Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z okładkami w programie iTunes


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
343 odpowiedzi w tym temacie

#276 arizona12

arizona12
  • 92 postów

Napisano 19 czerwca 2011 - 14:37

okładki albumu Witam, mam pytanie czy da się samemu zmienić okładkę albumu muzyki w iTunes? opcja pobierz okładkę nie działa :/

#277 Paweł Hać

Paweł Hać

    iMagazine.pl Team

  • 3 177 postów

Napisano 19 czerwca 2011 - 14:41

Opcja pobierania okładek działa bardzo dobrze, o ile masz prawidłowo otagowaną muzykę i okładka jest w bazie Apple. Samemu się da, prawym przyciskiem klikasz na piosenkę i wybierasz "informacje".

#278 arizona12

arizona12
  • 92 postów

Napisano 19 czerwca 2011 - 14:55

ok dzięki ale co do działania pobierania okładek to się nie zgodzę ponieważ iTunes zgrał mi kawałki z płyty i nic. płyta to The Offspring Americana jak by co.

#279 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 19 czerwca 2011 - 16:38

Mógł ci pobrać nazwy, ale do tego nie korzysta z iTunes Store tylko z innej bazy - nie pamiętam nazwy. Zeby pobrać okładkę, musisz mieć konto w iTunes Store, raczej w amerykańskim, albo jakimś europejskim, polskie nie obsługuje tego (tylko programy)

#280 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 19 czerwca 2011 - 18:17

Opcja pobierz okladke dziala jesli po pierwsze masz konto w itunes a druga sprawaw poprawne tagi. Obstawiam, ze cos nie jest halo z Twoim kontem w itunes, dlatego nie pobral dobrze okladek do cd.

#281 keita

keita
  • 2 postów

Napisano 20 czerwca 2011 - 16:53

Problem z okładkami

Dołączona grafika
Tak to wygląda. Zazwyczaj po wybraniu "Informacje" w menu są jeszcze zakładki "Słowa" i "Okładka". W przypadku dwóch OST tego nie mam. Problem języka? Jakiś pomysł w jaki sposób można zaimportować okładkę? (oczywiście w store nie ma).

#282 maciek1027

maciek1027
  • 100 postów

Napisano 21 czerwca 2011 - 09:16

spróbuj Mp3tag

#283 keita

keita
  • 2 postów

Napisano 21 czerwca 2011 - 12:59

Już rozwiązałem problem. Pomogła zmiana formatu na apple lossless.

#284 ckE

ckE
  • 1 postów

Napisano 22 lipca 2011 - 20:20

Okładki albumów. Dzisiaj ściągnąłem najnowszą aktualizacje iTunes i od razu wgrałem kilka nowych piosenek i niespodzianka.. Kiedy chcę wgrać okładkę albumu z internetu za pomocą akcji kopiuj, wklej, pojawia się czarne tło zamiast albumu. Da się to jakoś naprawić? We wcześniejszych wersjach wszystko było, ok. :(

#285 maripho

maripho
  • 2 postów

Napisano 02 sierpnia 2011 - 06:28

Mam dokładnie ten sam problem :?, Czarny kwadracik i w żaden możliwy sposób nie da się tego obejść . Czekam na jakieś podpowiedzi . Pozdrawiam

#286 Raff575

Raff575
  • 16 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 sierpnia 2011 - 12:04

yyy no nie wiem - ja okładki od zawsze robię tak, że ściągam sobie okładkę [obrazek] z internetu [google grafika]; w itunes zaznaczam album [trzeba miec ustawiony widok okladek albumow w siatce], klikam na niego prawym przyciskiem myszy, wybieram Informacje, klikam dwa razy na to pole gdzie jest okładka i wybieram obrazek i klikam OK. That's all

#287 NowakLukasz

NowakLukasz
  • 114 postów

Napisano 02 sierpnia 2011 - 12:52

Robię tak samo jak Raff575 i zawsze działa :D

#288 maripho

maripho
  • 2 postów

Napisano 03 sierpnia 2011 - 13:26

Robię tak samo jak Raff575 i zawsze działa :D


No i ja zrobiłem jak koledzy poradzili i pomogło :D.
Dziękuję za wskazówkę
Pozdrawiam

#289 Wujekdobrarada

Wujekdobrarada
  • 5 postów

Napisano 17 września 2011 - 17:28

Nie mogę wgrać okładek do itunes (oklepany temat, ale ten przypadek jest inny) Problem z iPodem pomóżcie :) Na wstępie chciałbym powiedzieć, że problem dotyczy iPoda Classic 160 GB. Wiem, że ten dział dotyczy iPoda touch, ale nie znalazłem podobnego odnoszącego się do Classica. Problem polega na tym, że nie jestem w stanie wgrać okładek albumów. Nie mam konta w iStore i chcę to zrobić ręcznie. Wiem teoretycznie jak, ale znany mi sposób nie działa u mnie. Słyszałem, że trzeba wejść w informacje o utworze i wejść w zakładkę "okładka" tyle, że u mnie jej nie ma! Nie działa także próba przeciągnięcia okładki myszką z pulpitu na pożądane miejsce. Na okienku, w którym powinna być okładka widać tylko informację, że okładka nie może być zmieniona. Dziwnym mi się wydaje take jedna sprawa. Wszystkie płyty które jak dotąd wgrywałem do iTunes zgrywałem z oryginalnych krążków. Wczoraj ściągnąłem z internetu płytę (folder z trackami i zdjęciem okładki) - iTunes załadował okładkę. Dlaczego płyty, które zgrałem z oryginałów nie mają okładek, a tamta może ją mieć? I co mam zrobić aby móc ręcznie dodać te okładki? P.S. Zmieniłem także atrybuty plików muzycznych w folderze, odznaczyłem opcję "tylko do odczytu".

#290 aerO^

aerO^
  • 894 postów

Napisano 18 września 2011 - 21:20

Daj screena, masz najnowsze iTunes? Winda czy Mac? Niemożliwe, żebyś nie miał tej opcji.U mnie na Win7 64bit wygląda to tak:
Dla całego albumu:
Dołączona grafika
i tak dla pojedynczego utworu:
Dołączona grafika
Pliki wszystkie w ALAC'u, tutaj wyjątkowo w .mp3, pamiętaj, że dla .wav nie dodasz okładki bo nie trawi metadaty i jak coś to po prostu przekonwertuj do ALACa.

#291 plum

plum
  • 663 postów
  • SkądSopot

Napisano 17 lipca 2012 - 17:01

MusicBrainz Picard – chyba najlepszy program na mac os x do tagowania i pobierania okładek
[url=http://musicbrainz.org/doc/MusicBrainz_Picard]MusicBrainz Picard - MusicBrainz[/url]
do pobierania samych okładek możesz użyć jednego z kliku iTunesowych pluginów (np. Fetch Art for iTunes, GetArtwork, Artwork Gofer)
[url=http://www.versiontracker.com/macosx/ipod-itunes/artwork]iTunes & iPod Software for Mac - CNET Download.com[/url]
sam wypróbuj, który ci leży najbardziej i który robi to wg ciebie najlepiej...

a jak MusicBrainz Picard pobiera okładki, bo używam go od lat i takiej możliwości nie widzę...

#292 plum

plum
  • 663 postów
  • SkądSopot

Napisano 18 lipca 2012 - 14:13

Z tego co zauważyłem często jest odwrotnie... Przed otagowaniem programem MusicBrainz Picard można pobrać okładkę przez iTunes, po otagowaniu nie. :(

#293 Neo0O

Neo0O
  • 502 postów

Napisano 18 lipca 2012 - 21:35

Ja polecam google grafika i tam sobie sami wybieracie okladke.

#294 taranka

taranka
  • 4 postów

Napisano 09 sierpnia 2012 - 06:49

Okładki w iTunes.

Wiem że ten temat był wielokrotnie poruszany, jednak po przeszukaniu google i tego forum, tematy najczęściej są już nieaktualne. Szukam darmowego (wszystkie, które ściągałam po pewnym czasie stawały się płatne) programu, który automatycznie uzupełni okładki albumów i przy okazji może inne tagi. Spodobał mi się iArt, lecz na drugi dzień program wyskoczył z potrzebą kupna. Dobrze jakby działał na Windowsie 7. Dziękuję za pomoc.

#295 rdk9

rdk9
  • 63 postów
  • SkądZawiercie

Napisano 09 sierpnia 2012 - 07:55

A po co Ci program? Wystarczy iTunes. Zaznacz sobie utwory, do których chcesz pobrać okładkę albumu, kliknij ppm i wybierz opcję pobierz okładkę. A jeśli chcesz pobrać nazwy ścieżek to robisz podobnie jw. Wybierz utwory, do których chcesz pobrać nazwy ścieżek, kliknij ppm i wybierz opcję pobierz nazwy ścieżek ;-)

#296 taranka

taranka
  • 4 postów

Napisano 09 sierpnia 2012 - 08:16

A po co Ci program? Wystarczy iTunes. Zaznacz sobie utwory, do których chcesz pobrać okładkę albumu, kliknij ppm i wybierz opcję pobierz okładkę. A jeśli chcesz pobrać nazwy ścieżek to robisz podobnie jw. Wybierz utwory, do których chcesz pobrać nazwy ścieżek, kliknij ppm i wybierz opcję pobierz nazwy ścieżek ;-)


Problem w tym, że po wybraniu tej opcji pojawia się komunikat:

Dołączona grafika

#297 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 sierpnia 2012 - 08:57

Brak ID3 Tagów w utworach...

#298 GauchO

GauchO
  • 27 postów

Napisano 09 sierpnia 2012 - 12:54

Polecam MP3Tag

#299 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 09 sierpnia 2012 - 12:56

Na Mac'a istnieje Tagalicious - byc moze wystepuje tez wersja na Win? Genialny program ktore poradzil sobie z wiekszoscia nieotagowanych otworow.

#300 taranka

taranka
  • 4 postów

Napisano 09 sierpnia 2012 - 20:42

Dziękuję za pomoc, znalazłam trochę inny sposób. Można zamknąć temat.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych