Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac Szkoła - nauka systemu Mac OS X poprzez lekcje wideo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

#1 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 stycznia 2007 - 12:22

W dniu wczorajszym uruchomiona została wreszcie Mac Szkoła.

Mac Szkoła jest bezpłatna dla wszystkich. Każdy może stać się jej uczniem — ci początkujący, jak i zaawansowani użytkownicy. Prócz edukacji tych, którzy zdecydowali się na Apple, postawiliśmy sobie również za zadanie, przekonanie użytkowników innych systemów, iż migracja do systemu Mac OS jest bardzo prosta, a sam system jest przyjazny oraz intuicyjny.

Nawiązaliśmy szeroką współpracę z firmą Apple IMC Poland, która jest partnerem Mac Szkoły. Dzięki temu będziemy mogli podwyższać poziom merytoryczny jak i techniczny lekcji.

Zapraszamy więc pod adres: www.mac-szkola.pl


Prosimy również o nadsyłanie komentarzy odnośnie działania szkoły oraz samych lekcji. Adresy kontaktowe oraz formularz dostępny jest na stronie. Mamy świadomość, iż jakość głosu jest "średniej" jakości, a podkład muzyczny za głośny ;) Niebawem zostanie to naprawione.
  • marczynski i koolavy lubią to

#2 kogen

kogen
  • 40 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 stycznia 2007 - 12:38

Dobrze by bylo zsynchronizowac glos z aktualnymi czynnosciami. Jesli kursor wskazuje jakas funkcje w tym memencie powinna byc ona opisana. Osobiscie glos nauczyciela troche mnie wnerwia ;) - ma taki ton mowienia jak do malych dzieci - muzyczka po jakims czasie robi sie denerwujaca (wiec albo bedzie to jakis brain synchro albo lepiej wcale) To nie zmienia faktu, ze pomysl swietny! Gratuluje pierwszych krokow. Przetestuje mac-szkole na swoich rodzicach i zobaczymy jak im pojdzie :)

#3 TCD

TCD
  • 44 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 13 stycznia 2007 - 12:40

Fajne :)

#4 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 stycznia 2007 - 12:40

Opinię proszę przesyłać na maila ze strony - wtedy można się oficjalnie ustosunkować do tego :) Chociaż tutaj też można się wypowiedzieć :)

Dobrze by bylo zsynchronizowac glos z aktualnymi czynnosciami.
Jesli kursor wskazuje jakas funkcje w tym memencie powinna byc ona opisana.

Przecież lektor jest zsynchronizowany. Oczywiście kursor może dopiero najeżdżać na opisywane miejsce, ale...

Osobiscie glos nauczyciela troche mnie wnerwia ;)
- ma taki ton mowienia jak do malych dzieci

hehe.. wiesz, te pierwsze lekcje są dla początkujących użytkowników :) Oczywiście później będą pojawiały się lekcje z zaawansowanych, płatnych aplikacji.

- muzyczka po jakims czasie robi sie denerwujaca (wiec albo bedzie to jakis brain synchro albo lepiej wcale)

Muzyka domyślnie powinna grać ciszej, ale po złożeniu całości okazała się być głośniejsza. Będzie to poprawione.

To nie zmienia faktu, ze pomysl swietny! Gratuluje pierwszych krokow. Przetestuje mac-szkole na swoich rodzicach i zobaczymy jak im pojdzie :)

Dzięki! Oczywiście dobrze by było gdybyś podzielił się z nami wynikami :)

#5 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 13 stycznia 2007 - 13:09

A ja prosiłbym możliwość pobrania plików na dysk, bez otwierania na stronie (nie każdy ma QT Pro ;)). A może tak przerobić to na videocast? Krótko mówiąc, w pliku rss powienien się znaleźć adres filmu...

#6 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 stycznia 2007 - 13:11

Ale jest wersja dla iPoda, wszystko ładowane z iTunes'a. Chyba, że tobie chodzi o pliki lepszej jakości.

#7 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 13 stycznia 2007 - 13:18

Dobra robota :)

#8 doombek

doombek
  • 257 postów
  • SkądW-Wa

Napisano 13 stycznia 2007 - 13:29

Super sprawa:D dobrze ze mozna przez iTunes sciaganc:D

kawal dobrej roboty

A ja prosiłbym możliwość pobrania plików na dysk, bez otwierania na stronie (nie każdy ma QT Pro ;)).

nawet QTpro nie idze tego sciagnac

#9 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 13 stycznia 2007 - 13:40

Racja, nie zauważyłem videocasta ;) Ale nadal przydałaby się lista plików do pobrania zamiast oglądania w przeglądarce... (w dużej rozdzielczości, nie iPodowej)

#10 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 stycznia 2007 - 13:42

MacDada: Ok, pomyślę, przedyskutujemy sprawę i postaramy się udostępnić taką możliwość.

#11 Hans

Hans
  • 277 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 13 stycznia 2007 - 13:44

Popieram w 100%...

#12 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 13 stycznia 2007 - 13:47

Ekstra sprawa, należą się brawa... PS: nawet nie czuję kiedy rymuję ;)

#13 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 13 stycznia 2007 - 14:02

Bardzo ładnie, jak już zostało wspomniane i zaznaczone w pierwszym poście - należy popracować nad dźwiękiem i wydaje mi się że przy kolejnych odcinkach lektor powinien jednak tłumaczyć troszkę szybciej - nie dużo ale jednak - przy tym tempie i smentnej muzyce po paru minutach tutorial zaczyna zamulać.

#14 mikemaj

mikemaj
  • 769 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 13 stycznia 2007 - 14:07

Popieram, powinno być trochę żwawiej. Przydałby się jeszcze czas trwania każdego odcinka. PS. To ja się przeszłyszałem czy lektor mówił inteligjentne teczki? :D
  • goodboy lubi to

#15 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 stycznia 2007 - 14:10

Jedni mówią "szybciej" drudzy, żeby "wolniej" :) Oto odpowiedź Mirka Zbonika (lektora) na pytanie które dość często się pojawiało - chodzi o "Inteligientne teczki": “(…)Na tychże studiach uczyli mnie mądrzy ludzie różnych takich słów wymawiania w “języku ogólnopolskim”. Tam też wbito mi do głowy “inteligiencje” i “ewangielie” z lekkim zmiękczeniem. Jak sobie zobaczyłem Twego mail’a, to rach ciach do słownika pobiegłem i poczytałem: obie formy (z twardym i miękkim “g”) są dozwolone. Tyle w tym temacie. Nie upieram się, w końcu język żyje, a słownik leciwy.” A co do dźwięku: Może ktoś pomógłby w wyborze urządzeń potrzebnych do nagrań? Mikrofon, i co tam jeszcze potrzebne, żeby przenieść sygnał do komputera.

#16 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 stycznia 2007 - 14:15

Nie chcę byś sceptyczny, ale: - lektor czyta nazwy pozycji z Polonizatora, jednak system jest po angielsku, - niespójne słownictwo nawet jeśli już przyjmiemy wersję spolonizowaną - teczka/folder, pupit/burko, - czy to jest kołysanka? Podkład, lektor i "akcja" na to wskazuje. Aha i co to są "trzałki" w zdaniu "trzałki umożliwiają poruszanie się..." w filmie o Fidnerze?

#17 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 stycznia 2007 - 14:21

- lektor czyta nazwy pozycji z Polonizatora, jednak system jest po angielsku,

Dokładnie tak miało być. Osoby posiadające polonizator będą wiedziały co mają kliknąć, a osoby z angielskim systemem będą wiedziały gdzie klikąć.

- niespójne słownictwo nawet jeśli już przyjmiemy wersję spolonizowaną - teczka/folder, pupit/burko,

Tak. To zostało już poprawione w scenariuszu, przy następnym nagraniu będzie spójne słownictwo.

Aha i co to są "trzałki" w zdaniu "trzałki umożliwiają poruszanie się..." w filmie o Fidnerze?

Strzałki? Winą "zjadania" liter obarczam kiepski mikrofon. Gdy będziemy mieli profesjonalny, wszystko zostanie nagrane raz jeszcze.

#18 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 13 stycznia 2007 - 14:22

A co do dźwięku: Może ktoś pomógłby w wyborze urządzeń potrzebnych do nagrań? Mikrofon, i co tam jeszcze potrzebne, żeby przenieść sygnał do komputera.


a jaki jest na to przewidziany budżet?

wydaje mi się że do takich produkcji zdecydowanie nada się mikrofon pojemnościowy firmy MXL i do tego jakiś wzmacniacz który poda napięcie phantom lub jakiś mały mixerek.

a może mikrofon pojemnościowy firmy behringer na USB ;)

#19 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 stycznia 2007 - 14:32

iMark: Napisałem Ci na priva. A możesz podać link do tego mikrofonu na USB?

#20 im@t

im@t
  • 147 postów

Napisano 13 stycznia 2007 - 14:36

super sprawa ! ja jako chcacy przerzucic sie maca jestem zachwycony mac szkola ! niestety po 3 minutach mialem dosc tego lektora :( za dlugie przerwy i monotonia sprawily , ze nie dalem rady obejrzec filmu do konca .... ale uwazam mac szkole za swietna sprawe

#21 robcel

robcel
  • 290 postów
  • SkądMA,PL

Napisano 13 stycznia 2007 - 17:47

Gratuluję pomysłu i realizacji... Pomyślę nad dotacją... Dobre inicjatywy chętnie popieram ;-) Pozdrawiam

#22 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 13 stycznia 2007 - 18:00

Ładnie zrobiona stronka, ogólnie bardzo mi się podoba. A drobne potknięcia wymienili przedmówcy. Treba pomyśleć o dotacji :) Tak przy okazji: Przy numerze konta w mBanku jest "Mac Skoła" :lol:

#23 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 stycznia 2007 - 18:09

Dzięki za znalezienie literówki. Ja znalazłem jeszcze jedną ;) Za momencik poprawię obydwie. Co do dotacji - oczywiście z góry dziękujemy, w tym początkowym okresie pieniądze są ważnym czynnikiem. I nie mówię tu o naszych osobistych potrzebach zakupienia iPhone'ów lecz tych wszystkich rzeczy dzięki którym będziemy mogli podnieść jakość lekcji, a które ciągle wołają o złotówki :) Nie możemy zapominać o SADzie który w większej części pokrywa te zapotrzebowanie.

#24 zasina

zasina
  • 159 postów
  • SkądKrobia / Gostyń

Napisano 13 stycznia 2007 - 19:54

Pomysł jest rewelacyjny -tego potrzeba nam w Polsce. Gratuluję! :) Myślę, że jeśli lektor będzie trochę szybszy i żywszy to będzie o wiele lepiej - niech nie mówi tak monotonnie. Wtedy muzyczka w tle nie bedzie potrzebna.

#25 teodozjusz

teodozjusz
  • 190 postów

Napisano 13 stycznia 2007 - 22:46

Szybciej , wolniej ... mi nic nie przeszkadza i bardzo się podoba. Z ciekawości. Na jakim maku jest to pokazywane ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych