Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z okładkami w programie iTunes


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
343 odpowiedzi w tym temacie

#226 wonderchild

wonderchild
  • 66 postów
  • SkądLublin

Napisano 24 maja 2010 - 19:51

Kiedyś też miałem straszny problem z okładkami na iPodzie... Pomogło dopiero gdy ręcznie wrzuciłem okładki. Pobaw się programem mp3tag - wydaje mi się że w nim mógłbyś to zautomatyzować.

#227 awodwanrazc

awodwanrazc
  • 1 postów

Napisano 04 czerwca 2010 - 17:42

Mi się okładki nie chcą dodawać, kombinuję już na różne sposoby i nic. Zmniejszyłam obrazek i też nic. Jakieś pomysły, co może być nie tak?

#228 MisioohiO

MisioohiO
  • 16 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 07 lipca 2010 - 23:48

Ja mam identycznie, jakaś kaszanka!

#229 bns

bns
  • 31 postów

Napisano 02 września 2010 - 16:18

iTunes - pobieranie okładek witam, mam problem, mam w iTunes ok 250 utworów mp3 i chciałbym do każdego pobrać okładkę. Gdy zaznaczę obojętnie która i kliknę prawym przyciskiem myszy i wybiorę pobierz okładkę albumu to mi nic nie pobiera. Na 250 utworów pobrało mi zaledwie 3 okładki. Nie mam całych albumów tylko powybierane mp3 z piosenkami które mi się podobają bo w ten sposób oszczędzam wolne miejsce. I nie mam samych mało znanych utworów, nie chce pobrać nawet do np. 50 cent candy shop (album Massacre). A może pobrać okładki jakimś innym programem?

#230 Gr3G18

Gr3G18
  • 112 postów
  • SkądBytom

Napisano 02 września 2010 - 19:29

Musisz mieć otagowane mp3 tak jak są w U.S. iTunes.

#231 qura12

qura12
  • 467 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 02 września 2010 - 19:31

Albo dodawaj ręcznie, pociesz się, że ja mam chyba ok. 600 albumów i 95% z okładkami.

#232 stojak1030

stojak1030
  • 2 186 postów
  • SkądŻary, Poland

Napisano 02 września 2010 - 19:42

ja swoje 3GB muzyki zrobiłem ręcznie

#233 bns

bns
  • 31 postów

Napisano 02 września 2010 - 22:03

i chyba tak zrobię, otagowac pliki mogę bezpośrednio w itunes? jak to sie robi?

#234 Gr3G18

Gr3G18
  • 112 postów
  • SkądBytom

Napisano 02 września 2010 - 22:07

Tak...wchodzisz w bibliotekę muzyki, klikasz PPM na wybranym utworze i dajesz informacje nast. zakładka o tej samej nazwie czyli informacje :) możesz tak robić zaznaczając pare utworów na raz (np. tworząc jeden album) pozdro

#235 Kriss_Hietala

Kriss_Hietala
  • 20 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 03 września 2010 - 11:05

moja biblioteka muzyczna to 29 000 utworów, 205GB, 3400 wykonawców i ok. 5000 brakujacych okładek :P Dodawałem ręcznie na macu z VGMdb - videogame music and anime soundtrack database, lub programem Album Artwork assistant. na windowsa polecam iArtwork. Ale na wiekszych bibliotekach muzycznych (od 10k wzwyż) lubi się wiechnąć. ale znajduje dużo, nawet grupy doujinowe i niekomercyjne.
http://www.lastfm.pl...r/Kriss_Hietala -> większość okładek iArtwork znalazł, i to poprawne. TidyTunes znajdował złe i jest płatny. jakiś fetch art/pluginy do Amazona tez znajdywały złe. VGMDB posiada własne cddb w 3 formatach (unicode utf-8, shift-js oraz utf-8 romaji) Wrzucasz do programu mp3tag i pobiera stamtad tagi i okładki. Minusem jest to, że w bazie vgmdb sa tylko zespoły grywające aranżacje do gier/anime oraz ich płyty autorskie(pod warunkiem, że nagrali chociaż jedną płytę z aranżacjami).

Pozdrawiam
Kriss

PS. Co do recznego tagowania. zaznaczasz płytkę i cmd+I (lub ppm i Informacje) klikasz 2x w pole okładki i wskazujesz z dysku okładke. musisz zaznaczyc w formei listy całą płyte, wszystkei piosenki z danej płyty, bo jak zaznaczysz w podglądzie okładek tą płytę, to wrzuci tylko do 1wszej piosenki z płyty. Jeśli posiadasz płyty, w których udziela się kilku wykonawców/artystów to koniecznie wypełnij pole circle(Album artist/wykonawca albumu). Inaczej iTunes narobi bałaganu. Circle to coś a'la label/wytwórnia. W przypadku undergroundowych zespołów ma znaczenie ,bo często kilka osób się udziela na płycie, która jest potem wydana przez inny zespół. przykład:
Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

#236 kudlatykudikudicini

kudlatykudikudicini
  • 54 postów
  • Skądkrk/wawa

Napisano 04 września 2010 - 15:36

ja swoje 3GB muzyki zrobiłem ręcznie


ja swoje 27GB zrobiłem ręcznie :)

#237 stojak1030

stojak1030
  • 2 186 postów
  • SkądŻary, Poland

Napisano 04 września 2010 - 15:56

szacun :P

#238 Nefilim

Nefilim
  • 55 postów
  • Płeć:

Napisano 04 września 2010 - 22:09

MusicBrainz Picard – chyba najlepszy program na mac os x do tagowania i pobierania okładek
MusicBrainz Picard - MusicBrainz
do pobierania samych okładek możesz użyć jednego z kliku iTunesowych pluginów (np. Fetch Art for iTunes, GetArtwork, Artwork Gofer)
http://www.versiontr...-itunes/artwork
sam wypróbuj, który ci leży najbardziej i który robi to wg ciebie najlepiej...

#239 Potsza

Potsza
  • 3 postów

Napisano 04 września 2010 - 22:16

Problem z okladkami w itunes. Witam, mam problem z dodaniem okladki w itunes, problem wyglada tak. Gdy chce dodac jakas okladke do albumu to klikam na album, nastepnie wchodze w informacje i do miejsca ``grafika`` w miejsce ``grafika`` wklejam okladke klikam ok i niestety nic sie nie dzieje, jak plyta byla bez okladni, tak pozostala, macie jakies pomysly jak moge rozwiazac ten problem.

#240 konole

konole
  • 412 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 września 2010 - 22:38

Przełącz widok na listę utworów, zaznacz wszystkie w albumie -> informacje -> kliknij lewym w ten mały kwadracik na grafikę albumu tak, aby się podświetlił na niebiesko -> CMD + V

#241 Potsza

Potsza
  • 3 postów

Napisano 05 września 2010 - 08:12

Jeszcze 1 pytanie odnosnie do twej odpowiedzi, CMD+V tzn ?

#242 gieza

gieza
  • 709 postów

Napisano 05 września 2010 - 09:12

Spójrz na klawiaturę i będziesz wiedzieć o co chodzi.

#243 konole

konole
  • 412 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 września 2010 - 09:42

Skrót klawiaturowy... Naciśnij i przytrzymaj CMD i dołącz V. Tak jak CTRL + ALT + Delete w Windowsie.

#244 Meo

Meo
  • 409 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 września 2010 - 09:42

On chyba ma Windowsa.. Szczerze, nie pamiętam, jak to się robiło pod Windą. Ale wiem, że na nie-Macu są problemy z okładkami, najlepiej się chyba sprawdzą programy do tagowania muzyki.

#245 Potsza

Potsza
  • 3 postów

Napisano 05 września 2010 - 10:02

Tak, mam windowsa, ale dzieki za pomoc, szczegolnie tobie meo za ta wzmianke o programach do tagowania muzyki, juz wiem jak moge dodawac okladki, dziekuje wszystkim.

#246 Kriss_Hietala

Kriss_Hietala
  • 20 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 05 września 2010 - 14:31

Album artwork Assistant - MAC Album Art manager - Windows. wersja windowsowa wyszukuje okladki z kilkudziesieciu zrodel. obsluga wersji macowej prostsza od fetch art :P Zaznaczasz utwor bez okladki i w programie klikasz get info. Automatycznie na podstawie 1 utworu wychwyci cala plyte i po znalezieniu okladki, zatwierdzasz, ktora chcesz dodac i doda ja do kazdej piosenki z albumu. Jesli chcesz bardziej zautomatyzowanego systemu na windowsa to polecam iArtwork. Ogolnie polecam stronke musicBrainz jak powyzej polecili oraz Discogs. Niektore plyty mialem otagowane jak w itunes store U.S a i tak nie pobrał. W iTunes 10.1 mogliby dać opcje cddb z wyborem źródła( bo gracenote do piratów nie chcą udostepniać, ponieważ zakładają, że 90% muzyki bez DRM jest z nielegalnego źródła... na szczęście są alternatywy dla Gracenote)

#247 konole

konole
  • 412 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 września 2010 - 17:19

Tak, mam windowsa, ale dzieki za pomoc, szczegolnie tobie meo za ta wzmianke o programach do tagowania muzyki, juz wiem jak moge dodawac okladki, dziekuje wszystkim.

To na przyszłość wspomnij, jakiego systemu używasz. To jest forum Apple'a, więc z góry zakłada się, że używasz ich systemu... Lub po prostu wypełnij pola w "O mnie" dodając swój sprzęt. Ułatwisz nam życie, uwierz.

#248 dumbler

dumbler
  • 3 postów

Napisano 14 września 2010 - 23:18

A ma ktoś radę na iToucha, który nie widzi okładek? W iTunes każdy plik pięknie otagowany - każdy ma okładkę. Włączam cover flow - okładka jest - odpalam jakiś kawałek i okładki już brak... Problem dotyczy tylko kilku albumów.

#249 OzzyMac

OzzyMac
  • 324 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 września 2010 - 08:37

A ja używam tego Apple - Downloads - Dashboard Widgets - Album Art Widget

#250 mlesniew

mlesniew
  • 10 postów

Napisano 15 września 2010 - 10:24

A co i gdzie ustawić w iTunsie aby w ogóle nie pobierał okładek?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych