Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac Szkoła - nauka systemu Mac OS X poprzez lekcje wideo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

#51 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 marca 2007 - 06:04

Dlatego im to wyjaśniliśmy. Nie My produkujemy system który opisujemy. Poza tym IMO to lepsze rozwiązanie niż w Windows.

#52 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 marca 2007 - 19:27

też tak sądzę. ;]

#53 doorshlaq

doorshlaq
  • 847 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 marca 2007 - 17:02

lektor mówi "inteliGIENTNE" teczki. :-)

#54 zbonio

zbonio
  • 152 postów
  • SkądJózefosław

Napisano 28 marca 2007 - 21:00

lektor mówi "inteliGIENTNE" teczki. :-)

Tak mnie uczyli dobrzy ludzie. Slownik poprawnej polszczyzny nie zabrania...

#55 Tatakai

Tatakai
  • 3 postów
  • SkądStargard

Napisano 28 marca 2007 - 22:37

Dla mnie bomba. Czekam na nastepne lekcje. Powodzenia

#56 doorshlaq

doorshlaq
  • 847 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marca 2007 - 13:40

nie mówi się "inteligientne" nawet mozilla kreśli to na czerwono

#57 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marca 2007 - 14:35

Może Cię zaskoczę, ale nawet Mozilla sprawdza pisownię, a nie wymowę.

#58 doorshlaq

doorshlaq
  • 847 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marca 2007 - 20:26

AAA! to to jest taka wymowa... to jak w angielskim(jest zapis i fonetyczny) inteligencja[inteligiencja]

#59 zbonio

zbonio
  • 152 postów
  • SkądJózefosław

Napisano 02 kwietnia 2007 - 11:49

AAA! to to jest taka wymowa... to jak w angielskim(jest zapis i fonetyczny) inteligencja[inteligiencja]

PW: inteligencja intelignientnych, Wysłany 30-03-2007, 14:39
gówno prawda. Nie mówi się "inteligientne" i żaden słownik tego nie pozwala. Pytałem matki-dziennikarki i polonistki-profesorki...
obie przyjęły to śmiechem


Przykro mi bardzo, ale uważam, że należy Ci się conajmniej ostrzeżenie. Długo się zastanawiałem i doszedlem do wniosku, że nie należy tolerować (trzeba tępić) zachowania tego typu. Mam na myśli używanie słów powszechnie uważanych za obraźliwe nawet jeśli odbywa się to w korespondencji prywatnej. O ile wiem, nie znamy się osobiście. Nie zrobiłem Ci nic złego. Jakie więc masz prawo odzywać się do mnie w ten sposób? Nie podajesz argumentów. Obrażasz nie tylko mnie. Czekałem 2 dni na przeprosiny.

Co do meritum sprawy:
1. Słownik poprawnej polszczyzny PWN 1978 traktuje obie formy jako równorzędne {inteligencja a. inteligiencja}
2. Słownik poprawnej polszczyzny PWN 2002 forme zmiękczoną dopuszcza, ale traktuje jako przestarzałą
3. Język Polski - Poradnik prof. Andrzeja Markowskiego (Wilga 2003/2004) str. 394: "UWAGA1: Wyjątkowo można wymawiać miękko grupę zapisywaną jako ge w wyrazach: inteligencja, inteligent, inteligentny, można więc mówić: inteligiencja, inteligient, inteligientny, choć wymowa twarda (czyli: inteligencja, inteligent, inteligentny) jest powszechniejsza."

Tyle piszą autorytety. Rozumiem, że mama - dziennikarka i nauczycielka - polonistka mają powody do radości. Wiosna za oknami - wszystkich chyba cieszy. Mam nadzieję, że owa polonistka nie ma tytułu profesora...

#60 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 kwietnia 2007 - 12:07

Ja również:

http://slowniki.pwn....sta.php?id=4461

#61 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 02 kwietnia 2007 - 12:08

OMG, to powinien być mac-żłobek ;) Takim tonem i klimatem mówią w programach telewizyjnych jak "jedyneczka" czy "teletubisiowy" narrator.. I ta muzyka, luudzie, bez przesady. Osoba to oglądająca nigdy nie zostanie "Mac wyjadaczem" ;)
Zobaczcie demonstracje na http://dobreprogramy.pl :]

#62 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 kwietnia 2007 - 16:09

OMG, to powinien być mac-żłobek ;) Takim tonem i klimatem mówią w programach telewizyjnych jak "jedyneczka" czy "teletubisiowy" narrator..

Nad tonem i dynamiką pracujemy. Nie mogę się jednak zgodzić, że wyznacznikiem poziomu (żłobek, szkoła podstawowa, średnia, wyższa etc.) jest ton narracji.

I ta muzyka, luudzie, bez przesady.

Że co proszę?

Osoba to oglądająca nigdy nie zostanie "Mac wyjadaczem" ;)

Mac Szkoła nie jest miejscem gdzie prowadzi się warsztaty po których ma się wyjść już jako profesjonalista. Nie teraz. Na początku zajmiemy się podstawami systemu, pakietami które otrzymuje użytkownik z komputerem, a dopiero następnie... tym o czym mówisz.

Zobaczcie demonstracje na http://dobreprogramy.pl :]

Demonstrację czego? Podajesz link do serwisu a'la macupdate, abyśmy zobaczyli tam... co?

#63 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 kwietnia 2007 - 16:27

.. I ta muzyka, luudzie, bez przesady...

Muzyka się nie podoba? Oj... Broń Boże nie wchodź na strony Apple, bo jeszcze coś cię trafi... :)

#64 Luk

Luk
  • 108 postów
  • SkądTychy

Napisano 02 kwietnia 2007 - 19:19

Hmm mam pytanko czy tylko ja widze ino 2 lekcje a mianowicie Wprowadzenie i Podstawy Findera? Z tego co pamietam jak zajrzalem kiedys widzialem 5 lekcji kończąc na Expose.
Widze tak zarowno na Operze jak i na Ie. Dopisując recznie expose do adresu (http://www.mac-szkol...z-mac-os/expose) moge sie dobrac do 5 lekcji.

#65 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 kwietnia 2007 - 19:43

Luk, zauważ, że tych starych lekcji nie ma. Powstają na ich miejsce nowe, poprawione i IMHO znacznie lepsze.

#66 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 02 kwietnia 2007 - 19:53

"Gorące rogi" :lol: :lol:

#67 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 kwietnia 2007 - 20:41

Stare lekcje są zastępowane nowymi - chociaż mam nadzieję, że na dniach te nowe zostaną zastąpione ostatecznymi (nowymi). Stare nie są fizycznie usunięte, więc jeśli ktoś ma linki to może je obejrzeć.

#68 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 03 kwietnia 2007 - 06:42

Że co proszę?

Podobna jest puszzana, gdy ów dzieci układają klocki...

Demonstrację czego? Podajesz link do serwisu a'la macupdate, abyśmy zobaczyli tam... co?

Demonstrację. Jakąkolwiek. Spis jest tutaj.

Nie teraz. Na początku zajmiemy się podstawami systemu, pakietami które otrzymuje użytkownik z komputerem, a dopiero następnie... tym o czym mówisz.

Ok, i gdy będzie znał już cały system wxciąż będzie taka muzyczka w tle i jeżdżenie kursorem z jednego końca ekranu na drugi 5 sekund, żeby użytkownikowi ani klatki nie uchybić? ;)

#69 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 kwietnia 2007 - 06:50

Podobna jest puszzana, gdy ów dzieci układają klocki...

I identyczna w reklamach Get a Mac. Czy one też są przeznaczone dla dzieci w żłobkach?

Ok, i gdy będzie znał już cały system wxciąż będzie taka muzyczka w tle i jeżdżenie kursorem z jednego końca ekranu na drugi 5 sekund, żeby użytkownikowi ani klatki nie uchybić? ;)

Yeap.

#70 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 03 kwietnia 2007 - 07:11

Prosimy również o nadsyłanie komentarzy odnośnie działania szkoły oraz samych lekcji.

Przeczytaj to, a później zastanów się czy jest sens tak bronić swojej racji.

#71 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 kwietnia 2007 - 07:57

Przeczytaj to, a później zastanów się czy jest sens tak bronić swojej racji.

Nikt nie mówi, że jesteśmy zamknięci na wszelkie sugestie. Akurat jeśli chodzi o dynamikę to powiem, że pracujemy nad tym.

Demonstrację. Jakąkolwiek. Spis jest tutaj.

Wybacz, ale jedyne co można się nauczyć z tych prezentacji to to jak nie należy ich robić ;) Straszne potworki tam są prezentowane, nawet nie wiem od czego zacząć podając jakieś argumenty.
Może zacznę od tego, że tam przyciski które są nieaktywne przy kliknięciu stają się aktywne, prowadzący klika w jakieś miejsce zbliżone do "X" zamykając wszystkie programy na raz, fps jest dobijające, w tle słychać potworne buczenie itd.

#72 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 kwietnia 2007 - 16:22

A ja ponownie napiszę, że moim zdaniem, Mac-Szkoła wychodzi Wam rewelacyjnie :]

#73 amperior

amperior
  • 41 postów

Napisano 05 kwietnia 2007 - 18:32

musze przyznac ze pomysl jest swietny i ja jako nowy user maca czekam na kolejne lekcje :-) pozdrawiam i dzieki za kawal dobrej roboty!

#74 bonbo

bonbo
  • 8 postów

Napisano 06 kwietnia 2007 - 03:34

Litości!! OeS TEN, a nie iX Cheers, b :)

#75 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 kwietnia 2007 - 06:51

Ukazała się trzecia lekcja:
Pierwsze kroki z Mac OS - Dock


---- Dodano 06-04-2007 o godzinie 08:41 ----

Litości!! OeS TEN, a nie iX

Mirek wymawia OeS Iks z takiego samego powodu, z jakiego w Polsce mówi się Windows dziewięćdziesiąt osiem/dziewięć osiem, a nie Windows Najtyejt/Najn ejt :)

Jak zapewne zauważyłeś, w naszych lekcjach stosujemy nazewnictwo polskie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych