Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jakich komputerów używają Polacy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#26 N_E_M

N_E_M
  • 1 481 postów
  • SkądOne of Banksy's manors

Napisano 05 kwietnia 2010 - 15:41

@Sofeicz To w czym problem byś tam nie leciał? Nie lubię jak ktoś narzeka na to co jest tutaj, skoro kolega robi dokładnie to samo, to lepiej lecieć do US:) @wishu Bo 3/4 Polaków do przeglądania www i słuchania mp3 musi mieć i7 ;)

#27 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 05 kwietnia 2010 - 15:51

@Sofeicz To w czym problem byś tam nie leciał? Nie lubię jak ktoś narzeka na to co jest tutaj, skoro kolega robi dokładnie to samo, to lepiej lecieć do US:)

Bo to nie jest takie proste jak piszesz. Jeśli ktoś nie ma rodziny, albo znajomych i wizy to se może dużo chcieć.

@wishu Bo 3/4 Polaków do przeglądania www i słuchania mp3 musi mieć i7 ;)

Bez przesady. Nie zpominajmy tez o grach, które są najbardziej zasobożerne. Poza tym np ja często coś robię na dużej ilości danych, albo okazjonalnie obrabiam zdjęcia w photoshopie, więc miło jest jak to się wszystko przetwarza szybciej, niż wolniej, więc takim i7 bym nie wzgardził :)

#28 wishu

wishu
  • 198 postów

Napisano 05 kwietnia 2010 - 15:56

goodboy25 ja wychodzę z założenia, że do gier laptop sie nie nadaje... chyba że jakaś nie wiem 17 czy coś chociaż i tak wygoda wg. mnie strasznie mała... laptop powinien być mobilny i służyć do np pisania wykładów, przeglądania stron www, puszczenia jakiegoś kawałka mp3, zrobienia/poprawienia jakiejś prezentacji itd. itp. do pozostałych rzeczy mam całkiem dobry komputer stacjonarny i wolałem kupić mbp 13 jako laptopa niż jakąś 17 z nie wiadomo czym i windowsem bo i tak bym tego nie wykorzystał :) grałem kiedyś na 17 kolegi sony vaio całkiem wypaśnym zresztą i to nie była jakaś wielka przyjemność...

#29 N_E_M

N_E_M
  • 1 481 postów
  • SkądOne of Banksy's manors

Napisano 05 kwietnia 2010 - 16:10

Bo to nie jest takie proste jak piszesz. Jeśli ktoś nie ma rodziny, albo znajomych i wizy to se może dużo chcieć.


Ja wychodzę, że przy odrobinie chęci wszystko jest do zrealizowania ;) Wizę dostanie, jak nie w Krakowie, to w Warszawie (mało to osób jest, które przemeldowują się, bo wcześniej nie mogły dostać?) Jeśli faktycznie ma umiejętności, jak kolega to nic nie stoi na przeszkodzie, by próbować wszystko załatwić i lecieć;) Miliony Polaków wyjechało, zostawili rodziny, albo zabrali je ze sobą. To nie indywidualny przypadek i wcześniej sporo osób stało przed takim dylematem. Chyba, że ktoś szuka usprawiedliwienia dla siebie będąc tutaj.

Bez przesady. Nie zpominajmy tez o grach, które są najbardziej zasobożerne. Poza tym np ja często coś robię na dużej ilości danych, albo okazjonalnie obrabiam zdjęcia w photoshopie, więc miło jest jak to się wszystko przetwarza szybciej, niż wolniej, więc takim i7 bym nie wzgardził :)


Do grania jest konsola. Ośmiordzeniowy procesor stworzony, by obsługiwać najnowsze gry, których akurat wersje na PC mają wysokie wymagania sprzętowe. W drugą stronę, większość gier, które są tylko na PC nie ma takich wymagań by potrzebowały ogromnej wydajności do płynnej gry:)

goodboy25 ja wychodzę z założenia, że do gier laptop sie nie nadaje... chyba że jakaś nie wiem 17 czy coś chociaż i tak wygoda wg. mnie strasznie mała... laptop powinien być mobilny i służyć do np pisania wykładów, przeglądania stron www, puszczenia jakiegoś kawałka mp3, zrobienia/poprawienia jakiejś prezentacji itd. itp. do pozostałych rzeczy mam całkiem dobry komputer stacjonarny i wolałem kupić mbp 13 jako laptopa niż jakąś 17 z nie wiadomo czym i windowsem bo i tak bym tego nie wykorzystał :)

grałem kiedyś na 17 kolegi sony vaio całkiem wypaśnym zresztą i to nie była jakaś wielka przyjemność...


Moim zdaniem połączenie dobrego laptopa z zewnętrznym monitorem jest równie dobre. Aczkolwiek iMaciem 27" do kompletu z moim MB bym nie pogardził :D

#30 javazlaz

javazlaz
  • 1 513 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 05 kwietnia 2010 - 16:22

Ja kupiłem 17", bo potrzebowałem mocnego sprzętu z dużym ekranem, który w każdej chwili mogę włożyć do plecaka i odtworzyć prezentację*lub film na lekcji w szkole (co często robię). I jak wcześniej wystarczało mi 12", tak teraz nie wyobrażam sobie pracy z mniejszym ekranem. ;) Kwestia przyzwyczajenia.

#31 jedrulam

jedrulam
  • 131 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 kwietnia 2010 - 16:46

cena, cena i cena też mi się tak wydaje.:D mi sie wydaje ze polacy wola windy bo sie do nich przyzwyczaili. przyszly do nas w latach 90, i do dzisiaj ich uzywają:D i tak jak napisal jeden na jednym z poczatkowych postów, że jak sie pokazemy z czym innym ( w tym przypadku z macami albo iphonami) to od razu, ze "szpaner bo przeciez nie kupił makintosza do pracy bo tylko moja winda jest niezawodna, a on zeby miec jabłko i w dodatku nadgryzione":D

#32 Gość_owca666_*

Gość_owca666_*

Napisano 05 kwietnia 2010 - 16:46

Ja myślę że to co podałem wcześniej jest jakoś tam w miarę wiarygodne. W moim otoczeniu tak to mniej więcej właśnie wygląda.


Czyli przekładając na polski: ze 199 Twoich znajomych + Ty (200 osóB), tylko Ty używasz Maka? Tyle wychodzi matematycznie bez ułamków z tego 0,5% :lol:

#33 wishu

wishu
  • 198 postów

Napisano 05 kwietnia 2010 - 16:49

owca666 to jest dziwne wg. Ciebie? Ja mogę to przedstawić na takiej samej liczbie ludzi (199 + ja) ale na iPhonie... wychodzi, że iPhonów jest na 199 moich znajomych łącznie ze mną 2% ...a np Sony erików jakieś 50% ...

#34 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 05 kwietnia 2010 - 16:55

Czyli przekładając na polski: ze 199 Twoich znajomych + Ty (200 osóB), tylko Ty używasz Maka? Tyle wychodzi matematycznie bez ułamków z tego 0,5% :lol:


Dokładnie tak wychodzi, nie znam nikogo kto ma maka (kompletnie nikogo).

#35 Gość_owca666_*

Gość_owca666_*

Napisano 05 kwietnia 2010 - 16:56

@wishu: Jest dziwne, bo subiektywne. W moim otoczeniu jest np zupełnie inaczej. Dlatego, a także z powodów, które podałem we wcześniejszym poście, uważam że statystyki Gemiusa są o kant d... Fakt, że trudno o inne, ale dla mnie są niewiarygodne. Tak samo niewiarygodne jest liczenie wg tego co się*wystawia na Allegro. Użytkowników iPhone również znam więcej niż 4 na 200 osób (choć sam nie posiadam).

#36 jedrulam

jedrulam
  • 131 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 kwietnia 2010 - 16:57

a u mnie w samej klasie na 22 osoby ja i moj kolaega mamy iphony:D:D ni wiem czy to powód do radosci ale takich porównan jak zrobila owca mozna robic setki:)

#37 wishu

wishu
  • 198 postów

Napisano 05 kwietnia 2010 - 17:00

ale my dalej źle na to patrzymy ... bo np u mnie teraz będzie 1 mac na 200 osób, u kogoś też tak jest, a u Ciebie jest np już 50% ale takich grup jest o wiele mniej w stosunku do grup z odsetkiem 0.5% maców na 200 osób, podejrzewam, że nigdy sie nie dowiemy prawdy... Chyba, że zrobimy spis powszechny ludności, wynajmiemy ludzi i niech chodzą po domach i spisuja ;)

#38 Gość_owca666_*

Gość_owca666_*

Napisano 05 kwietnia 2010 - 17:03

Jasne, że prawda leży gdzieś pośrodku. Raczej chodzi mi o to, że statystyki Gemiusa mówią tylko ile % odsłon jest z komputerów pracujących na OS X, a nie ile % Maków jest wśród wszystkich kompów użytkowanych w PL.

#39 jedrulam

jedrulam
  • 131 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 kwietnia 2010 - 17:03

nie wiem jak by to zrobili ale gdyby to jedynie instytucje zjmujące sie statystyką dla ważnych urzędów,i pras, telewizji i firm mogliby zrobic jasne i prawdziwe statystyki. to tylko teoria bo w realu profesjonalne statystyki kosztują mase pieniedzy i tworzy je sie w oparciu o co najmniej kilku miesieczne badania.:) z reszta nie wiem nie znam sie. po prostu dochodzimy do wniosku, po przeczytaniu tego watku, że genius ranking nie odpowiadaja rzeczywistym statystyką. no i stwierdzamy stosunek ludzi do towarów i z jakim podejsciem je kupuja:)

#40 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 05 kwietnia 2010 - 17:04

Jako, że brak jest obiektywnych danych to opowiem historyjkę. Idę sobie do Komputronika w Zgorzelcu, a tam w gablocie na honorowym miejscu nowiutki MB 13" Alu,nie było jeszcze MBP 13" wtedy. Zagaduję do sprzedawcy, pytając o co chodzi, czy poszli w Apple i czy spodziewają się go sprzedać. "Nie, raczej nie, ale szef ma fioła na punkcie maczków i wystawił." :-D Miły akcent. Pozdrawiam

#41 jedrulam

jedrulam
  • 131 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 kwietnia 2010 - 17:07

z reszta nie wiem nie znam sie. po prostu dochodzimy do wniosku, po przeczytaniu tego watku, że genius ranking nie odpowiadaja rzeczywistym statystyką. no i stwierdzamy stosunek ludzi do towarów i z jakim podejsciem je kupuja:)

---- Dodano 05-04-2010 o godzinie 18:13 ----
a najgorsze w tym wszystkim jest to, że wszyscy w pl mysla ze maki sa drogie bo to szpanerska marka. i nie jestem nikomu w stanie wytłumaczyc, że sprzet jet minimalnie drozszy z powodu niezawodnosci jaka stwarza mac os x a polskie wygurowane ceny sa spowodowane podatkami, cłem, transportem itd. ale w odpowiedzi dostaje: "bzdury gadasz apple zrobilo ci pranie mozgu, apple to tylko szpan"

#42 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 05 kwietnia 2010 - 17:19

...
Ile jest osób, które ma hack'a wykorzystuje go np. do zaawansowanej obróbki PS, InDesign'a czy Final Cut?


Oj zdziwiłbyś się. ;)

Znam wielu ludzi pracujących na Final Cut i wiem, że ok 70% z nichh sprzedało swoje maki, bo były za słabe, a Hack z OSX wyszedł o wiele taniej przy swojej wydajności.

Wracając do tematu
tu można też coś wyczytać.

#43 wishu

wishu
  • 198 postów

Napisano 05 kwietnia 2010 - 17:24

a najgorsze w tym wszystkim jest to, że wszyscy w pl mysla ze maki sa drogie bo to szpanerska marka. i nie jestem nikomu w stanie wytłumaczyc, że sprzet jet minimalnie drozszy z powodu niezawodnosci jaka stwarza mac os x a polskie wygurowane ceny sa spowodowane podatkami, cłem, transportem itd. ale w odpowiedzi dostaje: "bzdury gadasz apple zrobilo ci pranie mozgu, apple to tylko szpan"


jedrulam coś o tym wiem ;) ile sie musiałem natłumaczyć że taki mac w USA to normalny komputer w normalnej cenie (jeśli patrzeć na cena/zarobki ale ogólnie też jest tańszy) ale moi rodzice uparcie twierdzili, że wymyśliłem sobie coś nie wiadomo jakiego itd ;) nawet nie wspominałem, że za tą cene można mieć jakiegoś wypasionego hpka 17 bo nie taki był mój cel ;p ale wszystko skończyło się dobrze i w tym tyg odbieram swojego mbp 13 :) już sie doczekać nie moge ;P (sorka za offa)

#44 jedrulam

jedrulam
  • 131 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 kwietnia 2010 - 17:33

@Iro czzy to mozliwe zeby linux nawet w pl był czesciej uzywany niz mac os x ten ranking jest chyba na zasadzie geniusa ale fajnie ze znalazles:)

#45 N_E_M

N_E_M
  • 1 481 postów
  • SkądOne of Banksy's manors

Napisano 05 kwietnia 2010 - 19:31

Czyli przekładając na polski: ze 199 Twoich znajomych + Ty (200 osóB), tylko Ty używasz Maka? Tyle wychodzi matematycznie bez ułamków z tego 0,5% :lol:


Ze statystycznego punktu widzenia, to lipna próba, ale pewnie nie o to chodzi w tym temacie:D

Ja w swoim otoczeniu (i nie tylko, bo równie często spotykam na uczelni/mieście) znam sporo osób posiadających Mac/iPhone/iPod i większość nie narzeka (zależy jak często mówi się o sprzęcie itp.) Jeśli chodzi o iPhone to jest to dużo więcej niż 4 na 200 osób :D

a najgorsze w tym wszystkim jest to, że wszyscy w pl mysla ze maki sa drogie bo to szpanerska marka. i nie jestem nikomu w stanie wytłumaczyc, że sprzet jet minimalnie drozszy z powodu niezawodnosci jaka stwarza mac os x a polskie wygurowane ceny sa spowodowane podatkami, cłem, transportem itd. ale w odpowiedzi dostaje: "bzdury gadasz apple zrobilo ci pranie mozgu, apple to tylko szpan"


Ja czasem już nawet nie tłumacze, po prostu nie narzekam, nie muszę po 1,5h godziny szukać zasilacza, czy siadać blisko gniazdka jak idę coś zjeść, nie marudzę, ze poprzedniego dnia spędziłem cały wieczór na formatowaniu i instalowaniu/ustawianiu wszystkiego by działało.

Oj zdziwiłbyś się. ;)

Znam wielu ludzi pracujących na Final Cut i wiem, że ok 70% z nichh sprzedało swoje maki, bo były za słabe, a Hack z OSX wyszedł o wiele taniej przy swojej wydajności.

Wracając do tematu
tu można też coś wyczytać.


Mało komu wyszło wygodniej wpisać w koszta Mac'a Pro?;>

A jak do tej stronki ma się to co pisałem stronę czy dwie wcześniej? Jakieś statystki kogo zbadano, filmy/klienci indywidualni. Jak mają się do tego pozostałe czynniki?

@Iro czzy to mozliwe zeby linux nawet w pl był czesciej uzywany niz mac os x ten ranking jest chyba na zasadzie geniusa ale fajnie ze znalazles:)


Wcale bym się nie zdziwił. Większość studentów Politechnik stosuje linux'a u siebie prywatnie, masa programistów i administratorów, serwery są postawione na Linux'ie. Nie zdziwiłbym się jakby w PL właśnie Linux miał większy udział niż Mac OS.

#46 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 05 kwietnia 2010 - 20:50

Dokładnie tak wychodzi, nie znam nikogo kto ma maka (kompletnie nikogo).


To biorąc próbę z mojego bliskiego otoczenia, to 50% ludzi używa maków, a jestem w trakcie ewangelizacji rodziców jeszcze :P

#47 wishu

wishu
  • 198 postów

Napisano 05 kwietnia 2010 - 20:53

N_E_M nie zapędzajmy sie tak z tą większością studentów Politechnik... ograniczmy ją natomiast do studentów kierunków informatycznych i to nie tylko na Politechnikach :) ja Cie prosze sam studiuje na politechnice i wielu moich znajomych i nikt np na budowie maszyn nie używa linuxa ... a jedyne źródła linuxowców to właśnie kierunki informatyczne a to nie jest większość:)

#48 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 05 kwietnia 2010 - 20:54

Oj zdziwiłbyś się. ;)

Znam wielu ludzi pracujących na Final Cut i wiem, że ok 70% z nichh sprzedało swoje maki, bo były za słabe, a Hack z OSX wyszedł o wiele taniej przy swojej wydajności.

Wracając do tematu
tu można też coś wyczytać.


Ciekaw jestem co taka firemka pocznie w razie kontroli legalności oprogramowania i trafi na rozgarniętego kontrolującego :lol:

#49 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 05 kwietnia 2010 - 21:11

Ciekaw jestem co taka firemka pocznie w razie kontroli legalności oprogramowania i trafi na rozgarniętego kontrolującego :lol:


Kontrole już były.
Sprawdzili zakupione oprogramowanie i na tym się skończyło.
To co było na fakturze trzeba było im pokazywać, bo nie potrafili znaleźć nic na OSX. :lol:

#50 N_E_M

N_E_M
  • 1 481 postów
  • SkądOne of Banksy's manors

Napisano 05 kwietnia 2010 - 22:02

Kontrole już były.
Sprawdzili zakupione oprogramowanie i na tym się skończyło.
To co było na fakturze trzeba było im pokazywać, bo nie potrafili znaleźć nic na OSX. :lol:


Tu wychodzi, to o czym pisano wcześniej, większość jest tak przyzwyczajona do Windowsa, że czasem zapomina, ze może istnieć coś innego. A przy okazji widać, jak kontrolerzy mają bardzo daleko postanowienia licencyjne :D Równie dobrze iWork itp. mogły być pirackie ;)

N_E_M nie zapędzajmy sie tak z tą większością studentów Politechnik... ograniczmy ją natomiast do studentów kierunków informatycznych i to nie tylko na Politechnikach :) ja Cie prosze sam studiuje na politechnice i wielu moich znajomych i nikt np na budowie maszyn nie używa linuxa ... a jedyne źródła linuxowców to właśnie kierunki informatyczne a to nie jest większość:)


Biorąc pod uwagę kierunek, to np. architektura powinna w większości używać Mac'ów, bo ArchiCAD jest tylko na mac os, a większość i tak posiada Win + AutoCAD




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych