Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z okładkami w programie iTunes


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
343 odpowiedzi w tym temacie

#301 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 sierpnia 2012 - 20:53

OK.

#302 Kuraket

Kuraket
  • 51 postów
  • SkądLondek

Napisano 28 października 2012 - 01:05

Problem z synchronizacją okładek w iTunes Witam serdecznie wszystkich. Mój pierwszy post. Dopisuję tutaj bo nie znalazłem podobnego tematu na forum a możliwe że nie tylko ja miałem ten problem. Nie mniej jeśli już ktoś o tym pisał to poproszę o administratorów o usunięcie tego tekstu. Po ostatniej aktualizacji iTunes miałem problem z poprawna synchronizacją okładek albumów etc. na iPhone 4S(niektóre albumy miały okładki a inne nie). - Mp3 w telefonie nie zawierały okładek mimo, że w iTunes wszystko jest ustawione poprawnie. Problem występuje przy manualnym dodawaniu albumów, inna synchronizacja przebiega bezproblemowo. Polecam omijać metodę drag and drop, jeśli chce się mieć dobrze wyglądającą bibliotekę. Mam nadzieję że Apple poprawi tą denerwującą usterkę.

#303 Empiryczny

Empiryczny
  • 525 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 grudnia 2012 - 13:33

Błąd w iTunes z okładkami od mniej więcej roku!!! Witam! Czy to tylko u mnie czy u wszystkich?: 1. Ręcznie zarządzamy muzyką na dowolnym urządzeniu; 2. Dajemy opcję konwertuj muzykę do niższej jakości (no 192 kb) 3. Przerzucamy jakiś album 4. Tadam! Brak okładki na urządzeniu. Pamiętam, że dawno dawno temu działała ta opcja bez problemu, ale od kilku wersji iTunes już nie. Czy u Was też tak jest?

#304 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 grudnia 2012 - 13:40

Potwierdzam. U mnie i u innych to samo. Nie są w stanie tego poprawić póki co.

#305 mrc120

mrc120
  • 186 postów
  • SkądPłock, Poland, Poland

Napisano 16 grudnia 2012 - 14:09

Nie możesz po prostu samemu wrzucić okładki do albumu?

#306 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 grudnia 2012 - 14:11

Nie możesz po prostu samemu wrzucić okładki do albumu?

Nie na tym ma to polegać. To powinno działać a nie działa.

#307 bulkasz

bulkasz
  • 138 postów
  • SkądGdynia

Napisano 17 grudnia 2012 - 22:41

Przy pierwszym uruchomieniu iTunes lub po wybudzeniu komputera okładki ładują się wolno. Potem przy normalnym używaniu i scrollowaniu w doł w widoku albumów jest już normalnie. Problem występuje w iTunes 11 i we wcześniejszych wersjach też.

#308 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 19 grudnia 2012 - 10:08

Apple popsuło to trochę. Kiedyś w iTunes okładki przyklejały się do plików wtedy działało wszystko na co się skarżycie. Teraz iTunes trzyma okładki w oddzielnych folderach, teoretycznie pliki mniej ważą, ale jest nawarstwienie innych problemów...

#309 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 grudnia 2012 - 10:14

Zawsze zostaje jeszcze ręcznie przyklejenie okładek do plików.

#310 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 05 stycznia 2013 - 15:14

iTunes nie pobiera okładek. Niekończące się przetwarzanie. Mam problem z pobieraniem okładek. Otóż iTunes zaczyna ich przetwarzanie co słychać także poprzez głośniejszą pracę komputera. Jednak owe przetwarzanie nigdy się nie kończy, okładki się nie ściągają a dodatkowo nie mogę nawet skasować całej procedury. Jedyną możliwością zakończenia procesu jest zamknięcie całego programu który jeszcze dopytuje się czy napewno chce to zrobić ponieważ przetwarzanie cały czas trwa. Czy mieliście z czymś takim doczynienia i czy macie jakieś pomysły jak rozwiązać taki problem?

#311 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 05 stycznia 2013 - 18:21

Przeinstaluj iTunes.

#312 wierciu

wierciu
  • 250 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 stycznia 2013 - 21:00

Mam problem z okładką do płyty. Dostałem w prezencie od siostry z USA płytę soundtrack z filmu Les Miserable. Przerzuciłem ją do itunes i dodałem do biblioteki. Wszystkie utwory dobrze dodało tzn. Jeden katalog nazwany tak jak płyta i wszystko jest ok. Jedyny problem mam z okładką. Nie chce jej pobrać. Wyskakuje mi informacją, że nie można pobrać danej okładki. I teraz moje pytanie. Czy może to być spowodowane tym, że premiera płyty w USA była 21.12.2012 a w polce będzie dostępna 25.01.2013 i dla Polski okładki jeszcze nie ma??

#313 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 07 stycznia 2013 - 22:35

Tak naprawdę czasem ciężko stwierdzić dlaczego iTunes nie potrafi dodać okładek. Masz dwie opcje - copy obrazek skądś (na przykład sklepu amazona empiku, cokolwiek) i paste do kazdego utworu z osobna. Albo drag & drop obrazek ze strony (amazona etc.) we wspolna pozycje wszystkich utworow.

#314 KonradWR

KonradWR
  • 8 postów
  • SkądRadom

Napisano 08 stycznia 2013 - 10:46

W poprzednich wersjach iTunes'a w lewym dolnym rogu była możliwość wciągnięcia okładki do całego albumu. Wiemy że Apple zafundował nam nowy design i tej opcji brakuje. Nie mogę tego znaleźć w 11 proszę o pomoc.

#315 maciekdzieciol

maciekdzieciol
  • 1 436 postów
  • SkądWarsaw, Poland

Napisano 08 stycznia 2013 - 10:47

W poprzednich wersjach iTunes'a w lewym dolnym rogu była możliwość wciągnięcia okładki do całego albumu. Wiemy że Apple zafundował nam nowy design i tej opcji brakuje. Nie mogę tego znaleźć w 11 proszę o pomoc.


Nie ma chyba tej opcji w itunes 11, bo sam jej szukałem, ale bez skutku.

#316 KonradWR

KonradWR
  • 8 postów
  • SkądRadom

Napisano 08 stycznia 2013 - 10:54

czyli jak zwykle - Lepsze jest wrogiem dobrego

#317 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 08 stycznia 2013 - 16:17

W poprzednich wersjach iTunes'a w lewym dolnym rogu była możliwość wciągnięcia okładki do całego albumu. Wiemy że Apple zafundował nam nowy design i tej opcji brakuje. Nie mogę tego znaleźć w 11 proszę o pomoc.


Niestety to spieprzyli, też mi tego brakuje.
Jedyna opcja na szybko to CtrI+I na wszystkich utworach i drag&drop okładki z przeglądarki w odpowiedni kwadracik. Przez copy/paste tylko utwór po utworze.

#318 Dziadek

Dziadek
  • 185 postów

Napisano 08 stycznia 2013 - 16:29

W widoku Albumy kliknij na płytę ,którą chcesz obrobić. Jak już wyświetlą się utwory z płyty zaznaczasz je wszystkie shiftem, klikasz prawy klawisz myszy , klikasz informacje - w tej zakładce pojawi się okienko na okładkę albumu i tam wklej pobrany wcześniej obrazek. Polecam szukać okładek 1600 x 1600 pikseli. Efekt jest zajebisty. Przed momentem dodawałem okładkę do "Tre" Green Day bo sam nie chciał pobrać. Ponadto samoczynnie pobierane okładki często nie są rewelacyjnej jakości. Dodam jeszcze ,że tak można zmienić każdą informację o płycie za "jednym zamachem".

#319 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 08 stycznia 2013 - 16:47

Ale wklej czy drag&drop, o którym piszę? Bo wklej na maku nie działa. Przynajmniej u mnie.

#320 Dziadek

Dziadek
  • 185 postów

Napisano 08 stycznia 2013 - 18:49

Nie mam maka. Jesli da sie przeniesc obrazek w to puste miejsce w informacjach powinno byc git. Wazne zeby zaznaczyc wszystkie utwory z danego albumu. Wtedy zmiany zostaja wprowadzone dla nich wszystkich.

#321 wierciu

wierciu
  • 250 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 stycznia 2013 - 21:20

W widoku Albumy kliknij na płytę ,którą chcesz obrobić. Jak już wyświetlą się utwory z płyty zaznaczasz je wszystkie shiftem, klikasz prawy klawisz myszy , klikasz informacje - w tej zakładce pojawi się okienko na okładkę albumu i tam wklej pobrany wcześniej obrazek. Polecam szukać okładek 1600 x 1600 pikseli. Efekt jest zajebisty. Przed momentem dodawałem okładkę do "Tre" Green Day bo sam nie chciał pobrać. Ponadto samoczynnie pobierane okładki często nie są rewelacyjnej jakości.

Dodam jeszcze ,że tak można zmienić każdą informację o płycie za "jednym zamachem".


Wszystko działa jak powinno. Dziękuję za pomoc.

#322 MARIQ

MARIQ
  • 4 postów
  • SkądTarnowskie Góry, Poland

Napisano 20 listopada 2013 - 15:21

Witam ja mam problem z okładkami do filmów w bibliotece iTunes. Otóż robię powoli kopie zapasowe moich filmów DVD i dodaję je do biblioteki iTunes, ustawiam odpowiednie tagi i gdy wybieram okładkę z dysku to iTunes jej nie dodaje. Wiece może w czym problem tkwi?

#323 pioko17

pioko17
  • 35 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 23 stycznia 2014 - 14:59

Mam dość nietypowy problem... iTunes wszystkie pola edycji pozostawia mi nieaktywne pola wyboru... Nie mogę ani wgrać okładki, ani nawet poprawić gatunku muzyki. Pola działają jedynie w ustawieniach ogólnych albumu, ale jak tam się zapisze to nic się nie zmienia. Dodam, że program dotyczy tylko muzyki nowo zgrywanej. Tą co była wcześniej można bez problemu edytować... [ATTACH=CONFIG]19879[/ATTACH]

#324 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 stycznia 2014 - 15:27

pliki nie są przypadkiem ustawione na tylko do odczytu?

#325 pioko17

pioko17
  • 35 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 23 stycznia 2014 - 17:08

O dzięki o tym nie pomyślałem :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych