Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czyszczenie kulki w Mighty Mouse


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#26 KJoanna

KJoanna
  • 298 postów
  • SkądGalway

Napisano 06 lutego 2007 - 18:18

tak sobie czytam i czytam... chyba zostane przy moim bezprzewodowym Microsofcie i ewentualnie zainwestuje w tablet...


tablet tabletem (mam i to nawet ten z myszka) ale to bardziej do obrobki/rysowania:)

Myszka musi byc-ja ze swojej jestem zadowolona:)

#27 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 06 lutego 2007 - 22:51

Albo ja mieszkam w jakims super extra cywilizowanym kraju albo Polska jest 10 lat za...

Dzis odwiozlam myszke do sklepu bo kilkukrotne czyszczenie scrolla nie pomoglo.
spodziewalam sie ze pani sprzedawczyni poprosi zebym wrocila za kilka dni po wyczysczona myszke... a tu niespodzianka: pani z zaplecza przyniosla nowke:)

Zycze kazdemu takiej obslugi klienta:)

pzdr


Jak sie potem dowiedziałem SAD poprstu nazwijmy to "niechetnie" wymienia MM bo nie chca sobie kłopotu z odsyłaniem magazywnowanie itp. robić .... Nie wiem tylko z czym wiekszy klopot z tym z ww. czy z rozcinaniem sklejaniem i babraniem sie tak naprawde w uzadzeniu ktorego wyprodukowanie kosztuje zapewne nie wiecej niz 5$ :(

#28 jedsok

jedsok
  • 208 postów
  • SkądZoliborz

Napisano 13 lutego 2007 - 20:24

To mi pasuje:

http://video.libimse...d5d09515ab&

#29 sanitariusz

sanitariusz
  • 524 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 17 lutego 2007 - 18:34

Moja historia z choroba mojej myszki polegajaca na nie przewijaniu rozpoczela sie jakies dwa miesiace po zakupie komputera. Odrazu zajrzalem na forum i zobaczylem ze nie tylko moja myszunia zachorowala. Nie przewijala w gore a pozniej to juz roznie bylo.
Pomoglo jej troszke alkoholu. Co jakis czas trzeba bylo ja raczyc procentowym trunkiem i to ja utrzymywalo przy zdrowiu. Oczywiscie mialem chwile zwatpienia bo byly momenty ze nawet juz sprawdzona dawka alkoholu nie pomagala. Jednak ogolnie zazwyczaj to pomagalo.
Nie raz bylo tak ze chcialem juz moja myszunie zamienic na inna ale jako ze raczej trudno mi sie przestawiac na nowe rozwiazania robilem co moglem.
Jednak przyszedl dzien ze juz nic nie pomoglo. Nie przewijala w dol i czasami w gore. Alkohol pomagal tylko na gorna rolke a dolna nie drgnela.
Zawodzily inne metody opisywane na forum. Nawet z ekstrymalnym jezdzeniem po podkladce. Zreszta tak jezdzilem ze mi kulka zafarbowala na kolor podkladki :D
Jako ze nie mam ochoty, czasu i tyle sily wewnetrznej by rozstac sie z moja myszunia nawet na czas wysylki do SAD podjalem dzis decyzje o wykonaniu operacji.
Metoda ta byly przytaczana juz na tym forum ale jakos raczej nie chcialem jej wykorzystac. Az do tej chwili!
Kliknalem na ten link i postepowalem zgodnie z wskazowkami
http://web.mac.com/k...MightyMEng.html
Jako ze mam a raczej mialem jakies doswiadczenie medyczne bo praca jako sanitariusz to raczej przygoda podczas studiow, zdecydowalem sie na operacje myszki.
Po przygotowaniu odpowiednich narzedzi (skalpel, srubokret, norzyczki, i dluto) wzialem sie do roboty. Pierwsza czesc operacji polegajaca na zdjeciu wewnetrznego pierscienia nie byla trudna. Poszlo jak po masle. Jednak dopiero teraz przyszlo najtrudniejsze. Usuniecie zawnetrznego pierscienia. Za pomoca skalpela delikatnie jak kazano cialem moja myszunie. Prawie plakalem i lekko mi rece sie trzesly ale nie przestawalem. Po godzinie wewnetrzny pierscien zostal usuniety od reszty. W trakcie tej operacji odnioslem dwie dosc powazne rany zadane przez skalpel co doprowadzilo do krwawienia lewej i prawej reki. Nie chcac narazic myszuni na kontakt z moja krwia opatrzylem swoje rany i zajrzalem do wnetrznosci.
Dotarcie do srodka bylo mozliwe po nacisnieciu zatrzaskow. Gorna czesc myszuni byla polaczona dwoma tasmami z jej glownym ukladem. Jedna i druga tasme wyjalem po zwolnieniu zatrzaskow.
Po tym odkrecilem trzy srubeczki i zajrzalem do chorego miejsca.
Trzeba bylo jeszcze dostac sie do kuleczki od srodka wyjmujac magnesy z rolkami.
To co zobaczylem przeroslo moje oczekiwania.
Dwie rolki poprostu bylu obrosniete skoltunionym 3milimetrowym tworem.
Teraz nie dziwie sie ze nic nie pomagalo juz mojej myszce.
Wyczyscilem to cos nozykiem i ponownie zaczalem skladac myszunie w calosc.
Okazalo sie to trudniejsze niz myslalem ale dalem sobie rade. Najlepiej by myszke skladala odoba majace male zgrabne rece. Ja takich niestety nie mam wiec sie trudzilem.
Zewnetrzny pierscien trzeba bylo delikatnie skleic z reszta za pomoca kleju super costam.
Teraz myszunia wyglada jak nowa i tak tez sie zachowuje. Rolki dzialaj we wszystkie strony i nie zaluje ze podjalem sie tej strasznej operacji.
UDALO SIE!!!

Operacja mysz trwala jakies dwie godziny.
Teraz znow jestesmy razem i uwazam ze ta metoda gdy juz zadne inne nie skutkuja jest naprawde dobra.

Pozdrowionka

#30 lantiz

lantiz
  • 1 118 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 18 lipca 2007 - 08:39

wiedzialem! Alkohol zawsze pomaga :P nie tylko ludziom ]:->

#31 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 18 lipca 2007 - 09:55

Zewnetrzny pierscien trzeba bylo delikatnie skleic z reszta za pomoca kleju super costam.

I to mnie martwi. Super glut może to skleić na AMEN, a co przy następnej rozbiórce ...

#32 mikemaj

mikemaj
  • 769 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 18 lipca 2007 - 21:45

ktoś na youtube sklejał mighty za pomocą pistoletu z gorącym klejem.
http://allegro.pl/it...ej_walizka.html
http://allegro.pl/it...atis_od_ss.html

#33 nicomsw

nicomsw
  • 728 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, Polska

Napisano 18 lipca 2007 - 22:13

ja polecam tą metodę

#34 RobertZ

RobertZ
  • 745 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 sierpnia 2007 - 14:18

mnie zawiodło czyszczenie spirytusem, rulonik z papieru, natomiast ten sposób przewróconą do góry i dociskaniem do papieru przywrócił mi nadzieję, bo mycha zaczęła się poruszać normalnie choć żadnych brudów na kartce nie było może dlatego, że wcześniej czyściłem ją watą ze spirytusem, wielkie dziękuję (+)

#35 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 12 sierpnia 2007 - 15:14

http://www.myapple.p...ead.php?t=36133

mi sie nudzilo i rozkrecilem mocnarna mysz :D

#36 newman

newman
  • 164 postów

Napisano 12 sierpnia 2007 - 19:06

Kilka dni temu musiałem też zastosować "metodę rozkręć", gdyż żadne zewnętrzne czyszczenie nie pomagało. Mychę kupiłem używaną, więc przeszła już swoje. Sprawa jest prosta i skuteczna. Jedynie z tym klejem na końcu trzeba ostrożnie, żeby kolejne rozbieranie było mniej kłopotliwe. Ps. MM to moja ulubiona mycha :-)

#37 linuxp

linuxp
  • 88 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 sierpnia 2007 - 19:55

Ja mam MM od 3 miesiecy i narazie, od pukac, nic sie z nia zlego nie dzieje. Aczkolwiek co pare dni, profilaktycznie wycieram ja szmatka (najczesciej o koszulke) wtedy znowu jest przyjemna w dotyku, oraz ta sama szmatka czyszcze kulke,tzn przez koszulke krece kulka we wszystkie strony :) Jak narazie nie mam z nia zadnych problemow.

#38 karolek

karolek
  • 171 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 grudnia 2007 - 18:01

Czy jeżeli na moją MM wylałem kawę to pomoże coś ], żeby za każdym razem nie zastawała mi się? Jak można to wyczyścić?

#39 newman

newman
  • 164 postów

Napisano 17 grudnia 2007 - 11:01

Opisana "akcja" dotyczy niedziałającej rolki/kulki. Jeśli w Twojej MM masz problem tylko z rolką to możesz zacząć od zwykłego czyszczenia (tak jak opisane pod jednym z powyższych linków), a jeśli to nie pomoże to opcja 2, czyli rozbieranie mychy. Czy pomoże, trudno powiedzieć, ale jeśli nie masz innych opcji to warto spróbować.

#40 mrfreeze

mrfreeze
  • 246 postów

Napisano 17 grudnia 2007 - 12:02

Przez kilka miesiecy mojej MM pomagalo czyszczenie etanolem mnie wiecej raz na 2 tygodnie. Ostatnio jednak MM stala sie alkoholiczka i zadna dawka EtOH jej nie pomagala. Wydawalo mi sie, ze rozbieranie bedzie nieuchronne ale sprobowalem jeszcze acetonu i o dziwo od razu jej lepiej :)

#41 pgolik

pgolik
  • 125 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 grudnia 2007 - 10:00

Przez kilka miesiecy mojej MM pomagalo czyszczenie etanolem mnie wiecej raz na 2 tygodnie. Ostatnio jednak MM stala sie alkoholiczka i zadna dawka EtOH jej nie pomagala. Wydawalo mi sie, ze rozbieranie bedzie nieuchronne ale sprobowalem jeszcze acetonu i o dziwo od razu jej lepiej :)


Zamiast etanolu polecam izopropanol - działa znacznie lepiej (na MM, doustnie nie radzę :D ). Mojej wystarczy raz na 1-2 miesiące. Izopropanol jest często głównym składnikiem różnych magicznych płynów do czyszczenia (np. optyki fotograficznej) sprzedawanych za grube pieniądze.

#42 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 03 lutego 2008 - 02:51

Ha! Pochwalę się, że własnoręcznie rozkręciłam i oczyściłam myszę :D (głównie ze złogów na scrollach) Teraz działa jak nowonarodzona :) Niestety na koniec byłam zmuszona skorzystać z Kropelki, więc nie wiem, czy następnym razem uda mi się dobrać do bebechów...

#43 BonusDeLuxe

BonusDeLuxe
  • 3 postów
  • SkądŁÓDŹ

Napisano 25 lutego 2008 - 17:47

jou dzis sie zacielo i po energicznych ruchach na kartce powrocila uzytkowa kulka, kartka bez sladu nieczystosci, nie wnikam. tutorial genialny, mysz bez konkurencyjna, po logitechu bluetooth wrocila wiara w dobry design, ergonomia i uzytecznosc pod maciem jest : ) niech zyje myapple i IceMan. LOVE

#44 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 25 lutego 2008 - 18:44

Izopropanol drogi?? Bez żartów... Nawet na Allegro można kupić cz.d.a za ok 19 pln za litr. To jak darmo.

#45 tHE-oNE

tHE-oNE
  • 193 postów

Napisano 25 lutego 2008 - 20:38

Ja czyściłem tym sposobem oraz różnymi płynami.... na początku działało super... ale w pewnym momencie scroll odmówił zupełnie posłuszeństwa gdy chce przesunąć obraz w górę.... czyszczenie nic nie dało.... serwis polecacie czy jeszcze jakiś sposób....?

#46 cza_gda

cza_gda
  • 430 postów
  • Skądgdansk

Napisano 08 marca 2008 - 16:47

zadzialalo dzieki

#47 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 08 marca 2008 - 17:25

Ja czyściłem tym sposobem oraz różnymi płynami.... na początku działało super... ale w pewnym momencie scroll odmówił zupełnie posłuszeństwa gdy chce przesunąć*obraz w górę.... czyszczenie nic nie dało.... serwis polecacie czy jeszcze jakiś sposób....?


Otworzyć i wyczyścić rolki, skalpel i mały krzyżak.

#48 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 10 marca 2008 - 16:33

Jeśli na Gwarancji to serwis i wymiana na nową ... no bez przesady ale Rok myszka za 200 zł powinna wytrzymać bez skalpela

#49 jack11

jack11
  • 25 postów
  • SkądBeskidy

Napisano 10 marca 2008 - 22:03

U mnie po kilku miesiącach w myszce kulka przestała działać w dół, nie chciało mi się szukać jakiś tam płynów no i wymyśliłem inny sposób czyszczenia bez rozbierania itd szybko i skutecznie . Jeżeli ktoś ma dostęp do kompresora to polecam . Po prostu w odpowiedni sposób przyłożyłem 12bar do kulki i jak nowa. Uwaga przy nagłym podaniu pełnego ciśnienia może wyrwać kulkę :). Myszkę po tej operacji używam już 3 miesiąc i ciągle działa jak nowa.

#50 newman

newman
  • 164 postów

Napisano 10 marca 2008 - 22:10

Czyli potrzebne są okulary ochronne, bo taka kulka lecąca z prędkością 200 km/h to śmiertelne niebezpieczeństwo ;-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych