasz nVidię, jednocześnie psiocząc na Apple. Bo przecież (trzymając się Twoich terminów) mieli na zrobienie sterowników już co najmniej trzy miesiące, a biorąc pod uwagę że karta graficzna jest istotnym elementem jakiegokolwiek komputera - to pewnie dłuuuugie miesiące wcześniej.

Pytam ponownie - dlaczego Apple atakujesz, a nVidię usprawiedliwiasz?


Jako użytkownik Nvidii stwierdzam że ta firma dała dup* nie wypuszczając do tej pory wersji finalnej sterowników. Obecne działają mało wydajnie i jest okrojona ilość opcji w porównaniu z tymi co były w XP. Ponieważ nie gram w gry, więc nie odczuwam tego i jestem wstanie przeboleć to i poczekać na pełną wersję. Napisałem tylko, że są przynajmniej dość często wypuszczane kolejne wersje beta. Nie słyszałem o czymś takim by Apple udostępniało iT Beta. Jeśli się mylę to proszę o namiar, bo z ogromną chęcią wgrałbym tą betę bym tylko mógł dodać to tej głupiej bazy głupi plik. Kolejna sprawa która opóźnia wydanie finalnej wersji to to, że te sterowniki są pisane jeśli nie od początku to niemalże od początku. Zobacz jakie są pliki w XP a Viście, sam interfejs, to okienko też jest zupełnie nowe. Vista wprowadza szereg nowych możliwości dzięki którym sterowniki integrują się jakoby w system, mowa o Power Options czy Mobility Center. Kolejny powód który opóźnia Nvidię do mnogość kart, dla których trzeba z osobna inny sterownik. Analogicznie to samo tyczy się ATI. Napisanie i przetestowanie takiej ilości sterowników jest niewątpliwie bardziej czasochłonne niż poprawienie iTunes by przystosować do Visty.


Szczerze mówiąc, nie bardzo rozumiem logikę.
Pewnie za to ktoś skomentował że "pieprzysz". Nie popieram takiej formy wyrażania się, ale w kontekście tego co powyżej sam napisałeś, to jest pewien problem z "ustaleniem spójności Twoich wypowiedzi" :"P


Mam nadzieję że odpowiedziałem, jeśli nie na wszystkie pytania, to na prawie... Sorki że tak to dość długawe wyszło. Jednoczesnie dziękuję za wyrażenie swojego zdania i polemikę w cywilizowany sposób, a nie obrażając kogoś. Pozwolicie że zostanę przy swoim zdaniu i łagodnie to ujmując po raz kolejny napiszę "programiści Apple zaspali". Oczywiście chodzi mi wyłącznie o iT+Win.

#56 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 postów

Napisano 03 marca 2007 - 23:09


To chyba pytanie retoryczne. Vista wprowadza nowe funkcje, starych raczej na 100% nie usuwa. Gdyby tak MS robił przy każdym nowym systemie, to by nikt pisał uniwersalnej jednej aplikacji tylko była by wersja na NT/95a/95b/95c/98/98SE itd. Stąd możemy powiedzieć że iT nie będzie pisana od zera. Drugi powód to taki, że po co pisać drugi raz to samo od zera, skoro można to poprawić.




A mówiłem że są programy pisnae w MS FW2.0 które chodza na xp a na Vista już nie ... to jest wymowne .MS nie jest zgodne nawet z MS hehe Sam wiem bo testowałem. Może w Twoim mniemaniu Apple powinno się zająć niekompatybilnoscią Visty do aplikacji z Xp co moim zdaniem jest absolutnie błędne , to jaki sens jest wypisywanie takiego tematu i podpisująć że nikt nie ma tego czytać ? Mów sobie co chcesz - gadasz swoje wiesz ze nie masz racji a cały ten top to zwykła prowokacja i tyle .... mów co chcesz ... to nie ma sensu ...

#57 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 03 marca 2007 - 23:19

[ciach]


A panu już dziękujemy

#58 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 postów

Napisano 03 marca 2007 - 23:23

Ja również dziękuję bo ja swoje wiem inni wiedza swoje a może być nieprzyjemnie ... Bez jakiś większych zgrzytów wyłączam się z tematu . Mam nadzieje , że nikogo nie uraziłem i mam nadzieje że zostanie zachowany pokój :D

#59 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 03 marca 2007 - 23:44

Ja również dziękuję bo ja swoje wiem inni wiedza swoje a może być nieprzyjemnie ... Bez jakiś większych zgrzytów wyłączam się z tematu . Mam nadzieje , że nikogo nie uraziłem i mam nadzieje że zostanie zachowany pokój :D


No to miej dalej taką nadzieję, bo ja czuje się urażony tym co napisałeś. Nawet gdybym nie miał racji to nie powinieneś tak pisać, stąd nie poczuwam się by cokolwiek odpisywać na Twoje pytania.

#60 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 marca 2007 - 00:17


Bo sterowniki są mocno uzależnione od sytemu w przeciwieństwie do aplikacji.


To aplikacjom jest obojętne , na którym systemie się je uruchomi? :roll::shock: :lol:

#61 kwieto

kwieto
  • 640 postów

Napisano 04 marca 2007 - 00:56

Co robili to nie wiem. Usprawiedliwianie programistów Apple poprzez wskazywanie innych że to samo robili do mnie nie dociera. Nie wiem co masz na myśli, osobiście nie mam Problemów z jakimkolwiek podzespołem Intela. Również znajomi nie mają. O ATI się nie będę wypowiadał bo nie znam nikogo kto takową kartę by miał a o opóźnieniach tez nic nie słyszałem. O Nvidii już pisałem.


Nie tyle usprawiedliwienie, co pokazanie że ten sam zarzut możesz postawić również innym firmom - ale Ty akurat te firmy usprawiedliwiasz. Co mnie akurat dziwi.
Co do Intela, niestety strona na której to czytałem niestety teraz się nie otwiera (mimo to podaję linka: http://www.bilsoftwa...emic_day-1.html )

Na stronie była relacja z Microsoft Technet Academic Day, który odbył się bodaj 20 lutego 2007. Informowano tam wprost o tym, że karty Intela niepoprawnie działają z Vistą, i podawano jakie klucze w rejestrze trzeba zmienić by zadziałało. Rzecz pewnie do wyszukania w internecie, tam też odsyłali słuchaczy lektorzy.

Pisząc o narzędziu miałem na myśli to coś, nie iT.


A czy oni gdziekolwiek gwarantują, że to zadziała?
Ale bety driverów nVidii są OK, zmiana wpisów rejestrze dla kart Intela jest OK, tylko Apple nie jest OK...


Bo sterowniki są mocno uzależnione od sytemu w przeciwieństwie do aplikacji. Drivery pisze się pod dany system.


Khem, obawiam się, że "mijasz się z prawdą".
Dlaczego więc programy z OS X nie działają na Windowsie? :"P

Albo bliżej, dlaczego 3/4 programów z Windows Mobile 2003 nie działa z Windows Mobile 5.0?
Dlaczego na www.versiontracker.com nie masz kategorii "Windows", ale szereg podkategorii - 98, NT, 2000, XP, Vista - i programy są w nich sortowane pod względem kompatybilności? Dlaczego w zakładce "all" mamy tam 156 aplikacji które pojawiły się 2 Marca 07, a w zakładce "Vista" zostaje już tylko 56 z nich?

Dlaczego gra pt. "scorched earth", działająca bez problemu pod Win 95, na XP nie pójdzie ni chu-chu?

Aplikacje też się pisze pod dany system. Dlatego zresztą aplikacje napisane pod Tigera w wersji PPC mają problemy z Tigerem w wersji Intel. (są tłumaczone przez Rosettę)

Dlatego też aplikacje z Win 95 nie chodzą z XP.

Powracając do mojego problemu, bo tylko ten problem mnie interesuje. iTunes ma problem z obsługą TAGów, nie jestem wstanie dojść do tego co może być złego w tagu pliku, że podczas próby dodania do bazy, po prostu nie dodaje a co gorsza nie wywala żadnego błędu. To znaczy że programiści gdzieś w kodzie, w odpowiedniej funkcji albo nie przewidzieli "takiego tagu" i po prostu program nic nie robi, albo obsłużyli ten wyjątek bo aplikacja się nie zawiesza, ale nie dali odpowiedniego komunikatu dla użytkownika, który by mógł ten komunikat odczytać i dowiedzieć się co jest nie tak. Zarówno jedna jak i druga moja teza źle świadczy o programistach. Ale cóż, zdarza się, więc trzeba to poprawić a wszystko wskazuje na to że im się nie śpieszy.


Być może - ale jeśli tak, to tak samo możemy powiedzieć o programistach nVidii, ATI, czy Intela. Co więcej, o nich możemy mówić znacznie gorzej, bo o ile iTunes jest jednym z wielu programów Apple, o tyle nVidia zajmuje się wyłącznie kartami graficznymi.
Jeszcze więcej - sądząc po danych z Versiontrackera (na 156 aplikacji zgłoszonych dla Win. 02 Marca 2007, tylko 1/3 obsługuje Vistę), możemy to samo powiedzieć o 2/3 producentów oprogramowania na Windows.

Zwróć uwagę - nie twierdze że Apple nie mogłoby się postarać lepiej - twierdzę tylko że stara się na równi z 2/3 producentów oprogramowania dla Windows :")

To chyba pytanie retoryczne. Vista wprowadza nowe funkcje, starych raczej na 100% nie usuwa. Gdyby tak MS robił przy każdym nowym systemie, to by nikt pisał uniwersalnej jednej aplikacji tylko była by wersja na NT/95a/95b/95c/98/98SE itd.


A nie jest tak? To po co na versiontrackerze jest tyle kategorii Windowsów? Wystarczyłoby przecież napisać "windows" i wszystkie aplikacje powinny działać. Zwykle jest tak, że nowe aplikacje są kompatybilne wstecz, a próbowałeś kiedyś zainstalować stare aplikacje na nowym systemie? Ile z nich zadziałało? Wspomniane wyżej "Scorched Eartch", które na Win 95 chodziło pięknie (sam namiętnie w to grałem), na XP nie pójdzie pod żadnym pozorem - specjalnie dla tej gry musiałem szukać starego systemu.

Stąd możemy powiedzieć że iT nie będzie pisana od zera. Drugi powód to taki, że po co pisać drugi raz to samo od zera, skoro można to poprawić.


A czy to zmienia ramy czasowe? Czy Ty wiesz ile zajmie poprawienie iTunes? Bo ja nie wiem. I nie wiem czy miesiąc (lub 3) to długo czy krótko. Ty to wiesz? A mógłbyś wyjaśnić skąd?

Może Cię to, jako właściciela maczka, trochę zaboli, ale MS zaniedbuje OSX bo woli promować swój system, bo widzi większą kasę w Windowsach niż w OSX. Wszyscy wiemy ile jest mniej więcej na świecie PC-Win a ile PC-OSX.


Hmmm, być może odpowiedziałeś sobie sam na pytanie dlaczego nie ma iTunes na Viste - tylko odwróć rolę. Masz pecha, wybrałeś Windowsa.

Błąd o który mi chodzi na oko zajmie im od paru minut do paru godzin jeśli wymagało by to wprowadzenia dużej ilości kodu i wielokrotnego debugowania. Wiem, to śmieszne jest oceniać czas jaki może zająć komuś jak się nie ma przed oczyma kodu. Wiem że mają jeszcze do poprawienia parę innych rzeczy co też zajmie im więcej czasu niż poprawienie "mojego" błędu. Jeszcze testy i wdrożenie, ale nie 3 miesiące! Dla mnie zaspali i to wszystko.


Ok, a dla mnie nVidii zrobienie driverów pod Viste powinno zająć koło tygodnia. Na jakiej podstawie? Na takiej samej na jakiej Ty uważasz że parę godzin. No chyba że jesteś programistą i sam potrafisz naprawić to co nie działa w iTunes :"P


Jako użytkownik Nvidii stwierdzam że ta firma dała dup* nie wypuszczając do tej pory wersji finalnej sterowników. Obecne działają mało wydajnie i jest okrojona ilość opcji w porównaniu z tymi co były w XP. Ponieważ nie gram w gry, więc nie odczuwam tego i jestem wstanie przeboleć to i poczekać na pełną wersję. Napisałem tylko, że są przynajmniej dość często wypuszczane kolejne wersje beta. Nie słyszałem o czymś takim by Apple udostępniało iT Beta.


To kwestia polityki - jedni wypuszczają niedopracowany produkt, inni wolą poczekać aż będą mieli wersję finalną.

Jeśli się mylę to proszę o namiar, bo z ogromną chęcią wgrałbym tą betę bym tylko mógł dodać to tej głupiej bazy głupi plik. Kolejna sprawa która opóźnia wydanie finalnej wersji to to, że te sterowniki są pisane jeśli nie od początku to niemalże od początku. Zobacz jakie są pliki w XP a Viście, sam interfejs, to okienko też jest zupełnie nowe. Vista wprowadza szereg nowych możliwości dzięki którym sterowniki integrują się jakoby w system, mowa o Power Options czy Mobility Center.


Te same problemy dotyczą programów. Myślisz że przypadkowo tylko 1/3 programów zgłaszanych do Versiontrackera deklaruje zgodność z Vistą?

Mam nadzieję że odpowiedziałem, jeśli nie na wszystkie pytania, to na prawie... Sorki że tak to dość długawe wyszło. Jednoczesnie dziękuję za wyrażenie swojego zdania i polemikę w cywilizowany sposób, a nie obrażając kogoś. Pozwolicie że zostanę przy swoim zdaniu i łagodnie to ujmując po raz kolejny napiszę "programiści Apple zaspali". Oczywiście chodzi mi wyłącznie o iT+Win.


Nikt tutaj nie twierdzi, że nie zaspali. Jedyne co twierdzimy (a w każdym razie ja twierdzę) to to, że razem z Apple "zaspało 2/3 programistów którzy robią aplikacje dla Windows, oraz bardzo wielu czołowych producentów hardware'u.
Dlatego przypuszczam, że powód tego "zaspania" leży w samej Viście (lub jeśli wolisz - w firmie Microsoft).

Tobie zaś mogę powiedzieć*jedynie tak - wybrałeś Windowsa, i teraz ponosisz tego konsekwencje. Trzeba to przełknąć i tyle.

#62 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 04 marca 2007 - 01:30

To aplikacjom jest obojętne , na którym systemie się je uruchomi? :roll::shock: :lol:


A widzisz jakiś problem by wprowadzić detekcję w sytuacji jeśli zachodzi taka potrzeba?

// fikołek na systemach od 98 do Visty, a może i nawet Vieny
if (98,ME) then
begin
zrób fikołka z funkcją dostępną pod w98
end else
zrób fikołka z funkcją dostępną od w2k (i nowsze);

Nie wiem co w tym takiego śmiesznego? Może rzucisz jakimś kodem, przykładem to sobie podyskutujemy. Mam dość dużo takich detekcji w swoich wypocinach, więc w razie czego mogę pokazać kilka jak to wygląda (przykłady w Pascalu bo w C od dawna nic nie piszę).

Jeśli nasza app nie zagłębia się bardzo w system to naprawdę można podzielić windowsy na dwie grupy 98,Me oraz w2k,xp,2003 no i teraz Vistę bym dodał (ale zastrzegam że WinApi Visty nie przeglądałem). Inna bajka jeśli chodzi o NT i w95. Oba systemy są dość różne od siebie i oba mają dość ograniczoną ilość funkcji jeśli porównać z nowszymi.

Odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: O ile kod był głową pisany, a syem na którym adpalamy app zawiera wszystkie funkcje/procedury/zmienne użyte w app, to TAK, jest to zupełnie obojętne. Proszę tej odpowiedzi nie brać dosłownie, bo zaś ktoś wyskoczy że prosta aplikacja 'hello word' skompilowana na 16bit i nie ruszy na 64bit systemie.

iT z tego co pamiętam to pisane jest (oprócz na OSX oczywiście) na W2000 i XP. Na W2003 pewnie nie wypuścili ponieważ jest to system serwerowy, ale zaręczam was że łatwiuśko było by poprawić kod by śmigało pod tym systemem o ile już nie śmiga.

PS. jej już trzeba się kłaść spać.

#63 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 marca 2007 - 03:51

A to przepraszam. Myślałem, że pod Windows uruchomię KDE.

#64 herbu

herbu
  • 177 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 marca 2007 - 04:29

PGC mam receptę na Twoje problemy :) wyślij CV do Appla i powiedz, że męczysz się tu na forum a ten czas mógłbyś spokojnie poświęcić na napisanie iTunesa pod Vistę. proste, szybkie i jeszcze kaskę zarobisz :)

#65 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 marca 2007 - 04:42

Hmm... W sumie warto podać link:

http://jobs.apple.co...=51&Language=en

Dodam , że pracodawca, jeśli jest zainteresowany pracownikiem, pomaga w uzyskania pozwolenia na pracę wymaganego na terenie USA. Znam kilka takich przypadków, wszystkie z branży konmputerowej.

Przepraszam za OT ale pomyślałem, że warto zachęcić tych, którzy może o tym nie pomyśleli, do poszukiwań pracy poza granicami kraju. :)

#66 kwieto

kwieto
  • 640 postów

Napisano 04 marca 2007 - 08:16

Co robili to nie wiem. Usprawiedliwianie programistów Apple poprzez wskazywanie innych że to samo robili do mnie nie dociera. Nie wiem co masz na myśli, osobiście nie mam Problemów z jakimkolwiek podzespołem Intela. Również znajomi nie mają. O ATI się nie będę wypowiadał bo nie znam nikogo kto takową kartę by miał a o opóźnieniach tez nic nie słyszałem. O Nvidii już pisałem.


Karty Intela mają problem z działaniem a doprowadzenie do ich prawidłowej pracy wymaga modyfikacji zapisów w rejestrze Visty. Mówiono o tym oficjalnie na Microsoft Technet Academic Day, które odbyło się 26 lutego tego roku, w Dąbrowie Górniczej.

Pisząc o narzędziu miałem na myśli to coś, nie iT.


Nigdzie nie ma napisanego, że to narzędzie (którego funkcją jest jedynie naprawienie przywilejów, a nie dostosowanie iTunes do pracy z iTunes Store, jak sugerowałeś) daje gwarancję że iTunes zadziała jako takie.


Bo sterowniki są mocno uzależnione od sytemu w przeciwieństwie do aplikacji.


Obawiam się, że zaczynasz się nieco zapętlać bo albo nie masz racji (ku czemu się skłaniam), albo zaprzeczasz samemu sobie.

Przyjmijmy na chwilę, że rzeczywiście soft działa tak samo na każdym systemie (dla uproszczenia - "grupie systemów", np. typu Windows).
Wynika stąd wniosek, że dany soft powinien tak samo działać na każdym Windowsie, zgadza się?

No to teraz stoimy przed sytuacją którą opisują poniższe dwa punkty:

1. Działanie aplikacji nie jest zależne od systemu i na każdym Windowsie będzie działać tak samo
2. iTunes sprawnie działa z poprzednimi Windowsami (co potwierdzam, bo samemu zdarza mi się używać iTunes na Win), a jedynym Windowsem z którym iTunes nie działa poprawnie jest Vista

Z powyższych przesłanek jedynym logicznym wnioskiem jaki można wysnuć jest taki, że to w Viście jest bug, który uniemożliwia prawidłową pracę iTunes. Innymi słowy, Twój wątek z założenia nie ma sensu, bo adresatem Twoich żalów powinien być Microsoft a nie Apple.


Ja natomiast skłaniam się jednak ku temu, że aplikacje różnie działają na różnych systemach, nawet tej samej grupy (vide Tiger na Intelu a PPC).
Jest to zresztą jedyna możliwość, jeśli mielibyśmy Twoje roszczenia w kierunku Apple traktować jako zasadne

Potwierdzają to zresztą wypowiedzi użytkowników (nie wszystkie programy działąjące z XP bezproblemowo chodzą z Vistą), oraz np. serwisy takie jak Versiontracker, gdzie pod hasłem "Windows" programy podzielone są na podgrupy - 95/98, NT, 2000, XP, Vista. Gdyby aplikacje chodziły tak samo na każdym z Windowsów, taki podział byłby nie potrzebny - na przykład w dziale Mac OS nie ma podziału na podsystemy - jest "Classic" (zupełnie inna architektura), oraz OS X, z podziałem na "PPC" oraz "Classic" (znowu - inne architektury). Nie ma podziałów na 10.1, 10.2, 10.3, albo OS 7, OS 8, OS 9... Istnienie takich grup dla Windowsa sugeruje, że każdy z nich dysponuje w gruncie rzeczy inną architekturą.
Gdyby nie zmieniała się architektura, to drivery kart graficznych również nie wymagałyby napisania od zera - bo przecież podstawy byłyby te same, wystarczyłoby dodać obsługę nowych funkcji i tyle.

Dlatego IMO nie możemy "lekko" mówić, że należy usunąć bug, i będzie ok - i tak samo nie możemy tłumaczyć producentów hardware'u że oni z kolei muszą pisać swój soft od zera.
Podam przykład "z życia wzięty". Na pececie używam często programu MS Access. Po upgrade Office (bodaj z wersji '95 do wersji XP) pojawił się spory problem z niektórymi funkcjami Accessa. Otóż w przypadku pisania formuł wykonujących określone polecenia i przypisywania im warunków, Access XP nagle zaczął twierdzić, że wartość pola równa "null" nie jest równa wartości "null". Jest to ewidentny bug programu, który sprawdził że ileś procedur gdzie warunkiem jest "jeżeli X = null to..." nagle po upgradzie office przestało działać poprawnie. MS nie śpieszy się z update'ami (Office XP jest już kawałek czasu na rynku), a z mojej perspektywy dostosowanie aplikacji do tego by działała mimo tego bugu, wymaga napisania od nowa wszystkich procedur odwołujących się do wartości "null", oraz zmiany formatów oraz domyślnych wartości dla newralgicznych pól
Mówiąc prostym językiem - istnieje konieczność przeprojektowania sporej części określonej bazy danych od zera. To zajmuje dni, nawet w przypadku prostej bazy (bo np. nie możesz zmienić formatu danych w poszczególnych polach "ot tak sobie") a nie godziny. A przeprojektowania wymagają np. takie duperele jak automatyczne wpisywanie dzisiejszej daty w pustą komórkę. Przy bardziej skomplikowanej bazie wyłapanie wszystkich problemów może trwać tygodniami jeśli nie miesiącami.

Podobnie może być z działaniem iTunes na Viście. To że Tobie wydaje się że powinno to zająć "maksimum parę godzin" nie oznacza że w istocie tak jest.
Tak samo jak dla mnie wożenie się nVidii przez parę miesięcy z wypuszczeniem sterowników dla Visty to za długo (bo jak dla mnie tydzień powinien im wystarczyć), co nie oznacza że tak rzeczywiście jest.

Pamiętaj też, że Apple produkuje róźny soft, a iTunes są tylko kawałeczkiem produkcji. nVidia o ile mi wiadomo zajmuje się wyłącznie kartami graficznymi, więc dysponuje o wiele większym potencjałem jeśli idzie o pracowników którzy mają dostosować drivery do Visty.
Innymi słowy, nadal nie rozumiem czemu usprawiedliwiasz nVidię, a atakujesz Apple.

Sprawdziłem też proporcje aplikacji jakie powstają na Windowsa w ogóle, oraz na Viste. I tak, 02 Marca 2007 na VT pojawiło się 156 aplikacji/update'ów dla Windows. Z tego tylko 1/3 (56 aplikacji) jest oznaczona jako kompatybilna z Vistą. Oznacza to, że na Vistę "zaspało" 2/3 producentów oprogramowania.

Owszem, fajnie by było gdyby Apple był w chwalebnej 1/3, ale nie oczekuj zbyt wiele, zwłaszcza w kontekście Twojej własnej wypowiedzi poniżej:


Może Cię to, jako właściciela maczka, trochę zaboli, ale MS zaniedbuje OSX bo woli promować swój system, bo widzi większą kasę w Windowsach niż w OSX. Wszyscy wiemy ile jest mniej więcej na świecie PC-Win a ile PC-OSX.


Ujmując Twoimi słowami - może Cię to, jako właściciela peceta, trochę zaboli, ale Apple ma na głowie swój system (Leopard) i widzi większą kasę w OS X a nie w Windowsach.
A skoro Vista nie zapewniła kompatybilności wstecz (gdyby tak było, iTunes działałoby poprawnie niezależnie od wersji Windowsa, zgodnie z Twoim postulatem z początku posta), to teraz Ty masz zmartwienie.

Podkreślam - gdyby Vista była kompatybilna wstecz, Twój problem by w ogóle nie istniał (bo iTunes na starszych Windowsach chodzi bez zarzutu)
Problem z tym systemem ma "na oko" 2/3 producentów oprogramowania, więc Apple nie jest tu jakimś szczególnym przypadkiem.

---- Dodano 04-03-2007 o godzinie 08:55 ----

A widzisz jakiś problem by wprowadzić detekcję w sytuacji jeśli zachodzi taka potrzeba?

// fikołek na systemach od 98 do Visty, a może i nawet Vieny
if (98,ME) then
begin
zrób fikołka z funkcją dostępną pod w98
end else
zrób fikołka z funkcją dostępną od w2k (i nowsze);



A teraz to już mieszasz... bo nagle wychodzi, że działanie aplikacji pod określonym Windowsem wymaga uwzględnienia go przy projektowaniu tej aplikacji.

To w końcu aplikacji jest wszystko jedno, czy musi mieć włączoną obsługę różnych podgrup danego systemu?

I jakim sposobem iTunes for XP miało mieć zaprojektowaną obsługę Visty?

Tak czy siak, zaczynasz już kompletnie zaprzeczać samemu sobie.

Wymagasz żeby iTunes projektowane pod XP działało z Vistą bo to ten sam system. Potem mówisz, że w sumie to trzeba przewidzieć indywidualne cechy danego podtypu systemu jż na etapie pisania aplikacji.
Przy czym lekką ręką zgadzasz się na konieczność pisania nowych driverów (od zera) dla osprzętu, jednocześnie twierdząc że system jest identyczny i aplikacje powinny chodzić na różnych jego wersjach bez problemu (to drivery przecież tym bardziej?)

Arbitralnie mówisz że Apple ma zabugowany software, a jednocześnie przyznajesz że tak do końca to nie wiesz czy Vista jest kompatybilna wstecz, czy nie.

I tak dalej i tak dalej... Innymi słowy, miotasz się coraz bardziej, i niestety coraz bardziej wychodzi na to, że adresatem Twoich zażaleń powinien być*Microsoft.

#67 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 04 marca 2007 - 12:42

A to przepraszam. Myślałem, że pod Windows uruchomię KDE.


Piszą tak sarkastycznie nie wiesz chyba czym jest adaptacja ze starszego systemu do nowego a czym jest przejście z jednej platformy na drugą. Jeśli tak podchodzisz do sprawy głęboko to ja Cię uświadomię, że przejście na nowszy system (np. z W2000 na XP) jest kwestią poprawienia nieznaczne kodu o ile w ogóle zachodzi taka konieczność. Jeśli przenosisz app na inną platformę to można powiedzieć, że znaczną część kodu musisz pisać od zera. Wygogluj sobie o środowiskach cross-platform. Ja spotkałem się z Kylix, który wchodzi w skład Borland Delphi 7. Pisząc app cross-platform jest moim zdaniem strasznie trudne i nigdzie nigdy tego nie negowałem.

Ktoś inny tutaj w wątku napisał:
I jakim sposobem iTunes for XP miało mieć zaprojektowaną obsługę Visty?
Tak czy siak, zaczynasz już kompletnie zaprzeczać samemu sobie.


Takim sposobem, że jak ktoś pisze app pod XP, to uwzględnia możliwość, że za jakiś czas może wyjść nowy system, który będzie również posiadał wszystkie procedury/funkcje zawarte w XP. Zapewniam Was że nie jest to niczym nadzwyczajnym i jest powszechnie stosowane. Weźmy odsetek programów które działają tylko na jednym systemie (np. tylko na XP) i porównajmy to do ilości programów działających np. pod XP/2000/2003. Których jest znacznie więcej? Plujcie na MS, ale fakty są takie że kolejny system zawiera prawie lub wszystkie poprzednie procedury z poprzedniego, a tylko dochodzą nowe dzięki temu MS zachowuje dość dużą kompatybilność wstecz. Tyle ile pracowałem z WinApi-XP, tak sięgając pamięcią, nie spotkałem ani jednej funkcji która była by w W2000 a nie było jej w XP. Jeśli MS by wprowadzał nowe i likwidował stare funkcje przy każdym nowym systemie, to każda aplikacja nie mogła by za cholerę ruszyć na nowym systemie. A chyba nie muszę podawać przykładów staroci które zostały napisane w okolicach W2000 a które będą biegały bezproblemowo nawet pod Vista (czyli skok o 3 systemy nie licząc WinMC).

Edit:
Załączam kawałek kodu jaki stosuję WYŁĄCZNIE GDY ZACHODZI sytuacja taka, że np. funkcja z której korzystam została wprowadzona dopiero w W2000, a ja mam założenie że program będzie chodzić na wszystkich od W98.

(************************************************)
(* Opis: Wykrywa wersję systemu Windows95, *)
(* 95OSR, 98, 98SE, ME, NT3, NT4, 2000, XP. *)
(* *)
(* Opis funkcji: *)
(* *)
(* GetSysDetect: Byte; *)
(* 95 = 0 *)
(* 95OSR = 1 *)
(* 98 = 2 *)
(* 98SE = 3 *)
(* ME = 4 *)
(* NT3 = 5 *)
(* NT4 = 6 *)
(* 2000 = 7 *)
(* XP = 8 *)
(* ? = 9 *)
(************************************************)

unit SysDetect;

interface

uses
Windows, SysUtils;

function GetSysDetect: Byte;

implementation

function GetSysDetect: Byte;
begin
Result := 9; //system nieznany
case WIN32Platform of
VER_PLATFORM_WIN32_WINDOWS:
case Win32MinorVersion of
0:
if Trim(Win32CSDVersion)='B' then
Result := 1
else
Result := 0;
10:
if Trim(Win32CSDVersion)='A' then
Result := 3
else
Result := 2;
90:
Result := 4;
end; //case ver_platform_win32_windows
VER_PLATFORM_WIN32_NT:
case Win32MajorVersion of
3:
Result := 5;
4:
Result := 6;
5:
case Win32MinorVersion of
0:
Result := 7;
1:
Result := 8;
end;
end;
end;
end;

end.

...i tak jeśli funkcja zwróci 0 lub 1 mogę dać komunikat że program wymaga takiego a takiego sytemu i na innym nie ruszy i można dać Application.terminate; i po wszystkim. Nikt nie odpali jej na W95 bo JA tak sobie założyłem. Jak widać ten kawałek kodu był napisany przed wyjściem W2003 i Visty, więc na tych systemach funkcja zwróci wartość 9. Nic nie stoi na przeszkodzie by nasza aplikacja była napisana np w 2000 roku a uwzględniała Viste która wyszła niedawno. Po prostu nie zamykamy drzwi przed nowym systemem. Apple w co nie wątpię też tak stosuje dlatego iT chodzi pod Vistą i być może pójdzie za dwa lata pod Vieną. Chodzi o poprawienie drobnych błędów które przez okres ~3 miesięcy nie zostały poprawione. iT nie jest jakąś aplikacją która silnie ingeruje w sytem tak jak np programy antywirusowe! Ta poprawka już powinna być i nie obchodzi mnie to że inni się spóźniają.

PS. nie wiem jak zrobić na tym forum by nie zjadało spacji w kodzie, więc trochę to jest nieczytelne.

#68 kwieto

kwieto
  • 640 postów

Napisano 04 marca 2007 - 12:50

Ktoś inny tutaj w wątku napisał:
I jakim sposobem iTunes for XP miało mieć zaprojektowaną obsługę Visty?
Tak czy siak, zaczynasz już kompletnie zaprzeczać samemu sobie.


Takim sposobem, że jak ktoś pisze app pod XP, to uwzględnia możliwość, że za jakiś czas może wyjść nowy system, który będzie również posiadał wszystkie procedury/funkcje zawarte w XP.


Skoro już ustaliliśmy, że iTunes działa poprawnie na XP a nie działa poprawnie na Viście, prostym i logicznym wnioskiem jest to, że nowy system (Vista) nie posiada wszystkich funkcji/procedur zawartych w XP, bo wtedy wszystko by działało bez kłopotów tak samo jak we wcześniejszym XP, to chyba jasne?

No chyba, że masz inny pomysł jak wytłumaczyć to że program który działał na XP nie działa na Viście?

#69 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 04 marca 2007 - 13:24

Skoro już ustaliliśmy, że iTunes działa poprawnie na XP a nie działa poprawnie na Viście, prostym i logicznym wnioskiem jest to, że nowy system (Vista) nie posiada wszystkich funkcji/procedur zawartych w XP, bo wtedy wszystko by działało bez kłopotów tak samo jak we wcześniejszym XP, to chyba jasne?

No chyba, że masz inny pomysł jak wytłumaczyć to że program który działał na XP nie działa na Viście?


A uwzględniłeś ewentualne błędy w kodzie? Chyba nie.

Ja swego czasu miałem w kodzie taki błąd że źle obliczałem wysokość i szerokość okienka aplikacji. Pod W98 i pochodnymi np listwa okna jest niższa niż w XP+style. co za tym idzie? A no to że pod dwoma systemami masz różną wysokość okna aplikacji. Jak chciałem by moje okno przyklejało się do krawędzi ekranu to inaczej wyglądało to w XP a inaczej w W98. Takie problemy może popełnić każdy programista i choć błąd widać gołym okiem to nie oznacza to chyba bynajmniej że błąd leży po MS bo zmienił wysokość listwy? to taki przykład tylko przykład. Nie trudno sobie wyobrazić jak łatwo można popełniać błędy które wychodzą na "powierzchnię" w momencie gdy uruchomimy nasz program pod nowym systemem. W Viście masz obramowanie grubsze, gdybym nie poprawił tego błędu to bym w Viście miał taką sytuację że w98 inaczej, XP inaczej i w V inaczej.

#70 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 marca 2007 - 14:11

Jeśli przenosisz app na inną platformę to można powiedzieć, że znaczną część kodu musisz pisać od zera.


Otóż to. Dotyczy to również programu iTunes. Konkretniej nie można tego rozpatrywać bo ani ja ani PGC , nie zna kodu tego programu i nie wie, co trzeba było zrobić by ten program na Viście działał.

PGC: to naprawde niezly pomysl, bys przejrzal te ogloszenia o prace w Apple. Swiadcza one o tym, ze brakuje im ludzi zorientowanych w temacie.

A teraz :[moderacja mode on] To nie jest forum o Vistach, pecetach itp. Proszę to mieć jednak na uwadze.[/moderacja mode off]

#71 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 04 marca 2007 - 14:42

Otóż to. Dotyczy to również programu iTunes. Konkretniej nie można tego rozpatrywać bo ani ja ani PGC , nie zna kodu tego programu i nie wie, co trzeba było zrobić by ten program na Viście działał.

PGC: to naprawde niezly pomysl, bys przejrzal te ogloszenia o prace w Apple. Swiadcza one o tym, ze brakuje im ludzi zorientowanych w temacie.

A teraz :[moderacja mode on] To nie jest forum o Vistach, pecetach itp. Proszę to mieć jednak na uwadze.[/moderacja mode off]


Aczkolwiek iT jest aplikacją wieloplatformową, to błędy które widać gołym okiem muszą być poprawione (moim zdaniem) wyłącznie na platformie Win, a nie OSX. Nie szukam pracy w Apple, ja jestem maciupeńki i zjedli by mnie w wielkim świecie. Jestem przekonany że programiści wiedzą że popełnili tu i ówdzie jakieś błędy, które muszą poprawić i nie ma co zrzucać od razu winy na MS (co poniektórzy w tym wątku już ta osądzili). Jakoś nigdzie nie przeczytałem, że Apple ma jakikolwiek problem z Vistą i czekają na jakąś tam poprawkę. Ktoś nawet pośrednio zasugerował że SP1 wyjdzie tak szybko sugerując znaczącą ilość błędów w tym systemie. Otóż MS wypowiedział się w tej sprawie że SP1 wprowadzi do Visty nowego kernela (jądro sytemu). Tego nigdy wcześniej MS nie robił i mozna to porównać do nowego wprowadzenia nowego sytemu. Kernel ten będzie wprowadzony prosto z Home Server (który obecnie jest w fazie Beta2). Programiści Apple powinni się sprężyć i wypuścić już kolejnego builda iT, bo samo przyznanie się do "pewnych problemów" i wypuszczenie narzędzia które rozwiązuje tylko jeden dla nich istotny problem, nie rozwiązuje problemów.

PS. To już chyba mój ostatni post w tym wątku. Nie chowam głowy w piasek ale już mnie trochę męczy na odpisywanie i jakoby bronienie Visty czy Nvidii. Wątek się rozwiną w zupełnie w innym kierunku, nie związanym z tematyką grupy, ale to nie było absolutnie moim zamiarem.

#72 kwieto

kwieto
  • 640 postów

Napisano 04 marca 2007 - 17:12

Aczkolwiek iT jest aplikacją wieloplatformową, to błędy które widać gołym okiem muszą być poprawione (moim zdaniem) wyłącznie na platformie Win, a nie OSX.
Nie szukam pracy w Apple, ja jestem maciupeńki i zjedli by mnie w wielkim świecie. Jestem przekonany że programiści wiedzą że popełnili tu i ówdzie jakieś błędy, które muszą poprawić i nie ma co zrzucać od razu winy na MS (co poniektórzy w tym wątku już ta osądzili).


To nie o to chodzi by zrzucić winę na MS, tylko o to, że taki obraz wynikałby z Twojej wypowiedzi.
Co do bugów, to nie wiesz cy bugi są w iTunes czy w Viście. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem o MS Access XP (2003) - ewidentny bug tego programu sprawił, że część baz danych trzeba było gruntownie przeprojektować by go ominąć. Nie oznacza to, że wcześniej te bazy danych miały jakiekolwiek błędy - chyba że błędem nazwiemy postawione poprawnie warunki logiczne. :")
Podobna sytuacja może po prostu dotyczyć iTunes.

Nie wchodząc w szczegóły kto zawinił i ile mu zajmie zrobienie poprawek, to że różne aplikacje (nie tylko iTunes) mają problemy z Vistą oznacza, że wbrew Twoim sugestiom, Vista nie jest w 100% kompatybilna wstecz. I ta jej niekompatybilność jest powodem pojawiania się w programach*błędów których w XP nie było.

Masz więc dwa wyjścia - albo cierpliwie poczekać aż pojawi się nowa wersja iTunes (i póki nie wiedz na czym konkretnie polega problem IMO zarzuty odnośnie "lenistwa" i podobne są mocno przesadzone - zwłaszcza że, jak już ustaliliśmy, podobnie "lenią" się inni czołowi producenci np. hardware'u), albo możesz marudzić Microsoftowi, że Vista nie jest kompatybilna wstecz w takim stopniu, w jakim byś sobie tego życzył.

#73 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 04 marca 2007 - 21:07

Oskarzacie Apple'a, a wiele aplikacji nie dziala, nie bede sie powtarzal bo wielu pisalo tu przedemna na ten tamat. Jakbys nie wiedzial to nawet Skype, Spik, czy Gadu Gadu mialo problemy z Vista. Czepiajmy sie 50% developerow ze ich programy nie dzialaja na Viscie i ze to ich wina. Programy te ni byly projektowane pod Viste i moga nie dzialac. Tak samo jak niektore aplikacje z Windowsow serii NT na serii 9x. pozdr.

#74 kwieto

kwieto
  • 640 postów

Napisano 04 marca 2007 - 21:20

Oskarzacie Apple'a, a wiele aplikacji nie dziala, nie bede sie powtarzal bo wielu pisalo tu przedemna na ten tamat. Jakbys nie wiedzial to nawet Skype, Spik, czy Gadu Gadu mialo problemy z Vista. Czepiajmy sie 50% developerow ze ich programy nie dzialaja na Viscie i ze to ich wina. Programy te ni byly projektowane pod Viste i moga nie dzialac. Tak samo jak niektore aplikacje z Windowsow serii NT na serii 9x.

pozdr.


Dokładnie - problemy ma Symantec, nawet Firefox z tego co czytam nie bardzo chodzi.
Ale to Apple jest "be" :"P

#75 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 marca 2007 - 00:01

Poza tym w fazie rozwijania nowego OS X nie skupialbym sie na wsparciu dla visty... i tak wlasnie robi Apple... Vista to wg M$ kompletnie przepisany OS tak wiec pewnie wiele sie w nim zmienilo i troszke wiecej trzeba w kodzie pogrzebac zeby byc kompatybilnym i w przypadku tak duzego projektu jakim jest iTunes to niemalo roboty...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych