Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Matryca pękła SAMA! Czy to możliwe w MacBook Pro 15'?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
65 odpowiedzi w tym temacie

#1 agafffia123

agafffia123
  • 17 postów

Napisano 30 maja 2010 - 21:31

Witam :( Jestem ZAŁAMANA. Zobaczyłam na ekranie mojego makusia mały punkt. (dokładnie na tym "czarnym brzegu dookoła wyświetlanego obrazu) Właściwie, to był milimetrowy uszczerbek. Jak dotknęłam go szmatką, to poszła "piska" 1 cm w lewo. a potem, na moich oczach, powoooli, od tego punktu przez ćwierć ekranu szło pęknięcie. O mało nie dostałam zawału, bo wiem na pewno, że NIGDY nie był uderzony, NIGDY nie spadł i nikt inny go nie używał! Jak pytałam innych to mówili, że to wygląda na uderzenie, jakby ktoś końcem np. nożyczek stuknął. Mój laptop ma tylko jednego włąściciela - mnie. Czy to możliwe? Żeby szyba sama pękła? Nie od uderzenia, tylko jakby od środka? Oddałam go do Cortlandu ale powiedzieli, że pierwszy raz ktoś przynosi laptopa z pękniętą szybką i twierdzi że sama pękła. Na "pocieszenie" dodali że samej szyby nie da się wymienić w tym komputerze, bo jest zintegrowana z całą obudową i wymiana kosztuje okolo 3000tys. Czekam na wyrok, ale czy to możliwe? Nie mogę w to uwierzyć!!! Czy uznają mi go na gwarancję? Nie znalazłam w całym internecie żadnej informacji, żeby szyba pękła "sama" ;(

#2 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 30 maja 2010 - 21:34

Obawiam się że nawet jeżeli mówisz prawdę - nikt w nią nie uwierzy :/ Co nie zmienia faktu że w USA iphone'y z pękniętą szybką wymieniali od ręki w sklepie wielu klientom.

#3 B@rtasMAC

B@rtasMAC
  • 572 postów

Napisano 30 maja 2010 - 21:37

to nie matryca, tylko szyba, gwarancji nigdzie Tobie nie uznają, bo ta szyba sama faktycznie nie pęka, inaczej mówiąc miałaś pecha... niestety ale każda szyba ma swój słaby punkt, Ty tą ścierką tylko jej pomogłaś...

#4 agafffia123

agafffia123
  • 17 postów

Napisano 30 maja 2010 - 21:38

Dlatego jestem w takim szoku bo dbam o niego jak o jajko, jest w idealnym stanie zez żadnych rysek, już blisko rok. do konca gwarancji zostało 2 tygodnie. Ale czy to możliwe że może jakieś złe naprężenia działały na "klapę"? Jak może się nie dać wymienić samej szybki....? :(

#5 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 30 maja 2010 - 21:41

Coraz więcej osób ma ten tego typu problem, u mnie pęknięte szyby w Unibody to już mała plaga. Naprawa nie jest na szczęście tragicznie droga.

#6 agafffia123

agafffia123
  • 17 postów

Napisano 30 maja 2010 - 21:42

Co to znaczy nie jest tragicznie droga? Ja i tak twierdzę, że ona pękła SAMA. Po co miałabym kłamać. SAMA! :( Naprawdę :(

#7 B@rtasMAC

B@rtasMAC
  • 572 postów

Napisano 30 maja 2010 - 21:44

Jak może się nie dać wymienić samej szybki....? :(


bo jest przyklejona, żaden serwisant nie będzie ryzykować właśnie jej zbicia, np. przy wymianie matrycy na gwarancji
a koszt 3000 zł bierze się z aluminiowej pokrywy, matrycy, szyby, kamery, czujnika i zawiasów

#8 agafffia123

agafffia123
  • 17 postów

Napisano 30 maja 2010 - 21:46

Gdzie najlepiej oddać do naprawy, jeżeli odmówią mi gwarancji? Czy w Cortlandzie robią takie rzeczy czy tam przepłacę?

#9 B@rtasMAC

B@rtasMAC
  • 572 postów

Napisano 30 maja 2010 - 21:49

w cortlandzie nie bawią się w ściąganie szyby, w ispocie tez nie, tak więc na pewno odpadają autoryzowane serwisy, samą szybę chyba znajdziesz na ebay lub allegro, bo czuję że mało serwisów ma same szyby u siebie ale szukaj w każdym razie nieautoryzowanych serwisów

#10 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 maja 2010 - 21:50

Widać, że nie ma najmniejszego mechanicznego uszkodzenia na szkle, więc nie mogłaś sama tego zrobić. Dziwne. Ciekawe jaki jest tego powód. Anomalia w strukturze szkła?

#11 agafffia123

agafffia123
  • 17 postów

Napisano 30 maja 2010 - 21:51

Dzięki za pomoc... Wiem, że nadziej matką głupich ale może mi to wymienią.... Zraziłam się przez to bardzo do apple... Jak można wybulić tyle kasy za taką lichotę.

#12 B@rtasMAC

B@rtasMAC
  • 572 postów

Napisano 30 maja 2010 - 21:53

macbook glass, Komputery i Laptopy za granic

przykładowo wpisałem, no i szczerze mówiąc spodziewałem się takich cen...

#13 agafffia123

agafffia123
  • 17 postów

Napisano 30 maja 2010 - 21:55

Widać, że nie ma najmniejszego mechanicznego uszkodzenia na szkle, więc nie mogłaś sama tego zrobić. Dziwne.

Ciekawe jaki jest tego powód. Anomalia w strukturze szkła?


Na tym zdjęciu nie widać, ale jak się spojrzało pod światło to można było zauważyć milimetrowe wgłębienie, ale bardzo "symetryczne". Wydaje mi się, że gdyby ktoś mu "przywalił" to pęknięcie poszłoby od razu i wydaje mi się że "w wiele stron" a nie w poziomie jedna kreska.... Naprawdę DZIWNE :(

#14 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 30 maja 2010 - 22:02

Samą szybę da się wymienić, trzeba tylko uważać by nie zbić LCD. Autoryzowane serwisy się tym nie zajmują, wymieniają całość za ok. 2000 zł.

#15 agafffia123

agafffia123
  • 17 postów

Napisano 30 maja 2010 - 22:06

Ile taki komputer może być warty jak wystawię go z taką pękniętą szybą? 15.4/2.66/2x2GB/500(podmienione z 320)/SD/GLSY... Ktoś się orientuje?

#16 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 30 maja 2010 - 22:13

mac2sell.com

#17 agafffia123

agafffia123
  • 17 postów

Napisano 30 maja 2010 - 22:19

Można się załamać. Really. Ciekawi mnie jedno: CZY to jest rzeczywiście możliwe, żeby to pękło z jakiejś ukrytej wady....

#18 1084

1084
  • 495 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 maja 2010 - 22:52

Trzy stówki to nie tragedia za wymianę szkła. Osobiście sam bym się pokusił o wymianę. Myślę że bez problemu znajdziesz osobę, która podejmie się wymiany szyby.

#19 shadowsky

shadowsky
  • 299 postów
  • SkądPleszew

Napisano 30 maja 2010 - 23:27

300zł szybka z UK ebay i poszukać jakiegoś najbliższego serwisu o profilu applowskim który to wymieni za jakieś 100-200zł wydaje mi się i to by było na tyle. Cały koszt ok 500zł

#20 agafffia123

agafffia123
  • 17 postów

Napisano 30 maja 2010 - 23:38

Dzięki, to mnie zdziebko pocieszyło...

#21 jackeill

jackeill
  • 640 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 30 maja 2010 - 23:57

Można się załamać. Really. Ciekawi mnie jedno: CZY to jest rzeczywiście możliwe, żeby to pękło z jakiejś ukrytej wady....

Tak, mozliwe. Wystarczy, ze była jakaś skaza w szkle albo że działało na nie w tym miejscu jakieś napięcie (np w przypadku gdy szyba była źle spasowana). Generalnie taką sytuację znam z auta. Kiedyś jechałem sobie, a spod samochodu przede mną wyskoczył kamyczek i walnął mi w szybę. Po zatrzymaniu się stwierdziłem, że jest maleńki uszczerbek, ale prawie tego nie widać, więc sprawę olałem. I wszystko było okej do czasu aż nie włączyłem wycieraczek. Niby nic, ale szyba została naruszona, a siła (całkiem mała) przesuwanej wycieraczki sprawiła, że od tego uszczerbku zaczęły się rozchodzić jak pioruny pęknięcia. No i niestety, szyba do wymiany, bo zrobiła mi się na 1/3 pajęczynka. Dobra kasa w plecy, a do tego auto się rozszczelniło i teraz mi świszczy.

U Ciebie było tak samo. Ten punkt, to uszkodzenie mogło być od początku. Niestety pomogłaś mu. Ale rownie dobrze mogło powstać wskutek jakiegoś mikrourazu.

#22 emigrant

emigrant
  • 2 397 postów
  • SkądBiałystokNew York-Bklyn

Napisano 31 maja 2010 - 00:01

@agafffia123 Jak codziennie otwierałaś klapę matrycy? za środek czy za rogi? Przy pełnym zamknięciu praktycznie nie da się otworzyć za rogi, ale niektórzy nie domykają matrycy do końca i otwierają za rogi. W pewnym sensie pchając do góry za róg matrycą na pewno lekko się odkształca w tym następują naprężenia i w pewnym okresie czasu zmęczenie materiału. Zakładam, że codziennie otwierałaś za środek. Wierzymy Ci, że tego nie zrobiłaś celowo bo jaki byłby w tym sens i logika tylko co najgorsze nikt Ci nie uwierzy w autoryzowanym serwisie, że to same się stało. Postaw się na chwile po ich stronie. Zawsze możesz to jakoś rozwiązać drogą sądową, dać to do ekspertyzy dla biegłego, dać dla chemików i fizyków żeby zbadali punkt w którym to się zaczęło i ocenili, ale to wszystko kosztuje. Nie wiem czy jest sens w to się bawić. Po prostu pech jeden na milion? Rzadko spotykane chyba w macbookach, ale jak widać zdarza się. Mogło być tak, że od nowości te szkło miało już wadę wewnątrz struktury w tym punkcie, gdzie to się zaczęło. Strzelam, że w tym punkcie było jakieś ciało obce(brud), który nie był częścią struktury szkła. Codziennie otwierając matrycę narażamy ją na naprężenia, my tego nie widzimy, ale na pewno są jakieś naprężenia, odkształcenia co jest normalną sprawą, ale nie powinno nic się stać.

#23 stelurka

stelurka
  • 142 postów

Napisano 31 maja 2010 - 00:18

ale dziadostwo :0 po co placic tyle za taka chale? apple jest dnem :(

#24 agafffia123

agafffia123
  • 17 postów

Napisano 31 maja 2010 - 00:22

Zawsze zamykalam obudowe do końca, nie da się jej otworzyć za rogi... Facet w Cortlandzie powiedział, ze jeżeli Apple odnotowali na swiecie co najmniej 30, 40 takich przypadków, to wtedy to uznają na gwarancji. Oby. Dalej upieram się, ze to się stało SAMO, mam nadzieje ze jakoś "przeswietlą" tą mini dziurke i dojdą do tego... Oby szczescie mi dopisalo w tym całym nieszczęściu...

#25 hideox

hideox
  • 8 postów
  • Skąd'Tokyo', PL

Napisano 31 maja 2010 - 17:58

jeżeli masz możliwość spróbuj dostarczyć sprzęt do serwisu w US przez kogoś, nie jestem tego pewien ale jest duże prawdopodobieństwo że dostałabyś nowiutki laptop po tygodniu czy dwóch, w Ameryce Apple bardzo dba o klienta ps. jako nowy forumowicz witam wszystkich :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych