Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jakich komputerów używają Polacy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#51 1084

1084
  • 495 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 kwietnia 2010 - 22:35

Należy też brać pod uwagę fakt, że jakieś 90% polskiego społeczeństwa (zresztą nie tylko polskiego) to debile, dla których samo uruchomienie komputera jest nie lada osiągnięciem. Zrozumienie faktu, że komputer może kosztować 2x więcej niż w pobliskim sklepie elektronicznym, jest wyzwaniem nie do przejścia dla większości społeczeństwa.

Miałem problem z wytłumaczeniem tego niejednemu znajomemu z pracy, człowiekowi teoretycznie inteligentnemu, z wyższym wykształceniem...

Co do tematu: obstawiałbym te 0,5% ;)

Biorąc pod uwagę kierunek, to np. architektura powinna w większości używać Mac'ów, bo ArchiCAD jest tylko na mac os, a większość i tak posiada Win + AutoCAD


ArchiCAD jest nie tylko na MAC'a. Co więcej - ostatnio na Win działa lepiej i ma wersję 64bit. ;)
Co do AutoCAD to jest to wina kadry, która wciska studentom kit i wymusza na nich używanie właśnie tego oprogramowania a skoro wszyscy używają piratów to nie ma problemu że AutoCAD w wersji edu kosztuje ok 900 zeta a ArchiCAD jest za darmo.

#52 zzachm

zzachm
  • 347 postów
  • SkądW-w

Napisano 05 kwietnia 2010 - 23:42

Temat wyjęty z tyłka. Coś jak: "jakich Polacy używają samochodów" albo "ile razy Szwedzi uprawiają seks w tygodniu". Statystyka to przewrotne zwierzę. Jeśli używam równolegle różnych platform to na jaką kupką mnie zamieść? Na tak postawione pytanie odpowiedziałbym, że w większości starych i brudnych w środku :)

#53 jedrulam

jedrulam
  • 131 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 kwietnia 2010 - 20:48

Temat wyjęty z tyłka. Coś jak: "jakich Polacy używają samochodów" albo "ile razy Szwedzi uprawiają seks w tygodniu".


Na takie tematy tez zapewne sie robi ankiety i statystyki:D skoro te 0,5% to maki to ja rozumiem APPLE bo po jakiego grzyba miałaby taka korporacja wbijac na rynek ze swoimi sklepami (internetowymi i w galeriach) jesli zainteresowanie apple jest niskie. oczywiscie wszyscy z tego forum sie interesuja i kazdy zapewne ma chociaz ipoda ale na tle społeczenstwa jestesmy małą grupką...:)

#54 N_E_M

N_E_M
  • 1 481 postów
  • SkądOne of Banksy's manors

Napisano 06 kwietnia 2010 - 21:38

Na takie tematy tez zapewne sie robi ankiety i statystyki:D skoro te 0,5% to maki to ja rozumiem APPLE bo po jakiego grzyba miałaby taka korporacja wbijac na rynek ze swoimi sklepami (internetowymi i w galeriach) jesli zainteresowanie apple jest niskie. oczywiscie wszyscy z tego forum sie interesuja i kazdy zapewne ma chociaz ipoda ale na tle społeczenstwa jestesmy małą grupką...:)


Wejście na taki rynek wymagałoby dodatkowo kampanii reklamowej ;) W mediach coraz więcej mówi się o Apple, ale to wciąż za mało, by przekonać do tego użytkowników. Większość Polaków dalej patrzy na zakup komputera przez swój portfel (i w cale się temu nie dziwię), bo ceny nie są dostosowane do panujących tutaj zarobków. Poza tym jedyny bilboard jaki widzieliśmy z Apple, to ten z Ery ;)

#55 jedrulam

jedrulam
  • 131 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 kwietnia 2010 - 19:47

Wejście na taki rynek wymagałoby dodatkowo kampanii reklamowej ;) W mediach coraz więcej mówi się o Apple, ale to wciąż za mało, by przekonać do tego użytkowników. Większość Polaków dalej patrzy na zakup komputera przez swój portfel (i w cale się temu nie dziwię), bo ceny nie są dostosowane do panujących tutaj zarobków. Poza tym jedyny bilboard jaki widzieliśmy z Apple, to ten z Ery ;)

DOKŁADNIE:D

#56 javazlaz

javazlaz
  • 1 513 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 08 kwietnia 2010 - 15:59

W Polsce do ankiet trzeba dawać instrukcje obsługi. Jak zapytam się przypadkowej osoby, jaki posiada komputer, dostaję odpowiedź: "Windows XP". Jeśli zapytam się cokolwiek nt. hardware - jaki procesor, albo chociaż jak pojemny dysk twardy - odpowiadają: "A skąd ja to mam wiedzieć!". No ja rozumiem, że wiele osób kupuje komputer w sklepie na rogu, ale to ile się danych pomieści, powinien taki osobnik wiedzieć... Zderzenie z rzeczywistością... ;) 0,5% - poczułem się wyszczególniony... ;)

#57 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 10 kwietnia 2010 - 19:25

@up, a mnie to absolutnie nie dziwi że nie wiedzą, tak samo jak ja nie wiem jakie mam opony w samochodzie, albo moc przednich żarówek. Dziwi mnie że Ci opowiedzieli "Windows XP", bo ja raczej bym się spodziewał odpowiedzi "no jak to jaki, no windowsa mam" ;)

#58 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 10 kwietnia 2010 - 20:31

@up ale chyba wiesz jakie paliwo tankować musisz i że miliona kilometrów bez wymiany filtrów i oleju nie przejedziesz...? :)

#59 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 10 kwietnia 2010 - 20:45

Wiem co chcesz powiedzieć ale nie masz racji z tym. Przecież oni wiedzą jak włączyć komputer, jak uruchomić jakiś program, jak wyszukać coś w google itd., prawda? To mniej więcej można porównać do tych Twoich filtrów i oleju. :) Ale już np. jaki procesor można porównać np. z mocą silnika, a tej najzwyczajniej nie wiem ile mam, bo mnie to nie interesuje. Pozdro dla wszystkich filozofów, łącznie ze mną ;)

#60 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 10 kwietnia 2010 - 21:08

Nie chodziło mi dokładnie o to :) Nie oczekuję od laików wiedzy w temacie procesora, ilości tekseli liczonych przez gpu czy nawet opcji BIOSu, ale przynajmniej świadomości w jakim środowisku pracują. Niewiedza o tym jaki system jest zainstalowany na komputerze raczej przyniesie więcej szkody niż*pożytku, a niestety znam osoby, które na pytanie o używany system odpowiadają "ofisa" :> I to jest już niestety niepokojące i zasmucające...

#61 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 11 kwietnia 2010 - 00:20

Tak, rozumiem, wszystko jasne, ale im to najzwyczajniej nie jest do niczego potrzebne, ta wiedza. Wykorzystują komputer do przeczytania wiadomości na onecie, sprawdzenia maila, zagrania w kurniku, napisania czegoś w wordzie i to wszystko. Ja chociaż nie zaliczam się do tej grupy ludzi, ale rozumiem ich, najzwyczajniej ich to nie interesuje, mają taką wiedzę o komputerach jaka im jest potrzebna. Nie wiem może jestem jakiś inny czy coś ;) ale dla mnie to jest logiczne i najbardziej normalne.

#62 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 11 kwietnia 2010 - 07:49

Apple z racji zaporowej ceny w tym kraju jest niestety symbolem snobizmu i jest dostępny tylko dla elit. Widać to zwłaszcza wśród młodzieży. W państwowej szkole nikt nie ma prawie Mac'a, w prywatnej na korytarzach, na przerwach tylko logo Apple się świeci, a iPhone to podstawa. Tak samo aktorzy czy Vipy, oni się w telewizji lansują wyciągając iPhone z kieszeni. I w kraju gdzie ludzie zarabiają 1200 pln/mc i kupują produkty Tesco, ŻADNA kampania reklamowa tego nie zmieni.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych