Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPod - pierwsze kroki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1077 odpowiedzi w tym temacie

#1026 VebVe

VebVe
  • 4 postów

Napisano 11 sierpnia 2010 - 15:35

Najnowszą, wczoraj ściągałem z ich strony

#1027 Konrado

Konrado

  • 1 844 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 11 sierpnia 2010 - 16:07

No to nie mam pojęcia czemu pokazuje 1.1.5.

#1028 Marcelina505

Marcelina505
  • 6 postów

Napisano 23 sierpnia 2010 - 16:55

Mam problem z wgrywaniem wideo. Do tej pory nie było z tym kłopotu, bo przeciągałam normalnie teledyski do "Filmy" i na górze pisało, że trwa synchronizacja po czym tele był już na iPodzie. Teraz robię to samo i nic nie pisze, nie przegrywa się... Ma ktoś jakiś pomysł??

#1029 vivacee

vivacee
  • 376 postów
  • SkądPoznan

Napisano 24 sierpnia 2010 - 12:22

Ukrzyżujcie mnie, ale przedzieranie się przez 103 strony by mnie zabiło. Jak na miłość boską, zgrać z iPoda nano 5g nakręcony wbudowaną kamerką filmik na kompa? Odpowiedź na pm poproszę. Bluzgi i "użyj szukaj" też :D Odpowiadam sam sobie: można zgrywać na pałę, wchodząc w iPoda przez findera. Oczywiście, jak ktoś mi wynura sympatyczniejszy sposób, to się nie obrażę :)

#1030 vivacee

vivacee
  • 376 postów
  • SkądPoznan

Napisano 27 sierpnia 2010 - 15:08

Nie wiem gdzie tu logika, ale... Filmików nagranych iPodem nie można zgrywać na kompa ani iTunes, ani iMovie. Za to iPhoto zasysa aż miło :D

#1031 Zernat

Zernat
  • 84 postów

Napisano 18 grudnia 2010 - 17:02

Ja się zaraz popłacze ;((((

Mam Ipod'a Touch 4g i Windowsa XP. Wygoglowałem w sieci - Kopiowanie osobistych zdjęć i plików wideo z telefonu iPhone, tabletu iPad lub odtwarzacza iPod touch na komputer

Lecz mnie pod koniec kopiowania video pisze że "Kopiowanie się nie powiodło, spróbować jeszcze raz ?" i tak w kółko. Wcześniej na mniejszych plikach działało. A teraz gdy film waży 550 MB nie idzie ... Czy mógłby mi ktoś pomóc ?

#1032 pythondancer

pythondancer
  • 4 postów
  • SkądUpper Silesia

Napisano 30 stycznia 2011 - 12:03

Witam. Jest to mój pierwszy post na tym forum. Z góry przepraszam za laicyzm, ale nie jestem zbyt biegła w forach. Otóż w aucie mam "radio" Alpine, (iDA X-001) które ponoć znakomicie współpracuje z iPadem. Dotychczas używałam pendrive, ale ... coś mnie skusiło, i zakupiłam iPoda Video 5.5G 80GB w nadziei, że będzie to dobra "inwestycja" (iPod dopiero do mnie "idzie, powinien dotrzeć we wtorek) Poszperałam trochę po internecie, czytając o iPodach (to pierwszy produkt Apple z jakim będę mieć do czynienia) Dowiedziałam się, że defaultowo iPody nie obsługują plików FLAC, a większość muzyki mam zrzuconą właśnie do tego formatu (na potrzeby radia konwertowałam je do AAC) Doczytałam się, że Rockbox pozwala na obsługę FLAC. Stąd moje zainteresowanie instalacją tego oprogramowania. Czy ktoś z zaawansowanych użytkowników mógłby mnie oświecić, czy wersja 3.7.1 będzie najlepszą do mojej wersji playera? Czy ktoś mógłby mnie poinstruować (lub rzucić linkiem) w sposobie instalacji tego programu? Z góry dziękuję za pomoc, i cierpliwość dla mało rozgarniętej w tym temacie blondynki (blond niestety naturalny ;) ) PS: Laptop na jakim pracuję, działa pod Windowsem 7 HP ( nie wiem czy to potrzebna informacja, ale wolę ją podać)

#1033 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 30 stycznia 2011 - 13:23

pythondancer odwiedzałaś te stronki?
http://myapple.pl/ip...odzie-nano.html <-- niby na nano ale chyba z viedo też będzie działać
http://myapple.pl/ip...tan-kilka_.html

P.S Z tego co wyczytałem to przez Rockbox'a iPod może stać się (zależnie od zapełnienia dysku) o wiele wolniejszy jak również będzie krócej trzymać bateria.
P.S.2 Dlaczego nie możesz użyć konwertera?

#1034 pythondancer

pythondancer
  • 4 postów
  • SkądUpper Silesia

Napisano 30 stycznia 2011 - 13:55

Dziękuję TTomekk za te linki. Nie czytałam tego wcześniej, ale zaraz nadrobię te braki.
Uważasz, że lepiej pozostawić oryginalny soft Apple? Nie wiem czy to spowolnienie wpłynie na jego pracę jako podłączonego do jednostki sterującej w aucie?
Długość działania baterii raczej nie będzie problemem. iPod będzie prawie cały czas podłączony w aucie.
Konwertera mogę używać, nie ma większych przeszkód. Chciałam jednak tego uniknąć, bo już posiadam pliki FLAC, i chciałam odtwarzać je bezpośrednio z iPoda. A konwersja jednak zajmuje trochę czasu.
W sumie to jedyny powód dla instalowania Rockboxa.
Jeżeli jednak prawdą jest, że oryginalne oprogramowanie jest lepsze dla działania, to może faktycznie będę konwertować te pliki do AAC (mp3 jakoś nie lubię)

#1035 qura12

qura12
  • 467 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 30 stycznia 2011 - 14:28

Też miałem sporo muzyki we flac, jednak nie żałuję, że poświęciłem te kilka(naście?) godzin na konwersję do Apple Lossless. Obsługa iTunes i iPod'a z uporządkowanymi tagami jest bajecznie prosta i wygodna.

#1036 pythondancer

pythondancer
  • 4 postów
  • SkądUpper Silesia

Napisano 30 stycznia 2011 - 15:00

Też miałem sporo muzyki we flac, jednak nie żałuję, że poświęciłem te kilka(naście?) godzin na konwersję do Apple Lossless. Obsługa iTunes i iPod'a z uporządkowanymi tagami jest bajecznie prosta i wygodna.


Cóż, może faktycznie warto "stracić" ten czas? :-o
Czy mógłbyś polecić jakiś freeware soft do tej konwersji?
Samodzielnie znalazłam program Dbpoweramp, ale to płatne. Może jest coś prostego, a darmowego?

#1037 qura12

qura12
  • 467 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 30 stycznia 2011 - 23:09

Ja tworzyłem obrazy Audio CD w Ashampoo Burning Studio, a następnie iTunes zgrywał sobie wszystko do swojego formatu. Ważne jest, żeby wyłączyć wyrównanie dźwięku w Ashampoo.

#1038 pythondancer

pythondancer
  • 4 postów
  • SkądUpper Silesia

Napisano 02 lutego 2011 - 18:50

No i niestety mam poważny problem z moim iPodem :( Dzisiaj dotarł do mnie. Byłam "szczęśliwa" że wreszcie go mam. Podpięłam w aucie do radia, i zagrał :) Pięknie zresztą. Jakieś utwory muzyki klasycznej już na nim były. Ale, żeby nie było zbyt różowo: - wróciłam po pracy, siadłam do laptopa, uruchomiłam zainstalowane wcześniej najnowsze iTunes. Podpięłam iPoda, aby wrzucić na niego trochę swojej muzyki. No i tutaj zaczyna się problem. Laptop zauważył, że coś podpięłam, zainstalował jakieś sterowniki (Win 7 HP) ale w "Mój komputer" nie widać go. Tak samo w iTunes nie widzi tego iPoda :( Czy ktoś mógłby mi łopatologicznie wyjaśnić o co może chodzić? iPod ładuje się (podpięty takim małym kabelkiem z wtyczką do iPoda/wtyczką USB, kabelek był na wyposażeniu Alpine) będąc podłączonym, jednak nigdzie w komputerze go nie widać. Pomóżcie proszę, mnie zielonej w kwestii "jabłuszek" :( Z góry dziękuję.

#1039 czmiel

czmiel
  • 13 postów
  • SkądPruszków

Napisano 08 lutego 2011 - 20:54

Możliwe, że to kwestia Win 7 na notebook'u. Mam czasem podobny problem z iPhone 3GS. Czasem po podłączeniu ładuje ale nie wykrywa ale najczęściej jak często podłączam i odłączam telefon iTunes zawiesza się na amen tak, że nawet nie można go wyłączyć w procesach i pozostaje jedynie sztywny reset notebook'a. W Twoim przypadku spróbuj odłączyć i ponownie podłączyć iPod, spróbuj zmienić gniazdo USB na inne, wykonaj pełny reset notebook'a i ew. spróbuj uruchomić notebook i iTunes z już podłączonym iPod. Jeśli to wszystko nie pomoże to musi być jakiś poważniejszy problem. Aha, jeszcze pytanie czy po podłączeniu w samochodzie do odtwarzacza (piszesz "kabel Alpine") wszystko działa poprawnie?

#1040 CooLKamiL

CooLKamiL
  • 18 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 marca 2011 - 17:43

A ja mam takie zasadnicze pytanie: Jak zainstalować Linux-a na Poda NaNo? _________________________ Z góry dziękuję za odpowiedź

#1041 Ibrachim

Ibrachim
  • 177 postów

Napisano 04 marca 2011 - 18:51

Linuxa? Po co kupować iPoda, w którym kwintesencją fajności tego urządzenia jest jego interfejs i design skoro chce się to zepsuć jakąś słabą nakładką?

#1042 Agntx

Agntx
  • 30 postów
  • SkądPrzemyśl, PL

Napisano 10 marca 2011 - 19:58

Witam. Nie chcę zakładać nowego topika, bo mam krótkie pytanie. Otóż czy w iPodzie jest możliwość wybierania i odsłuchiwania wrzucanych kawałków według albumów? Bo w iTunes niby można sortować według albumów, ale i tak w wyglądzie "siatka" są one porozbijane na pojedynczych artystów zamiast na albumy.

#1043 madey30

madey30
  • 1 postów

Napisano 29 marca 2011 - 17:12

Witam. Jestem tu nowa i mam ipoda od wczoraj praktycznie (ipod nano 5 generacji). I czemu jak podłączam słuchawki do ipoda to muzykę słychać tu i tu (czyli w słuchawkach i ipodzie na zewnątrz)? Tak musi być, czy jakieś mam złe ustawienia?

#1044 Ziolo87

Ziolo87
  • 459 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 marca 2011 - 18:00

Witam. Nie chcę zakładać nowego topika, bo mam krótkie pytanie. Otóż czy w iPodzie jest możliwość wybierania i odsłuchiwania wrzucanych kawałków według albumów? Bo w iTunes niby można sortować według albumów, ale i tak w wyglądzie "siatka" są one porozbijane na pojedynczych artystów zamiast na albumy.


Jaki ipod?

Jeżeli mp3 będą stagowane to w touch'u np. można. Innego ipoda nie mam.

#1045 andrzejs82

andrzejs82
  • 243 postów

Napisano 08 maja 2011 - 11:08

witam, mam nadzieje ze to dobry temat. Mam takie pytania o iPODA NANO 6 gen. czy istnieje możliwość zmiany języka ? czy gwarancja podobnie jak w iPadzie liczona jest od pierwszego uruchomienia/synchronizacji z iTunes ?

#1046 stojak1030

stojak1030
  • 2 186 postów
  • SkądŻary, Poland

Napisano 08 maja 2011 - 11:53

Zmiana języka zawsze jest możliwa. Poszukaj w Ustawieniach.

#1047 Verex13

Verex13
  • 1 093 postów
  • SkądTczew (k. Gdańska)

Napisano 08 maja 2011 - 13:23

We wtorek lub w środę po zajęciach lekcyjnych, mam zamiar udać się do Media Expert (jedyny sklep w moim mieście w którym znajdziemy chociażby jeden produkt z jabłkiem) po iPoda Shuffle najnowszej generacji. Wybrałem go, ponieważ podczas jazdy rowerem iPhone strasznie ciąży mi w kieszeni od dresu, przez co kabel od słuchawek strasznie spada w dół. Jest to bardzo nieprzyjemne. iPoda Shuffle można zaczepić o ubranie, a ja mam jeszcze o tyle dobrze, że na rowerze mam jakiś stary uchwyt który akurat pasuje tak aby tam włożyć iPoda szufelke. Powtórzę pytanie z poprzedniej strony, na które jakoś nie widziałem odpowiedzi. Mianowicie, czy w iPodzie szufelce można odtwarzać piosenki według albumów? Listy odtwarzania z tego co wiem są, ale nie wiem jak jest z albumami. Do tego mam takie pytanko, czy iPod Shuffle preferuje również inne słuchawki? Np. NuForce?

#1048 szadok46

szadok46
  • 1 postów

Napisano 21 maja 2011 - 20:18

witam ze sporym żalem muszę się "pochwalić" że uwaliłem swojego ipoda (nano2g 8GB) już w pierwszych krokach użytkowania - dokonałem tego wyłączając kabelek w najmniej odpowiednim momencie czego efektem jest zapalający się w momencie dotyku ekran (na biało) skasowanie wszystkich mp3 a było tego kilka GB, Itunes i komputer widzi urządzenie - próbowałem przywrócić ustawienia fabryczne, resetować ale nic to nie daje :( jeżeli jest na forum jakaś litościwa dusza, która nie szczędząc mi słów uznania w sposób łopatologiczny wyłoży mi sposób ożywienia Ipoda (o ile takowy istnieje) sprawi mi naprawdę przeogromną radość pozdrawiam

#1049 gachu

gachu
  • 8 postów

Napisano 27 sierpnia 2011 - 08:53

Siema! Mam taki problem z ipodem classic : wgrywając przez itunes większość utworów ładnie się poukładała jednak jest parę płyt w jednym folderze którego nie ma w itunes(jest on ostatni w "Cover Flow"). Czy dałoby się jakoś wyciągnąć te płyty, aby były one normalnie wyświetlane okładkami? Druga sprawa : 2 płyty są wyświetlane jako pojedyncze piosenki. Wie ktoś może czym to jest spowodowane? W itunes np. soundtrack z Pulp Fiction jest wyświetlany pojedynczo a w ipodzie jest razem w jednej płycie, z soundtrackiem z Kill Billa jest na odwrót. Edit: Trzecia sprawa : Pewne płyty wyświetlają się parę razy w "Cover Flow" Czy to wszystko jest spowodowane złymi "tagami" lub czymś takim?

#1050 Ilfing

Ilfing
  • 1 postów

Napisano 18 września 2011 - 09:00

witam mam nano 6g i linuxa na lapku, jakis program do synchronizacji ktos moze zna?bo linux normalnie zatrzymal sie na 5 generacji i skucha :/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych