Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Leopard będzie po polsku.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
277 odpowiedzi w tym temacie

#1 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 08 stycznia 2007 - 00:05

Z dobrze poinformowanych źródeł wynika że na plycie instalacyjnej systemu Mac OS X 10.5 znajdzie się, prócz ogłoszonego już oficjalnie języka rosyjskiego, również język polski. Polonizacja ma objąć cały system. Terminologia zastosowana w Leopardzie bazuje na dotychczasowej, obecnej chociażby w Polonizatorze tworzonym przez SAD, dostarczanym z komputerami zakupionymi u oficjalnego polskiego dystrubutora produktów Apple.

#2 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 08 stycznia 2007 - 00:13

Cóż.. pozostaje mieć nadzieję że "dobrze poinformowane źródła" mówią prawdę... ;)

#3 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 08 stycznia 2007 - 00:18

Nie zobaczę, nie uwierzę...

#4 Jacklon

Jacklon
  • 148 postów
  • SkądŁódź / Sieradz

Napisano 08 stycznia 2007 - 00:20

No tak, a jak to się odbije na updateach? Przecież z polonizatorem nie wszystko można uaktualnić (tak przynejmniej słyszałem). Ciekaw jestem czy to się również przyczyni do większej ilości polskich czcionek w programach Apple'a. No choćby tych podstawowych wykorzystywanych przez dany software...

#5 krzemien

krzemien
  • 1 038 postów
  • SkądRG21 7UQ

Napisano 08 stycznia 2007 - 00:23

Jacklon, jeżeli Apple wypuści polską (oficjalną) wersję systemu, to myśle, że Twoje zastrzeżenia są po prostu nie na miejscu 8)

Co nie zmienia faktu, że osobiście pozostanę przy wersji - hihi - 'uniwersalnej' ;)

#6 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 08 stycznia 2007 - 00:41

A cóż to za dobrze poinformowane źródła ??

#7 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 stycznia 2007 - 00:46

http://mac.chwilami....edzie-po-polsku całkiem dobrze poinformowane :)

#8 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 08 stycznia 2007 - 00:54

Robi wrażenie... Czyżbyśmy się w końcu po tylu latach doczekali? Aż się nie chce w to wierzyć... :)

#9 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 08 stycznia 2007 - 01:43

To moze byc przelom w wielkosci sprzedazy maczkow w Polsce dla odbiorcy detaliczengo. Najpierw Bootcamp, a niedlugo wersja polska Leo.. Ostatnie lody (oprocz bariery finansowej) przelamane..

#10 Indrid Cold

Indrid Cold
  • 260 postów
  • SkądPoint Pleasant

Napisano 08 stycznia 2007 - 02:01

A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają

#11 kolouker

kolouker
  • 122 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 stycznia 2007 - 02:24

10.6 Może, nie na pewno. Też z dobrze poinformowanego żródła. Ale może coś się od listopada w tej sprawie zmieniło.

#12 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 08 stycznia 2007 - 03:59

Nie chce mi sie wierzyc, ale kto wie. Winzgroza juz dawno ma Polska edycje to czemuby nie OS X. A ktos to takze wspomnial, ze update nie bedzie sie dawalo zrobic. Bedzie mozna gdyz Nasz jezyk bedzie WKOMPILOWANY w system czyli taki upgrade bedzie go rozpoznawal bez problemu. Pozdr.

#13 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 stycznia 2007 - 10:43

A ktos to takze wspomnial, ze update nie bedzie sie dawalo zrobic. Bedzie mozna gdyz Nasz jezyk bedzie WKOMPILOWANY w system czyli taki upgrade bedzie go rozpoznawal bez problemu.

To nie jest kwestia rozpoznawania, lecz obecności uaktualnionych zasobów językowych. To co dostępne jest teraz w SU nie zawiera polskich zasobów, więc po instalacji takiego uaktualnienia mamy zasoby angielskie w wersji, przykładowo, 4, a polskie nadal w wersji 3. I to może prowadzić do problemów.
A co do polskiego w Leopardzie... Widzę, że wieści się szybko rozchodzą ;-)

#14 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 stycznia 2007 - 11:09

Heidi: Czyli potwierdzasz? Bo jak dla mnie te screeny to fake :)

Winzgroza juz dawno ma Polska edycje to czemuby nie OS X.

O Windows nie ma co nawet wspominać. Wersja polska istniała od W'95 czyli od prawdziwego boomu na komputery. Można więc powiedzieć, że istniała od zawsze.

A ktos to takze wspomnial, ze update nie bedzie sie dawalo zrobic. Bedzie mozna gdyz Nasz jezyk bedzie WKOMPILOWANY w system czyli taki upgrade bedzie go rozpoznawal bez problemu.

Przepraszam najmocniej, ale takich rzeczy ucza w Mac Genius? :) Trochę nie na miejscu opowiadać takie "gupotki". Heidi oczywiście powiedział o co chodzi.

#15 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 08 stycznia 2007 - 11:21

Jeśli faktycznie będzie język polski NATYWNIE to zjem etykiete od mojego ulubionego piwa i dołącze dokumentacje fotograficzną.

#16 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 stycznia 2007 - 11:21

Heidi: Czyli potwierdzasz? Bo jak dla mnie te screeny to fake :)

Co potwierdzam? Że wieści się szybko rozchodzą? Owszem, szybko.

O Windows nie ma co nawet wspominać. Wersja polska istniała od W'95 czyli od prawdziwego boomu na komputery. Można więc powiedzieć, że istniała od zawsze.

Nieprawda. Już Windows 3.x miało polską lokalizację. Ale rzeczywiście, było to jakiś czas po wydaniu polskiego OS 6.

#17 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 stycznia 2007 - 11:27

Co potwierdzam? Że wieści się szybko rozchodzą? Owszem, szybko.

Nie. To, że Leopard będzie dostarczany z polonizacją. Jeśli źle Cię zrozumiałem to sorry.

Nieprawda. Już Windows 3.x miało polską lokalizację. Ale rzeczywiście, było to jakiś czas po wydaniu polskiego OS 6.

Właśnie zastanawiałem się, czy Windows 3.x miał polski. Ja miałem angielską, więc uznałem, że nie był tam zaimplementowany nasz język. Ale dzięki za sprostowanie.

To może jeszcze uzasadnię moje zdanie nt. tego, że screeny są podrobione. Screeny z blogu Mac.chwilami.

Dołączona grafika
Ikona Time Machine jest jakaś strasznie mała - mniejsza od wszystkich, do tego wygląda jakby była tam na siłę wciśnięta (podpis prawie nachodzi na kolejną opcję).
Przycisk Pokaż wszystkie jest umieszczony jakby za nisko w buttonie.
Napis Spaces w "Expose & Spaces" jest niewyśrodkowany.
Nieprzetłumaczony Paretal Controls.
Wszystkie ikony mają cień, jakby stały na podłożu. Time Machine nie ma tego cienia.
Widać, że czcionka przy napisie Bluetooth (która nie była edytowana) jest inna od tej obok i całej reszty przetłumaczonych :)



Dołączona grafika
Niby wszystko ok, ale Reply-To nie zostało przetłumaczone :)


Dołączona grafika
Wiechu zobaczył, że niebieska obwódka dookoła menu wyboru sekcji jest urwana w połowie.

#18 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 stycznia 2007 - 11:37

Właśnie zastanawiałem się, czy Windows 3.x miał polski. Ja miałem angielską, więc uznałem, że nie był tam zaimplementowany nasz język. Ale dzięki za sprostowanie.

Miałem wersję polskojęzyczną, więc mam pewność. Ale Windows nawet dziś nie ma, po prostu, wersji wielojęzycznych. Albo En, albo Pl.

#19 Gregory

Gregory


  • 2 728 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 08 stycznia 2007 - 11:52

Ikona Time Machine jest jakaś strasznie mała
Przycisk Pokaż wszystkie jest umieszczony jakby za nisko w buttonie.
Napis Spaces w "Expose & Spaces" jest niewyśrodkowany.
Nieprzetłumaczony Paretal Controls.
Reply-To nie zostało przetłumaczone
niebieska obwódka dookoła menu wyboru sekcji jest urwana w połowie.


Przecież to beta... Na tej samej zasadzie można byłoby powiedzieć, że
http://www.thinksecr...picture-24.html
to fake, bo przycisk menu w oknie Findera jest jakiś taki mniejszy od innych,
a tło zbyt tandetne, jak na Apple ;-)

#20 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 stycznia 2007 - 11:58

Tak beta, chyba .psd w Photoshopie. Następnym razem niech ktoś się bardziej postara, albo nie wypuszcza screenów w tej fazie :) Jak to menu jest mniejsze w Finderze? Chodzi Ci o ikony? Pomniejsz więc sobie okno Findera, albo dodaj kilka dysków/teczek. Co się dzieje? Zmniejsza się.

#21 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 stycznia 2007 - 12:06

Jeśli faktycznie będzie język polski NATYWNIE to zjem etykiete od mojego ulubionego piwa i dołącze dokumentacje fotograficzną.


A ja popiję (piwem) ;-)

#22 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 stycznia 2007 - 12:07

Lutecki - mam screeny 1680x1050. Wygląda dobrze :) Staram jeszcze jakoś zweryfikować info.

#23 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 stycznia 2007 - 12:15

njet: Rozumiem. Ja na podstawie tego co widziałem (a widziałem tyle co jest na Twoim blogu) wyraziłem taką opinię :) Mnie to po prostu nie przekonuje :|

#24 lamP.Art

lamP.Art
  • 95 postów

Napisano 08 stycznia 2007 - 12:23

A ja tylko chciałbym, żeby ten polski był rzeczywiście polski a nie polskawy, jak w polonizatorze....

#25 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 stycznia 2007 - 12:29

O stary, zjedzą Cię żywcem ;P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych