Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

przebicia prądu na obudowie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
66 odpowiedzi w tym temacie

#26 kulasdp

kulasdp
  • 373 postów
  • SkądRacibórz/Wiedeń

Napisano 17 stycznia 2007 - 12:24

witam wszytskich!

mam podobny problem.dwutygodniowy macbook pro, jednoczesnie moj pierwszy mac w ogole i od razu taka niespodzianka.pisze niespodzianka bo sprzet warty 2tys.euro najzwyczajniej w swiecie delikatnie kopie.mrowienie to stanardowa opcja, bez wzgledu na to czy jest uziemiony czy nie.bez wzgledu na to jakiej kombinacji uzyje, czy jest to sam apple adapter czy adapter+kabel sieciowy z uziemniem+surge protector.slowo w internetcie mowi ze nie ejstem jednym z tym problem ale jednym z niewielu ktorym uziemienie laptopa nie pomoglo.niestety...polecam forum apple'a:http://discussions.a...?categoryID=190 i search.
odkrylem ta fatalna opcje jakies 2-3 dni po rozpakowaniu z pudelka mojego maca.pierwsze info na ten temat to ten fatalny film:
oczywiscie ten test nie ejst w zadnym stopniu miarodajny ale sprawdzilem u siebie i okazuje sie ze najprawdopodobniej kabel sieciowy dolaczony do pudelka i podlaczany do adaptera uziemia laptopa w jakis sposob, przynajmniej do tego stopnia ze nie slychac trzaskow i pierdniec, uzycie samego adaptera z wtyczka z trzema bolcami(uk adapter)teoretycznie powinno dzialac tak samo ale nie dziala i trzaski sa podobne jak an filmie!
wiem, ze to smieszne ale to fakt.test sam w sobie o niczym nie swiadczy jednak juz mrowienie owszem.pojawia sie i czuje je do tego stopnia , ze nie moge o nim zapomniec, co sprawia, ze zamiast cieszyc sie jablkiem zastanawiam sie co jest grane.
jak napisalem wczesniej, nie ejstem jednym z tym problemem.sprawdzilem chyba wszystkie posty na tym forum dot. tego tematu oraz wiekszosc na forum applowskim i generalnie nic z tego nie wynika.uziemienie uzieminiem ale mrownienie caly czas jest.
zastanawiam sie czy problem moze tkwic w budynku w ktorym mieszkam.nie do kocna wiem jak moglbym sprawdzic czy jest on uziemiony czy nie?jakies sugestie?
poza tym cala sytuacja doprowadza mnie powoli do skrajnego wyczerpania:)od przeszlo tygodnia stykam sie caly czas z minusami macbooka niz plusami, zwiazane jest to na epwno z natura mojego rpoblemu, a co za tym idzie z miejscami w ktorych probuje odnalezc jakas sensowna odpowiedz i rozwiazanie.te miesjca z koleji roja sie od zazalen, problemow, ciaglego kontaktu z applowskim supportem, wymian sprzetu, poluzowanych wyswietlaczy, kopiacych laptopow its. koniec swiata!
zaznaczma, ze nei ejstem machejterem wrecz przeciwnie.mam ipody, macbooki i w ogole jaram sie brandem ale kopiacy laptop za 2tys. euro to nie ejst hedon.
jelsi macie jakeis pomysly, sugestie...bede wdzieczny za kazda pomoc.
dzieki!


problem moze tkwic albo w twojej instalacji elektrycznej lub tez moze byc ze obudowa ma miejsca w ktorych "lakier" nie jest wystarczajaco szelnie naniesiony. bo glownie to obudowa sama w sobie nie powinna przewodzic pradu...sam to testowalem

jak mi sie uda to moze to przetestuje w warunkach laboratoryjnych na uczelni ;)
mysle ze moj wykladowca zgodzi sie na pare pomiarow ;)

#27 bezkitusiewka

bezkitusiewka
  • 11 postów

Napisano 17 stycznia 2007 - 12:41

siema kulasdp! napisales ze "sam to testowales"..rouzmiem ze miales podoby problem ale juz nie masz?...w jaki sposob TO testowales?i co testowales?i jak moge TO stestowac? dzikei za odpowiedz

#28 lemu

lemu
  • 59 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 stycznia 2007 - 12:43

Ja też obstawiam instalacje elektryczna, u mnie w domu nie kopie, a w pracy przy niektórych gniazdkach zdarza sie, pomimo kabla z bolcem.

#29 kulasdp

kulasdp
  • 373 postów
  • SkądRacibórz/Wiedeń

Napisano 17 stycznia 2007 - 12:58

siema kulasdp!

napisales ze "sam to testowales"..rouzmiem ze miales podoby problem ale juz nie masz?...w jaki sposob TO testowales?i co testowales?i jak moge TO stestowac?

dzikei za odpowiedz


wiesz to sie da jedynie zmierzyc miernikiem elektrostatycznym ktory wlasnie na takie wyladowania reaguje....u mnie reagowal kiedy byl wlasnie maczek nieuziemniony...potem juz bylo po sprawie...to jest troche skomplikowane...ale tak jak juz wczesniej pisalem to moze byc wina instalacji

#30 bezkitusiewka

bezkitusiewka
  • 11 postów

Napisano 17 stycznia 2007 - 14:16

ok dzieki za slowo tak mysle, ze jesli wine w moim przypadku ponosi instalacja to dlaczego slysze!(pseudotest z jackiem od glosnikow-http://youtube.com/watch?v=IPdtDHjr3QM) roznice miedzy systemem: 1)sam apple adapter(dzwieki-dokladnie to co na filmie) 2)apple adapter+kabel z uziemieniem(dzwieki-dokladnie prawie(!) to samo co na baterii, czyli mniej wiecej standardowe/ciche/mniej chaotyczne/stale bzzzz-po przylozeniu jacka do obudowy np. niepodlaczonego ipoda jest to samo) a mrowienie jak bylo tak jest poza tym jest jeszcze jedno.czy mozliwe jest, ze czuje to nawet pracujac na baterii?wydaje sie to niezauwazalne ale mam wrazenie czasem ze jestem caly nalektryzowany po takich 3godzinach z laptopem na kolanach.dlonie,palce,wlosy,wlosy na jajkach!,stopy,klatka,biceps,uda i ucho.. bez kitu... tak czy inaczej ejszcze raz dziekuje z gory za kazde info, wszystko co sprawi, ze poczuje sie lepiej i ebde weselszy siewka!

#31 edyta108-1

edyta108-1
  • 23 postów

Napisano 17 stycznia 2007 - 14:17

Ja niestety nie mam tej wtyczki z uziemieniem bo kupiłam MBP z trzeciej ręki i dostałam do niego tylko zasilacz i zwykłą wtyczkę. Może jest ktoś komu SAD wymienił MBP na nowy i zostały mu kable i pilot (też nie mam) to chętnie kupię.

#32 kulasdp

kulasdp
  • 373 postów
  • SkądRacibórz/Wiedeń

Napisano 17 stycznia 2007 - 16:30

Ja niestety nie mam tej wtyczki z uziemieniem bo kupiłam MBP z trzeciej ręki i dostałam do niego tylko zasilacz i zwykłą wtyczkę. Może jest ktoś komu SAD wymienił MBP na nowy i zostały mu kable i pilot (też nie mam) to chętnie kupię.


tutaj co moglem znalezc dla ciebie

http://allegro.pl/it...cza_kostki.html

i to

http://allegro.pl/it..._ipod_etc_.html

co do pilota to nie wiem czy sie oplaca kupic na allegro bo w SAD-zie nowy jest za 119 zl

pozdrawiam ;)

#33 edyta108-1

edyta108-1
  • 23 postów

Napisano 18 stycznia 2007 - 11:26

Dzięki wielkie.

---- Dodano 18-01-2007 o godzinie 13:36 ----
Ale wiesz w SAD-zie jak zapytałam o tego pilota to napisali mi coś takiego "Pilota mozna oczywiscie u nas dokupic. Cena 79$ netto (ok. 300PLN z VATem)." Coś dziwnego, bo teraz na sklepie nie mogę go znaleźć a wcześniej też widziałam za 119 albo 129 (nie jestem pewna ale jakaś taka suma)

#34 kulasdp

kulasdp
  • 373 postów
  • SkądRacibórz/Wiedeń

Napisano 18 stycznia 2007 - 15:19

Dzięki wielkie.

---- Dodano 18-01-2007 o godzinie 13:36 ----
Ale wiesz w SAD-zie jak zapytałam o tego pilota to napisali mi coś takiego "Pilota mozna oczywiscie u nas dokupic. Cena 79$ netto (ok. 300PLN z VATem)." Coś dziwnego, bo teraz na sklepie nie mogę go znaleźć a wcześniej też widziałam za 119 albo 129 (nie jestem pewna ale jakaś taka suma)


hmm dziwne tu jest jak byk 119 zl

https://sklep.apple....0.1.3.15.1.11.2

pozdrawiam

#35 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 stycznia 2007 - 17:17

W Tachobisie jest po 119,-

#36 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 stycznia 2007 - 17:18

Czasem można znaleźć nawet taniej - po 70zł.

#37 kulasdp

kulasdp
  • 373 postów
  • SkądRacibórz/Wiedeń

Napisano 18 stycznia 2007 - 17:22

Czasem można znaleźć nawet taniej - po 70zł.


nic, tylko szukac i szukac ;)

#38 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 20 stycznia 2007 - 13:38

Jaki z tego moral kupic sobie MB i po klopocie nic nie kopie.


Oj, kopie, kopie. Mój całkiem ostro szarpie przy dotknięciu którejś z 3 śrub od spodu obudowy i z narożnika nad portem podczerwieni.
Dzieje się to tylko gdy sprzęt jest podłączony pod zasilacz i tylko w mojej łazience ;) Bardzo źle się korzysta z kompa siedząc na kibelku (ciągle wali prądem w kolana). Prawdopodobnie jakiś artysta skopał tam instalację elektryczną - teraz już się*boję tam nawet golarkę podłączać :(

#39 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 20 stycznia 2007 - 21:43

Oj, kopie, kopie. Mój całkiem ostro szarpie przy dotknięciu którejś z 3 śrub od spodu obudowy i z narożnika nad portem podczerwieni.
Dzieje się to tylko gdy sprzęt jest podłączony pod zasilacz i tylko w mojej łazience ;) Bardzo źle się korzysta z kompa siedząc na kibelku (ciągle wali prądem w kolana). Prawdopodobnie jakiś artysta skopał tam instalację elektryczną - teraz już się*boję tam nawet golarkę podłączać :(


A przedłużacza podciągnąć nie można? :lol:

#40 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 20 stycznia 2007 - 23:36

Niestety, to samo się dzieje, gdy "przyniosę" prąd spoza mojej świątynii dumania.

#41 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 21 stycznia 2007 - 00:50

Niestety, to samo się dzieje, gdy "przyniosę" prąd spoza mojej świątynii dumania.


To przynieś sobię jakiś stołek, taboret czy stolik :lol:

#42 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 21 stycznia 2007 - 01:02

wydaje mi się, że przebicie jest w podłodze, gdzieś pod stopami. Gumowy dywanik powinien załatwić sprawę ;-)

#43 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 21 stycznia 2007 - 06:59

Powiedzcie mi czy one naprawde az tak kopia, ze nie da sie wytrzymac? No wlasnie... Same problemy tylko :D Nie ubije cie, a troche energii dostaniesz ;)

#44 krzemien

krzemien
  • 1 038 postów
  • SkądRG21 7UQ

Napisano 21 stycznia 2007 - 09:23

Bardzo źle się korzysta z kompa siedząc na kibelku (ciągle wali prądem w kolana).


GDZIE? :D

Ciesz się, że nie tylko w kolana :D

[Na to bym nigdy nie wpadł ;)]

#45 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 21 stycznia 2007 - 09:32

reRESERVEDFX: Kopie bo obudowa nie została zaizolowana. Z plastikiem nie ma problemu, ale jeśli komputer jest z aluminium...

#46 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 21 stycznia 2007 - 10:23

Powiedzcie mi czy one naprawde az tak kopia, ze nie da sie wytrzymac? No wlasnie... Same problemy tylko :D Nie ubije cie, a troche energii dostaniesz ;)


Kopanie jest co najwyżej lekko denerwujące, martwi mnie tylko możliwość ukatrupienia sobie płyty głównej czy baterii jakimś pechowym przebiciem. Wskaźnik baterii dziwnie się zachowuje przy tym kopanu (nie ładuje powyżej 92% i pokazuje 96% health - normalnie mam 100%).

@krzemien > śruby od spodu obudowy akurat w okolicy kolan są 8-)

#47 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 21 stycznia 2007 - 10:34

reRESERVEDFX: Kopie bo obudowa nie została zaizolowana. Z plastikiem nie ma problemu, ale jeśli komputer jest z aluminium...


Wiem, ze kopie z tego powodu, a i mielismy pare zapytan w Genius Bar ale nigdy nie bylo serwisu ani nic. Po prostu uroki aluminium. Albo rysy albo niech cie kopie :P Ja wybralem to drugie i przy okazji poprawilem gniazdka w domu ;) A plyta glowna siasc nie powinna ale jakby byl jakis przeskok ladunku no to niezle... :/

#48 edyta108-1

edyta108-1
  • 23 postów

Napisano 21 stycznia 2007 - 11:22

Kopanie jest co najwyżej lekko denerwujące, martwi mnie tylko możliwość ukatrupienia sobie płyty głównej czy baterii jakimś pechowym przebiciem. Wskaźnik baterii dziwnie się zachowuje przy tym kopanu (nie ładuje powyżej 92% i pokazuje 96% health - normalnie mam 100%).

@krzemien > śruby od spodu obudowy akurat w okolicy kolan są 8-)


U mnie jest to samo. Nowa bateria a pokazuje że naładowna na 96%. Dziwne. A co do tego kopania to nie kopie tak mocno ale potrafi nieźle wystraszyć. Ja już teraz uważam żeby nie siadać do kompa jak nie mam bluzki z długim rękawem i kapci.

#49 sleepless

sleepless
  • 314 postów
  • SkądGliwice

Napisano 21 stycznia 2007 - 12:38

A co na to Apple? Przyznaje się do występowania tego zjawiska? Z kupnem MacBooka Pro jednak warto poczekać do następnego modelu.

#50 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 21 stycznia 2007 - 12:42

sleepless: Do którego modelu? 3-ciego? Uziem sobie przewód to kopać nie będzie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych