Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPad i iOS 4.2 beta - pierwsze wrażenia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
380 odpowiedzi w tym temacie

#1 dead

dead
  • 425 postów

Napisano 16 września 2010 - 10:04

Od kilku minut mam zainstalowany system 4.2 na moim iPadzie wifi 32gb. (Dzięki wielkiej pomocy jednego z użytkowników forum - Liberty). Pierwsze wrażenia: - soft pozwala na upgrade, nie trzeba robić restore. - pełne wsparcie dla języka polskiego (pełne tłumaczenie, słownik) - multitasking (wreszcie można słuchać sobie last.fm przeglądające jednocześnie www) - klient poczty uległ zmianie na ten znany z softu 4.0 na iphona - foldery !!! - wreszcie mam wszystko posegregowane na jednym ekranie, nowością jest możliwość wrzucenia dużej ilości aplikacji do jednego folderu (na iphone było ograniczenie chyba do kilkunastu) - co do szybkości to ciężko coś napisać bo iPad przecież był bardzo szybki... zwolnienia nie zaobserwowałem. - możliwość zmiany czcionki w notatkach (3 do wyboru) - możliwość przypisania notatek do konkretnego konta e-mail minusy: - nadal brak obsługi folderów na pasku bookmarków w safari.. więc synchronizacja bookmarków (tych z paska zakładek) z safari z maca jest do bani... - napisano w newsach, że jest jakiś przesuwany dock na 7 ikonek... to bzdura (albo u mnie nie działa). Więcej już wkrótce. Screenów nie wrzucam... bo tak szczerze to nie mam czasu wymazywać z nich prywatnych informacji (jeśli ktoś będzie prosił o jakiś konkretny screen to wrzucę). Wnioski... Taki soft powinien być od początku na ipadzie. Od dzisiaj soft 3.2 uważam za jedną wielką pomyłkę !! :)

#2 CeBeeR

CeBeeR
  • 1 362 postów
  • SkądUK

Napisano 16 września 2010 - 10:33

- pełne wsparcie dla języka polskiego (pełne tłumaczenie, słownik)


Zrób proszę zrzut ekranu pokazujący klawiaturę z literą "Ą".

#3 zbimac

zbimac
  • 126 postów
  • SkądDLW

Napisano 16 września 2010 - 10:34

Nie wiem czy cię dobrze zrozumiałem, ale... Wystarczy zmienić w ustawieniach iPada Settings-Safari-Always Show Bookmarks Bar "ustawić na On" i mamy zakładki ja na Safari w kompie. Wszystko się pięknie synchronizuje! Kilku moich znajomych pominęło ten szczegół.

#4 benedetti

benedetti
  • 459 postów

Napisano 16 września 2010 - 10:37

Czy jest wyszukiwanie tekstu na stronach internetowych w Safari ?

#5 dead

dead
  • 425 postów

Napisano 16 września 2010 - 10:48

- nie ma wyszukiwania w safari --- poprawka jest wyszukiwanie (po wpisaniu tekstu w pole wyszukiwania widzimy opcje "wyniki na tej stronie)
zbimac: owszem.. synchronizuja sie bookmarki.. ale tylko te będące na pasku, folder z zakladkami znajdujacy sie na pasku nie bedzie synchronizowany...
cieżko zrobić screena z literką ą, bo po naciśnieciu pwr, home, chowa się "zakładka" z wyborem literki... iOS 4.2 Posiada pełne wsparcie języka polskiego :)

---------- Wpis dodano o 09:48 ---------- Poprzedni wpis dodano o 09:46 ----------

Ąą ....
Post napisany z ipada os 4.2

#6 niekumaty

niekumaty
  • 250 postów

Napisano 16 września 2010 - 11:10

Tutaj są zdjęcia z polskiego testu :) iOS 4.2 beta już dostępny – również dla iPada | Blog - iPod, iPad, iPhone, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4 - informacje ...

I jeszcze filmik dodany przez Polaka (polskie menu):


@dead, czy można się też jakoś załapać na taki test? :) Daj cynk co trzeba zrobić.

#7 japanicz

japanicz
  • 146 postów

Napisano 16 września 2010 - 11:28

Wlasnie - ja tez podpisuje sie pod prosba-zapytaniem o mozliwosc testu. Obiecuje robic systematyczne notatki;-)

#8 Michal.Rz

Michal.Rz


  • 1 741 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 16 września 2010 - 13:46

http://www.youtube.com/watch?v=83g3ohh4w9Y&hd=1


wszystko działa bardzo ładnie jest ą pl słownik multi czyli to czego brakowało :) .. powyżej mój filmik co prawda w kiepskiej jakości ale nagrywałem na szybko

#9 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 września 2010 - 14:00

[mod]handlowanie dostępem do kont deweloperskich jest zabronione[/mod] Powtarzamy to po każdej becie, a jak grochem o ścianę

#10 niekumaty

niekumaty
  • 250 postów

Napisano 16 września 2010 - 14:02

mój filmik co prawda w kiepskiej jakości ale nagrywałem na szybko


Już go wrzucałem w tym topiku - dwa posty wcześniej :>

#11 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 16 września 2010 - 14:07

[mod]handlowanie dostępem do kont deweloperskich jest zabronione[/mod]
Powtarzamy to po każdej becie, a jak grochem o ścianę


No wiesz, w sumie to nie handel, nic za to nie płacą... Wystarczy, że dev stwierdzi, że będą oni testować dla niego aplikacje :-P I już wszystko pięknie i legalnie :-P

#12 wyspiarz

wyspiarz
  • 531 postów
  • SkądWolin

Napisano 16 września 2010 - 14:08

ups. sorry myślałem, że developer może handlować tym legalnie, oficjalnie :) i tak chciałem to nabyć :) pzdr. Łukasz

#13 michaeel

michaeel
  • 286 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 16 września 2010 - 15:19

drukowanie działa kiepsko.. moja stara hp 5850 z wifi nie jest wykrywana. Dostępny program w AppStore za $9 robi to duuużo lepiej. Liczyłem, że Apple lepiej rozwiąże drukowanie, a jak na razie kapa. Nie podoba mi się możliwość zmiany orientacji ekranu - przyzwyczaiłem się do przycisku. Mam nadzieję, że Apple wróci do tego a jak nie to w cydii coś się pojawi ;)

#14 niekumaty

niekumaty
  • 250 postów

Napisano 16 września 2010 - 15:33

A to nie ma być przypadkiem drukowanie przez Bluetooth, a nie przez wifi?

#15 michaeel

michaeel
  • 286 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 16 września 2010 - 16:05

wifi.
cyt - http://www.apple.com...oftware-update/

" AirPrint
Print mail, photos, web pages, and more directly to a printer on a wireless network."

#16 alladyn21

alladyn21
  • 1 195 postów

Napisano 16 września 2010 - 16:11

Tak przycisk był wygodniejszy ;) foldery lekko przycinaja

#17 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 16 września 2010 - 17:00

Żeby działał Airprint potrzebny jest MacOS 10.6.5.

#18 zolw-ed9

zolw-ed9
  • 119 postów
  • SkądKalisz, Zielona Góra

Napisano 16 września 2010 - 17:08

Dead mam zapytanie. Czy jezeli potworze sobie na pulpicie skroty ulubionych stron jako ikony, to czy moge je wrzucic do utworzonego nowego folderu, np zakladki/ ulubione? Bo w Categories na 3.2.1 nie da rady. A-ha, jeszcze pytanie na poziomie balwana. Czy jesli teraz mam zrobiony JB, to czy moge swobodnie wrzucic 4.2? Kiedys na IPhonie jak mialem zrobiony JB, to przy aktualizacji softu telefon padal.

#19 Michal.Rz

Michal.Rz


  • 1 741 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 16 września 2010 - 17:25

Dead mam zapytanie. Czy jezeli potworze sobie na pulpicie skroty ulubionych stron jako ikony, to czy moge je wrzucic do utworzonego
nowego folderu, np zakladki/ ulubione? Bo w Categories na 3.2.1 nie da rady.
A-ha, jeszcze pytanie na poziomie balwana. Czy jesli teraz mam zrobiony JB, to czy moge swobodnie wrzucic 4.2?
Kiedys na IPhonie jak mialem zrobiony JB, to przy aktualizacji softu telefon padal.


- możesz wrzucac skroty do jednego folderu
- jak masz zrobiony JB to myślę że najlepiej bedzie wgrać 4.2 robiąc restore a nie update

#20 dead

dead
  • 425 postów

Napisano 16 września 2010 - 17:30

update tez daje rady.. wszystko smiga.

#21 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 września 2010 - 20:06

@narkoman - nie czytałeś co skasowałem -> nie wiesz. Poza tym nie rób z nas "polaczków".

#22 demarca

demarca
  • 301 postów
  • SkądLegnica

Napisano 16 września 2010 - 20:19

Wracając do tematu ;) Wszystko ładnie i pięknie, tylko się mój czytnik "Early Edition" wywala w 4.2. Weekend wyjazdowy się zbliża, a ja bez newsów... Idę szukać czego ludziska polecają, może tym razem szczęśliwiej zainwestuję tych parę Euro. Pisze o tym dla przestrogi - nie wszystko jak widać chodzi na tej becie.

#23 zolw-ed9

zolw-ed9
  • 119 postów
  • SkądKalisz, Zielona Góra

Napisano 16 września 2010 - 21:32

No mi na pewno zabraknie cydiowego swirly mms... No i suwakowi musieli przypisac funkcje ktora dostepna jest poprzez przytrzymanie oddalonego o 8mm guzika... grrr... ale multi juz sie nie moge doczekac wraz z poczta "w jednym". Ech, fajnie macie panowie ze mozecie sobie juz pouzywac tego 4.2 :-)

#24 aravalboy

aravalboy
  • 105 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 września 2010 - 23:32

Ja także (dzięki pomocy kolegi Liberty) mogę cieszyć się dobrodziejstwami iOS'a 4.2. Działa naprawdę świetnie, zwłaszcza słownik. Znalazłem jednak pierwszy błąd. Foldery działają, jednak nie ma mozliowsci przesuwania ich, oraz ikon programów na inne ekrany.

#25 polucjant

polucjant
  • 7 postów

Napisano 17 września 2010 - 08:02

Nie masz racji! Foldery dają się przesuwać!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych