Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mity o Macintoshach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
220 odpowiedzi w tym temacie

#101 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 27 grudnia 2006 - 21:08

droga moniko, dyski czy to u appla czy u della czy tez lacie to sa takie same markowe dyski znanych producentow. marka danego producenta obudowy do dysku czy komputera nie ma ABSOLUTNIE ZADNEGO wplywu na awaryjnosc badz nie twardziela. do zastosowan profesjonalnych stosuje sie czasami dyski tzw. certyfikowane i wtedy faktycznie sa one "lepsze" niz "zwykle" bo sa selekcjonowane najpierw u producenta dysku a nastepnie w firmie certyfikujacej ponownie i dodatkowo testowane na awarie. dyski takie objete sa dodatkowym supportem na wypadek awarii, maja tylko jeden minus: cena niejednokrotnie 300%-400% wyzsza niz ten nie certyfikowany ale nawet tu firma certyfikujaca takie dyski NIE ODPOWIADA za dane na takim dysku. ps lacie to tylko obudowy w srodku siedza o ile sie nie myle maxtory, pewien nie jestem :)

#102 maryo666

maryo666
  • 574 postów
  • SkądPuławy

Napisano 27 grudnia 2006 - 21:20

Polecam strone dell.pl dzie w sklepiku przy jednym z komputerow nacisnac "skonfiguruj"
Tu mozna sobie nieco zmodyfikowac podzespoly pod wlasne preferencje, ale co wazne mamy mozliwosc kupienia opieki posprzedazowej standardowo bez oplat to 3lata gwarancji.
Jest jeszcze helpdesk 0,3,4 lata. Jest takze CompleteCare - Ochrona przed przypadkowym uszkodzeniem co w przypadku laptopow obejmuje ichrone przed kradzieza (na podstawie etykiety antykradziezowej), wiec oferta della jest bardzo hm atrakcyjna.
Ponadto mozna dokupic urzadzenia zabezpieczajace przed kradzieza (etykieta antykradziezowa) tzn, w komputerze jest zainstalowane urzadzenie ktore (jesli komputer zostanie skradziony) laczy sie z internetem (jesli ma mozliwosc) i wylyla informacje do della gdzie jest (na podstawie IP), dokladnych procedur nie znam, ale ja widac pokazuja te przyklady roznice miedzy drogim markowym kompem, a skladakiem z bierdonki.
Sa tez absurdy takie jak np. w konfiguracji zakupowanego della mozna zmienic opcje biosu odplatnie (i sobie grubo licza) ale nie trzeba im przeciez za to placic :) .

marka danego producenta obudowy do dysku czy komputera nie ma ABSOLUTNIE ZADNEGO wplywu na awaryjnosc badz nie twardziela.

Nie zdaje mnie sie, czy wiesz co to jest cyrkulacja powietrza? jesli nie to wez sobie obudowe do blaszaka np firmy modecom i obudowe codegen (jedna markowa druga niezabardzo) po 10h pracy zobacz temperature na poszczegolnych podzespolach: procekm chipset, k. graficzna, DYSK, i mozesz tez zauwazyc wplyw temperatury na dzialnie poszczegolnych podzespolow.
Obudowy do dyskow tez maja cyrkulacje powietrza, a wysoka temperatura raczej nie wplywa na ich prace pozytywnie.

#103 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 27 grudnia 2006 - 21:31

>>maryo666 ale tu mowimy o markowych produktach renomowanych producentow, wiec twoja uwaga jest troche nie namiejscu :) sam projektuje macierze dyskowe wiec cos tam wiem na temat dyskow i obudow do nich :)

#104 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 27 grudnia 2006 - 21:48

Polecam strone dell.pl dzie w sklepiku przy jednym z komputerow nacisnac "skonfiguruj"
Tu mozna sobie nieco zmodyfikowac podzespoly pod wlasne preferencje, ale co wazne mamy mozliwosc kupienia opieki posprzedazowej standardowo bez oplat to 3lata gwarancji.
Jest jeszcze helpdesk 0,3,4 lata.


A na apple.com czy apple.pl tego nie ma? Jakim cudem mogę mieć iMaca 20" z C2D 2.33 GHz, 3 gb pamięci, kartą graficzną z 256 mb i inne? :rolleyes:

#105 maryo666

maryo666
  • 574 postów
  • SkądPuławy

Napisano 27 grudnia 2006 - 21:59

A na apple.com czy apple.pl tego nie ma? Jakim cudem mogę mieć iMaca 20" z C2D 2.33 GHz, 3 gb pamięci, kartą graficzną z 256 mb i inne? :rolleyes:


apple.pl to domena Kononowicza,
natomiast na apple.com.pl wybralem macamini, wybieram wersje 1,83ghz i moge dobrac sobie ram, hdd i jeden dodatkowy rok grwarancji, no coz z oferta della wypada blado (obie oferty przeznaczone na rynek polski). Nie chce tu podejmowac tematu co lepsze bo obie firmy produkuja markowy sprzet.

#106 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 27 grudnia 2006 - 22:18

A na apple.com czy apple.pl tego nie ma? Jakim cudem mogę mieć iMaca 20" z C2D 2.33 GHz, 3 gb pamięci, kartą graficzną z 256 mb i inne? :rolleyes:


Przy możliwościach konfiguracyjnych Della Apple wypada mniej więcej na poziomie Forda T.

#107 Leander

Leander
  • 205 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 grudnia 2006 - 22:26

Sprzedajemy samochody we wszystkich kolorach, o ile jest to kolor czarny


^^

#108 plan

plan
  • 18 postów
  • Skądwro

Napisano 27 grudnia 2006 - 22:29

TPsa - Neostrada nie "wspiera" użytkowników MacOSX [brak sterowników do modemów neostrady]


I TO NIE JEST MIT !



Przykładów można podać napewno więcej, ja podałem tylko te z którymi się zetknąłem w ciągu pierwszych 3 m-cy używania Mac'a...

Pozdrawiam :-)



khe khe to ja się zgubiłem (choć przyznam, że nie śledziłem całej tej przydługiej debaty...)
osobiście używałem neostrady na ibook'u g4 i jakoś tak łatwo się instalował modem...

gdzieś na pierwszej stronie pisano, jakoby mitem było niewspieranie przez banki mac os.
w moim wypadku nie jest to mit: abph nie oferuje jakiś tam pluginów na nic poza windo.
pisałem do admina i sorry...
z gejami wcale się nie dziwię: większość mi znanych jest estetami, a maki są takie ładne.
sam mam też 'firmowego' dell'a (właściwie to taki brat mojego mb, ten sam procesor i podobny hard generalnie) i muszę przynać, że mnie odrzuca jego wykonanie i dezajn. koszmar.

mój wkład do mitów:
maki są lepsze 'do muzyki'!

#109 maryo666

maryo666
  • 574 postów
  • SkądPuławy

Napisano 27 grudnia 2006 - 22:40

gdzieś na pierwszej stronie pisano, jakoby mitem było niewspieranie przez banki mac os.
w moim wypadku nie jest to mit: abph nie oferuje jakiś tam pluginów na nic poza windo.
pisałem do admina i sorry...

wszystkie systemy bankowe sa pisane pod IE, life is brutal, na szczescie takie przegladarki jak Safari, Opera, FF radza sobie z nimi coraz lepiej.

sam mam też 'firmowego' dell'a (właściwie to taki brat mojego mb, ten sam procesor i podobny hard generalnie) i muszę przynać, że mnie odrzuca jego wykonanie i dezajn. koszmar.

Moj wujek ma dell'a z P4mobile na pokladzie wi 2napedy optyczne zamontowane smialem sie do rozpuchu ze ma hotswap z napedem dvd skoro ma nagrywarke wbudowana... A jeszcze gabaryty... oj duzy (niektorzy lubia jak jest duzy), niestety nie widzialem innych delli ale ten to wyjatkowo duzy byl i dlatego mi nie odpowiadal. Oczywiscie hotswapy uniwersalne i mozna bylo 2baterie naraz wlozyc (prawie jak pismo).

#110 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 27 grudnia 2006 - 22:53

Moj wujek ma dell'a z P4mobile na pokladzie wi 2napedy optyczne zamontowane smialem sie do rozpuchu ze ma hotswap z napedem dvd skoro ma nagrywarke wbudowana... A jeszcze gabaryty... oj duzy (niektorzy lubia jak jest duzy), niestety nie widzialem innych delli ale ten to wyjatkowo duzy byl i dlatego mi nie odpowiadal. Oczywiscie hotswapy uniwersalne i mozna bylo 2baterie naraz wlozyc (prawie jak pismo).


Dwa napędy optyczne? Co to za model.
Gabaryty - no cóż, nie ma tu o czym dyskutować.
Hotswap - prawie robi ogromną różnicę.

#111 mikemaj

mikemaj
  • 769 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 27 grudnia 2006 - 22:53

khe khe to ja się zgubiłem (choć przyznam, że nie śledziłem całej tej przydługiej debaty...)
osobiście używałem neostrady na ibook'u g4 i jakoś tak łatwo się instalował modem...


Sterowniki na ppc są, na intela nie ma...
  • maryo666 lubi to

#112 maryo666

maryo666
  • 574 postów
  • SkądPuławy

Napisano 27 grudnia 2006 - 23:10

Dwa napędy optyczne? Co to za model.
Gabaryty - no cóż, nie ma tu o czym dyskutować.
Hotswap - prawie robi ogromną różnicę.

Modelu nie podam bo nie spisalem, a pamiec mam slaba, jeden naped jest bezposrednio w obudowie, drugi w kieszeni hotswapowej, wydaje mi sie ze mozna tam zamiennie wsadzic fdd albo hdd, ale chyba baterii drugiej sie nie da, bo ta kieszen z bateria jest duzo mniejsza i mozna tam tylko baterie wsadzic (wlasnie mi sie przypomnialo)


Sterowniki na ppc są, na intela nie ma...

Hehe jeszcze maca nie masz, a wiesz wiecej niz niektorzy jego posiacze. Gratuluje rozeznania, a co do supportu neostrady przez modem usb, zainstaluj winde i bedzie dzialac :) a dla tych na inelowcow OSXowcow jest LiveBOX, ew modem ethernetowy.

#113 mikemaj

mikemaj
  • 769 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 27 grudnia 2006 - 23:14

Ja właśnie planuję zakupić d-linka 300g+. Mój przypadek choroby makowej jest nieuleczalny. Dowodem jest to że codziennie odwiedzam to forum. Są jak narkotyki. Spróbujesz raz i chcesz coraz więcej :)

#114 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 27 grudnia 2006 - 23:18

Modelu nie podam bo nie spisalem, a pamiec mam slaba, jeden naped jest bezposrednio w obudowie, drugi w kieszeni hotswapowej, wydaje mi sie ze mozna tam zamiennie wsadzic fdd albo hdd, ale chyba baterii drugiej sie nie da, bo ta kieszen z bateria jest duzo mniejsza i mozna tam tylko baterie wsadzic (wlasnie mi sie przypomnialo)


C640. Module bay (hotswap) jest na optyczny/fdd/zip/dysk/baterie (jest inna niż główna).

#115 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 27 grudnia 2006 - 23:48

Ostatnio sobie kupuje osprzet makolubny nawet nie zdajac sobie swiadomosci, ze jest makolubny, przykład? Livebox czy Canon A430 :D

#116 maryo666

maryo666
  • 574 postów
  • SkądPuławy

Napisano 27 grudnia 2006 - 23:58

Jak widac wraz z podbojem rynku przez apple i przesiadka na x86 producenci sprzetu chetniej wspieraja system macowy, bo nie musza pisac kodu na ppc. Faktem jest tez ze nastepuje standaryzacja urzadzen, wiekszosc aparatow cyfrowych po podlaczeniu do komputera da sie obslugiwac.

C640. Module bay (hotswap) jest na optyczny/fdd/zip/dysk/baterie (jest inna niż główna).

Hehe, czyzbys byl Dello-lubny? (widze ze masz della) mozna byc fanem della tak samo jak apple jak widac :)

#117 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 28 grudnia 2006 - 00:03

Hehe, czyzbys byl Dello-lubny? (widze ze masz della) mozna byc fanem della tak samo jak apple jak widac :)


Marka nie ma dla mnie aż takiego znaczenia. Gdyby Apple oferował to samo co Dell w podobnej cenie to równie dobrze ich bym wybrał.

#118 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 28 grudnia 2006 - 00:07

Gdyby Apple oferował to samo co Dell w podobnej cenie to równie dobrze ich bym wybrał.


Przeciez nie lubisz OS X wiec na co Ci sprzet Apple? Tak, wiem, mozna postawic Win no ale... :rolleyes:

#119 maryo666

maryo666
  • 574 postów
  • SkądPuławy

Napisano 28 grudnia 2006 - 00:14

Widze ze czesc mac userow widzi tylko cos takiego: PC = Windows Mac = OS X Teraz systemy unixowe tak sie rozwinely ze mozna z powodzeniem instalowac je na desktopy.

#120 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 28 grudnia 2006 - 00:14

Przeciez nie lubisz OS X wiec na co Ci sprzet Apple? Tak, wiem, mozna postawic Win no ale... :rolleyes:


Gdzie ja pisałem, że nie lubię OS X? Denerwuje mnie kilka drobiazgów, ale to pikuś przy dysproporcjach hardware'owych :-). I owszem, można postawić Win, a nawet w moim przypadku trzeba :-)

#121 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 28 grudnia 2006 - 00:17

Widze ze czesc mac userow widzi tylko cos takiego:
PC = Windows
Mac = OS X

Teraz systemy unixowe tak sie rozwinely ze mozna z powodzeniem instalowac je na desktopy.

No nie no jasne, tylko,ze kupno maka z zamiarem korzystania wylacznie z win czy tez linuxa (na co komu linux jak moze miec os x'a?) uwazam za lekko chory pomysl.

Gdzie ja pisałem, że nie lubię OS X? Denerwuje mnie kilka drobiazgów, ale to pikuś przy dysproporcjach hardware'owych :-). I owszem, można postawić Win, a nawet w moim przypadku trzeba :-)


Cos tam kiedys wspominales ;) No ale dobra niech CI bedzie :)

#122 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 grudnia 2006 - 01:44

kupno maka z zamiarem korzystania wylacznie z win czy tez linuxa (na co komu linux jak moze miec os x'a?) uwazam za lekko chory pomysl.


I właśnie poczułem się dziwnie :twisted: Właśnie dlatego chcę kupić maka mini by mieć na nim Windows - mam parę narzędzi, które są pod Windows lepsze, mini z Windowsem jako pomoc dla właściwej stacji roboczej z Mac OS X i będę b. zadowolony :)

#123 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 28 grudnia 2006 - 08:11

I właśnie poczułem się dziwnie :twisted: Właśnie dlatego chcę kupić maka mini by mieć na nim Windows - mam parę narzędzi, które są pod Windows lepsze, mini z Windowsem jako pomoc dla właściwej stacji roboczej z Mac OS X i będę b. zadowolony :)

No nie chcialem nikogo urazic ;) Sam jakbym posiadam intelomaka zainstalowalbym na nim windowsa aby moc od czasu do czasu pogrzebac cos w 3ds. Super sprawa taka mozliwosc, lecz nadal glownym systemem jaki bym na nim uzywal bylby OS X.

#124 maryo666

maryo666
  • 574 postów
  • SkądPuławy

Napisano 28 grudnia 2006 - 09:27

No nie no jasne, tylko,ze kupno maka z zamiarem korzystania wylacznie z win czy tez linuxa (na co komu linux jak moze miec os x'a?) uwazam za lekko chory pomysl.


Ale w przypadku PC zakup nie rowna sie z instalacja windy, a poza tym jesli chodzi o OSX to czasami okazuje sie ze jest on drogi w eksploatacji (nie ma darmowych zamiennikow programow) i instaluje sie linuxa (albo ta nieszczesna winde). A kupuje sie dla desingu :D

#125 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 28 grudnia 2006 - 09:51

Nie wiem co to "desing", ale wiem, że nie ma takiego softu na PC, który byłby przydatny, a któego nie ma za free na Maca.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych